Dračí Hlídka – Obecná diskuze

Diskuze k českým a slovenským hrám, které nemají samostatnou sekci.
Odpovědět
Uživatelský avatar
RPG Fórum
Příspěvky: 106
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00

Dračí Hlídka – Obecná diskuze

Příspěvek od RPG Fórum »

Obrázek
( :arrow? anotace v Databázi RPG)
Dračí Hlídka je komunitou vypilovaná hra mocných válečníků velících spojencům v boji, obětavých kouzelníků chránící vesničany poutem života a trhlých alchymistů metajících blesky pomocí svého prstenu. Hlídka je duchovním nástupcem Dračího Doupěte, je ale mnohem víc než to, neboť postavám dodává velmi široký rozsah schopností i dovedností, ze kterého je možné vybírat. Používá seznam logických dovedností, které se mohou naučit všichni hráči a kromě několika moderních mechanik (výhoda / nevýhoda k hodu) si zachovává své kouzlo a charakter středověkého/fantasy RPG pomocí mnoha skvělých ilustrací a drsných pravidel, jako je velmi pomalé léčení spánkem.
Tohle je obecná diskuze k dračí hlídce. Máme ještě jednu diskuzi, kde se babráme v detailech a čísílkách:
:arrow? Dračí Hlídka – Kritická analýza

Odkazy:
:arrow? Domovská stránka
:arrow? Skavenova recenze betaverze
:arrow? Jersonova recenze na Kostce
:arrow? Youtube kampaně klanu Zephyra
:arrow? Recenze na Games Tiscali
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Dračí Hlídka

Příspěvek od OnGe »

Já chtěl jenom vědět, jestli si myslíš, že je to tím
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Dračí Hlídka

Příspěvek od eerieBaatezu »

Jarxes píše:
eerieBaatezu píše:Tak hoši, je to venku, přiznejte se, kdo z vás tady žárlí?
Všichni žárlíte, místo toho abyste přáli tvůrcům aby konečně stvořili něco co trochu sčeří naše mrtvý vody domácího trhu, který stále ještě nostalgicky vzpomíná na úspěch DrD... Tak už se pouštíte do masáže :) .
Ehhh... Fakt mám nejradši, když mi někdo svrchovaně říká, jak se cejtím.

Opravdu nežárlím na něco, co IMO bude mít, jako spousty jiných klonů, furt stejně blbě vyřešené životy, manu, léčení a ostatní. Obecně proti DH nic nemám. Ale ještě jsem neviděl pravidla, na která jsem opravdu velmi zvědav, kvůli výše zmíněnému. I z remakování DrD mám spoustu poznatků a prostě mě hodně zajímá, jak v DH s určitými věcmi naložili. Jinak DrD asi nahradí JaD, protože Bouchiho remake DrDo nezajímá (minulý týden jsem si s ním psal) a neumím říct zda to, co ho zajímá, zajímá také většinu lidí, co si chtějí zahrát Dračák s modernějšími pravidly, možná jo, možná ne... A nebo pokud se zadaří, tak DrD nahraní DH, no, taky možnost. JaD má ale náskok v tom, že sice nemá jméno Dračího Doupěte, ale je to DnD 5e, což je obecně dost dobrej argument pro koupi.
Obrázek
Keleren
Příspěvky: 4
Registrován: 24. 2. 2017, 21:48

Re: Dračí Hlídka

Příspěvek od Keleren »

eerieBaatezu píše: Ehhh... Fakt mám nejradši, když mi někdo svrchovaně říká, jak se cejtím.

Opravdu nežárlím na něco, co IMO bude mít, jako spousty jiných klonů, furt stejně blbě vyřešené životy, manu, léčení a ostatní. Obecně proti DH nic nemám. Ale ještě jsem neviděl pravidla, na která jsem opravdu velmi zvědav, kvůli výše zmíněnému. I z remakování DrD mám spoustu poznatků a prostě mě hodně zajímá, jak v DH s určitými věcmi naložili. Jinak DrD asi nahradí JaD, protože Bouchiho remake DrDo nezajímá (minulý týden jsem si s ním psal) a neumím říct zda to, co ho zajímá, zajímá také většinu lidí, co si chtějí zahrát Dračák s modernějšími pravidly, možná jo, možná ne... A nebo pokud se zadaří, tak DrD nahraní DH, no, taky možnost. JaD má ale náskok v tom, že sice nemá jméno Dračího Doupěte, ale je to DnD 5e, což je obecně dost dobrej argument pro koupi.
Vzhledem k tomu, že ještě DH žádná pravidla nevydala, tak asi těžko můžeš říct jak vyřešené životy atd. budou mít. Řekli že chtějí pokračovat v odkazu DrD ale pochybuji že budou mít pravidla řešené stejně nepřehledně. Tenhle tvůj argument ke koupi je momentálně zbytečně zbrklý.
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Dračí Hlídka

Příspěvek od PetrH »

Podle dostupny h knformaci, odhadu a zkusenosti pokud budou hraci chtit udelat odkaz na drd bude toto pravdepodobne reseni...
Uživatelský avatar
Jarxes
Příspěvky: 425
Registrován: 28. 3. 2010, 16:50
Bydliště: Praha 10 Křeslice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dračí Hlídka

Příspěvek od Jarxes »

eerieBaatezu píše: Ehhh... Fakt mám nejradši, když mi někdo svrchovaně říká, jak se cejtím.
Já sem to nemyslel vážně, bylo to takový malý popichování... :)
Kdysi jsem měl nick: Jakub88
Stále tvořím:
- Mythos, Slovanský Fantasy Svět
- Fantasy Univerzum Mezisféry, inspirovaný Planescapem a WFRP
- Transcendenci, Pokračovatele Mezisfér překlenující do Sci-fi, stále silně ovlivněné Planescapem (a Sagou, SW, a dost umírající Coorabií)
- Metropolis, Postapo Setting, zakončující éru Mezisfér pádem do prachu a popelu hvězdných civilizací
Vyvíjím: Modus & Dice Modulární Univerzální Systém pro hraní RPG
Založil jsme a Spravuji: komunitu Hry na Hrdiny Fb & Web
Jsem Freeform hráč, s tabulkama na mě nechoďte!
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Dračí Hlídka

Příspěvek od eerieBaatezu »

Keleren píše:Vzhledem k tomu, že ještě DH žádná pravidla nevydala, tak asi těžko můžeš říct jak vyřešené životy atd. budou mít. Řekli že chtějí pokračovat v odkazu DrD ale pochybuji že budou mít pravidla řešené stejně nepřehledně. Tenhle tvůj argument ke koupi je momentálně zbytečně zbrklý.
Já nemluvím o nepřehlednosti, ale o systémovém řešení.
Jarxes píše:Já sem to nemyslel vážně, bylo to takový malý popichování... :)
Obrázek


$lol$
Obrázek
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Dračí Hlídka

Příspěvek od OnGe »

PetrH píše:Podle dostupny h knformaci, odhadu a zkusenosti...
V odborných kruzích se tomu říká "věštění z koule" :)
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Karotka
Příspěvky: 1110
Registrován: 21. 9. 2011, 21:42
Bydliště: Praha

Re: Dračí Hlídka

Příspěvek od Karotka »

OnGe píše:V odborných kruzích se tomu říká "věštění z koule" :)
Hm, my nemáme kouli, tak koukáme z okna.

Tradiční jasnozřivost depresivních, často popisovaná jako radikální nezúčastněnost ve vztahu k lidským starostem, se projevuje v první řadě nezájmem o problémy, které vskutku nejsou příliš zajímavé.
(M. Houellebecq)
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Dračí Hlídka

Příspěvek od OnGe »

Karotka píše:Hm, my nemáme kouli, tak koukáme z okna.
Amatéři...
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Keleren
Příspěvky: 4
Registrován: 24. 2. 2017, 21:48

Re: Dračí Hlídka

Příspěvek od Keleren »

Bude někdo na Yetticonu?
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: Dračí Hlídka

Příspěvek od crowen »

Keleren píše:Bude někdo na Yetticonu?
Link?
Keleren
Příspěvky: 4
Registrován: 24. 2. 2017, 21:48

Re: Dračí Hlídka

Příspěvek od Keleren »

Uživatelský avatar
PardGalen
Příspěvky: 2104
Registrován: 26. 2. 2006, 21:28

Re: Dračí Hlídka

Příspěvek od PardGalen »

Tak prý to má být tak podobné DrD jak to jenom jde. Plná pastva kraviček.
Always bring a gun to a puppet fight
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Dračí Hlídka

Příspěvek od eerieBaatezu »

PardGalen píše:Tak prý to má být tak podobné DrD jak to jenom jde. Plná pastva kraviček.
Né, že by to nějak překvapovalo, aneb já to říkal. :s_easy: $lol$ Pokud má ta podobnost být systémová a pokud borci nečetli naše stohy rozborů o remaku, tak si myslím, že to bude docela krizová záležitost. Ale tak ještě jsme to neviděli, takže kdo ví, co to bude.
Obrázek
Arten_CZ
Příspěvky: 822
Registrován: 23. 7. 2009, 09:30

Re: Dračí Hlídka

Příspěvek od Arten_CZ »

eerieBaatezu píše:...a pokud borci nečetli naše stohy rozborů o remaku...
Tak ten byl dobrý, upřímně jsem se po ránu zasmál :-D
Odpovědět

Zpět na „České a slovenské hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů