Legendy

Diskuzní sekce určená všem českým a slovenským hrám - jak těm, které vyšly v tisku, tak těm, které jsou dostupné zadarmo na internetu. Výjimka: Dračí doupata mají samostatnou sekci.
Odpovědět
Návštěvník

Re: Legendy

Příspěvek od Návštěvník » 23. 7. 2010, 13:28

v čem se budou Legendy lišit od nového Dračince? Zajímají mě hlavně doprovodné texty a setting...
"Hraní RPG je v podstatě mírnější forma pedofilie, tak Vás zdravím - pedofilové!"
- Joachim Schmitke na srazu RPG komunity v USA (minutu před tím než byl vyveden)

Black Metal = Antihumanity, no place for political correctness

Jedna a jedna jsou slovy DVA (později nahrzeno by:

Napište úplný název první a nejznámější české hry na hrdiny, která je nepříliš zdařilou vykrádačkou nejúspějšnější rpg hry na světě (tm) (její zkratka je DrD):

aj vy redudantní židudanti

skaven
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skaven » 23. 7. 2010, 13:37

Pokud to vezmu ve zkratce, setting bude více magický, více technologický - v určitém směru tedy odklon od tolkienovské fantastiky. Chceme hru více drsnější, barvitější - zatímco Drd jde (alespoň z toho, co jsem vypozoroval v diskuzích a úryvcích) cestou střídmosti - vodníci, pavouci atd. my se nebráníme všemožným potvorám, vynálezům, různým druhům kouzel... Neznamená to ale, že chceme udělat nějakou směsku stylů a epoch, setting má svou tvář, své ústřední motivy. Často proto používám přirovnání k settingu Lone Wolfa, který je bohatý na různé nestvůry a kultury a zároveň má setting osobitý styl.
RYTÍŘ TEMNÉHO SLUNCE - nejobsáhlejší gamebook všech dob
JESKYNĚ A DRACI - české vydání D&D 5e
LONE WOLF - legendární gamebooky v novém vydání
LEGENDY - fantasy hra na hrdiny
KOUZLEM A MEČEM - kompakní "old school" fantasy hra na hrdiny
PŘÍBĚHY IMPÉRIA - vyprávěcí hra z magické viktoriánské anglie
SKAVEN.CZ - moje rpg dílna
MYTAGO - herní a fantasy nakladatelství
FANTASYOBCHOD.CZ - obchůdek s fantastikou, české i zahraniční rpg, stylové kostky...

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 23. 7. 2010, 13:41

zatím to tedy vypadá zajímavěji než Dračinec.
"Hraní RPG je v podstatě mírnější forma pedofilie, tak Vás zdravím - pedofilové!"
- Joachim Schmitke na srazu RPG komunity v USA (minutu před tím než byl vyveden)

Black Metal = Antihumanity, no place for political correctness

Jedna a jedna jsou slovy DVA (později nahrzeno by:

Napište úplný název první a nejznámější české hry na hrdiny, která je nepříliš zdařilou vykrádačkou nejúspějšnější rpg hry na světě (tm) (její zkratka je DrD):

aj vy redudantní židudanti

sq

Příspěvek od sq » 4. 8. 2010, 14:49

Tak co, nejake novinky? :-) jak probiha testovani? stiha se predpokladane datum vydani? :-)

BTW: ackoliv mam lone wolfa rad (ja vim, ja vim, jen se drobne inspirujete atmosferou :-), byl bych rad, aby byla pravidla pokud mozno co nejvic oddelena od settingu.

PetrH
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PetrH » 4. 8. 2010, 14:51

tak toto si myslim, bude splneno. pravidla a mechanizmy jsou zvlast a setting taky
Kouzlem a mečem PbP | Lone Wolf Adventure game PlaybyPost
-----------------------------------------------------------
Lone Wolf: Kai Lord Rudy mec - CS = 19+2(meč)=21, END = 24+2(helma)+2(stit)=28 / aktuálně = 20, WP = 19
-----------------------------------------------------------
http://www.kouzlemamecem.cz

skaven
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skaven » 4. 8. 2010, 14:54

Zítra máme autorský sraz, hlavním tématem bude termín vydání, resp. jeho posunutí, bohužel práce nejde tak rychle, jak jsme očekávali a několik lidí nám z tvorby odpadlo. Testujeme zatím jen pozvolna, červenec byl pro všechny spíše odpočinkový. Ale abychom nepřinášeli jen špatné zprávy, přikládám jednu z nových ilustrací.
šarvátka s podporou.jpg
FANTASYOBCHOD.CZ - obchůdek s fantastikou, české i zahraniční rpg, stylové kostky...

BasilisK

Příspěvek od BasilisK » 5. 8. 2010, 11:51

Nadherna ilustrace. To bych si s fleku zahral.
:clap:

a pusobi to na me skutecnou atmosferou LW.
Life is just a dream on the way to death.

Dobře už bylo

Dlouhou a Bolestivou Smrt Všem Černým K--vám (Do Jednoho)

Chors
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chors » 5. 8. 2010, 12:08

Asi si budu muset taky alespoň nějaký gamebook kde je svět LW přečíst abych měl lepší představu jak vypadá z toho co jsem se zatím dočetl tady bude určitě působivý. Jinak nová ilustrace povedená a vzducholoď svrhávající výbušniny ( pravděpodobně ale kdo ví :-D ) vypadá vážně propracovaně.

Lemmy
Master Discussion Killer

Příspěvek od Lemmy » 5. 8. 2010, 13:03

Chors píše:Asi si budu muset taky alespoň nějaký gamebook kde je svět LW přečíst abych měl lepší představu jak vypadá z toho co jsem se zatím dočetl tady bude určitě působivý.
+1 Na Lone Wolfa se taky musím někdy blíž podívat.
Jak jste psali, světem se inspirujete, takže byste ho mohli aspoň trochu znát, zeptám se tedy tady:
Stojí za to přečíst si nějakou knihu o Lone Wolfovi a řádu Kai nebo jsou gamebooky rozhodně kvalitnější?

Plánujete v settingu hry také nějaký řád, jako jsou Rytířové Kai nebo Zaklínači Sapkowského?

Ilustrace :clap:

skaven
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skaven » 5. 8. 2010, 13:18

Osobně jsem hrál jen gamebooky, s knihou jsem se nesetkal. Co se týče řádů, je možné, že se do settingu dostanou, minimálně však bude setting obsahovat návod, jak řád do hry začlenit.

Antharon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Antharon » 5. 8. 2010, 13:30

Chors píše:vzducholoď svrhávající výbušniny
ale no fuj, to je tak neetické, podľa mňa to je humanitárna pomoc $P
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.

BasilisK

Příspěvek od BasilisK » 5. 8. 2010, 13:44

kdo vi. treba bude v Legendach oboji. Cestny narod vynalezcu-pacifistu vezouci humanitarni pomoc. Nebo taky skupina dobrodruhu podporujici bombardovanim svou vlast v bitve...
Life is just a dream on the way to death.

Dobře už bylo

Dlouhou a Bolestivou Smrt Všem Černým K--vám (Do Jednoho)

Chors
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chors » 6. 8. 2010, 09:38

Antharon píše: ale no fuj, to je tak neetické, podľa mňa to je humanitárna pomoc $P
a nebo by to mohli být polštáře aby se jim na zemi líp spalo :-D

Já o LW nemám moc povědomí tak kdyby někdo mohl alespoň nahodit jména svých oblíbených gamebooků abych když už s ním chci začít začal tím co za to stojí nejvíc ( když pomineme knihy a budeme mluvit jen gameboocích ). Díky

sq

Příspěvek od sq » 6. 8. 2010, 11:08

Gamebooky: tak v prvni rade musim rict, ze gamebooky LW jsem kdysi citaval a dost me bavili. LW patril k zanrove spicce a dokonce i muj bratr, zarputily nectenar, se po jejich precteni "rozecetl", coz povazuji za svuj velky uspech :-) Ale to uz je jarku temer 20! let v CR (prvni vysel 1992) a v zahranici o nejakou tu desitku vic - a tohleto je nutne si uvedomit. Me uz je ted pres tricet a cvicne jsem si prectl prvnich 5 dilu, jen tak, priznavam, ze trochu ovlivnen timhle klubem. Co k tomu rict - gamebooky jsou omezene zanrem - dej je opravdu klisovity a dost primocary. Takova je trochu i knizka (v CR vysly prvni dve tusim) - proste z dnesniho pohledu tak prumer. Samozrejme je tam spousta dobrych napadu, nicmene napadu, ktere jsou od te doby docela bezne, resp. ne tak neobvykle. Pozitivem jsou samozrejme letajici lode a roznamite prostredi - od kraju vecnych ledu az po pouste, zajimavych nepratelum (relativne) atd. Ale to najdeme i v jinych knihach.

K tomu cteni - zajemcum doporucuji klub o LW na Hofylandu - tam najdete vsechno a je tam i online hrani (tusim). Take doporucuji zacit od prvniho dilu - kdyz nebudete poctivet bojovat a souboje preskakovat (uprimne, kdo to vice ci mene nedelal), mate jednu knihu zvladnutou rychle (do 2 hodin).

sq

Příspěvek od sq » 6. 8. 2010, 11:08

(sorry za hrubky, psal jsem to nejak ve spechu :-( )

Odpovědět

Zpět na „České a slovenské hry“