Jeskyně a draci (diskuze před vydáním)

Sekce zabývající se tvorbou RPG produktů a souvisejícími tématy.
Zamčeno
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Jeskyně a draci (diskuze před vydáním)

Příspěvek od sirien »

Předprodej zahájen a běží zde
- 699 CZK (500 korun / 42% sleva proti doporučené maloobchodní ceně 1200)
- vydání bude 25. října

Více viz:
Blog jeskyní a draků
Kostka
Discord
Facebook
Naposledy upravil(a) sirien dne 17. 9. 2021, 18:15, celkem upraveno 6 x.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2692
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Jeskyně a draci

Příspěvek od Log 1=0 »

Pieta píše: 18. 9. 2017, 09:39
Lorwyn píše: 15. 9. 2017, 19:51Ilustrace se mi moc líbí, jen mám připomínku ke kóče s mečem...proč má šaty a ne něco do bitvy?
To je taková tradice... Trpaslík chlap sedí v hospodě v plné zbroji, holka má dvoumetrový meč a k němu večerní róbu, protože "magie". A to i přesto, že jestli je warlock, tak má povolené minimálně prošívanice a kožené zbroje. (:

Na druhou stranu, kdyby měla brnění, nejspíš by mělo dekolt, protože "magie" a "těží z toho, že to protivníky při boji rozptyluje," to si holt nevybereš.
Hrál jsem černokněžníka i černokněžnici. První co udělali po přechodu na druhý level, bylo, že odložili svou koženou zbroj, a převlékli se do civilu (a pokusili se prodat zbroj spoludružiníkům). Protože jsem jednak opatrný hráč, a lepší OČ mi za to jedno vzývání stojí.
A jednak v civilu (nejen) člověk lépe vypadá, ale hlavně je to pohodlnější. Když spoluhráči tvrdí, že jejich postavy ve zbroji spí a Vypravěč to odkýve, tak vrtím hlavou, a to jsem spíše powerplayer.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Uživatelský avatar
Lorwyn
Příspěvky: 783
Registrován: 30. 8. 2011, 13:17
Bydliště: Krajina snů

Re: Jeskyně a draci

Příspěvek od Lorwyn »

Šaty jsou praktickej civil do jeskyně/divočiny?
Ano, může být zrovna ve městě, co já vím, ale nějak se mi nelíbí, že ženská jediná má na sobě oděv naprosto nevhodný pro akci (a v ruce meč, co tu akci naznačuje, takže asi není někde na audienci), chlapi mají normální oděv do lesa/jeskyně. Ale dle odezvy se to většině líbí, takže to asi účel plní a kreslíř to udělal dobře.

Jo a ve zbroji jsem párkrát spala (naživo). Je to velice pohodlné a na výpravě uprostřed nepřátelského území bych to jinak nedělala.
Ne, nezemřelo to, co věčně odpočívá,
a dlouhý věků běh i smrtí smrti bývá.
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2692
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Jeskyně a draci

Příspěvek od Log 1=0 »

Ty její šaty mi nepřipadají nepraktičtější než ten hábit toho tieflinga s popáleným obličejem. Ten taky nemá pantalony. Akorát, že ty jeho hadry jsou lacinější a asi by tak nevadilo, když se zničí. Ale třeba si to ona může dovolit. (Ne, přisuzovat nějak zásadní ochranný prvek tomu nákrčníku nehodlám)
A na audienci být klidně může, paktovou zbraň si klidně může nechat zhmotnit v ruce kdy si zamane.

Já se spaním ve zbroji zkušenost nemám, takže musím věřit. Ale jo, uprostřed nebezpečného místa to za to určitě stojí. Někteří s tím přišli, když někdo vytáhl jejich postavu z postele.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Uživatelský avatar
Lorwyn
Příspěvky: 783
Registrován: 30. 8. 2011, 13:17
Bydliště: Krajina snů

Re: Jeskyně a draci

Příspěvek od Lorwyn »

Nepraktičtější asi nebudou, ale ona narozdíl od něj vypadá že má i na něco jinýho. Ale jo, pokud ten meč vyčaruje, tak to může ilustrovat právě situaci, kdy ho vytáhla ze vzduchu na hostině. Proč ne.
Ne, nezemřelo to, co věčně odpočívá,
a dlouhý věků běh i smrtí smrti bývá.
Uživatelský avatar
Cor
Příspěvky: 1190
Registrován: 26. 3. 2013, 10:10

Re: Jeskyně a draci

Příspěvek od Cor »

+1, také bych tu warločici viděl raději v něčem praktičtějším pro dobrodruhování (obecně jsem fanda prakticky oblečených "hadráků", ale to je subjektivní)

A ano, ve zbroji se vůbec nemusí spát špatně, prošívka hřeje a funguje jako polstrování, takže se na zemi spí pohodlně. Asi by se dalo v klidu spát i v lehčích kroužkách přes ní. A komu nevadí spát celou noc strnule na zádech, vyspí se i v plechách. :D
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Jeskyně a draci

Příspěvek od Paul »

Ty nové ilustrace z FB budou přímo v knize? Že by se splnilo mé tajné přání udělat z JaD WH-like hru? :D

A jak to bude s povoláními? Budou stejná (nebo alespoň hodně podobná, co se týče dostupnosti kouzel a schopností) jako v D&D 5e? Nebo se budou jenom stejně jmenovat a obah bude jiný? A bude i Alchymista?
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Jeskyně a draci

Příspěvek od eerieBaatezu »

Paul píše: 20. 9. 2017, 15:34 A jak to bude s povoláními? Budou stejná (nebo alespoň hodně podobná, co se týče dostupnosti kouzel a schopností) jako v D&D 5e? Nebo se budou jenom stejně jmenovat a obah bude jiný? A bude i Alchymista?
JaD je založeno na SRD, takže povolání, kouzla, schopnosti, nebo featy, které tam nejsou nelze použít. (Jako lze, ale muselo by se to přepsat, přejmenovat, atd.)

Ale JaD tam bude mít nějaké vlastní věci. A nakonec stejně existuje český překlad 5e, takže se můžou vzít věci odtud. Zrovna dneska jsem četl nějaké zážitky Battle Mastera s různými featy (což ani jedno v JaD nebude) a dost jsem koukal, jak je tenhle archetyp Fightera hustej a připadá mi fakt skvěle nadesignovanej, takže JaD je dobrý jako levnější alternativa pravidel v knižní podobě s tím, že si třeba člověk ty featy a archetypy, co chce hrát a v JaD nejsou, dovytiskne.
Obrázek
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Jeskyně a draci

Příspěvek od Paul »

To, že JaD budou na SRD a co to obnáší vím. Spíš jsem se ptal na pojetí (a dopad na svět, D&D povolání ze základu jsou docela dost high-fantasy).

Co bude další JaD podporované prostředí kromě Končiny? Asterion, Tauril, nebo něco jiného? Mně osobně by se mi líbilo třeba Krvavé pohraničí a dovedl bych si ho představit jako herní prostředí.
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4138
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: Jeskyně a draci

Příspěvek od Sparkle »

Paul píše: 22. 9. 2017, 16:22 To, že JaD budou na SRD a co to obnáší vím. Spíš jsem se ptal na pojetí (a dopad na svět, D&D povolání ze základu jsou docela dost high-fantasy).

Co bude další JaD podporované prostředí kromě Končiny? Asterion, Tauril, nebo něco jiného? Mně osobně by se mi líbilo třeba Krvavé pohraničí a dovedl bych si ho představit jako herní prostředí.
K Taurilu zkusíme udělat JaD implementaci, ale jak to dopadne netuším, jak správně říkáš D&D je dost high fantasy a Tauril není.
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Jeskyně a draci

Příspěvek od Paul »

Na jednu stranu to budou aplikace spíš pro JaD, ne? Na stranu druhou... Prostě pokud všechna povolání budou mít přístup ke kouzlům (to je jedna z věcí, která se mi na D&D nelíbí), tak to neobkecáte ani dobrým multiclassingem, na nějž se docela těším. :D
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Jeskyně a draci

Příspěvek od Paul »

Kresba draků na odlehčení super (mimochodem, už vím, co moji draci budou dělat, až postavy budou dost mocné na to, aby jich zabily víc na jednou, a tak vlezou do jeskyně a tam...).

A jak pokračuje vývoj?

Myslím, že je na to trošku pozdě, ale... jsem pro Zloděje.
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Uživatelský avatar
skaven
Příspěvky: 1133
Registrován: 30. 11. 2004, 16:53
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jeskyně a draci

Příspěvek od skaven »

Zdravím, vývoj má teď trochu volno, řešíme teď spíše organizační věci, třídíme materiály, necháváme kreslíře v klidu pracovat... Po Vánocích to zase rozjedeme...
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Jeskyně a draci

Příspěvek od Paul »

skaven píše: 31. 10. 2017, 17:08 Zdravím, vývoj má teď trochu volno, řešíme teď spíše organizační věci, třídíme materiály, necháváme kreslíře v klidu pracovat... Po Vánocích to zase rozjedeme...
Až po Slunovratu? A jak jste na tom teď?
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4575
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Jeskyně a draci

Příspěvek od ShadoWWW »

Někdy se nejaktivněji pracuje, když se zdánlivě nic neděje. Na FB Jeskyní a draků jsou dvě nové ilustrace.

Já bych si přál, aby JaD měly podobnou vazbu, jako má Hobit ve vydání od Arga z roku 2013 (s ilustracemi Jemimy Catlinové). Bylo to sice vytištěné v Číně, ale má to tvrdou vazbu s textilií a vevnitř lakované stránky. Dlouho jsem zvažoval, jestli to koupit (Hobita jsem už měl), ale nakonec knihu kvůli velkému množství ilustrací koupil kvůli mým malým dětem (a nelituji). Ta vazba a zpracování je ale vážně luxusní. Strašně moc se mi to líbí.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Jeskyně a draci

Příspěvek od Paul »

Do textilie na obálce bych moc nešel. Ale hlavně ať je to v pevné vazbě s hezkými barevnými ilustracemi uvnitř. Zatím vypadají fakt povedeně, tak doufám, že to bude pokračovat.

Bude fluff napojený na nějaký daný setting (to s tím hobitem z Asterionu se mi líbilo), nebo na nějaký generický JaD, potažmo počeštěný D&D?
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Zamčeno

Zpět na „RPG tvorba a design (aneb Kreslicí prkno)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti