Možné alternativy místo Dálavy (znovu a lépe)

Plánování a organizace podzimní Sleziny. Johohó.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Možné alternativy místo Dálavy (znovu a lépe)

Příspěvek od Markus »

Zaznívají tu názory, že Dálava je příliš nepohodlně daleko a že bychom mohli najít lepší místo. Tato diskuze tedy slouží ke dvěma věcem:

1) Chci znát váš názor na Dálavu - jestli je pro vás cesta na ni nepohodlná, jestli se jí nechcete vzdát, jestli ji máte rádi, ale dokážete se jí vzdát, atd...

2) Můžete sem posílat návrhy na lepší místa. Bohužel to není tak snadné: jako RPG Fórum potřebujeme prostor pro ubytování až 40 lidí (rezervy) s nějakou velkou centrální místností... a to tak, abychom chatu měli celou sami pro sebe. Myslím, že majitelé pensionu sedící dole v kuchyňce a obsluhující u okénka v jídelně nejsou zrovna vhodným doplňkem Sleiny.

Rád bych také slyšel co nejvíce názorů, abychom konečně měli přehled v tom, kolik lidí by uvítalo alternativu Dálavy, kolik chce na Dálavě zůstat a kolika je to jedno.

Nezajímá mě, co si myslíte o názorech druhých, takže je prosím nekomentujte. Pokud někdo napíše, že Dálavu má na druhém konci republiky a že by radši něco blíž, je to jeho názor. Nevysvětlujte mu prosím, že je líné prase, nebo že dlouhá cesta prospěje jeho duševnímu rozvoji. Podobné reakce budu nemilosrdně mazat. Někteří z vás se konečně potřebují naučit žít s tím, že občas si lidé myslí něco jiného než vy.

___________________________________________________________

EDITed by Sirien:

Na čtvrté straně diskuse vzniklo jakési hlasování sepsané původně Majem. Toto hlasování jsem přemístil sem a udělal z příspěvku HOME

1. Nechcem sa Dalavy vobec vzdat: Jerson, Ebon Hand, Bajo, Vlasak, daphnee, Sirien, Almad, Sathel (8)

2. Dalava mi vyhovuje: Ilgir, Klimbing, Wan-To (3)

3. Mam rad Dalavu, ale som schopny sa prisposobit inej alternative: Markus, Goran, Boubaque, Bart, Quentin, jonka (6)

4. Ak by bolo zabezpecene ze medzi ČB a Dalavou nas bude niekto vozit autom, tak by to bolo dobre: Naoki (1)

5. Viac mi vyhovuje dostupnejsie miesto: Majo, Peekay, Aljen, Antharon, Erric, Quicci, Fritzs (7)

6. Najprv treba najst alternativu Dalavy a potom o nej diskutovat: Sosacek, Joe,(2)
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Příspěvek od ilgir »

Bydlím v Praze a mám k dispozici auto, takže mi Dálava vyhovuje. A musím, říct, že ji mám opravdu rád (jakože citově).
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Já zkopíruji svou reakci od vedle:

Mluvil jsem s pár lidmi, kteří cestu nakonec zrušili nebo o zrušení uvažovali, a částečně je chápu. Pokud například můžete vyrazit až v pátek odpoledne a nemáte auto, strávili byste cestou na Dálavu a zpět asi tak stejně času, kolik byste tam nakonec pobyli. Já jsem sice ten typ člověka, který přijede na Slezinu kdykoliv a kamkoliv, ale zase chápu, že ne každý je takový dobrodruh jako Majo (klobouk dolů). Dokážu pochopit, že příliš dlouhá cesta může lidem vadit (jak překvapivé!) a kdo jsem já, abych jim to zpochybňoval.

Osobně mám Dálavu rád a rád se na ní vracím, ale jsem ochotný se přizpůsobit a jezdit na jiné místo.
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quentin »

1) Vetsinou se dostanu k nekomu do auta, takze bych si asi nemel stezovat. Vadi mi ale uz z principu to, ze sjezd vsech se kona tak, aby ho meli vsichni co nejdal (vyjma jersona a jeho kamaradu) a hlavne to, ze se tam neda dostat pohodlne vlakem/busem.

2) O nicem nevim, ale kdybych mel hlasovat mezi dvema slezinama na kterych jsem byl, tak to misto u brna bylo super (i kdyz by se dalo namitnout, ze tam jsou jen tri soukrome mistnosti). Z prahy je to s jednim prestupem, z blavy taky a z brna je to co by kamenem dohodil a zbytek dosel. Idealni.
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Dálava mi vyhovuje ve všech směrech a rozhodně bych se jí nerad vzdával.

V jiném případě dávám přednost tříkilometrové chůzi s dvaceti kily nákladu na zádech na odlehlé místo, kde mě nebudou zajímat žádní další lidé před tím, aby mě autobus zavezl pár metrů od chaty, která je poblíž jiných stavení.

(Můžu se zeptat, proč se hledá alternativa Dálavy, když ještě není žádné vyhovující místo pro jarní Slezinu? Tím myslím, proč se nehledá vhodné místo pro následné setkání a pokud se toto osvědčí, tak ať je pravidelným shromaždištěm.)
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

(Můžu se zeptat, proč se hledá alternativa Dálavy, když ještě není žádné vyhovující místo pro jarní Slezinu? Tím myslím, proč se nehledá vhodné místo pro následné setkání a pokud se toto osvědčí, tak ať je pravidelným shromaždištěm.)
Myslím, že jsem schopen najít a zařídit nějakou skautskou základnu dejme tomu ve východních Čechách, ale nechci to dělat, dokud si nejsem jist, že je to potřebné a žádané. Tak třeba tak.

(Samozřejmě že když to najde a zařídí někdo jiný, budu neskonale rád.)
Uživatelský avatar
Majo
Příspěvky: 769
Registrován: 26. 4. 2007, 11:53
Bydliště: žilina (SR)

Příspěvek od Majo »

Som z časti za zmenu. Ak by sa na Dalave konala len kazda tretia alebo kazda stvrta Slezina, tak by mi to vyhovovalo.
Inac, vobec by mi nerobilo problem platit za prenocovanie viac, som ochotny platit aj 250Kc/noc, ak by to stalo za to.


Mozno by sa do tejto temy mohlo urobit hlasovanie. Aby sme vedeli kolko ludi je za co.
Mohli by tam byt taketo moznosti:
1) Som za to aby sa Slezina konala len na Dalave
2) Som za to aby sa Slezina konala na Dalave len kazda druha.
3) Som za to aby sa Slezina konala na Dalave len kazda tretia.
4) Som za to aby sa Slezina konala na Dalave len kazda stvrta.
5) Som za to aby sa Slezina na Dalave nekonala vobec.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Hlasování by neblo od věci, nicméně stačilo by ponechat druhý a pátý bod. Každá Slezina se na Dálavě konat nebude a hlasovat "každá čtvrtá", když tři s pěti se na ní úspěšně konaly mi přijde zbytečné.
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Neni lepsi najit vhodna mista a pak o nich hlasovat?

Resit jestli dalava je dobra nebo spatna nedava moc smysl, kdyz nikdo nepredstavil alternativy.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Sosi má pravdu

Dálava se mi velice líbí a vzdával bych se jí velmi, velmi nerad a těžko. Rozhodně bych se jí nechtěl vzdát na úkor něčeho podobného jako byla poslední jarní Slezina - nic ve zlym, to místo nebylo špatný, bylo tam hezky a bylo stokrát lepší než to před nim, ale prostě to NEBYLA Dálava - ten prostor na klidnou hru tam chyběl dost kriticky.

Stejně tak nestojím o místo kam mě hodí autobus deset metrů daleko za cenu toho že okolo budou další lidi. Na Slezině je dost aut aby nám stačilo že autobus/vlak jede kamkoliv poblíž
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Příspěvek od Naoki »

Dálavá je pěkné místo, ale hlavní problém jsou ty zpáteční spoje. Rád bych se na ní vrátil, ale možná každá druhá Slezina je trochu moc (i kdy vzhledem k tomu, že jsem na jiné Slezině ještě nebyl tak nemůžu mít moc vyhraněný názor).

Jinak opakuju návrh, že kdyby se našlo skupinu lidí, kteří by byli ochotní odvézt autem ti, kteří by to potřebovali z/do Českých Budějovic (či Kaplic), pak by situace s Dálavou mohla být snažší. Ano, vím že si tu spousta lidí bude myslet "tomu se to povídá když nemá auto, pakáž jedná líná", ale co se mě týče v autě s Ebonem jsem se bavil a benzin jsme mu trochu proplatili (i když si myslím, že to bylo spíš symbolické), takže by to nebyl zabitý čas ani peníze pro řidiče.

A když už bych měl navrhnout místo tak mě napadá jen skautská klubovna v Plzni (která je sice nechutně daleko, ale zase velmi snadno přístupná), nebo domek ve vesničce poblíž Bratislavi (který je bohužel uprostřed civilizace a taky je daleko)
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

mě ilgir hodil z kaplice i do kaplice, Ebon někoho taky odvez, Jonka byl ochotnej mě kdyžtak odvézt... když mám auto tak taky nemám problém někoho někam hodit. nemyslim že by nebylo dost lidí s autama, problém je když si lidi neřeknou (líná huba holý neštěstí)
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Možné alternativy místo Dálavy (znovu a lépe)

Příspěvek od Peekay »

Zastavam nazor, ze Slezina by sa mala diat na mieste, ktore je z hlavnych oblasti kde sa koncentruju ucastnici dostupna na max. 1 prestup. Vzdialenost nehra az taku rolu, pocet prestupov (i.e. praktickost spojenia) je podla mna omnoho dolezitejsie kriterium. S tym samozrejme suvisi aj kriterium, ze by nemalo na rozumne dostatie sa na miesto byt potrebne auto (ci uz vlastne alebo cudzie).

V tomto ohlade je Dalava podla mna kriticky nevhodna.

Alternativy v tomto momente nebudem ponukat, lebo su na Slovensku (co je podla mna nevyhovujuce) - ak bude zaujem aj o taketo, mozem ponuknut.
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
Ebon Hand
Temný paladin
Příspěvky: 1806
Registrován: 13. 5. 2003, 15:07
Bydliště: Čertův příbytek

Příspěvek od Ebon Hand »

Dálavu jsem si zamiloval. A těším se na každou slezinu na ní.
Jsem pro zachování frekvence 1x Dálava, 1x jinde.
A je kocour v troubě!
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Pro me je take Dalava ta skutecna slezina RPG Fora. Mam to tam rad a podle me je atmosfera toho mista nenahraditelna. Vsechny ostatni sleziny jsou pro me jen "dalsi srazy". Nerad bych se Dalavy vzadval a ani to nehodlam delat. Pokud by to bylo pro vetsinu neprijtelne, asi bych se pokusil domluvit s par lidmi a jezdil bych tam stejne (s tim ze by to obcas mohlo byt na ukor jedne z tech dalsich dvou slezin).
Zamčeno

Zpět na „Podzimní Slezina 2008“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti