Universalis s jonkou

Organizování a plánování jarní Sleziny tohoto serveru.
Zamčeno
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Universalis s jonkou

Příspěvek od jonka »

Universalis je příběhová hra. Na rozdíl od většiny RPGček tady hráči nevstupují do příběhu za svoje postavy (i když vyloučené to není) ale spíše za tvůrce. Hra je bez GM s tím že většina pravomocí GM je přesunuta právě na hráče.
Hraje se bez přípravy a probíhá tak, že nejprve se hráči domluví na tom, co se bude hrát, prostředí, žánr atd, mohou taky vytvořit pár volitelných pravidel, podle toho jak jim to sedne. Hráči mají na začátku k dispozici několik žetonů, které představují měnu ve hře. Hra v zásadě spočívá v tom, že na začátku každé scény se draží kdo bude vyprávět úvod scény. Po té se hráči střídají ve vyprávění, posouvání děje a přikládání dalších detailů dokud hra nedospěje ke konfliktu nebo ke konci scény. A cca takto to pokračuje dokud není příběh hotov.
Pravidla jsou značně variabilní, lze s nimi dělat spoustu věcí. Toť tak v kostce. Hru bych doporučil tvořivým a aktivním jedincům, respektive co si v této hře nevytvoříte sami, to nemáte ,-) Hra je ale jinak přístupná pro kohokoliv, za podmínky že je ochoten opustit standartní schéma "já mám postavu, a očekávám, že bude někdo kdo bude pro mne tvořit opozici/navnazovat mě co mám dělat"

Počet hráčů na hru bych viděl 3-6. V případě většího zájmu nebo časové kolidace s jinýma hrama rád zorganizuju dvě sezení. Pokud máte eminentní zájem si tuhle hru zahrát tak se ozvěte, budu vám držet fleka, jinak očekávám, že se budou lidi verbovat dost na místě a taky podle aktuální situace.

Zájem zatím projevili Aljen a Lev.
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Universalis s jonkou

Příspěvek od Aljen »

ano a potvrdzujem
stacila mi prva veta tvojho postu :D
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Universalis s jonkou

Příspěvek od Sosacek »

Hlasim se. At mam tuhle slezinu aspon jednu hru.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Bart
Příspěvky: 2514
Registrován: 8. 8. 2006, 20:06
Bydliště: Praha

Re: Universalis s jonkou

Příspěvek od Bart »

hej, zájem určitě mám a fakt rád bych to stihnul
ale místo mi na jisto nedrž, domluvíme se na místě )
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Universalis s jonkou

Příspěvek od Peekay »

Vymenim slot v PtA za 2 sloty v Universalise?

$D
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Universalis s jonkou

Příspěvek od jonka »

Vymenim slot v PtA za 2 sloty v Universalise?
Deal!

vypadá to na megapartičku : )
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
Zamčeno

Zpět na „Jarní Slezina 2009“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti