Dračí Hlídka – Obecná diskuze

Diskuze k českým a slovenským hrám, které nemají samostatnou sekci.
Odpovědět
Uživatelský avatar
RPG Fórum
Příspěvky: 106
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00

Dračí Hlídka – Obecná diskuze

Příspěvek od RPG Fórum »

Obrázek
( :arrow? anotace v Databázi RPG)
Dračí Hlídka je komunitou vypilovaná hra mocných válečníků velících spojencům v boji, obětavých kouzelníků chránící vesničany poutem života a trhlých alchymistů metajících blesky pomocí svého prstenu. Hlídka je duchovním nástupcem Dračího Doupěte, je ale mnohem víc než to, neboť postavám dodává velmi široký rozsah schopností i dovedností, ze kterého je možné vybírat. Používá seznam logických dovedností, které se mohou naučit všichni hráči a kromě několika moderních mechanik (výhoda / nevýhoda k hodu) si zachovává své kouzlo a charakter středověkého/fantasy RPG pomocí mnoha skvělých ilustrací a drsných pravidel, jako je velmi pomalé léčení spánkem.
Tohle je obecná diskuze k dračí hlídce. Máme ještě jednu diskuzi, kde se babráme v detailech a čísílkách:
:arrow? Dračí Hlídka – Kritická analýza

Odkazy:
:arrow? Domovská stránka
:arrow? Skavenova recenze betaverze
:arrow? Jersonova recenze na Kostce
:arrow? Youtube kampaně klanu Zephyra
:arrow? Recenze na Games Tiscali
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Dračí Hlídka

Příspěvek od PetrH »

Pokud nahodou nesledujete tak na strankach je par aktualizaci...
Uživatelský avatar
Plz
Příspěvky: 194
Registrován: 11. 10. 2004, 08:22
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dračí Hlídka

Příspěvek od Plz »

Sleduji, ale zatím nic nezaujalo.
Padouch nebo hrdina my jsme jedna rodina.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Dračí Hlídka

Příspěvek od OnGe »

Je ovšem třeba uznat, že ty aktivity na začátek mají rozplánované dobře. Jsem zvědavý, jak dlouho bude tenhle ohňostroj trvat a s jakým zakončením.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Dračí Hlídka

Příspěvek od PetrH »

Co koncina ;) analogie se nabizi... snad to tak nebude.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Dračí Hlídka

Příspěvek od OnGe »

Končina měla termín, do kterého se horko těžko nacpala a kromě základních materiálů nebylo nic. Od té doby se to hrozně dlouho ladí, aby to bylo perfektní na druhý pokus. Dračí hlídka nemá termín a po týdnech pouští materiál, kterého mají zjevně připravený slušný kyblík.

Nějak tam tu analogii nevidím.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10174
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Dračí Hlídka

Příspěvek od ilgir »

Nějak tam tu analogii nevidím.
Ale je to přece taky české RPG. :D
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Dračí Hlídka

Příspěvek od OnGe »

Pravda, zapomněl jsem :)
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
drundur
Příspěvky: 18
Registrován: 19. 2. 2017, 18:54

Re: Dračí Hlídka

Příspěvek od drundur »

a není to moc podobné DrD ?
wwww.banan.cz webové stránky zdarma
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Dračí Hlídka

Příspěvek od eerieBaatezu »

drundur píše:a není to moc podobné DrD ?
$lol$

Tak de facto je to DrD bez licence, co jsem z toho pochopil.
Obrázek
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6299
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Re: Dračí Hlídka

Příspěvek od Fritzs »

OnGe píše:Od té doby se to hrozně dlouho ladí, aby to bylo perfektní na druhý pokus.
Já myslel, že to chcíplo...
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
Jarxes
Příspěvky: 425
Registrován: 28. 3. 2010, 16:50
Bydliště: Praha 10 Křeslice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dračí Hlídka

Příspěvek od Jarxes »

Fritzs píše:
OnGe píše:Od té doby se to hrozně dlouho ladí, aby to bylo perfektní na druhý pokus.
Já myslel, že to chcíplo...
To já taky... :D
eerieBaatezu píše:Tak hoši, je to venku, přiznejte se, kdo z vás tady žárlí?
Všichni žárlíte, místo toho abyste přáli tvůrcům aby konečně stvořili něco co trochu sčeří naše mrtvý vody domácího trhu, který stále ještě nostalgicky vzpomíná na úspěch DrD... Tak už se pouštíte do masáže :) .
eerieBaatezu píše:Tak hlavně to "vypůjčení" je nelegální, žejo. Pokud si tam navíc hodí všechna práva vyhrazena a ještě za ty knížky budou chtít prachy, tak je to regulérně porušení práva, ale on to v Americe stejně nikdo nikdy nezjistí. Nebo mají WotC nějakou evropskou pobočku?
Výpůjčky budou maximálně v těch dobrodružstvích, asi by se mělo dodat, ty dobrodružství tvořili dobrovolně pomocníci autorů z prvních hraní atd... A tyhle sdílené dobrodružství jsou jen samostatný volně stáhnutelný obsah který je úplně mimo příručky a jejich tvorbu, tam už určitě nebudou tvorstva WotC, ilustrace jsou pro ně pečlivě připravovány přímo jejich českými autory,

Pravidla určitě vychází z DrD, dokonce se před dobou prý hlavní autor chtěl s Altarem dohodout na převzetí původního DrD ale nějak to nevyšlo, víc sem se o to ale nezajímal, osobně myslim že to bylo určitě ještě před DrD2.

Zkusim sem přilákat autora aby se pokochal vašima názorama a případně taky přispěl do diskuze :)

Já osobně sem se rozhodl Dračí Hlídku podpořit, už jen pro to, že chtějí dát výtisky do táborů, školních družin, kluboven atd. a zase trochu rozšírit povědomí a hraní Her na Hrdiny v mladý generaci...
Kdysi jsem měl nick: Jakub88
Stále tvořím:
- Mythos, Slovanský Fantasy Svět
- Fantasy Univerzum Mezisféry, inspirovaný Planescapem a WFRP
- Transcendenci, Pokračovatele Mezisfér překlenující do Sci-fi, stále silně ovlivněné Planescapem (a Sagou, SW, a dost umírající Coorabií)
- Metropolis, Postapo Setting, zakončující éru Mezisfér pádem do prachu a popelu hvězdných civilizací
Vyvíjím: Modus & Dice Modulární Univerzální Systém pro hraní RPG
Založil jsme a Spravuji: komunitu Hry na Hrdiny Fb & Web
Jsem Freeform hráč, s tabulkama na mě nechoďte!
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Dračí Hlídka

Příspěvek od PetrH »

Tak ja ti jarxes nevim, vstoupim na tenky led. Jsou lidi, co jsou uplne mimo tyto weby a mozna jsou nadseni, nic jineho treba neznaji, nepotkali, nebo maji "svoje draci doupe". Jelikoz se jedna de facto o neco jako klon, tak se ocekava, ze tato masa bude cilovka. Neklmu se to zda moderni alternativa.
Ted je tu druhy tabor, co cte dost ruznych veci, hral i jine veci, tvori alternativy, preklada je a de facto k nich nikdo nevi. Tihle ruzni lide rikaji, hej ale to dneska uz hrajeme jinak treba v tomto... driv bych ti dal za pravdu, dneska v dobe topćass prekladech dnd, fate (shadoww, chrochto, sirien a dalsi diky) kdy se na trh vrha de facto draci doupe aka jeskyne a deaci a draci doupe aka draci hlidka, byla ty ponekud rozpacita koncina si rikam, konkurence je velika, rybnik maly, chci radej lzicku medu jak ... je to jak tycoon transcport deluxe a openttd, jak apple s android.
Uživatelský avatar
Jarxes
Příspěvky: 425
Registrován: 28. 3. 2010, 16:50
Bydliště: Praha 10 Křeslice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dračí Hlídka

Příspěvek od Jarxes »

PetrH píše:Tak ja ti jarxes nevim, vstoupim na tenky led. Jsou lidi, co jsou uplne mimo tyto weby a mozna jsou nadseni, nic jineho treba neznaji, nepotkali, nebo maji "svoje draci doupe". Jelikoz se jedna de facto o neco jako klon, tak se ocekava, ze tato masa bude cilovka. Neklmu se to zda moderni alternativa.
Ted je tu druhy tabor, co cte dost ruznych veci, hral i jine veci, tvori alternativy, preklada je a de facto k nich nikdo nevi. Tihle ruzni lide rikaji, hej ale to dneska uz hrajeme jinak treba v tomto... driv bych ti dal za pravdu, dneska v dobe topćass prekladech dnd, fate (shadoww, chrochto, sirien a dalsi diky) kdy se na trh vrha de facto draci doupe aka jeskyne a deaci a draci doupe aka draci hlidka, byla ty ponekud rozpacita koncina si rikam, konkurence je velika, rybnik maly, chci radej lzicku medu jak ... je to jak tycoon transcport deluxe a openttd, jak apple s android.
A který z nich je který?

Na JaD se taky těším, ale trochu se obávám, že vizuálem to bude trochu Muchovský, Secesní, Slovakozovaný vizuál, ale to se dá pouze odhadovat prodle toho co už prezentovali jako kartu povolání "Sorcerera", na D&D klon mi to moc nesedí.

Dračí Hlídka zatím co se artu týče vypadá celkem dobře, více genericky jak by se od DrD či něčeho "like DnD" dalo čekat, tak nevim...
Přílohy
Trpoch.png
Kdysi jsem měl nick: Jakub88
Stále tvořím:
- Mythos, Slovanský Fantasy Svět
- Fantasy Univerzum Mezisféry, inspirovaný Planescapem a WFRP
- Transcendenci, Pokračovatele Mezisfér překlenující do Sci-fi, stále silně ovlivněné Planescapem (a Sagou, SW, a dost umírající Coorabií)
- Metropolis, Postapo Setting, zakončující éru Mezisfér pádem do prachu a popelu hvězdných civilizací
Vyvíjím: Modus & Dice Modulární Univerzální Systém pro hraní RPG
Založil jsme a Spravuji: komunitu Hry na Hrdiny Fb & Web
Jsem Freeform hráč, s tabulkama na mě nechoďte!
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6299
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Re: Dračí Hlídka

Příspěvek od Fritzs »

Jarxes: Výtvarně nudné čiší z toho snaha hlavně neurazit... Kde je starý Warhammer Fantasy?!
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15085
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Dračí Hlídka

Příspěvek od Pieta »

Mně se teda styl obrázků hodně líbí.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Odpovědět

Zpět na „České a slovenské hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů