Legendy

Diskuzní sekce určená všem českým a slovenským hrám - jak těm, které vyšly v tisku, tak těm, které jsou dostupné zadarmo na internetu. Výjimka: Dračí doupata mají samostatnou sekci.
Odpovědět
Aljen
Kontaktovat uživatele:

Re: Legendy

Příspěvek od Aljen » 26. 1. 2012, 21:54

fiha ak je rozdielne ako to stare a blizsie DrD2 tak by som si ho rad pozrel.
Stare podla mna za vela nestalo ak ide o Hrdinov Fantasy (ale mozno sa straslivo sekam a stare jadro s HF nijak nesuvisi)
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!

PetrH
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PetrH » 26. 1. 2012, 22:16

no hrdinove fantasy sice sly o kus dale ale ne tak jak si myslis, ale mam soukrome pocit, ze nove Legendy a jejich koncepce by se ti libila:)
Kouzlem a mečem PbP | Lone Wolf Adventure game PlaybyPost
-----------------------------------------------------------
Lone Wolf: Kai Lord Rudy mec - CS = 19+2(meč)=21, END = 24+2(helma)+2(stit)=28 / aktuálně = 20, WP = 19
http://www.kouzlemamecem.cz

Sparkle

Příspěvek od Sparkle » 26. 1. 2012, 23:35

Ještě můžeme zkusit to, že k nové verzi testovacího pravidlového jádra vrátíme zpět tu omáčku. Já jsem ty testovací materiály hodně okleštila o omáčku, páč se měnilo jádro (základní mechanika) takže byla potřeba otestovat čistý systém a okecávky řešit až pak. Vznikl z toho dokument na pouhých 8 stránek. Když tam vrátíme tu omáčku se kterou to mělo asi 50 stránek, může to lidi víc navnadit ty testovací materiály číst, na druhou stranu je jistý, že tu omáčku pak budeme muset stejně přepisovat a přeformulovávat, je to dost práce navíc.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Otevřená hraní RPG v Praze všichni jste srdečně zváni
RPG pro děti ve vývoji

PetrH
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PetrH » 27. 1. 2012, 08:25

no me osobne prave vyhovovalo to stare jadro, bylo pro me vice oldshoolfeeling... vice mi pripominalo lonewolfa, vice mi pripominalo stare dobre hrani... ale ja jsme konzerva, takze jsem spise neberna mince, jak rikam, pokud se nekomu zamlouvaji nove trendy Legendy pro nej jsou volba cislo 1 :)
Lone Wolf: Kai Lord Rudy mec - CS = 19+2(meč)=21, END = 24+2(helma)+2(stit)=28 / aktuálně = 20, WP = 19

Jerson
Inženýr z Ocelového města
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson » 27. 1. 2012, 09:22

nerozumím, co to znamená "moc módní aka Drd2"?

Aljen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aljen » 27. 1. 2012, 09:27

menej tabuliek a viac zdraveho rozumu + DBAD zaklad
System does mother
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!

skaven
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skaven » 27. 1. 2012, 11:51

PetrH píše:no me osobne prave vyhovovalo to stare jadro, bylo pro me vice oldshoolfeeling... vice mi pripominalo lonewolfa, vice mi pripominalo stare dobre hrani... ale ja jsme konzerva, takze jsem spise neberna mince, jak rikam, pokud se nekomu zamlouvaji nove trendy Legendy pro nej jsou volba cislo 1 :)
Docela by mě zajímalo, co konkrétně ti na novém jádru nesedí - jediná zásadní změna je v tom, že namísto kostek s hodnotama 0,0,1,1,2,2 které se blbě shánějí, se hází normálníma šestistěnkama. Všechno ostatní je evoluce - odpadla nešťastná tabulka zranění, do které se muselo neustále nahlížet, systém fyzického, psychického a sociálního zranění se přelil do resource managementu založeného na talentech postavy - tím se lépe rozvrstvil vliv jednotlivých talentů na hru (omezil se tak vliv docela ultimátního Těla). Práce se zdroji navíc nakopne systém "hrábni si na dno", který, pokud se osvědčí, bude poměrně zajímavým herním prvkem (vzhledem k tomu, že v posledních fázích jsem do výchozího settingu dal trochu toho postapokalyptična, bude hra s nedostatkem zdrojů výchozí nabývat hned několika rozměrů).

To, co bylo ve starší verzi více oldschoolfeeling byl hlavně setting - stran systémového jádra se imho na hře prakticky nic nezměnilo.
RYTÍŘ TEMNÉHO SLUNCE - nejobsáhlejší gamebook všech dob
JESKYNĚ A DRACI - české vydání D&D 5e
LONE WOLF - legendární gamebooky v novém vydání
LEGENDY - fantasy hra na hrdiny
KOUZLEM A MEČEM - kompakní "old school" fantasy hra na hrdiny
PŘÍBĚHY IMPÉRIA - vyprávěcí hra z magické viktoriánské anglie
ASTERION - fantasy svět pro rpg
MYTAGO - herní a fantasy nakladatelství
FANTASYOBCHOD.CZ - obchůdek s fantastikou, české i zahraniční rpg, stylové kostky...

sq

Příspěvek od sq » 27. 1. 2012, 16:22

Z časových důvodů nemůžu testovat, ale jádro bych si rád přečetl a podíval se na jeho matematiku. Možná by to zveřejnění přeci jen nebylo od věci :-)

Sparkle

Příspěvek od Sparkle » 27. 1. 2012, 17:32

Já jsem určitě víc spokojená s novým jádrem než s tím starým. Jediný, co mi tam fakt nesedí, je to pálení zdrojů, to mi přijde jako změna k horšímu, ale oproti tomu dalších asi 10 věcí se tam změnilo k lepšímu :)

Jádro má 8 stran a k tomu dodatky s (nepovinným) seznamem skillů a aspektů, stačí aby Skaven kývnul a uploadnu :)
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Otevřená hraní RPG v Praze všichni jste srdečně zváni
RPG pro děti ve vývoji

Aljen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aljen » 27. 1. 2012, 18:03

tie si rad pozriem
System does mother

PetrH
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PetrH » 27. 1. 2012, 21:24

co mi na nem nesedi? prave ten management zdroju, to ze odpadla tabulka zraneni a to ze se kostky dostaly na k6, fakt se mi system 0,1,2 libil :) bzt to je to nejmensi. nejvice me asi vadi ten management zdroju. ano jsou to asi osobni antipatie drd2, ktere totot ve me evokuji. ja osobne byhc nechal klidne obe pro porovnani :)

skaven
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skaven » 28. 1. 2012, 00:58

Nevidím valný rozdíl v tom, jestli si člověk sčítá body zranění, nebo odečítá body ze zdrojů - v mechanice se to projeví jen jako sčítání nebo odečítání... Pro mě osobně byla tabulka zranění zbytečná komplikace, neustále musela být při hře k dispozici a díky ni hráči neměli jasnou představu o tom, jak moc mohou nepřítele útokem poškodit... Tohle díky přesunu na zdroje odpadlo.
A co se týče kostek - proč hráčům komplikovat hraní speciálními kostkami, když můžou použít klasické šestistěnky, kterých mají doma v šuplíku kotel? Už při testování se to ukázalo jako jeden za kamenů úrazu - část hráčů prostě odpadla proto, že se jim nechtělo pořizovat "speciální" kostky...
RYTÍŘ TEMNÉHO SLUNCE - nejobsáhlejší gamebook všech dob
JESKYNĚ A DRACI - české vydání D&D 5e
LONE WOLF - legendární gamebooky v novém vydání
LEGENDY - fantasy hra na hrdiny
KOUZLEM A MEČEM - kompakní "old school" fantasy hra na hrdiny
PŘÍBĚHY IMPÉRIA - vyprávěcí hra z magické viktoriánské anglie
ASTERION - fantasy svět pro rpg
MYTAGO - herní a fantasy nakladatelství
FANTASYOBCHOD.CZ - obchůdek s fantastikou, české i zahraniční rpg, stylové kostky...

sq

Příspěvek od sq » 29. 1. 2012, 18:44

Skaven mluvit rozumne, cim mene tabulek tim lepe :-)

Kazdopadne je opet jasne videt, ze od napadu a nadseni je k finalnimu produktu jeste dlouhá cesta.

Aljen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aljen » 29. 1. 2012, 19:44

Kazdopadne je opet jasne videt, ze od napadu a nadseni je k finalnimu produktu jeste dlouhá cesta.
Alef0 by hadam vedel povedat kolko projektov ani dalej nedoslo, viacej to sleduje mam dojem ;)
Ale hadam ze Legendy tak neskoncia. Je pravda ze bez testerov sa neda (aj DrD2 boli parkrat prekopane pokial viem)
System does mother

PetrH
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PetrH » 29. 1. 2012, 20:42

tak on je problem, ze kdyby legendy 1.x meli za sebou 20 let a tvorily na trhu cosi jako tm, tak se ti testeri pohrnou sami, ale jak to dopada tady? temer nikdo a z tech par co tu je tak je to horsi (mluvim sam za sebe, neb mam vzdy v diari plan, ale tak mi do toho vleze prace, pote druha prace a nakonec rodina, jsme rad, kdzy mam pro sebe pul dne v mesici a to casto zase nemuzou lide okolo me, co by radi testovali. zkousim dat partu stejne pozitivnich lidi v praci (3 tam maji docela silne stigma) ale je to to same a hodnu po praci to je tak si cvicne zkusit par hodu a jit dom...

Odpovědět

Zpět na „České a slovenské hry“