[svět] Taria

Oficiální diskuze věnované Dračímu doupěti, nejstarší české hře na hrdiny.

Moderátor: Bouchi

Odpovědět
Uživatelský avatar
RPG Fórum
Příspěvky: 106
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00

[svět] Taria

Příspěvek od RPG Fórum »

Obrázek
(anotace v databázi)

Slovy autora: „Taria je fantasy svět pro RPG. Nemá tak vyhraněný styl jako Ravenloft ani obrovskou podporu jako Dragonlance a pro hráče indies musí být asi stejně atraktivní jako prašivka pro zkušeného houbaře. Dá se o ní vůbec říct něco dobrého? Snad to, že na konci devadesátých let se snažila vytáhnout mladé hráče z podzemí, kam je zatlačil Bílý hrad, a ukázat jim, že na denním (či nočním) světle se dají zažívat opravdové příběhy - detektivky, horory, dramata. Nabízí svět inspirovaný českých středověkem. Svět, který "páchne hnojem" a nestydí se za to. Svět, který nestojí na statistikách a faktografii, ale na příbězích, které jsou do jeho těla vetkány.

Kromě hlavní příručky světa k němu vyšlo i několik sborníků dobrodružství.

:arrow? Přehled produktů pro Tarii v databázi
Naposledy upravil(a) Charles dne 16. 4. 2010, 11:22, celkem upraveno 3 x.
Uživatelský avatar
Charles
Příspěvky: 3636
Registrován: 21. 7. 2009, 20:13

Re: Taria

Příspěvek od Charles »

ne. :)
skicik
Příspěvky: 1
Registrován: 16. 10. 2017, 11:50

Re: Taria

Příspěvek od skicik »

existuje nějaká možnost jak se dostat k Pohraničí? Docela jsem prošel eshopy i kamenné obchody a kde nic tu nic.
Uživatelský avatar
Charles
Příspěvky: 3636
Registrován: 21. 7. 2009, 20:13

Re: Taria

Příspěvek od Charles »

Vůbec netuším, jak na tom teď Pohraničí je s dotisky nebo elektronickou verzí. Zkus napsat PM Bouchimu (vydavatel) ...
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Taria

Příspěvek od Paul »

Jak moc by to podporovalo wargamingovou kampaň?
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [svět] Taria

Příspěvek od Markus »

Sirien přidal do databáze svět Taria a související moduly Pohraničí, Severní Taria a Záhvozdí. V tuhle chvíli jsou to ale jen holé anotace bez jakéhokoli textu. Nevím, jestli je Sirien plánuje dál rozšiřovat. Já je bohužel napsat nedokážu, tak kdyby se chtělo někomu z vás, jen upozorňuju na prostor ke zlepšení. :wink:

Mimochodem si myslím, že tam chybí i další autoři kromě Charlieho. A taky tam není zadaný základní modul Tarie.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Re: [svět] Taria

Příspěvek od sirien »

pro záznam: anotace jsem doplnil; základní modul doplnil někdo jiný, nevím kdo, anotace sedí.

Tuším, že k původní Tarii bylo dané i dobrodružství (dost vulgární railroad, postavy jsou z kraje zajaté, otrávené a musí plnit quest jinak nedostanou protijed... atd.) a že to celé bylo svého času velmi pradávno nějak navázané na Mistrovství v DrD na GC (to dobrodružství - ale možná že v Tarii obecně proběhlo víc ročníků) - nicméně ještě za časů kdy GC šéfoval Altar a dlouho před převzetí GC nezávislým spolkem, což je bohužel pro GC doba temna a informace z téhle doby se dohledávají stračně špatně, takže leda, že by někdo někde narazil na pamětníka.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [svět] Taria

Příspěvek od Markus »

Anotaci základního modulu jsem vytvořil já tím, že jsem vzal tvůj text z jiné anotace (z popisu světa, tuším). Každopádně díky.
eMeN

Re: [svět] Taria

Příspěvek od eMeN »

Ahojte, nevíte někdo, jak to vypadá s případným dotiskem Taria-pohraničí? Případně jestli se dá někde sehnat elektronická verze? Nebo nevíte někdo na koho bych se mohl obrátit?

Psal jsem email na Altar, ale žádná odpověď mi nepřišla. Pokud by nebyla jiná možnost, tak bych se spokojil s naskenovanou verzí. Případně pokud někomu doma ta knížka leží, tak bych si ji od něj koupil.

Díky za odpovědi
Atreyu
Příspěvky: 2
Registrován: 28. 1. 2021, 11:48

Re: [svět] Taria

Příspěvek od Atreyu »

Ahojte, nenašiel by ste niekto doma CD k TARIA POHRANICI? Kupil som totiz modul z bazaru, ale CD v nom uz nebolo, a tak nemam mapy a dodatky ktore na nom boli. Vedeli by ste mi to niekto uploadnut na nejake ulozisko prosim? Pripadne sa opytat nejakeho znameho a pomoct mi? Ďakujem za kazdu odpoved
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4561
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: [svět] Taria

Příspěvek od ShadoWWW »

Nádherná práce od Mário Poláka.
Obrázek
Za tento příspěvek děkují uživateli ShadoWWW:
Kasai
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [svět] Taria

Příspěvek od Markus »

Dovolil jsem si oddělit kartografickou diskuzi do našeho specializovaného kartografického tématu.
Uživatelský avatar
smoldar3
Příspěvky: 18
Registrován: 13. 11. 2020, 13:22

Taria - pohraničí pdf

Příspěvek od smoldar3 »

Zdravim, moji deskoherní skupinu přepadla nostalgie na dračí doupě (teda budeme používat dračí hlídku). Zalíbil se mi svět Taria ale už to je těžké retro, severní Taria jde koupit, zahvozdi mají altar na stránkách jako PDF ale chybí mi Taria pohraničí. existuje to vůbec někde jako PDF?
Uživatelský avatar
Kasai
Příspěvky: 33
Registrován: 4. 8. 2019, 18:31
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: [svět] Taria

Příspěvek od Kasai »

Kdyby někdo prodával Taria Pohraničí měl bych zájem.
Vedu rpg kroužek Dračí Sluj v Ústí nad Labem. https://www.facebook.com/draci.sluj/
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [svět] Taria

Příspěvek od Markus »

Uživatelský avatar
Charles
Příspěvky: 3636
Registrován: 21. 7. 2009, 20:13

Re: [svět] Taria

Příspěvek od Charles »

Diky za upozornění, Markusi. Je vtipné si přečíst, jak dobrodružství, která jsme v době jejich vzniku vnímali jako progresivní a překládali je čtenářům v takřka "misionářské" snaze naučit je hrát něco jiného než jeskyně (dungeony), označuje současný hráč po dvaceti letech jako zpátečnicky pojatá, s přemírou zápletky, prostě "out". 😉
Za tento příspěvek děkují uživateli Charles:
Vitus
Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host