Nástřely her

Organizování a plánování jarní Sleziny tohoto serveru.
Uživatelský avatar
lev
Příspěvky: 150
Registrován: 30. 12. 2006, 13:16
Bydliště: Bratislava

Re: Nástřely her

Příspěvek od lev »

Ak by som sa dovalil, tak by som mohol niečo tiež predviesť. Skôr by som sa zameral na menej známejšie veci a menej hrávanejšie veci ako Sorcerer (najlepšie moje zbúchané adaptácie na Warhammer alebo Vampire: the Masquerade) alebo Agon. Rád odohrám aj investigátora v Dirty Secretoch.

Prípadne Star Wars d6.

A rád si zahrám Universalis.
Hrám: The Shadow of Yesterday, Vampire: the Masquerade, Příběhy Impéria
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Nástřely her

Příspěvek od Aljen »

juj Universalis som nespomenul!
Veru o ten mam zaujem aj ja
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15020
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Nástřely her

Příspěvek od Pieta »

jonka píše:a taky bych zkusil dát Wushu.
Viz druhý příspěvek tohoto tématu. (-;
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6870
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Nástřely her

Příspěvek od Antharon »

jo tak ja by som konečne odGMoval ten OG! v štýle akčnej zombie záležitosti (I am legend)

Určite by som si rád zahral ten starcraft (teraz by sme to mohli trochu pripraviť možno)
Potom by som si chcel konečne skúsiť 3:16

A ak výde čas tak niečo vážne, napráklad črepy, alebo MLWM
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7470
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: Nástřely her

Příspěvek od Bifi »

Chcem si zahrať 3:16 alebo AGON, tiež Keltonov Wish a Mouse Guard.

Chcem sledovať, ako niekto iný hrá PtA (najlepšie s Peekayom) alebo Polaris (najlepšie s Fingalenom). Zvedavý by som bol aj na to, ako ľudia hrajú BW. (Ak by sa niekomu pre BW-skúsenejších chcelo urobiť Jihad/Dunu, tak to sa hrozne rád pridám.)

Mástrovať snáď už tak dlho odkladané Call of Cthulhu, prípadne DeGenesis, WH40K Dark Heresy, DA: Inquisitor, Cold City alebo Hot War. Prípravu a GMa nevyžaduje Mist-Robed Gate, ktorá sa inak dá hrať ako LARP aj s 20 ľuďmi a vo viacerých miestnostiach. Okrem toho som schopný zimprovizovať Roanoke alebo Little Fears alebo tak. Neviem, koľko bude dohromady herných blokov, ale asi nebudem riadiť viac ako dve hry.

Sorcerer sa na demo/one-shot nehodí, pretože sa nestihnú z kickerov vyvinúť témy a vystupňovať vzťahy s démonmi (nehovoriac o game creation). Preto je treba zvážiť, čo sa od toho očakáva. Ale bol by som na to zvedavý (snáď ako divák/kibic).
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Nástřely her

Příspěvek od Peekay »

Este nie je iste, ze sa dostavim, takze tak berte aj tento post.

HOWEVER:

Zda sa, ze o PtA je zaujem, takze to by som spravil. Tiez by som rad spravil Crepy. Z dalsich veci v ponuke (in no particular order):
  • AGON (grecki hrdinovia, ktori sa navzajom predhanaju v honbe za nesmrtelnostou)
  • Pendragon (nie defaultny setting, pravdepodobne konverzia do 11. storocia) (literarni zromantizovani rytieri a ich rodiny)
  • Houses of the Blooded* (vysoka slachta a ich radosti ci strasti)
  • L5R, pripadne LBS (arabska verzia L5R, postavena na tretoedicnych pravidlach) (samuraji, na ktorych rebricku priorit je zivot az po cti a sluzbe panovi)
  • Enemy Gods* (mytologicka hra, kazdy hrac ma dve postavy - jednoho hrdinu a jedno bozstvo. Bohovia su rozhastereni a robia si prieky prostrednictvom hrdinov)
  • A Dirty World (noirova hra, zamerana hlavne na vnutornu psychologiu postav a zmeny, ktorymi tato prechadza)
  • 4e* (DnD vo svojej najnovsej implementacii - hrdinovia vs. nehostinny svet)
  • 3:16 (military akcia - "kill them all, let God sort them out")
  • Wilderness of Mirrors (akcna spionska rychlovka, kde hraci vytvoria cely plan, a ten sa potom zacne rozlicnymi sposobmi kazit)
  • Mage: the Ascension (White-Wolfi pohlad na magiu a jej dopad na jedinca - co by si robil, keby si mohol silou vole menit svet?)
  • hodne experimentalny Vampire ci Werewolf (stary kanon v novom systeme, zamerany na jedinca a jeho prechod hrozostrasnou zmenou)
  • Shadowrun (tretia edicia)* (komando kyberneticky nadupanych kriminalnikov vo svete, kde nemozete verit nikomu, a svojmu zamestnavatelovi najmenej zo vsetkych)
(hry oznacene hviezdickou vyzaduju extenzivnu pripravu dopredu)

Toto je zoznam veci, ktore som teoreticky schopny/ochotny robit - u mnohych z nich by som bol samozrejme radsej, keby ich robil niekto iny, pretoze si myslim, ze to spravia lepsie... napriklad Crepy Erric ci Vampira Lev. Ak vam chyba na zozname nieco, o com si myslite, ze to poznam, skuste povedat a zvazim.

Edit: Aha, a este by som samozrejme bol schopny spravit Dirty Secrets... ale to by som potreboval este aspon jedneho cloveka z bandy, aby sme tym novacika uspesne previedli.
Naposledy upravil(a) Peekay dne 20. 1. 2009, 10:05, celkem upraveno 1 x.
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: Nástřely her

Příspěvek od Naoki »

Hlásím se na 4e. A uděláš znova ten Tomb of Horrors? :D
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Nástřely her

Příspěvek od Peekay »

Ak by som robil ToH, tak len za podmienok, ze:

1) vsetci budu mat kompletne, ale naozaj kompletne hotove postavy. Aby sme mohli zacat hrat hned, a nie po troch hodinach kombenia a nakupovania equipu :P

2) by sme zacali "in medias res" - Stojite nad rozsekanym telom stvorrukej ozivlej sochy.... Celkom rad by som si uz dakedy zahral aj ine miestnosti ako prve styri $lol$

Ako alternativy ku klasickej ToH zvazujem nieco v Darksune 3.5, alebo ToH v 4e.
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
Majo
Příspěvky: 769
Registrován: 26. 4. 2007, 11:53
Bydliště: žilina (SR)

Re: Nástřely her

Příspěvek od Majo »

S toho co tu vidim ma zaujalo a rad by som zahral: Mouse guard s Conlaiom. Dirty secrets s Levom. Prezentacia BW od Sosacka, OG s Antharonom. Este by ma urcite zaujimalo Anima Prime s Keltonom. A nejaka blaznivost s Trevenom. :)
EDIT: A nejaky Larp v pocte 20 ludi, to by mohlo byt zaujimave.
Uživatelský avatar
Goran
Don Quijote
Příspěvky: 3390
Registrován: 2. 5. 2006, 12:58
Bydliště: Litoměřice/Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Nástřely her

Příspěvek od Goran »

Og bych si rád zahrál jako hráč. Jestli Antharon neuspokojí poptávku, můžu nastoupit i jako GM na další ogovou hru.
Nejsem trouba, ale snažím se a s pomocí Boží se jím brzy stanu!

R.I.P.
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: Nástřely her

Příspěvek od Naoki »

2Peekay: Co se mě týče, bral bych všechyn tři :D
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
Erric
Příspěvky: 1473
Registrován: 17. 10. 2006, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nástřely her

Příspěvek od Erric »

Asi to vidim na nejake ty Strepy snu zase a vemu ty co jeste nehrali. Vemu klidne i novacky. Hru dam jen jednu, zbytek budu odpocivat;o) Nejake strepy mozna daji PK s Aljenem.
Klimbing
Příspěvky: 293
Registrován: 26. 7. 2008, 21:44

Re: Nástřely her

Příspěvek od Klimbing »

Rád bych se účastnil Markusovi "prezentace"....jestli je to možné i pro naprosté neznalce systému $D

A pak bych si něco zahrál, ale nevim co, neboť naprostá většina názvů mi nic neříká. Takže něco jednoduchýho. Ideálně Drd+ (ale to se moc nenosí co :>;o) ?).
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Nástřely her

Příspěvek od Aljen »

Neboj nic ... jednoduchych hier tu zaznelo uz viac
;)

A nejaku sibnutu DrD+ by som dal tiez. Drtivaj alebo Drva sa da zahrat aj v tomto systeme (uz len GM ktory ma dost vela trpezlivosti a prezije nejaky ten pribehovy praclik chyba)
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: Nástřely her

Příspěvek od Naoki »

Hele, faktem je že ani já si nedovedu pod názvy her nic představit. Nešlo by pro nás nováčky doplnit aspoň krátký popis systému?
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Zamčeno

Zpět na „Jarní Slezina 2009“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti