Asterion?

Diskuzní sekce určená všem českým a slovenským hrám - jak těm, které vyšly v tisku, tak těm, které jsou dostupné zadarmo na internetu. Výjimka: Dračí doupata mají samostatnou sekci.

Hrajete na Asterionu?

Ano
18
19%
Ne, ale už jsem na něm někdy hrál
38
40%
Ne, ale plánuji si na něm zahrát
7
7%
Ne
33
34%

Celkem hlasů: 96

Wan-To
Rebel

Asterion?

Příspěvek od Wan-To » 30. 1. 2007, 16:55

Při poslechu RPG podcastu Dračí Studny mě zaujalo, jak Bouchi celkem hodně hovořil o Asterionu. Ale zajímalo by mě, kdo na Asterionu hraje? Jaké typy lidí? Jaký je váš názor na tento svět?

Moje odpověď na anketu zní, že na Asterionu nehraji, ale měl jsem tu čest zkusit si to. Svůj názor uveřejním, až se tu trochu zažehne diskuze; za odměnu :-)

zrzavec
Romikovec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec » 30. 1. 2007, 19:12

Na Asterionu nehraji a asi ani hrát nebudu. Koupil jsem si hlavní modul a myslím, že i Dálavy. Zjsitil jsem, že bych musel nakoupit dalších xy modulů (rád mám všechno co potřebuji kompletní) a to mě odradilo.

navíc, více věcí mi v tomto světě nesedělo a proto jsem v něm ani hrát nezačal. neříkám, že je špatný, ale mě do oka nepadl.
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)

Jerson
Inženýr z Ocelového města
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson » 31. 1. 2007, 08:59

Mám takové tušení, že Dálavy je modul pro Tarii, nikoliv pro Asterion.

zrzavec
Romikovec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec » 31. 1. 2007, 11:01

Taria má moduly Severní taria a Záhvozdí. Od Tarie mám doma vše, protože ji mám rád, i když v ní nehraji. :-)
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)

Kin
Romikovec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kin » 31. 1. 2007, 11:06

Já v ní nějakou chvíly hrával ( cca pul roku ? ale nejsem si jistej jestli prese tolik ... ) a bylo tam par peknejch napada co me zaujaly, je hezky udelana, ale uz v ni nehraju ... je toho k nemu moc a ja uz se v tom neorientuju ...

$D
Long time no see...
Svoboda je mrcha, kterou je třeba šoustat na matraci z mrtvol.
"My uncle put his ping-ping in my pa-pa." -kiss kiss bang bang

eyron161

Příspěvek od eyron161 » 23. 3. 2007, 09:21

My na Asterionu hrajem a to docela čerstvě, něo přes půl roku. Už mě nebavilo mít doma všechny ty moduly zbytečně :-) Hrál jsem i na Tarii, která má opravdu výborná dobrodružství, jedno z nich, Cidaris, jsem dokonce předělal pro Asterion a bylo výborné. Bylo to první dobrodružství, příjezd VP na Taru z Lendoru. Jinak Asterion je výborný svět a i když má svoje slabší místa, pozitiva rozhodně převažují. Pokud byste si chtěli udělat představu a načerpat inspiraci pro jiné světy, doporučuji svůj nejoblíbenější modul Obloha z listí a drahokamů. Mám taky radost z vydání aplikací pro Drd+, které hrajeme. Prostě Asterion eď u mě docela výrazně vede :wink:

Gowery

Příspěvek od Gowery » 23. 3. 2007, 09:50

eyron161 píše:My na Asterionu hrajem a to docela čerstvě, něo přes půl roku. Už mě nebavilo mít doma všechny ty moduly zbytečně :-) Hrál jsem i na Tarii, která má opravdu výborná dobrodružství, jedno z nich, Cidaris, jsem dokonce předělal pro Asterion a bylo výborné. Bylo to první dobrodružství, příjezd VP na Taru z Lendoru. Jinak Asterion je výborný svět a i když má svoje slabší místa, pozitiva rozhodně převažují.
Souhlasím, Asterion s Tarií jsou super :wink: . Ačkoliv hraju Dungeons and Dragons 3.5, stejně u mě Tarie pořád vede. Pravda, takový Ravenloft nabo Forgotten Realms také nejsou špatné věci, ale spousta dobrodružství z nich mě neuvěřitelně nudí. Noc chodících mrtvol ještě celkem ušla, ale dalekosáhlé jeskyně (Sunless Citadell) nebo dlouhé zástupy bestií čekajících na dobrodruhovu sekeru (Frozen Whispers) by znechutily i ortodoxního munchkina.
Z Asterionu bych nejvýše ocenil Nemrtvé a svělonoše. Podle mě mají dobrou atmosféru okořeněnou vělkým množstvím kvalitních nápadů. Mimoto samozřejmě jde o českou tvorbu a co je české, to je hezké 8) .

ShadoWWW
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ShadoWWW » 23. 4. 2008, 12:43

BTW Teď na začátku května vyjde nový modul pro hráče-postavy, tak jsem hodně zvědavý, jaký bude...

ShadoWWW
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ShadoWWW » 23. 4. 2008, 14:26

Bouchi

Příspěvek od Bouchi » 29. 5. 2008, 18:27

ShadoWWW píše:BTW Teď na začátku května vyjde nový modul pro hráče-postavy, tak jsem hodně zvědavý, jaký bude...
Trochu se protahly zaverecne prace, nicmene dnes Rukovet dobrodruha konecne dorazila z tiskarny a od zitrka uz bude k mani u nekterych prodejcu.

Lemmy
Master Discussion Killer

Příspěvek od Lemmy » 23. 10. 2008, 13:01

Na Asterionu jsem hrál pouze 1 (dvě sezení tuším), ale i přes svojí propracovanost mě pojetí světa tolik nechytlo.

Mnohem víc se mi líbí již tady zmiňovaná Taria (zatím jsem na ní nehrál, ale něco málo jsem přečetl a přemýšlím o tom, že koupím).

Almir taky nebyl vůbec špatný :roll:

Thanathos
Kontaktovat uživatele:

HMMMMM

Příspěvek od Thanathos » 2. 11. 2008, 00:26

Asterion je velice dobře propracovaná záležitost. Je to kvalitní komplexní dílko a vzhledem k tomu, že jsem celkem sběratel českých RPG a jejich modulů vlastním téměř všechny až na Nemrtvé a SVětlonoše a modul Dálava.

Celkové hodnocení: Nedoporučuji hrát dle modulů doslovně a dle úplně se vyprdnout na historickou osu autorů. Pokud se hráči repspektivě PJ mají řidit reáliemi světa, je to vražedná spirála jež vede od jednoho magalomasnkého tažení k dalšímu. Dále si myslím, že posledními historickými fakty uvedenými v krabicové edici (sakryš nevzpomenu si na jméno - na obálce je GOR a Ngawa(to jméno si taky nepamatuju) před soubojem) respektivě tím co učiní Khar v závěrečné bitvě si autoři sami pod sebou podřezávají tvůrčí větem neboť teď mi to přijde, že se bude hledat další velký zloduch a další velká temnota atd atd. Pořád dokola. A to už není Asterion ale bohapusté tahání peněz z hráčů

kažodpádně další modul si klidně koupím (rukověť už mám), pač jako kniha je to celkem dobře čtivé, ale jako hra nic moc. To já radši Stín meče, že? :oops:
PbN není mrtvé jen čeká na lepší zítřky aneb kdo řešil Ferculiho, ten mne zná.

Peekay
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peekay » 3. 11. 2008, 17:21

Zajtra ideme hrat Asterion v Crepoch. Horim zvedavostou, o tom settingu som pocul same dobre veci (idea fungovania Skretov, napriklad) :D
Obrázek

"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis

Joe
Fórový šašek; Moderátor

Příspěvek od Joe » 7. 11. 2008, 09:37

Peekay píše:Zajtra ideme hrat Asterion v Crepoch. Horim zvedavostou, o tom settingu som pocul same dobre veci (idea fungovania Skretov, napriklad) :D
Zahrali ste? Ako to dopadlo?
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: Primetime Adventures (začíname...)
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Tri-Stat dX, Primetime Adventures
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com

Peekay
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peekay » 7. 11. 2008, 11:15

Nezahrali :(

GM otvoril krabicu... a zistil, ze jej obsah niekomu pozical (nevie komu), nikto sa nepriznava, a tym padom je Asterion nenavratne strateny v hlbinach casu.
Obrázek

"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis

Odpovědět

Zpět na „České a slovenské hry“