[článek] Hrdinové Fantasy - pravidla pro postavy

Diskuzní sekce určená všem českým a slovenským hrám - jak těm, které vyšly v tisku, tak těm, které jsou dostupné zadarmo na internetu. Výjimka: Dračí doupata mají samostatnou sekci.
Sirien
Pragmatik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sirien » 21. 8. 2006, 17:23

Rulemaker: Ah, dokonce až k tvůrcům se má recenzička donesla... to docela až potěší (i když nevím proč, ale je to tak :) )

Psionika a magie není totéž... Byla tu dlooouuuuhááá hádka o to, jak je oddělit, ale i když 90% účastníků tvrdilo, že to jsou dvě různé věci, nedokázali jsme absolutně vůbec se shodnout na tom, v čem že to spočívá rozdíl... :wink:

Každopádně manová magie není ničím špatným, jak jsem psal, jde jen o to, že já osobně mám raději vitální.

Pokud se tu ještě ukážeš - co bych magii doporučil (ještě jsem nečetl Tajná umění, takže se omlouvám, pokud žvaním do prázdna) je únava za kouzlení a rozdělení kouzel do škol... časoprostoru, vitality, nebo nějakých, takhle kouzla naházená jen tak bez ladu a skladu působí dost nijace a navíc ve většině světů bude dávat mnohem větší smysl rozdělení kouzel do kategorií... a případné bonusy ke kategorii za znalost X kouzel...
A navíc to otevírá krásné možnosti nevraživosti mezi adepty jednotlivých směrů, možnost tvrdit, že jsem Mistr magie Sil a mít to ověřené certifikátem od Silové katedry Atlantiské university atd. atp.

EDIT: A ty mince tam jsou ;) Jedna mince je 1/20 Kg... moment, můžu se podívat... ne, tak to je v DrD. V HF je jedna mince 1/100 Kg, což sice hezky kopíruje SI, ale neni to SI ;)
Kostka, http://www.d20.cz
- překlady her (DnD, Fate a další)
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí
- skupinové sekce s rozsáhlou podporou
...a mnohé další.

Překlady Fate: Překlad Fate 4e Core, Překlad FAE: Fate Accelerated, DnD 5e: Dungeons and Dragons 5e

rulemaker

Příspěvek od rulemaker » 25. 8. 2006, 10:11

Tuk-Enek píše: Psionika a magie není totéž... Byla tu dlooouuuuhááá hádka o to, jak je oddělit, ale i když 90% účastníků tvrdilo, že to jsou dvě různé věci, nedokázali jsme absolutně vůbec se shodnout na tom, v čem že to spočívá rozdíl... :wink:
Na tom nezáleží, spíš jde o herní princip a seskládání do konkrétního světa. V HF lze principy rozdělit na dva druhy: manová magie (modlitby, alchymie) a dovednosti typu telekineze ú telepatie / zmámení.
Pokud se tu ještě ukážeš - co bych magii doporučil (ještě jsem nečetl Tajná umění, takže se omlouvám, pokud žvaním do prázdna) je únava za kouzlení a rozdělení kouzel do škol... časoprostoru, vitality, nebo nějakých, takhle kouzla naházená jen tak bez ladu a skladu působí dost nijace a navíc ve většině světů bude dávat mnohem větší smysl rozdělení kouzel do kategorií... a případné bonusy ke kategorii za znalost X kouzel...
A navíc to otevírá krásné možnosti nevraživosti mezi adepty jednotlivých směrů, možnost tvrdit, že jsem Mistr magie Sil a mít to ověřené certifikátem od Silové katedry Atlantiské university atd. atp.
Únava z kouzlení - je v TÚ
Rozdělení do škol: je v TÚ i s obory
EDIT: A ty mince tam jsou ;) Jedna mince je 1/20 Kg... moment, můžu se podívat... ne, tak to je v DrD. V HF je jedna mince 1/100 Kg, což sice hezky kopíruje SI, ale neni to SI ;)
Hm, zůstalo to ve zkratkách, i když v pravidlech se prakticky nevyskytují :(

Jinak mě bude zajímat recenze na dlaší čáasti pravidel :)[/quote]

Sirien
Pragmatik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sirien » 25. 8. 2006, 10:38

Mě budou spíš zajímat ty další části pravidel, sem teď tak trochu v takovym dost pitomim kolotoči s penězma, potřebuju teď cálnout jednu docela drahou srandičku... pak teprv se zase budu věnovat doplňování sbírky knížek a RPG... Ale s trochou štěstí bych to moh vyřídit už na začátku září :wink:
...a mnohé další.

Překlady Fate: Překlad Fate 4e Core, Překlad FAE: Fate Accelerated, DnD 5e: Dungeons and Dragons 5e

skaven
Kontaktovat uživatele:

Další recenze

Příspěvek od skaven » 26. 8. 2006, 10:58

Sirien
Pragmatik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sirien » 26. 8. 2006, 22:57

No... to bych neoznačil ani tak za recenzi jako spíš za osobní pohled. Autor (kdo to je? nějak sem si nevšiml že by byl podepsaný...) na mě nějak nepůsobí dojmemnějakého širšího přehledu a některá jeho hodnocení bych označil za trochu povrchní... mimo jiné tam má chybu ohledně toho dělení dovedností (teda, já ho taky neznal, ale aspoň jsem to čestně přiznal $D )
...a mnohé další.

Gorth
Kontaktovat uživatele:

Beta verze Hrdinu Fantasy 2.0

Příspěvek od Gorth » 20. 3. 2008, 11:53

Rikame Ahoj,

pokud by mel nekdo zajem, tak na oficialnich strankach byla zverejnena beta verze HF 2.0 (vcetne pravidel pro postavy), kde je volne ke stazeni.

Pro vsechny, kteri jeste Hrdiny Fantasy nevideli a meli by zajem nahlednout...

Nekra
Nadšený blázen

Re: Hrdinové Fantasy- příručka hráče

Příspěvek od Nekra » 2. 8. 2008, 20:25

rulemaker píše:
Tuk-Enek píše: Bohužel, stín DrD je v HF stále cítit. Ne přímo konkrétními mechanikami, ale kdo DrD zná, ten jej tam prostě vidí.
Hned na začátku mě zamrzelo, že se autoři nedokázali odtrhnout od poněkud... dost nepraktické jednotkové soustavy DrD.
Možná máte pravdu, že je v HF stín DrD, ale popravdě řečeno, HF mi přijde složitější (je tam spousta různých vlastností, apod.), a to jsem to ještě nikdy nehrála (jen jsem si četla pravidla pro postavy-ten Dračák mi prostě připadá jednodušší)

Odpovědět

Zpět na „České a slovenské hry“