RPG trilogie Void

Diskuze k českým a slovenským hrám, které nemají samostatnou sekci.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Vito
Příspěvky: 407
Registrován: 8. 2. 2018, 09:05

Re: Void: Sci-Fantasy

Příspěvek od Vito »

Gediman píše: 18. 10. 2018, 17:19 Damn, sekce zní dost dobře! Zatím favorit :) Budu ještě promýšlet, jestli to skutečně sedí (v různých kontextech).
Tak já jsem si na to slovo také vzpoměl jenom díky Brutální Nikitě. 8)
Ale jaký konkrétní kontext mu dáš ve svém světě je v podstatě na tobě. Není moc často používáno v běžné řeči, takže se nemusíš obávat že ho omylem použiješ v textu. A podle toho jak jsem pochopil to co hledáš, by to mohlo docela sedět.

Zda jednotlivé Sekce očísluješ, obarvíš, nebo ozdobíš přídavním jménem je docela jedno. Žlutá sekce je stejně cool jako pátá sekce, nebo probuzená sekce... Důležité je to poutavě ofluffovat.
"An army of one man, but the right man for the job!"
―Clone trooper rallying call
Uživatelský avatar
Gediman
Příspěvky: 1257
Registrován: 10. 3. 2010, 16:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Void: Sci-Fantasy

Příspěvek od Gediman »

Je tu
Void: Sci-Fantasy - Nelítostné armády 1.1

http://www.gediman.cz/seznamclanku.php? ... armady-1-1


Hlavní novinkou jsou upravená pravidla pro boj armád. Mělo by to být výrazné zjednodušení oproti minulému stavu, kdy se pro každou Jednotku určovala iniciativa zvlášť, při hře jsme pak zjistili, že je to dost chaos. Tato novinka tedy funguje v podstatě jako Warhammer: iniciativa se určuje pro Skupinu jednotek jako celek, všechny jednotky Skupiny provedou akce za sebou (v libovolném pořadí), potom je řada na další Skupině.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Void: Sci-Fantasy

Příspěvek od OnGe »

Tak mě napadá - hráli jsme někdy s pravidly pro armády?
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Gediman
Příspěvky: 1257
Registrován: 10. 3. 2010, 16:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Void: Sci-Fantasy

Příspěvek od Gediman »

Gedimanovo Vánoční překvapení!

Jednoho dne mě napadlo vytvořit koncept „modifikace“ pro můj RPG systém Void, tematicky zasazené do světa Vetřelců a Predátorů. No a výsledkem je příručka pojmenovaná prostě Aliens vs Predator. Je to jen mod, takže vyžaduje Základní knihu pravidel Void: Sci-Fantasy (či v budoucnu Void: Sci-Fi). Současně je to stále koncept, takže to budu postupně vylepšovat, ladit a doplňovat. Není to ale můj primární projekt, prostě jen takový pokus...

Aliens vs Predator

http://www.gediman.cz/seznamclanku.php? ... s-predator
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Void: Sci-Fantasy

Příspěvek od OnGe »

AvP je dobrý, všechno co jsem hledal jsem tam našel. Zjednodušený mechaniky jsou super. Ale proč jsou tam některé položky (třeba korporátní žoldáci vs. mariňáci) naprosto stejný? Jinak jak je ten natahující se stín pod nadpisy, tak se to s delším textem moc dobře nečte.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Gediman
Příspěvky: 1257
Registrován: 10. 3. 2010, 16:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Void: Sci-Fantasy

Příspěvek od Gediman »

Jo, mezi žoldáky a mariňáky žádný rozdíl není, resp. jsem žádný nevymyslel. Možná by mohla být jiná výzbroj, nebo nějaké speciální pravidlo. Kdyby měl někdo nápad, sem s ním.

Dobře nečte? Nevím, ten stín je jen slabý a do dalšího textu nijak nezasahuje. Tedy, doufám, že se to zobrazuje ve všech verzích stejně. U mě to žádný problém nedělá. Ale tak můžu to předělat :)
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Void: Sci-Fantasy

Příspěvek od OnGe »

Popisem ten stín odpovídá.

Stran žoldáků a mariňáků - nebylo by tedy nejlepší je scuknout dohromady?
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Gediman
Příspěvky: 1257
Registrován: 10. 3. 2010, 16:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Void: Sci-Fantasy

Příspěvek od Gediman »

Nevím, těm žoldákům bych možná připsal nějaké lepší vybavení - pracují pro W-Y, takže mají k dispozici lepší technologii, než vládní jednotky. To je vlastně naznačeno v AvP2: Primal Hunt, kde žoldák má třeba 360 stupňový detektor pohybu. Plus ten artwork ukazuje, že mají i trochu jiné brnění a přilby, bohužel jejich přesný typ ani vlastnosti nejsou nikde zmíněny. Navíc mám pocit, že ve hře Aliens: Colonial Marines se tihle konkrétní nakonec ani nevyskytují. Nevím, nehrál jsem, ale na videích jsem vždycky viděl jen nějaké týpky v kšiltovkách.
Odpovědět

Zpět na „České a slovenské hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů