Jeskyně a draci

Diskuzní sekce určená všem českým a slovenským hrám - jak těm, které vyšly v tisku, tak těm, které jsou dostupné zadarmo na internetu. Výjimka: Dračí doupata mají samostatnou sekci.
Odpovědět

Líbí se vám Rogue víc jako

zloděj
40
56%
tulák
26
37%
jiný překlad (napíšu do diskuze)
5
7%

Celkem hlasů: 71

ShadoWWW
Kontaktovat uživatele:

Re: Jeskyně a draci

Příspěvek od ShadoWWW » 24. 7. 2019, 08:18

V PJ Craftu došlo k velkému odhalení plánů, že na JaD bude pracovat tým kolem Končiny/Krotitelů draků.

A ticho.

Člověk by čekal, že po oznámení bude pár dní probíhat intenzivní diskuze mezi autory/vydavatelem a potenciálními hráči.

Ale je ticho.

Zvlášť to vyniká ve srovnání s Dračí hlídkou, kde pře nedávno vyšla (polo)veřejná beta a masivně se nad ní diskutuje.
:think:

PetrH
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PetrH » 24. 7. 2019, 08:26

No nebude to nahoda... ja jeste ten dil treba nevidel. Moje zena mi rikala, ze koncina(satyrove, vily, dve frakce...) je kopie neceho, oma ten nazev zna, ja si nevzpomenu...aspon to prohlasila, kdy si pustila zacatek streamu (asi 30 minut) z gameconu.
Za me osobne (Nevidel jsem) je spatne vzdy provazani pravidel a sveta, nekde jsem zaslwchl, ze jad miri z “pojdme udelat dracak nad dnd” do “pojdme nejak dnd spojit s tim, co delame doted”... osobne jsem puvodne zamyslene dnd aka JaD si chtel koupit treba kvuli synovi apos...
Edit: druha vec - nejaky “marketing rozhovor” a pak realita jsou casto odlisne veci. Nad DH se diskutuje protozw uz neco je, kdo videl cokoliv. jaD co je ted a to co ma byt? Verite v boha? Jak muzete verit v neco, co jste nikdy nevidel. Vasi “kosoctverec” jsem taky nevidel a verim, ze ji mate. Rad bych JaD videl...
Kouzlem a mečem PbP | Lone Wolf Adventure game PlaybyPost
-----------------------------------------------------------
Lone Wolf: Kai Lord Rudy mec - CS = 19+2(meč)=21, END = 24+2(helma)+2(stit)=28 / aktuálně = 20, WP = 19
http://www.kouzlemamecem.cz

skaven
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skaven » 24. 7. 2019, 10:25

ShadoWWW píše:
24. 7. 2019, 08:18
V PJ Craftu došlo k velkému odhalení plánů, že na JaD bude pracovat tým kolem Končiny/Krotitelů draků.
Já jsem to teda poslouchal a podle mě tam padla informace, že se formuje tým lidí, kteří budou tvořit nějaké ústřední jádro projektu a že se tam objeví lidé z týmu kolem Končiny. Myslím, že to je něco trochu jiného. Pokud má Ladislav k ruce šikovné lidi, kteří jsou ochotni pomáhat, nevidím v tom nic špatného.
ShadoWWW píše:
24. 7. 2019, 08:18
Zvlášť to vyniká ve srovnání s Dračí hlídkou, kde pře nedávno vyšla (polo)veřejná beta a masivně se nad ní diskutuje.
Docela by mě zajímalo, kde ta diskuze masivně probíhá - sepsal jsem článek o betě a přišlo mi, že je spíše ticho po pěšině. Pár lidí napsalo "jo, to jsem čekal" a pár napsalo "já mám dračák rád, tak proč do toho projektu kopeš".
PetrH píše:
24. 7. 2019, 08:26
Za me osobne (Nevidel jsem) je spatne vzdy provazani pravidel a sveta, nekde jsem zaslwchl, ze jad miri z “pojdme udelat dracak nad dnd” do “pojdme nejak dnd spojit s tim, co delame doted”... osobne jsem puvodne zamyslene dnd aka JaD si chtel koupit treba kvuli synovi apos...
V tom rozhovoru jasně padlo, že Končina a Jeskyně jsou dvě oddělené věci - tedy že pravidla budou nezávislá na jakémkoli settingu. Já osobně jsem oslovil všechny autory větších českých settingů s možnostmi spolupráce, realita je taková, že jediný, kdo měl chuť se do toho aktivně pustit byli autoři Končiny. Asterion prý nemá nikoho na 5e aplikace, u Neviditelné knihy se teprve uvidí, Vukogvazd je v jednání, ale autoři jsou zaneprázdněni.

PetrH
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PetrH » 24. 7. 2019, 10:54

Skavene, tak to by pak byla dobrá zpráva. Třeba na kvalitní výtisk JaD v tvrdé vazbě barva atd... bych si na startovači koupil. Lone Wolfa jsme si taky takto podpořil.
To provázení jsme zaslechl v nějakém videu ke krotitelům, možná to byla jen špatná formulace nebo interpretace...
Lone Wolf: Kai Lord Rudy mec - CS = 19+2(meč)=21, END = 24+2(helma)+2(stit)=28 / aktuálně = 20, WP = 19

skaven
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skaven » 24. 7. 2019, 10:56

PetrH píše:
24. 7. 2019, 10:54
Skavene, tak to by pak byla dobrá zpráva. Třeba na kvalitní výtisk JaD v tvrdé vazbě barva atd... bych si na startovači koupil. Lone Wolfa jsme si taky takto podpořil.
To provázení jsme zaslechl v nějakém videu ke krotitelům, možná to byla jen špatná formulace nebo interpretace...
S JaD na startovač jít nechci, ale pevná vazba a barva tam bude :)

PetrH
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PetrH » 24. 7. 2019, 11:37

Tak jsme začal poslouchat pj craft:
* my jsme psali, já jsme vlastně psal. Přijde mi to sobecké. Můžu se mýlit, ale neřešil už toto někdo před ním ?
* vodníci, slovanské cítění bestiáře. Řeší se vedle na d20, dost lidí je nad tím skeptické, mě to připomíná drd2, nevím, asi jsme moc zhejčkaje, ale raděj bych kostlivého krále jak vodníka. Nevím jak jiní, ale středověký lowmagic svět k drd (ani dnd, jad moc nejde) ano jsou výjimky ale..?
* práce bude honorována... tyjo, bude to prepaid nebo postpaid? To je posun, takže se dá čekat plně profesionální práce? I když Ladislav zmiňuje, že si za to člověk bude moct dojít na pizzu. takže to nebude asi vývar a je to spíše "vypadá to hezky ven"
* "mimo odlehčení: slyším dorost..."
* ty cifry... kde ty se berou. 30k éček, to je bratru 30000*25 kaček...
* od půlky to bylo primárně ke končině....

skaven
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skaven » 24. 7. 2019, 11:52

PetrH píše:
24. 7. 2019, 11:37
* vodníci, slovanské cítění bestiáře. Řeší se vedle na d20, dost lidí je nad tím skeptické, mě to připomíná drd2, nevím, asi jsme moc zhejčkaje, ale raděj bych kostlivého krále jak vodníka. Nevím jak jiní, ale středověký lowmagic svět k drd (ani dnd, jad moc nejde) ano jsou výjimky ale..?
Tohle je podle mě spíše neštěstně sdělená informace - myslím si, že sám Ladislav ve směřování bestiáře nemá v tuto chvíli jasno. My jsme spolu probírali hlavně jazykovou otázku - tedy že se budeme snažit dělat pěkný české překlad a eliminovat anglicismy, dosavadní práce nesměřovala k žádnému slovanskému feelingu a asi bude nejlépe, když Ladislav sám vysvětlí, jak to myslel.
PetrH píše:
práce bude honorována... tyjo, bude to prepaid nebo postpaid? To je posun, takže se dá čekat plně profesionální práce? I když Ladislav zmiňuje, že si za to člověk bude moct dojít na pizzu. takže to nebude asi vývar a je to spíše "vypadá to hezky ven"
Jen se směj. Já mám v tom projektu třeba rok práce, kdybych to převedl na hodiny, resp. na peníze, tak jsem ve stovkách tisíc za honorář, ale nevzal jsem si ani korunu. Stejný přístup k tomu měli i další spolupracovníci. Myslím, že i selským rozumem si spočítáš, jaké maximální náklady můžeš vložit do třeba 2000 ks nákladu plnobarevných příruček. Na autorské honoráře ti v tom rozočtu zbudou opravdu jen drobné na pizzu.
Ladislav to zmiňoval proto, že když se ukázalo, jak náročné je ten projekt živit komunitou, jaká je tam fluktuace lidí a nevyváženost kvality práce, chtěl, abychom zavedli alespoň symbolické honoráře. Já s tím samozřejmě nemám problém, konec konců, nějaké symbolické ohodnocení jsem nabízel každému, kdo se na tom chtěl vážně podílet, ale všichni do jednoho peníze odmítli.
PetrH píše:
* ty cifry... kde ty se berou. 30k éček, to je bratru 30000*25 kaček...
Předpokládám, že to střelil od pasu, ale plnobarevná celostránková ilustrace není levná záležitost a my takových máme opravdu velké množství, jejich reálná cena bude skutečně vy vyšších stovkách tisíc Kč.

PetrH
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PetrH » 24. 7. 2019, 12:20

Skavene nesměju se. Jen mi přišlo poněkud nešťastná ta formulace dostanou něco zaplaceno ... aspoň pizzu... Počkáme se settingem a uvidíme. No docela by mě zajímalo ty ilustrace co na tom stojí, teď to nemyslím rýpavě, ale spíše dumám... licence na tisk, když se podívám na nabídku a4 obrazů tak se nedostávám na statisíce ale dobrých 20-25 ks celých a4 bych viděl někde ke 2000k, což je na 2000ks 100kč/kniha. Musím se podívat, kolik má Shadowww překlad dnd celo A4 obrázků. Měl jsme vzato, že autorům se platí za plochu....

skaven
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skaven » 24. 7. 2019, 12:43

PetrH píše:
24. 7. 2019, 12:20
Skavene nesměju se. Jen mi přišlo poněkud nešťastná ta formulace dostanou něco zaplaceno ... aspoň pizzu... Počkáme se settingem a uvidíme. No docela by mě zajímalo ty ilustrace co na tom stojí, teď to nemyslím rýpavě, ale spíše dumám... licence na tisk, když se podívám na nabídku a4 obrazů tak se nedostávám na statisíce ale dobrých 20-25 ks celých a4 bych viděl někde ke 2000k, což je na 2000ks 100kč/kniha. Musím se podívat, kolik má Shadowww překlad dnd celo A4 obrázků. Měl jsme vzato, že autorům se platí za plochu....
S tou licencí je to tak, že ilustrace jsou vytvářeny podle našeho zadání - nejsou to v drtivé většině hotové věci, které si jen půjčujeme a pokud už to je hotová ilustrace, nezřídka se pro nás upravuje. Jde o to, že máme domluvu, že ty obrázky pak mohou být použity i v jiných specifikovaných dílech než je Jad.
Vem si, že barevná obálka na knížku formát cirka A6-A5 jde od 6000 Kč nahoru a to ty naše ilustrace jsou o odst podrobnější a mnohem větší...

PetrH
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PetrH » 24. 7. 2019, 12:49

to je to, co možná třeba ani dost lidí neví.... možná třeba někdy až budeš mít chvíli bude to fajn téma na osvětový článek :)

ShadoWWW
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ShadoWWW » 24. 7. 2019, 14:52

Skaven píše:Docela by mě zajímalo, kde ta diskuze masivně probíhá
Na FB. Například:
https://www.facebook.com/dracihlidka/
https://www.facebook.com/hrynahrdiny/
https://www.facebook.com/strangersanddragons/
https://www.facebook.com/groups/kulatakostka/

Případně na Bunnyho Youtube kanálu.

skaven
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skaven » 24. 7. 2019, 14:57

ShadoWWW píše:
24. 7. 2019, 14:52
Skaven píše:Docela by mě zajímalo, kde ta diskuze masivně probíhá
Na FB. Například:
https://www.facebook.com/dracihlidka/
https://www.facebook.com/hrynahrdiny/
https://www.facebook.com/strangersanddragons/
https://www.facebook.com/groups/kulatakostka/

Případně na Bunnyho Youtube kanálu.
No to mi moc jako masivní diskuze nepřipadá, když se tam objeví devět lajků a pár příspěvků typu máte pěknou grafiku... Naopak - na to, že se jedná o papírové vydání betaverze bych čekal nějaké recenze a skutečnou diskuzi (byť vím, že nějaké diskuze Hlídky probíhají interně přes Discord)...

OnGe
malý zelený křečopažout
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OnGe » 24. 7. 2019, 15:16

PetrH píše:
24. 7. 2019, 12:49
to je to, co možná třeba ani dost lidí neví.... možná třeba někdy až budeš mít chvíli bude to fajn téma na osvětový článek :)
Copak to - ono to ani dost lidí nezajímá.
Nežít je jediná životní prohra

výběr z vlastní zahrádky:

:idea: RPG kuchyně: 2010 - 2013 - 2017
:?: Horní progressbar - to se budete divit... možná
:?: Dolní progressbar - dávám tomu rok... maximálně dva

kostrivec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kostrivec » 26. 7. 2019, 13:55

skaven píše:
20. 2. 2016, 22:52
Vydání hry je plánováno na rok 2017
Dovolím si upozornit, že úvodní text, jakkoli jinak kvalitní, láká čtenáře na časy již minulé. Nedáš tam něco šalamounsky opatrného, jako Vydání hry se blíží?
Z lásky k ošklivému káčátku drdplus.info
Blog o podhoubí pro DrD+II, 17. 6. 2019

ShadoWWW
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ShadoWWW » 26. 7. 2019, 14:35

V novém PJ Craftu bylo, že vydání se plánuje na rok 2020.

Odpovědět

Zpět na „České a slovenské hry“