Čas pro hrdiny

Diskuzní sekce určená všem českým a slovenským hrám - jak těm, které vyšly v tisku, tak těm, které jsou dostupné zadarmo na internetu. Výjimka: Dračí doupata mají samostatnou sekci.
Pepa

Re: Čas pro hrdiny

Příspěvek od Pepa » 24. 5. 2012, 22:22

Kdysi jsem ti kdesi slíbil feedback na Čas pro hrdiny. Zkusím se na to přes víkend dostat. Zatím jenom namátkou co si pamatuju:

(1) V textu je hodně překlepů. Chtěl jsem si jejich polohu zapisovat a poslat ti je, ale pak jsem pravidla četl na mobilu a tak porůznu, že na to nedošlo.

(2) Mám pocit, že někde v pravidlech bylo napsáno, že fungování magie bude vysvětleno, ale nestalo se tak. (I když "jak funguje" magie je poměrně intuitivní.)

(3) Totéž co Aljen přede mnou. Když jsem to hráčům rozeslal, byli z úvodních příkladů hodně vyděšení. Ptali se mě, jestli se opravdu bude muset u každé zkoušky rozebrat každá okolnost do nejmenších podrobností a převést na čísla a naopak. Jestli se hozený počet úspěchů bude muset zase po jednom převést na fikční úspěchy. Řekl jsem jim, že to jsou jen ilustrativní příklady a že v praxi při hře se to tolik "neprožívá". Že se náročnost zkoušky a míra úspěchu pak stejně určuje tak nějak od oka. Nebo ne?

(4) Když se šestky na kostkách předělají na nuly, tak to je z hlediska rozdělení pravděpodobností totéž, co hod 2k6-2. (Což nevím, jestli je šikovnější, protože hod se pak od součtu vlastnost + dovednost odečítá, proto by tam toho odečítání bylo asi příliš. Každopádně to je dobré vědět.)

(5) Možná bych chtěl nějaký příklad boje. (Aspoň dvě tři kola.)

Odpovědět

Zpět na „České a slovenské hry“