Dračí Hlídka – Obecná diskuze

Diskuze k českým a slovenským hrám, které nemají samostatnou sekci.
Odpovědět
Uživatelský avatar
RPG Fórum
Příspěvky: 106
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00

Dračí Hlídka – Obecná diskuze

Příspěvek od RPG Fórum »

Obrázek
( :arrow? anotace v Databázi RPG)
Dračí Hlídka je komunitou vypilovaná hra mocných válečníků velících spojencům v boji, obětavých kouzelníků chránící vesničany poutem života a trhlých alchymistů metajících blesky pomocí svého prstenu. Hlídka je duchovním nástupcem Dračího Doupěte, je ale mnohem víc než to, neboť postavám dodává velmi široký rozsah schopností i dovedností, ze kterého je možné vybírat. Používá seznam logických dovedností, které se mohou naučit všichni hráči a kromě několika moderních mechanik (výhoda / nevýhoda k hodu) si zachovává své kouzlo a charakter středověkého/fantasy RPG pomocí mnoha skvělých ilustrací a drsných pravidel, jako je velmi pomalé léčení spánkem.
Tohle je obecná diskuze k dračí hlídce. Máme ještě jednu diskuzi, kde se babráme v detailech a čísílkách:
:arrow? Dračí Hlídka – Kritická analýza

Odkazy:
:arrow? Domovská stránka
:arrow? Skavenova recenze betaverze
:arrow? Jersonova recenze na Kostce
:arrow? Youtube kampaně klanu Zephyra
:arrow? Recenze na Games Tiscali
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Dračí Hlídka

Příspěvek od eerieBaatezu »

Arten_CZ píše:
eerieBaatezu píše:...a pokud borci nečetli naše stohy rozborů o remaku...
Tak ten byl dobrý, upřímně jsem se po ránu zasmál :-D
Fakt si myslíš, že všechny ty postřehy, co tam napsali Argonantus, Jerson, Pieta, Cor, York, Vallun, Nekra, vzteklina, Ecthelioni, Sparkle, Pepa, Marky Parky, Quentin a mnozí další jsou snůška kokotin k zasmání? Ok. Já si naopak myslím, že to jedna z nejzajímavějších a nejobsažnějších diskuzí ohledně starého Dračáku a celého toho stylu hraní, konceptů kolem něj, atd., co jsem na netu četl. A kdo chce dělat nový Dračák, měl by se do ní podívat, jelikož se tam do krve řeší snad každá svatá kráva a kdejaký šváb toho systému.

Pokud
PardGalen píše:Tak prý to má být tak podobné DrD jak to jenom jde. Plná pastva kraviček.
tak to bude jen dvacet let starý herní design (o kterém se i zastánci DrDo shodli, že se dá udělat o dost lépe), který má emulovat dračák, ve kterém budou chybět všechny dračákovské věci, jelikož to nemá licenci.

Já osobně tomu pořád moc nechci věřit, protože když už dělám novou hru a trávím tím hafo času, tak se přece poučím z věcí minulých a snažím se vychytat věci, o kterých se spousta hráčů shodla, že jsou problematické, a ne jen, že se budu snažit udělat to co nejpodobnější nějakému archaickému systému, kde určité věci docela skřípou. Osobně si tak myslím, že tam změny budou a teď jsem jen zvědav jak provedené.
Obrázek
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Dračí Hlídka

Příspěvek od OnGe »

eerieBaatezu píše:Fakt si myslíš, že všechny ty postřehy, co tam napsali Argonantus, Jerson, Pieta, Cor, York, Vallun, Nekra, vzteklina, Ecthelioni, Sparkle, Pepa, Marky Parky, Quentin a mnozí další jsou snůška kokotin k zasmání?
Já si myslím, že je docela hloupost (naivita? Těžko najít správné slovo) předpokládat, že to někdo z venku četl. Nebo našel. Nedej bože našel, četl a odfiltroval hlušinu. Co je vevnitř pak moc nehraje roli.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Dračí Hlídka

Příspěvek od eerieBaatezu »

OnGe píše:Já si myslím, že je docela hloupost (naivita? Těžko najít správné slovo) předpokládat, že to někdo z venku četl. Nebo našel. Nedej bože našel, četl a odfiltroval hlušinu.
Tak jasně. Já neargumentuju pro to, že to někdo hledá a čte.
OnGe píše:Co je vevnitř pak moc nehraje roli.
Tohle nechápu.
Obrázek
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Dračí Hlídka

Příspěvek od OnGe »

Pokud někdo text nenajde, nepřečte a neprofiltruje, tak je úplně jedno, co v něm je.

Argumentuješ, že pokud nečetli vaše stohy rozborů, musejí udělat sračku. Takže buď předpokládáš, že to měli číst (což je jak jsem psal), nebo prostě potřebuješ důvod, proč dělají sračku. Třeba Sirien tenhle manévr používá s tím, že dodá počet her a knížek o gamedesignu, co měl člověk přečíst, než se do čehokoliv pustí (shodou okolností čísla v čase rostou a odpovídají tomu, co doposud zpracoval Sirien). Což mi připadá taky hloupé.

Je ještě nějaká třetí varianta?
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Dračí Hlídka

Příspěvek od eerieBaatezu »

OnGe píše:Argumentuješ, že pokud nečetli vaše stohy rozborů, musejí udělat sračku.
Tuhle implikaci máš odkud?

Protože tahle věta
eerieBaatezu píše:Pokud má ta podobnost být systémová a pokud borci nečetli naše stohy rozborů o remaku, tak si myslím, že to bude docela krizová záležitost.
to neříká.
Obrázek
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Dračí Hlídka

Příspěvek od OnGe »

Aha, co tedy říká?
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Dračí Hlídka

Příspěvek od eerieBaatezu »

Říká, že mám důvody si myslet, že to bude krizové. Neříká, že tvrdím, že to bude krizové a hotovo.

Jinak proti radě studovat to, co chce člověk dělat, nic namítat nemohu. Ať jde o game design, nebo úplně cokoliv jiného. Čili mi vůbec nepřijde blbé, když Sirien dodá seznam materiálu, co by si měl člověk přečíst, než začne něco páchat. Je to ten samý princip, jako když já lozím po všech možných DnD fórech a čtu, co lidem vadí a nevadí na různých edicích a najednou člověk zjistí, na kolik věcí sám vůbec nepřišel, že mohou být problém, že někomu kazí hraní a podobně. Čím víc čtu, tím míň mi princip "schovám hlavu do písku a udělám to po svém" připadá né až zas tak moc šťastný.
Obrázek
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Dračí Hlídka

Příspěvek od OnGe »

Mě na tom přijde hloupé, když člověk jako etalon bere to, co sám absolvoval. Přesně to, co sám absolvoval.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Dračí Hlídka

Příspěvek od eerieBaatezu »

Tak jasně. Já to vzdělávání se v něčem beru spíš obecně, prostě je výrazně lepší to dělat, než nedělat. Na druhou stranu pokud toho člověk přečte hodně a má rozhled (zda do této kategorie spadá Sirien ať každý posoudí sám), nebráním se tomu, aby doporučil to, co mu přijde dobré.

Já maníkům z DH fandím. Těším se na jejich produkt. Ale mám i určité obavy. Ale těším se. :)
Obrázek
Keleren
Příspěvky: 4
Registrován: 24. 2. 2017, 21:48

Re: Dračí Hlídka

Příspěvek od Keleren »

PardGalen píše:Tak prý to má být tak podobné DrD jak to jenom jde. Plná pastva kraviček.
Tahle věta je neúplná a dost.. Má to sice být jako DrD ale týpek si dal fakt práci to zjednodušit. Udělat hru hratelnější. Aspoň tak jsem si to zapamatoval. Myslím že tam bylo něco o zredukování hodů na 2. Ne jak v klasice, hod na postřeh, iniciativu atd.

Ještě něco s levelováním. Že oni mají pro každou profesi stejnou hranici kterou musí překročit k získání dalšího lvl. +mají kněze. Hraničář není tak OP. A druid byl ve starém DrD celkem omezený když nebyl ve hvozdu. U nich má celkem volnost. Aspoň co jsem si stačil zapamatovat. Moc jsem jim naděje nedával, týpek co to přednášel sám řekl, že mají nějaké věci nedodělané. Jenže do července, kdy to plánují vydat mají spoustu času. Podle mě, to bude sice podobné ale určitě rychlejší jak pro družinu tak pro PJ.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Dračí Hlídka

Příspěvek od eerieBaatezu »

No vida, tak má intuice neselhala. :D Teď jsem jen zvědav na ty změny.
Keleren píše:Myslím že tam bylo něco o zredukování hodů na 2.
Na dva? Proč dva? Jaké dva? (To není otázka na Tebe, jen taková rétorická. :D) To říkám, hned nějaké divné rozhodnutí, že tam nestačí jen jeden typ hodu. $D

Wau, koukám, že pro grafiku obalů vzali layout DnD 3,5e, ten byl fakt povedený.
Obrázek
Obrázek
Arten_CZ
Příspěvky: 822
Registrován: 23. 7. 2009, 09:30

Re: Dračí Hlídka

Příspěvek od Arten_CZ »

eerieBaatezu píše:Fakt si myslíš, že všechny ty postřehy, co tam napsali Argonantus, Jerson, Pieta, Cor, York, Vallun, Nekra, vzteklina, Ecthelioni, Sparkle, Pepa, Marky Parky, Quentin a mnozí další jsou snůška kokotin k zasmání?
Ne, já si myslím, že tam napsala spousta lidí svoje preference, které jsou vzájemně nekompatibilní. Pokud by jim měla diskuze k něčemu být, museli by si zjistit preference konkrétních lidí, vybrat toho, který se jejich vlastním preferencím přibližuje nejvíce a soustředit se pouze na jeho příspěvky.

Tato konkrétní diskuze jako celek je jako zdroj inspirace pro vlastní tvorbu rozhodně horší, než kdyby ji vůbec nečetli.
eerieBaatezu píše:jelikož se tam do krve řeší snad každá svatá kráva a kdejaký šváb toho systému
Přesně z tohoto důvodu. Jen bych nepoužil slovo řeší, použil bych spojení "válčí se o...". A výsledek války není řešení, výsledek války není žádný. Vede se tvrdá zákopová válka a žádná ze stran (preferencí autorů) svůj zákop neopustila.
eerieBaatezu píše:...a pokud borci nečetli naše stohy rozborů o remaku, tak si myslím, že to bude docela krizová záležitost.
Mě z této věty vyplývá, že si myslíš, že přečtením té diskuze by se krizovost jejich projektu zmenšila, což mě rozesmálo, protože si naopak myslím, že pouhým přečtením té diskuze by se krizovost zvýšila.
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dračí Hlídka

Příspěvek od Quentin »

EB: Máš nějaký fetish na sjednocený hod? :D Hromada her má dva hody, dokonce i World of Dungeons a to je minimalistické až za roh.
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Dračí Hlídka

Příspěvek od eerieBaatezu »

Lazy design. $lol$
Obrázek
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6293
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Re: Dračí Hlídka

Příspěvek od Fritzs »

Proč se to menuje Dračí Hlídka?

Dungeons and Dragons - leze se tam do kobek a bojuje s draky
Dračí Doupě - se tam leze do dračích doupat
Shadowrun - běhá se tam ve stínech
Cyberpunk 2020 - je to kyberpunk, odehrává se to v roce 2020
Call of Cthulhu - asi nejslavnější povídka autora do jehož světa je to zasazeno
Warhamer Fanatsy Roleplay - je to RPG podle stolní wargame warhammer fantasy
My Life with Master - hraješ chcípáka ovládaného krutým pánem
Mountain Witch - řeší se tam horský čaroděje
RIFTS -trhliny do jiných dimenzí™
Vampire: The Masquerade - seš upír, maskuješ svoji pravou povahu
Hrdinové Fantasy - hraješ hrdinu, je to fantasy


Ale Dračí Hlídka? Nějak pochybuju, že v tom budeme hrát lidi co sedí ve věži a sledují nebesa, aby spustili poplach kdyby se objevil drak...

EDIT: Bestiář je plný generických cthuloidů, takže asi nedojde na nějaké hrdé dračí jezdce...
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Odpovědět

Zpět na „České a slovenské hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host