Jarní Slezina 2009 - Afterparty

Organizování a plánování jarní Sleziny tohoto serveru.
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6642
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarní Slezina 2009 - Afterparty

Příspěvek od boubaque »

Slezina byla vynikající (až na to vytírání záchodu ;)) a děkuju všem. Podobně jako Markus a Erric mám radost z toho, že Slezina není jen hraní RPG, ale také spousta jiné zábavy, pokecu a jídla :D Že je to stále víc setkání kamarádů než herní con. Hrál jsem jen dvě RPG, což mi naprosto vyhovuje, a jedno z nich byl konečně Usagi - snad mi odpustíte, že jsem ho hrál s lidmi, které vídám celkem pravidelně, když ostatním slíbím, že na dalších akcích už se nebudu vymlouvat (v nejhorším totiž můžu odehrát tohle slezinové dobrodružství :P).

Co se týče toho pánského záchodu, má dvě zásadní vady - zaprvé mísa není připevněná k podlaze, takže její ústí je jen nasunuté do trubky a není tam žádné jištění proti vysmeknutí se, a zadruhé podlaha nebo spodní část mísy samotné je křivá, takže při každém dosednutí a stoupnutí se mísa pohne a vysmekává se tak z odpadní roury. Při každém spláchnutí se tak voda řítí ven místo do odpadu.

No ale abych skončil pozitivně - ještě jednou díky Jersonovi za airsoft, zvlášť proto, že jinak bych zase celou slezinu proseděl na zadku :) Samozřejmě díky Ebonovi za to, co odvedl v kuchyni. Mám pocit, že jsem podobně jako Markus fungovalk spíš v módu "staří přátelé", ale zase jsem poznal několik nových lidí a pár slov snad aspoň s některými prohodil.
Díky všem za všechnu zábavu, opět jsem si slezinu krásně užil ;)
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarní Slezina 2009 - Afterparty

Příspěvek od Aljen »

Slezina sa mi velmi pacila :)
Zahral som si prave tak akurat ... 4 hry
(hlavne chrobaciky vo Fate o tretej rano s Jonkom, dokonalym Antharonovym Tankom a Bajovou neprekonatelnou kulinarskou husenicou mali svoje hardcore caro :D . Co sa tyka atmosfery tak vsetko zatienuje Lacuna s Bifim ... dufam ze spravi kampan v BA :P)

Videl som zname aj nezname tvare, pokecal kolko som chcel, vychutnal gastronomicku magiu Ebona a dalsich (za co im chcem srdecne podakovat) a aj Zubr z plastovych flias bol celkom pozivatelny.

Takze uz sa tesim na buducu navstevu príbrnenskej oblasti :)
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
kin
Warden
Příspěvky: 913
Registrován: 31. 7. 2006, 23:00
Bydliště: Pilsen
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarní Slezina 2009 - Afterparty

Příspěvek od kin »

Díky všem co se zůčastnili za dobře stávaný víkend. Už teď se těším na další Slezinu $D

Jmenovitě díky Jersonovy za to že uspořádal soft a vnutil my tolik LotR figurek :) Ebonovy za odvoz a jídlo, Markusovy za Myši (ta hra co jsme hráli mě asi donutí si je koupit :)) a Bariss, Evče a Trevenovy za skvělé členy hlídky ;) Trevovy (opět) a Fritzovy za w40k a všem hráčům softu, bez Vás by to nebylo ono...dál potom RomiKovy za vodnici a kapelníkům za hudbu, potom ještě Conlaivoy že mě přenechal místo u svýho grilu abych si i něco upekl a ne jen připravoval a iphone ;) Bajovy za palačinku a Majovy, Jonkovy, Trevovy a Romčovy za fellow vyšetřovatele (a nadávám své malé odolnosti proti spánku ;)) a hromadě dalších lidí...ale spěchám do autoškoly tak už to nestíhám dopsat.

Ještě jendou díky ;)
OSR - Open-world Survival horroR
Survive, Save, Solve ...pick two
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15020
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarní Slezina 2009 - Afterparty

Příspěvek od Pieta »

Nikdo nevzpomíná na masalu? Příště nejedu!

d-:
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6870
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Jarní Slezina 2009 - Afterparty

Příspěvek od Antharon »

sory pieto, je zvláštne, že som zabudol na tú vec, čo mi umožnila za celú slezinu naspať šesť hodín :)
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15020
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarní Slezina 2009 - Afterparty

Příspěvek od Pieta »

Antharon píše:sory pieto, je zvláštne, že som zabudol na tú vec, čo mi umožnila za celú slezinu naspať šesť hodín :)
Počkej, to by masala dělat neměla, kdoví, co ti do ní namíchali. (:
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Trevenorboven
Příspěvky: 728
Registrován: 11. 10. 2004, 17:03
Bydliště: Marzipan

Re: Jarní Slezina 2009 - Afterparty

Příspěvek od Trevenorboven »

Budeš se muset smířit s tím, že jsi ten nenápadnej, Pieto. Vlož do toho víc humbuku a uvidíš :) Masala byla famózní. Hlavně odvaha trávit takovou dobu v kuchyni na tak skvělé pařbě. :clap: A na příště Tě samozřejmě ukecáme, neboj.
Válka neni cukr.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10153
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Jarní Slezina 2009 - Afterparty

Příspěvek od ilgir »

Pieta: Není divu, vždyť já jsem při těch všech zážitcích zapomněl i na Bajovy palačinky! Takže díky Pietovi za masalu a Bajovi za palačinky. (A teď se určitě ozvou další, které nikdo nedocenil. $D)
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15020
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarní Slezina 2009 - Afterparty

Příspěvek od Pieta »

ilgir píše:Pieta: Není divu, vždyť já jsem při těch všech zážitcích zapomněl i na Bajovy palačinky! Takže díky Pietovi za masalu a Bajovi za palačinky. (A teď se určitě ozvou další, které nikdo nedocenil. $D)
Palačinky! Palačinky! Palačinky!
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: Jarní Slezina 2009 - Afterparty

Příspěvek od Naoki »

Spíš se přidám a taky poděkuju za ty palačinky a masalu! :D
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15020
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarní Slezina 2009 - Afterparty

Příspěvek od Pieta »

Jej, a teď jsem si úplně živě vybavil ty Ebonovy brambory...
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarní Slezina 2009 - Afterparty

Příspěvek od Jerson »

Pieto, jak že se dělá ta Masala? A palačinka byla skvělá, to rozhodopádně.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15020
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarní Slezina 2009 - Afterparty

Příspěvek od Pieta »

Jerson píše:Pieto, jak že se dělá ta Masala? A palačinka byla skvělá, to rozhodopádně.
Masala podle Piety
Potřebujete:
5 vrchovatých čajových lžiček směsi koření Masala, neboli Dáta Masala, neboli Yogi... k dostání obvykle v čajovnách
5 vrchovatých čajových lžiček černého čaje, sám používám Assam Bukhial, ale zkoušel jsem i Puer, i bílý čaj, všechno jde, chuť je pak ale samozřejmě jiná
litr plnotučného mléka (nejradši biomléko nebo selské mléko, obojí je tučné a dobré)
kuličky bílého pepře (nepovinné)
skořice - kůra (nepovinná)
medu podle chuti

Litr a půl vody dám vařit v hrnci. Ještě než se začne vařit, hodím tam 5-10 kuliček bílého pepře a rozlámu jeden nebo dva "svitky" skořicové kůry. Do vařící vody potom nasypu masalu, přiklopím a nechám vařit pět až deset minut - deset minut, pokud chci udělat pikantnější. Potom přidám čaj, vařím dál, průběžně dochucuju medem - padne ho pětina až čtvrtina litrovky. Po pěti minutách přileju mlíko, na mírnějším plameni nechám zahřát na rozumnou teplotu a zároveň dosladím do perfektna. (: Sliju přes sítko do konvičky nebo rovnou do hrnků. Ve větší společnosti mizí okamžitě, v menší během čtvrt hodiny, sám si vystačím celý večer. (:

Existuje spousta alternativních postupů - třeba půl hodiny vařit koření, pak bez vaření nechat pět, deset minut louhovat čaj, dolít ohřáté mléko. V čajovnách prý většinou vaří čaj a koření společně, stejně dlouho. Mléko stačí obyčejné, místo medu cukr... Ale třeba zrovna med je na chuti hodně poznat, obzvlášť pokud masala vychladne.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarní Slezina 2009 - Afterparty

Příspěvek od Jerson »

Velmi děkuji. Vyzkouším při vhodné příležitosti.
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7470
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: Jarní Slezina 2009 - Afterparty

Příspěvek od Bifi »

Slezina bola ozaj vydarená.

Ďakujem Ebonovi a Bajovi za jedlo, Pietovi za čaj, Jersonovi a Dvoraxovi za trpezlivosť, Keltonovi za WTF, Aljenovi, Fritzsovi a Levovi za atmosféru, Erricovi za ústretovosť, Ilgirovi za truckera, Markusovi za organizáciu a pirátov, Trevenovi za taniere, a a a....

Tento rok som na Slezine plánoval hrať tak 1-2 hry a nakoniec to bolo 5, takže som si voľného pobytu medzi ľuďmi či v lese neužil. Nabudúce!

M
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Zamčeno

Zpět na „Jarní Slezina 2009“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti