Jarní Slezina 2009 - Afterparty

Organizování a plánování jarní Sleziny tohoto serveru.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Jarní Slezina 2009 - Afterparty

Příspěvek od Jerson »

Čekal jsem, zda někdo založí téma o dojmech ze Sleziny, a ono nic, tak to vezmu na sebe.

Vynechám tradiční děkovačku, při které bych z toho či onoho důvodu vyjmenoval třetinu přítomných. Vezmu to stručně.

Dobré, lepší a skvělé zážitky: Airsoft, Ebonovo grilování, Galaxy Trucker, povídání s fajn lidmi, airsoft (ano, podruhé), Ebonovo grilování (to nikdy neškodí zmínit dvakrát, když se dvakrát odehrálo), projekt Omega.

Ne až tak dobré zážitky: Zmiňuji je ne proto, že by mě nějak štvaly, ale proto, že jde o opakovaný jev.
Pokaždé mám dojem, že se na Slezině sejdou tři typy lidí - jedni si po sobě umyjí nádobí a na konci v přiměřené míře uklidí, druzí umývají a uklízejí po ostatních, případně vaří pro ostatní ... a pak je třetí typ lidí, kteří si asi myslí, že lidé druhého typu jsou jejich sluhové. Možná se pletu - neměl jsem čas ani náladu koukat se, zda někdo přiloží ruku k dílu nebo ne. Nebudu to nijak hrotit. Jen doufám, že pokud má třetí skupina nenulový počet členů, tak si tito lidé alespoň uvědomují, že do ní patří.

Celkové shrnutí - skvělý prodloužený víkend, předčil mé očekávání.

- Jerson out -
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarní Slezina 2009 - Afterparty

Příspěvek od jonka »

Bylo moc fajn s váma pobejt, rád jsem poznal nové lidi a setkal se se starými známými.

Hráčsky jsem byl ukojený protože jsem hrál celkem 5 her a všechny byly fajn, přesto v mém hledáčku zůstává pořád dost lidí se kterýma bych si rád zahrál v budoucnu tak to snad napravím příště.
Jedna technická pozorovací, získal jsem dojem, že nemá moc smysl dělat hru kratší než 6 hodin, respektive optimální délka podle mé chuti je 8 hodin. Kratší hry mi připadají jako takové malé nakouknutí pod pokličku a čichnutí si, ale ochutnávka je taková skromná. Druhá pozorovací je ta, že jsem byl překvapený tím, že u každá hry byla poměrně velká -nutná- příprava před hrou která trvala 1-2 hoďky. Z toho pro mě vyplývá, že jestli si v budoucnu budu připravovat hry na slezinu bude to zřejmě už s předpřipravenýma postavama/příběhy/tématy aby se downtime snížil na minimum.

Co mě vadilo bylo že jsem si nepřinesl Oběti a vrahy na playtest, protože jsem to při balení nestihl.

Jinak ale coolově strávený víkend.

Pro Jersona o nádobí:
přijde mi to, že to je standartní jev vyskytující se ve větší společnosti a nevypovídá to skoro o ničem. Za sebe můžu říct, že se snažím standartně ukládat/odkládat si věci na jedno místo abych nedělal hegeš. Talířkování - popravdě za slezinu jsem jedl celkem z talíře asi 3x, ani jednou jsem ho neumyl - pravda, ale to je prostě můj návyk, myju nádobí až tehdy když se mi nakupí, prostě nejsem frenetik, který si za sebou musí uklidit hned když něco udělá. Tvůj názor chápu, ale myslím si, že jdyž někdo uklízí a myje nádobí - často - dělá to zřejmě rád a baví ho to, mě to nebaví tak to dělám jednou za čas.
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15020
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarní Slezina 2009 - Afterparty

Příspěvek od Pieta »

Moc rád jsem vás zase všechny viděl. (:
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarní Slezina 2009 - Afterparty

Příspěvek od Jerson »

jonka píše:prostě nejsem frenetik, který si za sebou musí uklidit hned když něco udělá. Tvůj názor chápu, ale myslím si, že jdyž někdo uklízí a myje nádobí - často - dělá to zřejmě rád a baví ho to, mě to nebaví tak to dělám jednou za čas.
To jsme dva takoví, taky nerad uklízím hned. Jen nádobí po třiceti lidech zabírá víc místa než nádobí po dvou. Jestli to někoho baví není až tak podstatné.
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarní Slezina 2009 - Afterparty

Příspěvek od jonka »

Je pravda, že moje jedlické/uklízecí schopnosti byly dost ovlivněny tím, že jsem v průběhu sleziny měl v hlavě jiné (příjemnější) myšlenky : ) a omezil jsem se na: sníst -> odnést k dřezu a o stavu (ne)pořádku v kuchyni jsem ani nevěděl.
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
Odin
Příspěvky: 12
Registrován: 24. 10. 2007, 23:01

Re: Jarní Slezina 2009 - Afterparty

Příspěvek od Odin »

Akcia bola uplne super, napriek chvilkovej indispozicii. Som rad, ze som mohol konecne stretnut a fyzicky stretnut aj aktivnejsich clenov z fora a patricne sa s nimi zabavit. Dobre vediet, o co vsetko clovek prichadzal :).

A teraz k konkretnejsim veciam:

ad riady: to je nieco, s cim sa moc toho neda urobit pri akciach o takomto mnozstve ludi. Tiez som sa snazil si po sebe poctivo umyt ( hoci za beznych okolnosti som leniva vos ), ale stalo sa aj take, ze som bol od umyvania vyhodeny dobrovolnikom.

Ad jedlo: Ebon mnohokrat dakujem a ked si budes chciet zariadit restiku, prispejem :).
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6870
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Jarní Slezina 2009 - Afterparty

Příspěvek od Antharon »

ja sa radím asi ku všetkým skupinám, pár krát som sa toho chytil a umýval, kým mi neodmrzli ruky, pár krát som si niekde položil riad a kým som sa vrátil už tam nebol...

Každopádne, ja som úplne dokonale spokojný.
Hry boli výborné, chcem poďakovať Jersonovi za Omegu, Dvoraxovi za Paranoyu a teda za ten Fate s chrobáčikmi si musíme pogratulovať všetci
Deskovky u mňa zanechali výborné dojmy, hlavne Tsuro a GALAXY TRUCKERS
Konečne sa mi podarilo prehodiť pár slov snáď s každým zúčastneným...
Fotilo sa skvele (o chvíľu to uploadnem), hlavne warhammer
A to najlepšie na záver Ebon je king
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarní Slezina 2009 - Afterparty

Příspěvek od Markus »

Tak jsem se trochu vyspal a jsem schopen komunikace :)

Velmi se mi líbí, že s každou další Slezinou je program stále pestřejší a odchyluje se od původního "Rpgčka od rána do večera", jak bylo zvykem u prvních Slezin. Airsoft už se stává tradicí, Ebonovy kuchařské orgie nabývají gigantických roměrů, od minulé Sleziny se nám díky Freye a Pietovi začala na akci pomalu vtírat hudba - a tentokrát dorazila v plné síle - a do toho drobné kratochvíle tipu petangue nebo frisbee. Z mé strany totální nadšení!

Slezina pro mě vždycky znamená takové vnitřní dilema, jak trávit čas. Čím déle spolu nějak jezdíme, tím víc se pak chci věnova starým známým, které jsem půl roku a někdy i déle neviděl. Ale do toho přijíždějí noví lidé (což je super, protože kolektiv nesmí stagnovat), se kterými je fajn se poznat. Zpětně si uvědomuji, že letos jsem byl spíš v režimu "staří známí" než v režimu "nová přátelství", ale už se těším, až to někdy napravím. Narážím zejména na Leva a Odina, se kterými jsme se navzájem nějak vyhnuli - jen počkejte, Markusovi neuniknete. :>;o)

Obrovské díky všem děvčatům, které měly (a opakovaně mají) odvahu vrhnout se do převážně mužského kolektivu a zvelebit jej svou přítomností. S vámi má akce úplně jiný rozměr a některé činnosti by bez vás byly neuskutečnitelné. A ano, myslím hlavně hudbu. :P Nebýt vás, Slezina by byla poloviční!

Fotek mám tradičně tunu, ale chci to přebrat a zpracovat. Do týdne by mohly být.

Jersone, chvílemi jsem sdílel úplně stejné pocity jako ty, ale pořád jsem sám sebe ujišťoval, že to bude jen zdání. Míra nepořádku roste exponenciálně, přestože počet lidí jen aritmeticky. Bydlím na bytě v 10 lidech a přestože všichni nadávají na nepořádek a zapřísahají se, že si po sobě vždy a bez podmínky uklízejí, kuchyň je prakticky neustále plná nádobí a koupelna by potřebovala mít ob den. Za nepořádek na takhle velké akci nemůže neochota ani vyčůranost ("oni to uklidí za mě") - může za to zapomnětlivost ("musím rychle hrát, talíř si umyju potom") a všeobecný chaos. To se pozná hlavně při záverečném uklízení, kdy se většina lidí vylije ven před chatu a nečinně postává, protože v tom zmatku nevědí, co je zrovna zapotřebí udělat. Je zapotřebí někoho, kdo bude celý ten chaos nějak organizovat a rozdávat lidem konkrétní úkoly. Bylo mi potěšením být vaším předákem, děkuji za spolupráci. 8)
Uživatelský avatar
Trevenorboven
Příspěvky: 728
Registrován: 11. 10. 2004, 17:03
Bydliště: Marzipan

Re: Jarní Slezina 2009 - Afterparty

Příspěvek od Trevenorboven »

Proč jsem jel na slezinu - vidět přátele, vidět duší, intelektem a mnohdy i pohledem krásné lidi. Toto očekávání se mi opět naplnilo a díky němu jsem byl schopen si oprášit svou osobnost. Popsal bych slezinu jako takovou duchovní lázeň pro realisty. Nikdo na slezině si nenalhává, že je něco víc než ostatní a právě tenhle efekt je žínkou či houbou na mytí, kterým jemně roztíráme RP-mýdlo a jsoucno-vodu. Hihihi :>;o) Despite smiler je to to, co nejen mě na slezinu spolehlivě přivábí. Jestli je někomu takový příměr příliš na tělo, apeluji na Vás - právě tenhle přístup k životu - zdravý a možná i odlehčený realismus - je to, co Vám dovolí navštívit nejvíce moří na Zemi. Pokud po nich toužíte, samozřejmě.

Hry jsem na slezině zvládl jen dvě.
Páteční volná hra začala mírně do hororu, pokračovala mezidějem a k další hororové fázi již nedošlo, neboť účastníci ztráceli bdělost. Přesto přese všechno se mi hra strašně líbila a kdyby byla pokračovala, jistě by vedla i k uspokojivému vyústění. K tomu drobnou poznámku pro účastníky :
V podstatě šlo o to, že Vás CIA chtěla odepsat, než se z Vás stane příliš silná skupina a "vzít si od Vás" toho nadějného mladíka, jehož schopností bylo Hledání chyb. Způsob odepsání byl - poslat do země dva agenty - mazače informací a jeho tanka, kteří budou nenápadnou měrou dělat bugr, aby na sebe přilákali pozornost. CIA si byla vědoma neschopností postav tyhle dva vystopovat a tak byl tohle zároveň test pro Karla Kottela. Následně se dostali do mafiány chráněného objektu, kde by byla děj pošťuchující sugesce využít oné policejní jednotky. Do toho by stále otravoval dědek a ještě jsem měl pro případ Kinova neúspěchu připraveného ledového démona, imunního na Kinovy schopnosti. Jednotka by se pak obrátila proti postavám na příkaz z mobilu a děj by končil buď smrtí postav nebo jejich rozhodnutím, jak se vymotat ze sítě CIA. Na jakékoli odchylky bych samozřejmě flexibilně reagoval.
Na Myší hlídku nikdy nezapomenu. Nejhipízáčtější hra, kterou jsem kdy hrál, kombinující nenásilnost a dobrodružství. Ideální pro výchovu dětí - tzv. rpinů (derivace od scout). V podání Markuse jako vypravěče a postavami Kina, Evy a Baris jsem se bavil naprosto plnou parou a zpráva o tom, že se v onen sobotní večer nebude hrát Conan spolu s "Můžeme hrát dál", mi vlila do očí štěstí dítěte. Rozhodně budeme v Praze usilovat o hraní Myší hlídky a šířit šířit šířit.

Warhammeru jsem nadšeně uhrál celkem tři kousky.
Moje historicky první hra s Kinem proti orkům dopadla katastrofálně. Zvolil jsem špatnou taktiku a protivník měl dvě obrovské výhody - jako ork začínal a jako útočná armáda měl malý prostor, který musel překonat, abych se k němu dostal.
Druhá hra proti Fritzsově plague maríně dopadla obdobně. Moje velké zbraně selhaly. Ukázalo se, že jsem kvůli nevhodně zvolené výzbroji bezzubý proti těžce obrněné armádě. Ačkoli jsem byl schopen způsobit škody, převaha Chaosu nad Space Marines byla evidentní.
Třetí hru jsme hráli proti sobě všichni tři. V bitvě o středový objective se se mnou Chaos střetl až na konci, zatímco ork se ocitl v kleštích mariňácké palby a bojové síly chaosu. Kinova finální taktika - zbavit se obkružným útokem mé scorující jednotky - vedla k tomu, že jsem nebyl schopen dosáhnout vítězství, které bylo na dosah.
Co k tomu dodat ? Příště bez lasannonu na bitevní pole nevlezu a proti orkům nasadím velkoplošné zbraně.
Poznámka : pochopil jsem důvod, proč tvůrci WH40k zamítli způsob free for all. Je to kvůli pravidlu, že nelze střílet do souboje, aby nebyli zasaženi vlastní.

Ten kousek airsoftu co jsem hrál byl skvělý zážitek. Bohužel nebylo dost času se zorientovat natolik, abychom se začali domlouvat na taktice v boji. Opět se - nejen při airsoftu - ukázalo, že nejsem pohotov reagovat rychleji, než je průměr nebo lehký nadprůměr (už vim, kde tvůrci SR přišli na námět k atributu Reakce). Asi to zažije každý - tělo reaguje pomaleji než mysl. V mém případě si připadám, jako kdyby ty moje nervy byly dlouhé jako vlak na Antarktidu. Mysl vidí, chce a může, ale než se ten kolos uvede v pohyb, trvá to tlustě hustě. Nejvíc mě baví nabíhání s bouchačkou, ačkoli souhlasím s Jersonem, že to může vést ke sporům, kdo byl zasažen dříve nebo zda byl někdo zasažen.

Na výletě jsme díky Fritzsovi viděli krajinu, ve které se slezina odehrála, téměř z ptačí perspektivy z nedaleké rozhledny, pošušňali si na zmrzce a znavili si nohy. Zato však občerstvili mysl.

K jídlu není co dodat. Ebon je vynikající zkušený kuchař a pomineme-li perfektní kvalitu jídla, dají se pod jeho vedením zažít parádní věci. Závidím mu tuhle pozici šéfkuchaře, a proto jakmile budu finančně schopen, přinesu na slezinu nový prvek - šéfkuchařskou rivalitu. Aspoň si na jeden večer bude moci odpočinout.

Co se týče nádobí a dalších věcí, založil jsem vlastní organizační téma a žádám o to, aby se tu o tom nedebatovalo. Jestli k tomu máte co řici, vyjádřete se tam.

Ještě jednou děkuji za svou rozsáhlou rodinku všem, kteří nám pomohli s dopravou tam a zpět.
Naposledy upravil(a) Trevenorboven dne 6. 4. 2009, 14:27, celkem upraveno 4 x.
Válka neni cukr.
Uživatelský avatar
Erric
Příspěvky: 1473
Registrován: 17. 10. 2006, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarní Slezina 2009 - Afterparty

Příspěvek od Erric »

Na slezinu jsem si jel v prve rade odpocinout a take se setkat s prateli. Oboje se mi splnilo a mam z celeho vikendu takovy ten skvely pocit z bezvadne akce.
Faktem je, ze slezina opravdu smeruje od vecneho hrani RPG k odpocinkove akci mezi kamarady, coz mi vic a vic vyhovuje. Hral jsem jen jedno RPG a to byla vecerni session Strepu snu, jinak jsem vychutnaval vsechny kratochvile ktere se naskytly - Ebonovo kulinarske umeni, petangue, frisbee, vylet, hudba a hlavne pokec s kamarady.
Sdilim Markusovo nadseni a dekuji vam za to :!:
Egwain
Příspěvky: 6
Registrován: 25. 12. 2008, 22:13

Re: Jarní Slezina 2009 - Afterparty

Příspěvek od Egwain »

Byla jsem na Slezině podruhé a přijela jsem domu naprosto spokojená. Nadchla mě hra Dread (díky všem, kteří se jí účastnili a omlouvám se všem, které jsem svým prvním výkřikem příliš vyděsila;o), zahrála jsem si pár deskovek, skvěle zazpívala a zahrála na kytaru, potkala fajn nové lidi a vydařil se i výlet na rozhlednu. Atmosféra byla pohodová, bylo to prostě fajn:o) Takže díky všem:o)
Uživatelský avatar
Majo
Příspěvky: 769
Registrován: 26. 4. 2007, 11:53
Bydliště: žilina (SR)

Re: Jarní Slezina 2009 - Afterparty

Příspěvek od Majo »

Ďakujem za Akciu.

Ospravedlňujem sa Nekre, za to, že som sa zmazal z jej, hry. Ten večer bol strašne nahustený a nestíhal som to.
Ospravedlňujem sa RomiKovi a Naokimu, že som nehral DnD4, na ktoré som bol napísaný. (RomiKovy som zčasti vysvetlil dôvod, Anima bola pre mnňa dôležitejšia a trvala dlhšie ako som myslel, a aj som nemal moc dobrú náladu)

Čo sa týka Airsoftu: Ten prvý deň bol super. Ale ten druhý bol horší, dostal som od Jersona do brucha a ostala mi tam červená podliatina a potom som sa bál hrať. A mal som aj nepresnú zbraň. Nabudúce budem vedieť, že si musím na seba zobrať viacero vrstiev, aspoň dve alebo tri. Jdno tričko proste nestačí.

Truchu mi vadí sobotnňajšie varenie, ale to napíšem asi Ebonovi cez PM.

(Záhada: Zaujímama čo vlastne bolo s tým mužským WC. Dokonca ani Veľký Markus mi nevedel odpovedať. Videl som akurat Bubáka, že tam niečo umýval, ale neviem čo s n´ím bolo..)
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarní Slezina 2009 - Afterparty

Příspěvek od Peekay »

Majo píše: (Záhada: Zaujímama čo vlastne bolo s tým mužským WC. Dokonca ani Veľký Markus mi nevedel odpovedať. Videl som akurat Bubáka, že tam niečo umýval, ale neviem čo s n´ím bolo..)
Vo stvrtok v noci (rozumej asi o tretej rano alebo tak) zacal dost brutalne tiect. Lev to duchapritomne zachranil (asi hodinu odstranoval potopu, v kupelni bol tak centimeter vody) - presnejsie nech povie on.
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
lev
Příspěvky: 150
Registrován: 30. 12. 2006, 13:16
Bydliště: Bratislava

Re: Jarní Slezina 2009 - Afterparty

Příspěvek od lev »

Bolo fajn, zahral som 4 hry, z toho 2 hodnotím ako mimoriadne podarené, Lacunu a Dread, spoznal som fajn nových ľudí, prostredie je veľmi pekné, počasie vyšlo skvele, kuchári vynikajúci.

Záchod vytekal už prvý večer, pár krát som to tam umýval.. počul som, že to nebola prvá Slezina, kde s tým bol problém.
Naposledy upravil(a) lev dne 6. 4. 2009, 15:06, celkem upraveno 1 x.
Hrám: The Shadow of Yesterday, Vampire: the Masquerade, Příběhy Impéria
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: Jarní Slezina 2009 - Afterparty

Příspěvek od Naoki »

Slezina parádní.
Musím říct, že jsem nezažil období non-stop hraní, ale jak vypadá Slezina teď mi vyhovuje. Za plusy bych určtiě označil airsoft (dokonce uvažuju o jisté investici v tomto směru :) ), ebonová kuchyně, galaxy trucker a volná aktivita s lidmi (pokec, volejbal, zpěv...). DnD bylo bohužel na mou něžnou duši trochu moc a chtěl bych se omluvit za to Anime Prime, kde zčásti i mou chybou jsme nakonec přišli o druhou Večeři a které jsem navíc pak nehrál (z podobných důvodů proč Majo nehrál 4e). Určitě se budu těšit na příští :)
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Zamčeno

Zpět na „Jarní Slezina 2009“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů