Nástřely her

Organizování a plánování jarní Sleziny tohoto serveru.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6870
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Nástřely her

Příspěvek od Antharon »

mno, ja už si to nepamätám, ale ono to bolo od železnice vcelku ďaleko, takže viac ako 6 nevezmem... jedine, že by som nechal doma vodárnu....
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6642
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Nástřely her

Příspěvek od boubaque »

Antharon píše:mno, ja už si to nepamätám, ale ono to bolo od železnice vcelku ďaleko, takže viac ako 6 nevezmem... jedine, že by som nechal doma vodárnu....
A teď mluvíš o těch šestnáctkách, nebo čtrnáctkách? :>;o)
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Nástřely her

Příspěvek od Sosacek »

Jen aby to nebyly studeny dvanactky ...
But nobody came.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6870
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Nástřely her

Příspěvek od Antharon »

ja hovorím o štrnástkach, šesť šestnástiek by som popri hraní asi nezvládol :)
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Nástřely her

Příspěvek od Aljen »

aaaale zvladol ;)
od coho je tu kamaratska vypomoc. Rad pomozem aj so strnastkami aj so sestnastkami.
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: Nástřely her

Příspěvek od Naoki »

Hmm, rád bych si přece jenom skusil nějakou výzvu v 4e. Třeba zahrát si partu přes stejný power source nebo kde budou mít všichni stejnou rasu...
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15020
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Nástřely her

Příspěvek od Pieta »

Já hlásím všeobecnou připravenost vést Wushu a všeobecnou připravenost pustit se do nějakých podivností. (:
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Majo
Příspěvky: 769
Registrován: 26. 4. 2007, 11:53
Bydliště: žilina (SR)

Re: Nástřely her

Příspěvek od Majo »

Spravil som zápisok s Anima Prime:
viewtopic.php?f=115&t=6895&p=225460#p225460
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7470
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: Nástřely her

Příspěvek od Bifi »

Ja som nakoniec na Slezine hral 5 hier. Tu je krátka rekapitulácia:

Vo štvrtok večer nám Markus v menšej skupinke ukázal vážne mienený Poison´d (konečne!). Hra mala super nábeh, ale kvôli neskorej hodine sme ju relatívne včas ukončili. Moja postava bol bocman Imaro, zjazvený obor s päsťami ako mlynské kamene, syn konžského náčelníka a latino-Indiánky s krvou Inkov v žilách, ktorý síce nechcel byť kapitánom, ale...

V piatok som sa zúčastnil dvoch hier. Na Dvoraxovu Paranoiu som sa tešil ako malý chlapec (asi preto, že som ju zatiaľ prvý a posledný krát naozaj zažil ako "malý" chlapec pred 17 rokmi). Hra bola nakoniec trocha ťažkopádna a príliš málo divoká, ale aspoň som si zahral s Ilgirom a Freyou (a Antharonom, a kto tam ešte bol?).

Keďže som už v tomto momente videl, že v zásade každá slezinová hra má najprv asi tak 2 hodiny vysvetľovania pravidiel a tvorby postáv, rozhodol som sa, že predsa len Lacunu, plánovanú na piatkový večer, pojmem trochu netradičnejšie. (Lacuna bola jediná hra, ktorú som na Slezine mástroval.) Tvorba postáv prebiehala ako vstupný pohovor do Firmy bez toho, že by hráči čokoľvek vedeli. Nejaké detaily o systéme a prostredí som doplnil v rámci neskoršieho "tréningu" a brífingu pred misiou. Myslím, že forma bola zvolená dobre a tuším asi tak v priebehu hodiny sme boli schopní začať reálne hrať, pričom hráči už aj boli "v postavách". Hra samotná bola založená na improvizačnom žonglovaní s weird detailami, ktoré dodávali aj hráči. Dej samotný bol vcelku priamočiary, ale surreálnu urban textúru som si užíval naplno a myslím, že atmosféra aj príbehový oblúk sa vydarili. Túto hru by som v kľude (z môjho pohľadu) nazval umením.

V sobotu sme celý deň strávili hraním Conana d20. V našej stabilnej Conan skupinke (Conlai, Peekay, Dvorax, Fingalen, ja) bol od začiatku cieľ rotovať GMa. Tentokrát sa toho chopil Fin, ktorý si na to, že ako GM len začína, viedol výborne. V zásade jediné, čo hre chýbalo, bol rýchlejší spád. Môj Brocas, ktorý začínal ako bossoniánsky lovec Piktov, sa pomaly stáva haunted čarodejom - vúúúú.

Večer sme si ešte skúsili Střepy snu so samotným jeho tvorcom. Trocha ma prekvapila na môj vkus príliš slabo štrukturovaná pitch session, ale nakoniec sme sa dostali k silným a emocionálnym motívom, ktoré sa líšili od geek-prístupu tak tradičného v RPG a namiesto toho niesli veľa znakov mainstreamového umenia (human condition etc.). Hra samotná bola opäť relatívne krátka a silné motívy sa veľmi nestihli rozohrať, no napriek tomu sme mali niekoľko silných scén. Stále neviem, prečo mám taký problém Střepy uchopiť, rád by som o tom (v inej téme) podiskutoval - alebo ešte lepšie, skúsil znova zahrať.

Ďakujem všetkým gamemasterom, spoluhráčom a hráčom za príjemné zážitky!
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6870
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Nástřely her

Příspěvek od Antharon »

Tak sa aj ja vyjadrím k svojim hrám:
Ako prvú hru vôbec som hral Paranoyu s bifim, freyou, keltonom, markusom a ilgirom, ktoru viedol dvorax. Napriek vcelku peknému rozbehu sa hra podľa mňa pribrzdila na tom, že sme nejako neboli schopný prekúsnuť zložitú zápletku s pánom bublinkom. Napriek tomu atmosféra a spamy boli perfektné a tak napriek tomu, že sme pokapali, som s hrou spokojný.
Druhou hrou, ktorú som hral bol Fate. Ten vyzeral asi tak, že sme si v neskorú nočnú hodinu po bangu sadli ja, alien, bajo a jonka ako GM a pojali sme sa vymýšľať, čo by sme to mohli hrať. keď padlo slovo chrobáčiky, tak to vyzeralo na fiasko, ale úlohy na štýl bugs life sme sa chytili skutočne elegantne. A tak vznikli nosorožtek paladin, zbehlý v boji a stavbe opevnení, bojujúci v službách jej veličenstva lesnej kráľovnej proti zlej Nonemi, Bajova francúzska večne hladná húsenica, ktorá síce vedela po francúzsky, ale inak netuším, čo iné :) a aljenov tajomý nadmieru vzdelaný smrtihlav - assasin...
Nakoniec ale únava prevládla a tak po smrti pavúka sme išli spať. Táto hra bola síce totálne bez akéhokoľvek konceptu, no bola krásne spontánna a tak ju hodnotím ako najlepšiu.
No a posledná hra bola Jersnova Omega. Tu som si zvolil trochu zle postavu a dej sa tlačil ešte viac proti nej, keďže nikto nechcel zobrať továreň útokom a mal som pocit, že do obdobnej beznádeje sa dostávajú aj ostatní. A tak sa to postupne stalo, že sme šli prepadnúť vlak a hrou sme sa ňou vlastne prestrielali. Tu musím dať pred Jersnom klobúk dolu, že aj takúto nedisciplínu s prehľadom zvládol. Snáď o rok si starý pán užije viac zábavy v Omege...
Tak to je asi tak všetko. Sklamalo ma že som si nezahral poisn'd, ale inak som nadmieru spokojný a menšie množstvo hry som vyvážil socializáciou a galaxy truckerom, takže ako vravím totálna spokojnosť
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7470
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: Nástřely her

Příspěvek od Bifi »

Hej, spamy boli super! Prvýkrát som v RPG dostal spam!
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Erric
Příspěvky: 1473
Registrován: 17. 10. 2006, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nástřely her

Příspěvek od Erric »

Diky tomu, ze jsem prijel v patek vecer jsem hral jen jednu hru a to byly Bifim zminene Strepy. Bohuzel se tato session moc nepovedla. Planovali jsme s Bifim spolecnou hru Strepu uz dlouho a chtel jsem aby byla fakt dobra a proto se to ruzne odkladalo. Nakonec jsme hrali dost spontanne a narychlo, coz se na hre velmi podepsalo.
Pitch session jsem dost odbyl ve snaze ziskat dostatek casu na hru. Take jsem zvykly si po priprave hry vzit alespon hodinku dve na pripravu pocatecnich kickeru, klicovych scen a bangu, coz tady neslo realizovat.
Sam jsem z toho trochu zklamany, takze panove "Priste dame znovu a lepe!!"

Co se uchopeni hry tyce, pockal bych s diskusi nad ni az po jejim vydani, protoze dost dela moznost precist si knihu a proniknout do hry skrze ni.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nástřely her

Příspěvek od Jerson »

Popravdě ... tentokrát se mi Omega nepovedla tak jak mohla. Na začátku jsem nadhodil asi moc vodítek - lidé, doktor, továrna, takže hráči zkoumali všechno a nic podrobněji.
A na konci jsem podle pravidel měl jednak nechat vás odebrat vzorky a pak také ujet do Francie. Jenže ještě pořád zapomínám podřizovat realitu herního světa nápadům hráčů, i když bych měl.

S těmi postavami je to obvyklý problém, prostě před první hrou se dá těžko odhadnout, jaká by byla vhodná, a často to neodhadnu ani já. Hlavně jsem si myslel, že na továrnu dojde a pak by se Antharon i Jana uplatnili naplno. No což ... příště.
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Nástřely her

Příspěvek od jonka »

Já jsem hrál na slezině 5 her.

Ve čtvrtek večer jsme se sesedli s Markusem jako GM, Bifim, Bartem a Fingalenem nad Poison'd. Byl jsem na systém zvědavý a jako ochutnávka hry to bylo ok.
Páteční Universalis byl fajn, byla to první session tak měla pár chyb, ale jinak jsem si ji užil a v Universalis poznal hru, kterou určitě budu chtít hrát víckrát než jednou. Po hře se mezi náma rozběhla slušná debata na téma co ve hře zlepšit a co udělat jinak, která pokračovala i v průběhu sleziny což bylo fajn (mám rád hry, které inspirují hráče k přemýšlení nad hrou a podněcují debatu)
Pak jsem hrál takovou zvláštnůstku s Trevenem, Kinem, Romikem a Majem v Trevenově systému, bylo to narychlo spíchnuté což asi ovlivnilo průběh hry a tak se později ukázala jako klíčová pozdní hodina hraní. Přesto jsem rád všechny poznal při hře.
Páteční pařbu jsme zakončili v noci, kdy jsme se ve tři rozhodli hrát s Antharonem, Bajem a Aljenem broučí obdobu MouseGuard ve Fate. To mě hodně bavilo, hlavně z důvodu toho, že kluci-hráči si spoustu děje vymysleli vlastně sami a já jim jako GM jen sekundoval, to byla náplast na moji vyprahlou GMkovskou duši, díky za performance : )
V sobotu jsem pak hrál Suficient Advanced, hru s daleké budoucnosti s Keltonem jako GM a Bartem, Aljenem a Odinem. Tahle hra byla delší, ale vyplatilo se, protože zápletka hry byla zajímavá a stálo za to ji dohrát do konce.
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
Odin
Příspěvky: 12
Registrován: 24. 10. 2007, 23:01

Re: Nástřely her

Příspěvek od Odin »

Na slezine som hral sice iba 2 ( podla niekoho iba 1.5 :) ) hry, ale stali za to. Najskor to boli Sufficiently Advanced s Keltonom ( GM ), Aljenom, Bartom a Jonkom. To bola cistokrvna space-opera s vynikajucou atmosferou a uzasnymi moznostami. Je pravda, ze zabrala viac casu, ako sa cakalo, ale stala za to. Velmi ma potesilo, ze som si mohol konecne dat riadnu HC SF. Btw, Aljen, najblizsie dame Schismatrix? ;). Druhou hrou bol Dread s PK ( GM ), Baelarou, Adelou a Levom. Ten by sa dal asi najlepsie charakterizovat ako Beverly Hills 902 10 krizene s nejakym slasherom. To bolo nieco proste dokonale hlavne svojim vyhodnocovanim konfliktov ( stavba veze miesto hadzania kockami ). Vyhodnocovanie ako take malo uzasny vplyv na atmosferu, kedze pri kazdej akcii sa prejavovala nervozita hraca. A perlickou na koniec bolo, ze nikto z hracov na koniec neuhadol vraha :).
Zamčeno

Zpět na „Jarní Slezina 2009“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti