Končina

Diskuze k českým a slovenským hrám, které nemají samostatnou sekci.
Odpovědět
Uživatelský avatar
RPG Fórum
Příspěvky: 106
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00

Končina

Příspěvek od RPG Fórum »

Obrázek
:arrow? Anotace v Databázi RPG

Nová česká hra vydaná pod sdružením autorů si za cíl stanovila dosti vysokou laťku. V komunitě vydání pdf udělalo kontroverzní prostředí. Tato směs steampunku a fantasy nutí hráče vybrat si stranu vleklého konfliktu a nebo jen prostě přežít... Na výběr máte různé kombinace ras a dovedností, prý se dočkáme i dalších rozšíření.
Uživatelský avatar
Ladislav.Karpianus
Příspěvky: 152
Registrován: 5. 3. 2014, 20:04

Re: Končina

Příspěvek od Ladislav.Karpianus »

Díky moc... Jak jsem říkal, mně to nevadí, už jsem si zvykl... Jen mi to přijde lehce zbytečné.
Vyvíjím se svým týmem setting i pravidla pro interaktivní RPG Končina
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Končina

Příspěvek od PetrH »

realna otazka: kolik skupin mate zmapovano, ze tim systemem hraje, bude neco jako dnd basic ci start sert? a kdy?
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6292
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Re: Končina

Příspěvek od Fritzs »

Ladislav.Karpianus: Ba naopak, jízlivá kritika Vás dokopala k pár nutným změnám jako například vyřazení satyrů z řad základních hráčských ras. To je úspěch.
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Končina

Příspěvek od York »

Fritzs píše:Ba naopak, jízlivá kritika Vás dokopala k pár nutným změnám jako například vyřazení satyrů z řad základních hráčských ras.
Ovšem nikoliv proto, že byla jízlivá, ale proto, že měla hlavu a patu. Kdyby se to obešlo bez té jízlivosti, tak by se třeba autoři rádi zapojili do debaty, což doteď nedělali a vůbec se jim nedivím.
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6292
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Re: Končina

Příspěvek od Fritzs »

York: Jízlivost kritiky je přímo úměrná nabubřelosti kritizovaných.
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Arten_CZ
Příspěvky: 822
Registrován: 23. 7. 2009, 09:30

Re: Končina

Příspěvek od Arten_CZ »

Fritzs píše:York: Jízlivost kritiky je přímo úměrná nabubřelosti kritizovaných.
To by se s tebou dalo komunikovat jen vodním dělem ;-)
Ecthelion (neprihlasen)

Re: Končina

Příspěvek od Ecthelion (neprihlasen) »

Arten_CZ píše:To by se s tebou dalo komunikovat jen vodním dělem ;-)
Já to ani jinak nedělám. Debata s Fritzsem? Jdu si pro koupací čepici! $D
Uživatelský avatar
Ladislav.Karpianus
Příspěvky: 152
Registrován: 5. 3. 2014, 20:04

Re: Končina

Příspěvek od Ladislav.Karpianus »

PetrH píše:realna otazka: kolik skupin mate zmapovano, ze tim systemem hraje, bude neco jako dnd basic ci start sert? a kdy?
Já nevím, co znamená zmapováno. Díky facebooku, reakcím a zprávám uvnitř skupiny víme, že to stále hraje cca 20 lidí (odhaduju, že to může být 20 skupinek, ale třeba je to víc hráčů z jedné), což je docela překvapení, vzhledem k tomu, že jsme minulý půlrok dost zamrzli. Mapovat víc je začínáme až teď, to znamená ptáme se jich na to, za co hrají, jak dlouho hrají, co je baví a co nebaví a kde hrají. Víc na tomhle ale hodláme zamakat až s novými knihami v betaverzi, kdy k nim přidáme i dotazník a hráče trochu motivujeme, aby ho vyplnili.
York píše: Ovšem nikoliv proto, že byla jízlivá, ale proto, že měla hlavu a patu. Kdyby se to obešlo bez té jízlivosti, tak by se třeba autoři rádi zapojili do debaty, což doteď nedělali a vůbec se jim nedivím.
Děkuju Yorku, přesně má slova, jen jsem je nestihl napsat dřív. Ta kritika ohledně satyrů a dalších (upřímně ještě důležitějších věcí) byla pravdivá. Jen se dala podat trochu lépe - ono vybírat perlu ze dna žumpy je poměrně namáhavá věc... Ale hádám, že jsme to zvládli i v jiných ohledech, než jen v rasách (mimochodem - za satyry dosavadní hráči občas hrajou - tím se vracím zpět k PetroviH - a jsou to satyrové, kteří se snaží očistit svou pověst - nic to samozřejmě nemění na tom, že satyrové půjdou do kolonky NPC).
Vyvíjím se svým týmem setting i pravidla pro interaktivní RPG Končina
Ecthelion (neprihlasen)

Re: Končina

Příspěvek od Ecthelion (neprihlasen) »

York, Ladislav.Karpianus: Puvodne jsem se v tom nechtel hrabat a tuhle linku jsme chtel utnout. Ale to co pisete ma ten problem, ze (co si tak subjektivne pamatuju) jizlivost ziskala na intenzite az pote, co kritika narazila na neschopnost autoru priznat si, ze neudelali bezchybny produkt :-? (zadny neni bezchybny, nejde to).

Vubec, ja mam dost problemy najit ty utoky proti Koncine, urazeni a ty dalsi hrozne veci. Par lidi bylo rozladenych, ze napsali kilometrove posty feedbacku a odpovedi jim bylo jen to, ze autori Konciny jsou ti nejlepsi, co tomu rozumi. Ze v odpovedi na tuhle reakci se do kritiky prida trochu sarkasmu se pak nedivim. :wink: Nemyslim to nijak zle - berte to jako subjektivni pohled z druhe strany, jak to vidim a jak jsem to vnimal z nasi pozice.

Tim nechci v zadnem pripade obhajovat nejake hateposty, nebo zbytecne kopani. To se mi nelibi a na Foru to nerad vidim. Ale ohrazovat se proti tomu je taky trochu zbytecne. Akorat to rozproudi tyhle debaty.
A jsem horzne rad, ze to Ladislav.Karpianus je schopny to prekousnout a chodit sem. :wink:
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Končina

Příspěvek od York »

Ecthelion (neprihlasen) píše:Akorat to rozproudi tyhle debaty.
Což je ale pořád lepší, než když tu někdo prezentuje svou práci a obratem získá pocit (ať už oprávněný nebo ne, to je celkem jedno), že šlápnul do vosího hnízda.

Chce to prostě nějakou zlatou střední cestu. Kritika má smysl, jen když je upřímná. Poplácávání po zádech sice možná povzbudí, ale nijak zvlášť nepomůže. Mezi dobře a špatně přijatou upřímnou kritikou je ale hodně tenký led, a to na obou stranách...
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6292
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Re: Končina

Příspěvek od Fritzs »

Ladislav.Karpianus píše:ono vybírat perlu ze dna žumpy je poměrně namáhavá věc...
A pro mě je hrabat se v smradlavých jedovatých sračkách normální. Možná by pán spisovatel mohl sestoupit mezi nás dělný lid.
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Ecthelion (neprihlasen)

Re: Končina

Příspěvek od Ecthelion (neprihlasen) »

York: Urcite se nerozchazime! Pod tvuj post se urcite taky muzeme podepsat!

Jedine, v cem se budeme asi rozchazet, bude hodnoceni tech diskuzi, co probehly. Jak jsem se snazil napsat v tom predchozim postu - dle meho nebyly tak daleko za hranou. Samozrejme bych si pral, aby byly mnohem mirnejsi, to o tom zadna.

(A samozrejme k predchozimu postu dodam, ze hodnotim pouze reakce zde na foru - jinde nevim, jak to vypadalo.)
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Končina

Příspěvek od York »

Fritz: Teď jsem například já kritizoval to, jakým způsobem ty kritizuješ. Jak jsi tu moji kritiku přijal, asi nejlíp posoudíš sám. Podotýkám, že jsem se snažil být hodně taktní - takže si asi dokážeš představit, jak bys to přijal, kdybych byl ostřejší.

Ecthelion (neprihlasen) píše:Samozrejme bych si pral, aby byly mnohem mirnejsi, to o tom zadna.
Tak nějak.
Ecthelion (neprihlasen)

Re: Končina

Příspěvek od Ecthelion (neprihlasen) »

Fritz: Chjo, zrovna pisu, ze tak hrozny to tady s nama nejni ...
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6292
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Re: Končina

Příspěvek od Fritzs »

York: Já bych tu kritiku přijal stejně bez ohledu na to, jerstli bys mě mazal med kolem huby, nebo o mě prohlašoval že jsem výkal vzdáleně podobný člověku.

Prostě chceš li psát a chceš li být kritizován, tak musíš snést i hodně ostrou a uštěpačnou kritiku. Pokud se při čtění takové kritiky urazíš nebo snad rozpláčeš, tak nepiš.

Vůbec mám pocit, že dneska jsou ti kritici ňácí změkčilí... možná se chtějí odlišit od komediální kritiků (Nostalgia Critic, AVGN, v menší míře Half In The Bag) ale když už i XB-1 dá kdejaké sračce tři hvězdičky aby se neřeklo (přitom koncem devadesátejch se v Ikarii hodnocením pod dvě nešetřilo a naopak pět nafáslo jen málo knih), tak máme trošku problém. Mno, možná je to tím, že nastoupila nová, již zcela nihilistická, generace, která nechce nikomu kazit radost opravdovou kritikou, protože jak Knaak tak Tolkien jsou koneckonců jenom písmenka na papíře.
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Odpovědět

Zpět na „České a slovenské hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů