Deskovky na Slezině

Organizování a plánování jarní Sleziny tohoto serveru.
Uživatelský avatar
Trevenorboven
Příspěvky: 728
Registrován: 11. 10. 2004, 17:03
Bydliště: Marzipan

Re: Deskovky na Slezině

Příspěvek od Trevenorboven »

O tom bych Jersone založil téma někde na fóru. Jelikož mne nic nenapadá (po slezině jsem dost tuze onemocněl), prosímprosímprosím založ téma, sepiš do něj nápady a pro přehled mi pošli PM s linkem. Rozhodně se přidám, protože teď budu řešit do hry kosmické lodi a tohle vypadá naprosto genuiálně.
Válka neni cukr.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Deskovky na Slezině

Příspěvek od Jerson »

A které nápady máš namysli? Momentálmě mám jen jeden nápad na souboj.
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: Deskovky na Slezině

Příspěvek od Naoki »

Možná by stačilo se podívat na oficiální stránky Galaxy Trucker ;) (i když pravda je že tam toho moc nedali...)

http://czechgames.cz/galaxy_trucker/rozsireni

dál co jsem našel:
http://deskovehry.blogspot.com/2009/02/ ... ravdu.html
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
Trevenorboven
Příspěvky: 728
Registrován: 11. 10. 2004, 17:03
Bydliště: Marzipan

Re: Deskovky na Slezině

Příspěvek od Trevenorboven »

Jerson píše:A které nápady máš namysli? Momentálmě mám jen jeden nápad na souboj.
Tak ho prosím napiš sem.
Válka neni cukr.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Deskovky na Slezině

Příspěvek od Jerson »

Naoki, super odkazy, dík za ně.

Trevene, napadlo mě, že lodě by spolu mohly bojovat při průletu okolo sebe - ten kdo letí zezadu by napřed střílel z děl mířících dopředu, přičemž klasické lasemy josu malé střely a dvojité lasery jsou velké střely. zásahy by se určovaly buď normálně náhodně, nebo by si útočník vybral pozici lodí, tedy o kolik chce posunout vlevo či vpravo a lasery by pak zasahovaly jen příslušný sloupec.
V druhé fázi by na sebe lodi pálily z boku bočními lasery, útočník by si vybíral, ze které strany obránce předletí a ve které chvíli začně střílet (ale obránce by mohl začít střílet dřív, pokud má lasery více vzadu - to by se muselo poladit).
A ve třetí fázi by střílel obránce na útočníka, také zezadu. Samozřejmě že pokud má někdo lasery dozadu, může v příslušné fázi pálit také. Takže taková Enterprise (tedy loď 3A) by mohla mít zbraně pro boční salvy (což by asi mělo smysl jen pokud by se místo zásahu určovalo náhodně - což by asi bylo lepší)
Naposledy upravil(a) Jerson dne 7. 4. 2009, 07:47, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6870
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Deskovky na Slezině

Příspěvek od Antharon »

ešte si zabudol na fázu, kde obranca sa dostáva za útočníka a môže streliť zozadu
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Majo
Příspěvky: 769
Registrován: 26. 4. 2007, 11:53
Bydliště: žilina (SR)

Re: Deskovky na Slezině

Příspěvek od Majo »

Na tejto Slezine sa mi zdá že bolo oveľa menej stoloviek ako na tej minulej. Ale aj tak sa hral veľmi veľa. Stolovky tma boli vlastne iba štyri (aspoň ja som ich tam videl toľko): Galaxy trucker, Tsuro, Ticket to ride, Blafuj.
Fakt, a ešte Magic.


(V tomto smere mam pocit, že ľudí, ktorí prispelo k náplni programu bolo dosť málo. Niektorí ľudia tam prišli s heslom: "Bavte ma")
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6870
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Deskovky na Slezině

Příspěvek od Antharon »

a ešte sme hrali chvíľu aj bang! pred bugfateom :), zvláštne, že na jeho priebeh sa takmer nepamätám...
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Deskovky na Slezině

Příspěvek od jonka »

Majo píše:(V tomto smere mam pocit, že ľudí, ktorí prispelo k náplni programu bolo dosť málo. Niektorí ľudia tam prišli s heslom: "Bavte ma")
pochybuju. rozhodně bylo víc her než bylo na slezině minulé, aspoň já jsem měl ten pocit.
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Deskovky na Slezině

Příspěvek od Jerson »

Antharon píše:ešte si zabudol na fázu, kde obranca sa dostáva za útočníka a môže streliť zozadu
Odsadil jsem to v textu, aby tahle fáze byla jasně vidět. Ale samozřejmě že s odvetným útokem jsem počítal.
Btw. mám strašně rád stavěcí hry, kde se pomocí kartiček spojují nějaké obrazce a kompaktní tvar je vítán, nicméně Carcassone mi přišlo takové slabé, konstrukce kosmických lodí je mnohem větší zábava - hlavně když se napřed staví a pak používá (a ničí $D ) I když tedy se svým přístupem "Raději pomalu a dokonale než rychle a zběsile" jsem byl v této hře každé kolo poslední, ale to vůbec nevadilo. Spíše mě mrzelo, že jsme měli hodně planet a volných vesmírů a málo bojových zón a meteoritů. Rozhodně bych přidal karty, které ve vesmíru i planetách přidávají nějaké ničící efekty, i kdyby to měla být moje loď, která se rozpadne 8)
Majo píše:Na tejto Slezine sa mi zdá že bolo oveľa menej stoloviek ako na tej minulej.
Když nikdo nevyjádřil předběžný zájem zahrát si Wings of War, nechal jsem je doma ... řekl jsem si, že na poskytnutí zábavy mi deset kilo airsoftu stačí 8)
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Deskovky na Slezině

Příspěvek od Aljen »

Antharon píše:a ešte sme hrali chvíľu aj bang! pred bugfateom :), zvláštne, že na jeho priebeh sa takmer nepamätám...
Veru fakt!
:))
aj mne to Fate nejak premazal
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Deskovky na Slezině

Příspěvek od Peekay »

Este tam bola Iliada.

(a ja som mal v taske Camelot Legends a Carolus Magnus, ale akosi neostal cas)
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Klimbing
Příspěvky: 293
Registrován: 26. 7. 2008, 21:44

Re: Deskovky na Slezině

Příspěvek od Klimbing »

Jerson píše:Rozhodně bych přidal karty, které ve vesmíru i planetách přidávají nějaké ničící efekty, i kdyby to měla být moje loď, která se rozpadne 8)
a hráli jste s rozšířením nebo bez něj? Pokud bez, tak myslím, že takové "Drsné štreky" a další věci z rozšíření jsou přesně to co hledáš :)
Uživatelský avatar
Trevenorboven
Příspěvky: 728
Registrován: 11. 10. 2004, 17:03
Bydliště: Marzipan

Re: Deskovky na Slezině

Příspěvek od Trevenorboven »

Carolus Magnus je výborná hra. Hrál jsem to párkrát s kámošem v Praze. Některá pravidla se měnila s podrobnějším čtením pravidel, a tak bych někdy chtěl vyzkoušet, jak se to hraje doopravdy.
Válka neni cukr.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Deskovky na Slezině

Příspěvek od Jerson »

Klimbing píše:a hráli jste s rozšířením nebo bez něj? Pokud bez, tak myslím, že takové "Drsné štreky" a další věci z rozšíření jsou přesně to co hledáš :)
Právě že ty karty v rozšíření považuju za dobrý nápad. Ze čtení pravidel jsem nabyl dojmu, že se v každé fázi používají motory i lasery i posádka, a až během hry jsem zjistil, že se to může dost lišit.

Každopádně pokud budeme v naší skupině nějakou hru kupovat, tak navrhnu tuto.
Zamčeno

Zpět na „Jarní Slezina 2009“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host