Organizační diskuze

Organizování a plánování jarní Sleziny tohoto serveru.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20841
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Organizační diskuze

Příspěvek od Markus »

Zakládám samostatnou sekci, jak se stalo dobrou tradicí, pro řešení Sleziny. V téhle diskuzi bych rád řešil nějaké organizační záležitosti. Jedeme na stejné místo jak loni, tím je spousta dotazů vyřešena. Přesto si ale od loňska pamatuji dvě záležitosti, na které si různí lidé stěžovali, a dávám je tedy k veřejnému přetřesu.

1. Otevřené / uzavřené hry
Tohle už bude naše šestá Slezina. Někteří z nás jezdíme už dlouho a dobře se navzájem známe. Každou Slezinu ale přijíždějí i noví lidé, pro které je tak možná stále těžší začlenit se do existující party. To nejvíc asi vadí u her. Všiml jsem si, že většinu her děláme (myšleno "my veteráni") sami sobě. Obvykle někdo tady v téhle sekci založí vlastní téma, naverbuje si hráče předem a na místě už "jenom" odehraje. Bohužel lidi, kteří tuto sekci nesledují a přijedou až na akci, kvůli tomu prakticky nemají možnost přihlásit se k nějaké hře. Pokud už se někdo přeci jenom rozhodne naverbovat hráče na místě, je strašně jednoduché nabrat jenom staré kamarády a na ty nové zapomenout, protože nejsou tak průbojní, nenapadne vás jim to nabídnout, neznáte je tak dobře, atd...

Paradoxně si nedokážu vybavit, jak to vypadalo teď na pozdim, ale loni na jaře po chatě pobíhala spousta lidí, kteří si chtěli něco zahrát, ale nebylo s kým - všichni "veteráni" si hráli sami se sebou, zatímco "nováčci" neměli připravené žádné hry, tak tam jenom tak postávali. Jediný, kdo dělal skutečně otevřené hry, byl snad Peekay, díky němuž si zahráli i nově příchozí.

V zásadě nemám řešení, protože chápu, že Slezina je v první řadě relaxační akce a setkání se starými známými. Pokud si někdo chce zahrát se starými kámoši, pak je samozřejmé, že jim dá přednost, a mělo by to tak zůstat. Nechci nikomu nic nutit (a sám jsem si takhle loni usoukromničil Planescape). Spíš bych chtěl prohodit do vzduchu takové dvě prosby těm, kteří mají sami chuť dělat něco pro veřejné blaho:

:arrow? Zvažte, zda chcete raději verbovat hráče předem, nebo zda uděláte otevřenou hru pro hráče, kteří se naskytnou přímo na místě. U otevřených her bych doporučit dát přednost novým, neprůbojným hráčům před starými známými
:arrow? Zkuste si na Slezinu sami něco připravit. Jen žalostně malý zlomek lidí připravuje hry pro ostatní. Většina přijíždí s tím, že se sveze a "prostě se k něčemu přidá" - akci pak zachraňují hyperaktivní blázni, kteří jsou ochotní vést několik her za víkend. Bez nich by se toho moc nedělo. Když se potom po chatě potlouká spousta bezprizorních lidí, kteří si stěžují, že nemají co hrát, derou se na jazyk slova: "vaše chyba, měli jste si něco připravit". Ale samozřejmě je mnohem snazší a příjemnější připravit se předem. Kdyby si každý druhý připravil jednu hru, za celý víkend by se to nestihlo odehrát všechno. Myslím, že obavy z toho, že si něco připravíte a on to nakonec nikdo nebude chtít hrát, jsou liché - zatím na každé Slezině se toulali lidi, kteří marně hledali nějakou hru.


2. Průchodnost Sleziny
Tohle bude už třetí Slezina v Brně. Obě dvě Sleziny v Brně byly hodně "průchozí" - v průběhu dní volně přijížděli a odjížděli různí Brňáci, často jen třeba na několik hodin, než opět odjeli zpátky domů. To akci propůjčilo dost svéráznou atmosféru, hodně odlišnou od atmosféry Dálavy, kde se parta lidí zavře do chaty v lese a musí v nezměněném složení vydržet až do konce.

Relativně dost hlasů si postesklo, že jim takováhle atmosféra Sleziny není zrovna příjemná, a přiznám se, že jsem mezi nimi. Chápu, že je dobré, když se můžeme seznámit i s lidmi, kteří si nemohou dovolit obětovat celý víkend pro nějakou chatu, ale zase to ubírá atmosféře. Slezina se tak z akce party známých, kteří vyjeli společně na chatu, stává otevřenou a volně průchozím Conem pro veřejnost.

Co si o tom myslíte vy a co byste s tím udělali?
Já osobně bych například doporučil všem Brňákům, aby si pořídili spacák a přespali na chatě. Že se loni a předloni Brňáci trousili vyspat domů, aby se ráno zase vrátili a pokračovali v akci, mi přišlo hrozně destruktivní s ohledem na atmosféru. Tak snad když jednou jedete na chatu, tak jedete na chatu - nemůžete být napůl na chatě a napůl doma.
Uživatelský avatar
Erric
Příspěvky: 1473
Registrován: 17. 10. 2006, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Organizační diskuze

Příspěvek od Erric »

Markus píše:Já osobně bych například doporučil všem Brňákům, aby si pořídili spacák a přespali na chatě. Že se loni a předloni Brňáci trousili vyspat domů, aby se ráno zase vrátili a pokračovali v akci, mi přišlo hrozně destruktivní s ohledem na atmosféru. Tak snad když jednou jedete na chatu, tak jedete na chatu - nemůžete být napůl na chatě a napůl doma.
Dovolim si hned z konce. Posledne se nekteri trousili domu take proto, ze uz nebylo moc kam si lehnout.:o/ Takze to bude chtit nejak vymyslet pokud nas bude stejne nebo vice nez loni.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22580
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Organizační diskuze

Příspěvek od Jerson »

Dvě věci:

1) minule si Sosáček připravil Shadowrun, který se nakonec nekonal (i díky mně, protože jsem si nenašel čas). Sám povedu hru, ale z provozních důvodů mám raději stálé hráče než nové. Pro ně kdyžtak udělám jinou hru.

2) jsem pro to, aby lidé přijeli a zůstali
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Organizační diskuze

Příspěvek od Bajo »

No ja bych byl taky radsi kdyby tam lid zustaval, ale nikoho asi nutit nemuzeme. Nicmene pro me to problem nebude, urcite prespavam :)
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4705
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Re: Organizační diskuze

Příspěvek od Joe »

Som za ostávanie (ak niekto nemá vážny dôvod samozrejme). A ak bude kde spať 8)
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Organizační diskuze

Příspěvek od Invictus »

Nějak jsem to nepochopil tak, že by Markus chtěl udělat hlasování o tom, jak se budem všichni chovat.
Každopádně třeba pro mne je jakékoliv spaní na Slezině utrpení, potřebuju jít spát nejpozději kolem jedné (a vzhledem k tomu,ž e dole je ten největší kravál spíš později...), a spát aspoň sedm hodin, jinak jsem další den poměrně mrtvý (dá se to trochu kompenzovat jídlem, ale to nestačí). Takže pro mě je možnost jet se vyspat domů sama o sobě obrovským lákadlem. Nemluvě o pohodlnosti spaní ve spacáku v místnosti plné dalších lidí. Jakože dá se, ale pokud si můžu vybrat...
Navíc nevím přesně jak rozbiju atmosféru tím, že jdu spát domů, když bych tak jako tak opustil zbytek společnosti.
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6288
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Re: Organizační diskuze

Příspěvek od Fritzs »

Asi mě nikdo nebude mít rád, ale jsem pro otevřený con. Bylo by fajn, kdyby měli lidi připravených dost her dopředu, ale to se nestane, takže bych doporučil vzít sebou i nějaké deskovky.
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20841
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Organizační diskuze

Příspěvek od Markus »

Upřímně, i když to nejspíš vyznělo jinak, to, že Invictus nebo Fritzs (a Conlai tuším) odjíždí na noc domů a ráno se vrátí, mě trápí ze všeho nejmíň a skutečně to celkové atmosféře nijak neuškodí. Samozřejmě bych byl rád, kdybyste zůstali i přes noc, ale pokud se, Invicte, nevyspíš, tak to naprosto chápu. Navíc, vy jste tam vyjma těch nocí byli od samého začátku (Fritzs jako první :) ) do samého konce.

Mě spíš vadila ta průtokovost pro veřejnost - míhali se tam lidé, které jsem v životě neviděl, půlka lidí ani nevěděla, kdo to je ("kdo to je?" "já nevím, mě se nepředstavil"), jen aby za pár hodin opět zmizeli. Slezina byla myšlena (a pořád to tak beru) jako akce "od nás pro nás", nikoliv jako "otevřená akce pro anonymní veřejnost"... brněnské Sleziny dosti zaváněly tím druhým, a mě se to moc nelíbilo. Prostě: když už se rozhodneš, že jedeš na Slezinu, tak tomu holt věnuj celý víkend, žádné "přijdu se na vás na pár hodin povídat a pak zase jedu domů".

Není to myšleno jako veřejné hlasování - ostatně ať by se odhlasovalo cokoliv, stejně neexistuje způsob, jak to vynutit. Je to diskuze, vážně by mě zajímalo, kdo sdílí me pocity, a kdo naopak ne.
Erric píše:Dovolim si hned z konce. Posledne se nekteri trousili domu take proto, ze uz nebylo moc kam si lehnout.:o/ Takze to bude chtit nejak vymyslet pokud nas bude stejne nebo vice nez loni.
Fakt? To jsem nějak nepostřehl, já jsem si vždycky místo na vyspání našel, a to jsem chodil spát mezi posledními. Ale já jsem skladný. Měl ještě někdo stejný problém co Erric?

Myslím, že když na to budeme myslet předem a přizpůsobíme se, tak to místo bude. Stačí, když budou všichni myslet na to, aby nezabírali zbytečně moc místa (např. aby si batohy daly za hlavu, nikoliv vedle sebe, kde může spát někdo jiný). Kdybychom se dohodli předem, mohla by se ta spodní malá místnost IMHO taky od pozní noci vyhradit na spaní - v jednu, dvě ráno už by se holt hrálo jen ve velké místnosti. To už musí kapacitně stačit.
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6288
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Re: Organizační diskuze

Příspěvek od Fritzs »

Markus: Sme internetové fórum... sice nejsme RPG.net, nebo nedejbože 4chan, ale pořád tady je a vždycky bude velký průtok víceméně anonymních lidí.
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
Erric
Příspěvky: 1473
Registrován: 17. 10. 2006, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Organizační diskuze

Příspěvek od Erric »

Markus píše:Měl ještě někdo stejný problém co Erric?
Ja ten problem primo nemel, spal jsem na chate, ale vim ze mista tam bylo fakt malo a myslim ze Conlai s Bifim to loni prave vzdali, kdyz se jim asi ve tri rano nepodarilo nikde rozbit tabor;o)
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22580
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Organizační diskuze

Příspěvek od Jerson »

Tuším že Bifi se objevil až v neděli, nebo ne?
Chtěl jsem spočítat, kolik lidí na fotce z loňské jarní Sleziny jsem neznal, ale při pohledu na ní mi došlo, že ti lidé co jen prošli na ní stejně nejsou.
(Btw. nedaly by se slezinám v Archivu dát jednotné názvy a seřadit je podle konání buď vzestupně nebo sestupně?)
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Dotaz - v infu se sice píše, že je v chatě teče teplá voda, ale už ne, jestli tam jsou i sprchy...jsou?
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6642
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od boubaque »

Sadako píše:Dotaz - v infu se sice píše, že je v chatě teče teplá voda, ale už ne, jestli tam jsou i sprchy...jsou?
Pokud si dobře pamatuju, tak tam sprchy jsou - tady je i fotka. A dveře šly, pokud vím, i zamknout ;)
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: Organizační diskuze

Příspěvek od Naoki »

Jen pro zajímavost: postuje se info o Slezině i na d20?
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20841
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Organizační diskuze

Příspěvek od Markus »

Ne. Nepostuje se to nikam jinam než sem. Přeci jenom jde o setkání místních (Slezina RPG Fóra :P ). Jde hlavně o to, že chata nemá neomezenou kapacitu - a tu stávající zaplníme hravě sami.
Zamčeno

Zpět na „Jarní Slezina 2009“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti