Možné alternativy místo Dálavy (znovu a lépe)

Plánování a organizace podzimní Sleziny. Johohó.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Majo
Příspěvky: 769
Registrován: 26. 4. 2007, 11:53
Bydliště: žilina (SR)

Příspěvek od Majo »

Ebon Hand píše:No shrnul bych to tak, že na Dálavu dorazilo 38 osob, což asi bude jedna z nejúspěšnějších slezin a proti Dálave je 7 osob...
Vývody nechám na vás.
(To bolo trosicku pod pas.)
Na Dalavu prislo 38 ludi.
7 ludi so neni ochotny sa vobec Dalavy vzdat.
Ostatny maju neutralne stanovisko alebo su proti Dalave.
Zratat si to mozete sami.

(moj osobny nazor je taky ze 7 ludi je za a 7 proti, to znamena 50%/50%)
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4711
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Joe »

Myslim, ze tu zbytocne budeme rozoberat pocty pre a proti (a neutrál).

Treba nájsť alternatívu a potom máme vymaľované (na jednu alebo druhú farbu) 8)
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Majo, tedy od tebe bych si statistiku zfalšovat nenechal 8)
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Hm... 8 lidí se dálavy vůbec nechce vzdát, 3 jsou s ní zcela spokojeni a neradi by něco jiného, 6ti vyhovuje, ale pod tlakem (menšiny) jsou ochotni jet na Slezinu jinam... to je 17
Oproti tomu 7 chce něco co je pro jejich menší skupinku přijatelnější.


hm... se třemi co jsem nepočítal to je 27 z 38mi, což znamená, že jedenácti ani nestojí za to se diskuse nějak účastnit, troufl bych si tedy prohlásit, že změna místa pro ně není nijak zajímavou záležitostí a klidně pojedou na Dálavu znova.

Teda Majo, nevim, ale Tvých sedm a ostatní neutrální nebo proti - mě matematiku asi učili trochu jinak než Tebe ;)

EDIT: Nemluvě o tom že od okamžiku kdy Sathel prohlásila že Dálavu bez ohledu na Slezinu příští rok zařídí znovu a dost lidí tu řeklo, že na ní pojedou prioritně (a z těch osmi co to řeklo několik přetáhne s sebou další, co jeli s nimi, to je jen namátkou co se dívám zhruba další čtyři lidi) je tenhle směr diskuse naprosto nepodstatný. Otázkou přestalo být zda Dálava ano nebo ne, otázkou už je jenom s kým, případně jestli se jí seshora dostane "vznešeného" ale nepotřebného titulu Sleziny a jestli si ti co na Dálavu nechtějí radši udělají něco vlastního nebo se přizpůsobí.
Hm. Když to tak čtu tak to vypadá jako pro mě ukončený problém, to co zbývá k řešení je teď už jen otázka pro ty co na Dálavu nechtějí...
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15028
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

Ebon, Majo, Sirien: Jéé, to je ale pěkná hra, můžu taky?

Tak já hraju!

Sedm lidí zcela jednoznačně dalo přednost jinému místu. Ani dalších šest se na představu sleziny jinde netváří vůbec špatně. Další tři lidi prohlásili Dálavu za víceméně vyhovující. Jen osm lidí zarputile nechce ze svých požadavků na umístění sleziny na Dálavě slevit.

No a zbytek účastníků, až na ty tři s okrajovými názory, nestojí o Dálavu ani tolik, aby se k ní nějak pozitivně vyjádřili.


Tak, hotovo. Může hrát další!

P.S.: Neberte to jako argument pro tu či onu stranu, nezkoušejte z toho vyčíst mé přesvědčení. Mě jenom tenhle druh her hrozně baví. (-;
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

hh, dobrý, ale musím poznamenat že jsi přišel o několik bodů za to že jsi neuvedl celkový součet.
V Tvém případě... 13 proti 11.

To je rozdíl o dva v neprospěch Dálavy, zatímco z opačného pohledu je to rozdál o deset ve prospěch Dálavy, to je samo o sobě docela zajímavý poměr :D

Jinak - lidé co se nevyjádřili - to je prostě neutrální strana. Očividně nemá problém ani na jednu stranu, jeli by i jinam, ale klidně pojedou na Dálavu... což je v konečném důsledku spíš ve prospěch Dálavy, protože o tom jestli bude nebo ne se rozhoduje mezi extrémními tábory, ne mezi těmi kterým na tom nesejde.

Hm. Až na ten malý detail na který jsem už poukázal, a to ten, že pro Dálavu už JE rozhodnuto a co s tím budou dělat ti kterým se to nelíbí je jejich problém. Sux.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Vy to mate tak jednoduchy. Zavidim. Nechcete aby nekteri lide prijeli, tak propagujete co jim nevyhovuje.

Ja mam bohuzel tu smulu, ze ti co nechci aby prijeli asi pojedou kamkoli :(

(tohle rict sice neni takova zabava jako rict ze cyloni se muzou vydavat za lidi ... ale mohlo by to byt podobne!)
But nobody came.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15028
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

Sirien píše:hh, dobrý, ale musím poznamenat že jsi přišel o několik bodů za to že jsi neuvedl celkový součet.
V Tvém případě... 13 proti 11.
Chtěl jsi říct osm proti dvaceti čtyřem, šest nejasných a nerozhodných.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Pieta: Nechtěl - já si u sebe do toho poměru těch 11 co se tu nevyjádřilo taky nepočítal, jen jsem poznamenal že se nevyjádřili, takže jim to asi nestojí za to - takže nemají problém na obě strany.

Sos: Hezká paranoia. Ve skutečnsoti to s tím že by někdo nepřijel (aspoň u mě) nesouvisí, skutečně mi jde o Dálavu jako místo.
Ale tak když máš dneska tak upřímnou náladu tak narovinu - to že někteří předeslali že spíš nepřijedou je bonus k dobru, na druhou stranu jen bonus, nějak extra (tak aby mi FAKT VADILA) mi nevadí prakticky ničí přítomnost
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15028
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

Sirien píše:Pieta: Nechtěl - já si u sebe do toho poměru těch 11 co se tu nevyjádřilo taky nepočítal, jen jsem poznamenal že se nevyjádřili, takže jim to asi nestojí za to - takže nemají problém na obě strany.
Nerejpej mi do mejch čísel a vydemagoguj si svoje lepší!
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Fajn, když chceš, tak to mám 28 proti 7mi, CHA!!
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Nechte toho, prosímvás. Konkrétně Sirienova tendence opakovat co dva příspěvky, že je vše rozhodnuto a že se nic měnit nebude, je neskutečně protivná. Tímto ti, Siriene, uděluji čestný titul "nejvíc destruktivní debatér".

Máme-li něco podniknout společně, tak neexistuje nic jako "přehlasovali jsme vás" nebo "mám právo veta" nebo "jste v menšině, máte smůlu". To plodí leda zlou krev a nic dobrého to nepřinese. Takhle to prostě ve skupině kamarádů/známých (pořád se bláhově domnívám, že právě to jsme) nefunguje a lituji toho, kdo si myslí opak.

Jediným "pozitivním" řešením je zkusit najít kompromis, který by buď vyhovoval všem, nebo byl aspoň tím nejlepším zlem. Pár takových kompromisů tu padlo a chvíli to vypadalo nadějně, že bychom se o tom třeba mohli bavit. Ale kdepak, pak byla tato linie diskuze opět zadupána.

Takže to zkusím znovu a tentokrát třeba dostanu víc než jen dvě reakce. Co kdyby to bylo takhle?

Jarní Slezina - březen/duben v Brně
Dálava - konec srpna/začátek září(*)
Podzimní Slezina - říjen někde na Moravě

(*) Samozřejmě záleží na dostupnosti Dálavy, na které se konají letní tábory. To víme, přizpůsobíme se. Ale už to prosímvás neopakujte.

EDIT: A pokud o žádné smírné či společné hledání řešení nestojíte, tak prosím přestaňte přispívat a bořit snahy lidem, kteří se o to snaží. Společná slezina celého Fóra očividně není akce pro vás, vy hledáte něco soukromého, co bude čistě ve vaší režii.
Naposledy upravil(a) Markus dne 13. 10. 2008, 20:30, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15028
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

Markus píše:Tímto ti, Siriene, uděluji čestný titul "nejvíc destruktivní debatér".
A já se tak snažil, a zase nic... ):
Markus píše:Takže to zkusím znovu a tentokrát třeba dostanu víc než jen dvě reakce. Co kdyby to bylo takhle?

Jarní Slezina - březen/duben v Brně
Dálava - konec srpna/začátek října(*)
Podzimní Slezina - říjen někde na Moravě

(*) Samozřejmě záleží na dostupnosti Dálavy, na které se konají letní tábory. To víme, přizpůsobíme se. Ale už to prosímvás neopakujte.
Podle mě tři srazy ročně povedou k tomu, že se na každý dostane míň lidí - což je při aktuální velikosti srazů možná spíš pozitivní než negativní. (:

Ale mezi Dálavou a podzimem máš jen měsíc mezeru, a to je podle mě příliš málo. Množství lidí, které by jelo na obojí, by to silně ztenčilo.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jonka »

Jsem klidně pro víc než dvě sleziny ročně, podzimní moravská slezina může být klidně v zimě. (umístění viz zde)

edit: a pokud by se v létě přidali bratři slováci, krásně by se nám to slilo : )
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Tímto ti, Siriene, uděluji čestný titul "nejvíc destruktivní debatér".
Stavím na poličku hned vedle Rýče RPG Fóra

Na Dálavu v srpnu zapomeň právě kvůli těm táborům, ergo jí máš na začátku října, což znamená že jí máš ve svém návrhu dost blízko podzimní Slezině na Moravě

(btw. - vim že to tu padlo, ale nechce se mi to hledat - pročže má bejt jedna Slezina v Brně a druhá na Moravě?)
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Zamčeno

Zpět na „Podzimní Slezina 2008“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů