Ex - Goranovy hry

Organizování a plánování jarní Sleziny tohoto serveru.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Goran
Don Quijote
Příspěvky: 3390
Registrován: 2. 5. 2006, 12:58
Bydliště: Litoměřice/Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Ex - Goranovy hry

Příspěvek od Goran »

Co nabízím letos:

Chuť magie - něco jako Harry Potter, ale hrajete za učitele a magie je silně návyková. Tohle odehraju zcela určitě.

A co nemusí, ale může být:

Wushu - jednoduchý akční systém; čím víc popisu, tím větší šance na úspěch.

Og - hraní pralidí s minimální slovní zásobou už sliboval Antharon, ale v případě nouze můžu jednu hru v tomhle systému vést i já.

Něco klasického (nejspíš DrD+, možná GURPS) - tradiční hry se na Slezině moc nevidí, ale nemusí to tak být vždy. Pokud máte zájem o tuto hru, dejte vědět předem, abych měl čas něco připravit.
Naposledy upravil(a) Goran dne 2. 4. 2009, 11:59, celkem upraveno 2 x.
Nejsem trouba, ale snažím se a s pomocí Boží se jím brzy stanu!

R.I.P.
Klimbing
Příspěvky: 293
Registrován: 26. 7. 2008, 21:44

Re: Goranovy hry

Příspěvek od Klimbing »

Jsem tvůj člověk :D (teda jestli mě přijmeš)
Chuť magie bych si určitě rád zahrál. Hrál jsem ji na podzim a byl jsem s ní velice spokojen.
Wushu...nic mi to neříká, ale rád bych to zkusil.
Všemi vychvalovaný Og jsem na podzim propásl, doufám, že tentokrát už ne :P
A Drd+ bych si moc rád zahrál, jelikož je to systém, který PJuji, ale ve kterém jsem si ještě téměř nezahrál. Doufám, že bude dost zájemců.
Uživatelský avatar
Goran
Don Quijote
Příspěvky: 3390
Registrován: 2. 5. 2006, 12:58
Bydliště: Litoměřice/Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Goranovy hry

Příspěvek od Goran »

Samozřejmě že tě přijmu. Leda že by na Chuť magie bylo víc lidí než 6 i se mnou a na DrD+ míň než 3.
Nejsem trouba, ale snažím se a s pomocí Boží se jím brzy stanu!

R.I.P.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6870
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Goranovy hry

Příspěvek od Antharon »

Whuššššššššššššu....by som si aj skúsil, ale závisí od času...
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Nekra
Nadšený blázen
Příspěvky: 959
Registrován: 15. 7. 2008, 16:45
Bydliště: Praha

Re: Goranovy hry

Příspěvek od Nekra »

Za předpokladu, že přijedu, si s tebou Gorane zahraju moc ráda-už na Podzimní Slezině jsi se osvědčil, že tvoje hry jsou zábavný (Chuť Magie byla dostatečně zábavná i jen z pohledu diváka :D ).
Pro slušný lidi: Do uvolnění schránky mi nepište SZ!
(130829092016)

Herní preference:
Fyzický crossgender <3.(hráč-postava)
--Akceptovatelné styly hraní (dle systému):
Hack and Slash-Plnění cílů, boje. Kostky. Málo RP, možná simulace.
(Imerzivně) Simulační hra okořeněná dramatem- Ztvárňování charakterů. Gamismus ruší. Občas drama.
Dramatická hra s případnou imerzí/simulací-Dramatické akce. Občas hlubší prožitky.
-Mám problém s kombinací gamismu A dramatu. (Vyjma Wushu)
Uživatelský avatar
Majo
Příspěvky: 769
Registrován: 26. 4. 2007, 11:53
Bydliště: žilina (SR)

Re: Goranovy hry

Příspěvek od Majo »

Ja by som mal zaujem o DrD+. Ale moc ho nepoznam, hral som ho asi 3krat (klasicke DrD poznam, hral som ho dlho), niekto by mi musel pomoct s vytvorenim postavy.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10153
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Goranovy hry

Příspěvek od ilgir »

Wushu bych bral (doufám, že se Pieta zúčastní jako hráč, nebo do toho nebude kecat vůbec :>;o) )

DrD+ klidně taky, ale vzhledem k tomu, že pravidla znám velmi dobře, ocenil bych, kdyby se netrvalo na jejich přísném dodržování...
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15020
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Goranovy hry

Příspěvek od Pieta »

ilgir píše:Wushu bych bral (doufám, že se Pieta zúčastní jako hráč, nebo do toho nebude kecat vůbec :>;o) )
Muhahaha! Totiž, chci říct, samozřejmě.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Goran
Don Quijote
Příspěvky: 3390
Registrován: 2. 5. 2006, 12:58
Bydliště: Litoměřice/Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Goranovy hry

Příspěvek od Goran »

O.K., takže DrD+ řadím do kategorie "pravděpodobně bude".
Na pravidlech určitě nebudu příliš lpět. Postavy nějaké předpřipravím. Znalí pravidel si také mohou postavu vytvořit podle předběžných instrukcí sami, přičemž na místě dořešíme detaily. Neznalí pravidel se mnou můžou přes PM probrat jejich představu své postavy a já zaručím, že mezi předpřipravenými postavami bude i jejich oblíbenec - předem připravím nějakou verzi, na začátku hry se postava může libovolně do/předělat.
Na výběr dávám ze tří zápletek. Mají společné to, že se odehrávají v Aledonii na Erinelu za občanské války, tedy v mé aktuální multikampani. Proti sobě stojí král a vévoda z Broliandu, maršál obviněný z pokusu o královraždu (za obviněním ale prý stojí intriky mágů ze Zeelandie, tradičního nepřítele Aledonie). Pokud máte zájem o bližší informace o settingu, tak se koukněte na tenhle odkaz, ale potřebovat to nebudete.

Výběr zápletek, hlasujte:

Zachraňte markýze!
(akčně zlodějsko špionážní)
Královští vojáci se zabarikádovali v Thunaru. Bývalý markýz z Thunaru je dobrým přítelem vévody z Broliandu, a tak jej král zbavil funkce a uvrhnul do domácího vězení. Někdo musí dostat bývalého markýze z města než vévodovi vojáci město oblehnou a neprodyšně uzavřou. A to je práce pro vás - skupinu tvořenou vévodovými zvědy a najatými dobrodruhy, kteří věří ve vévodovu nevinu. Práce je dobře placená.

Kejklířův zmar
(detektivní se šponážním nádechem)
Někdo přímo během představení zavraždil králova oblíbeného herce a šaška. Vyřídil si jen někdo své účty s kejklířem, nebo jde o projev nějakého spiknutí? V době vraždy se v divadle nacházel i král, proto lze incident považovat za zločin proti koruně. A ten musíte vyšetřit vy, tým profesionálních vyšetřovatelů.

Galvorská záhada
(investigativní horor)
Vesnicí Galvor prochází nějaká hrůza; ponocný umírá na následky uhranutí a už ani zeman se neodvažuje vytáhnout v noci paty z domu. Přijde hrstka statečných záhadě na kloub?

Sám bych nejradši hrál záchranu markýze, pak kejklířův zmar a nejmíň galvorskou záhadu, ale přizpůsobím se výsledku hlasování potenciálních hráčů (jinak bych nedával na výběr :wink: ).

Ad Wushu: Pieta mi do toho kecat může, ale radši bych ho viděl jako hráče (nebo naopak Vypravěče) než jako kibice.
Nejsem trouba, ale snažím se a s pomocí Boží se jím brzy stanu!

R.I.P.
Uživatelský avatar
Majo
Příspěvky: 769
Registrován: 26. 4. 2007, 11:53
Bydliště: žilina (SR)

Re: Goranovy hry

Příspěvek od Majo »

Super
Co sa tyka preferencii na postavu: Ked som hral DrD, tak som takmer vzdy hral hraniciara, s toho vacsinou druida. Takze by som si najradsej zahral hraniciara orientovaneho na prirodu a lesnu mudrost, ale rad by som aj ovladal nejaku tu slabsiu zbran (Aragorn skrizeny s Krakonosom $D ). V klude by to mohol byt niekto, kto ma sklon byt obcas tajomny.
Ak by si mi mohol predpripravit nejaku takuto postavu, tak by to bolo super.

Co sa tyka zapetky, tak ja mam takyto rebricek
1.Kejklířův z
2.Zachraňte m!
...
...
5.Galvorská z
Proste, horory som hral parkrat, a vacsinou to akosi nevyslo, nebolo to ono. K hororom mam trochu nechut, co sa tyka rpg.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15020
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Goranovy hry

Příspěvek od Pieta »

Goran píše:Ad Wushu: Pieta mi do toho kecat může, ale radši bych ho viděl jako hráče (nebo naopak Vypravěče) než jako kibice.
Já se pomalu duševně smiřuju s rolí vypravěče, ono toho není zas tak moc jiného, co bych mohl nabídnout. (:
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Goranovy hry

Příspěvek od Aljen »

Hmmm ked uz spominate horror :)))

Ten by som si dal (som zvedavy ako by si dosiahol hororovu atmosferu, sa mi to moze zist v mojej kampani. Taktiez ma zaujima sposob railroadingu a veci s tym suvisiace)

DrD+ sice nepoznam ale myslim ze to je prakticky jedno.
pripadna moja postava:

Hrdinsky paladin/fanaticky kriziak
Obratny zlodej/nelutostny zabijacky hajzel
Hlupy hromotlk/sadisticky imbecil
...
a kedze neviem co za rasyklasy v plusku su ... tak mozno aj nieco ine ak ma to zaujme.
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
Goran
Don Quijote
Příspěvky: 3390
Registrován: 2. 5. 2006, 12:58
Bydliště: Litoměřice/Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Goranovy hry

Příspěvek od Goran »

Koukám, že jsou dost rozdílné preference :wink: Nechám výběrové řízení tak čtrnáct dní běžet a pak se na základě výsledků rozhodnu, co připravím.

Rasy budou podle světa, ne primárně podle pravidel:
člověk
horal
hobit
lesní (zelený) elf
"klasický" elf
trpaslík
gnóm - v pravidlech není; -1 na sílu, +1 na inteligenci, +1 na odolnost, -1 na smysly

Classy v DrD+:
válečník
zloděj
hraničář
čaroděj - hodně kouzel, manový systém
theurg - kouzel méně s nastavitelnými parametry (kombinace slotového a manového systému), možnost stopovat přes duševní svět, na vyšších úrovních mentální souboj a zaklínání démonů
kněz - hlavně vyjednavač, věštění, exorcismus, pracuje s emocemi, když někoho "ukecá" do nějaké emoce, může na něj sesílat zázračné schopnosti a čím líp roleplayuje, tím větší má šanci na nějaký echt zázrak

Majo: tahle postava by se nejvíc hodila do Galvorské záhady, ostatní zápletky se totiž odehrávají ve městě. Ale s určitými úpravami (při záchraně markýze o něco bojovnější, v Kejklířově zmaru by mohl být stopař se schopností využít zvířata jako svědky).

Pieta: budu radši když Wushu povedeš ty, nechce se mi celou Slezinu jenom Vypravěčovat

Aljen: můžeš čekat volný railroad typu "můžete dělat co chcete, ale věci se stejně zhoršují". Nebude to úplně hardcore horror, spíš horrorově laděné "klasické" dobrodružství.
Do Galvorské záhady se IMHO nejvíc hodí ten paladin (bojovník s dominantním archetypem "rytíř" - takže ideály jsou pro něj na prvním místě), do ostatních scénářů zloděj.
Nejsem trouba, ale snažím se a s pomocí Boží se jím brzy stanu!

R.I.P.
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Goranovy hry

Příspěvek od Aljen »

"můžete dělat co chcete, ale věci se stejně zhoršují"
to mi uplne vyhovuje :P

Cital si aj vysvetlivky k postavam za lomitkami dufam.
V kazdom pripadne ten hromotlk je moja oblubena a najpravdepodobnejsia.
Okrem toho ... predsalen sa kazda postava hodi do kazdeho pribehu nie ?
;)
Podstatne je RP a nie nejake staty ci ability.
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Klimbing
Příspěvky: 293
Registrován: 26. 7. 2008, 21:44

Re: Goranovy hry

Příspěvek od Klimbing »

Hraničář a rytíř? ...hmm...tak to bych si mohl vzít čaroděje. Trpaslíka :>;o)
Záleží, jestli by se samozřejmě hodil do příběhu, ale zahrál bych si trpaslíka, který je "rádo by" moudrý a sebevědomý. A pokud možno s energetickou magií (případné fatály budou aspoň názornější :D )
A co se příběhu týče, tak na tom mi zas až tak nesejde. Ale ten markýz by nemusel být špatný. Případně kejklíře.
Zamčeno

Zpět na „Jarní Slezina 2009“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti