Vhodné miesto na podzimnú/jesennú Slezinu

Plánování a organizace podzimní Sleziny. Johohó.
Uživatelský avatar
Ebon Hand
Temný paladin
Příspěvky: 1806
Registrován: 13. 5. 2003, 15:07
Bydliště: Čertův příbytek

Příspěvek od Ebon Hand »

Sorry, ale nesouhlasím s tebou v žádném bodu. Jsem zvyklý jezdit na akce po celé republice a dost často na Slovensko.
Nikdy jsem si na to nestěžoval. Buď se člověku chce, nebo mrmlá za monitorem, jak je to blbě zorganizovaný, že to nemá pět minut pěšky.
Jak psal Sirien, mnohokrát jsem jel na akci která se konala jednu noc. A byl jsem za tu jednu noc vděčný.

Finanční hodnotu neakceptuji, je to jednou za rok. Takže jestli stojí cesta 500,- nebo 665,- je irelevantní záležitost.

Když budeš potřebovat něco koupit, do obchodu tě odvezu, stejně jezdím nakupovat na každé slezině.

Být nebo nebýt tam autem nemá žádný vliv na pocit odříznutosti. Ten získáš v okamžiku, kdy otevřeš dveře chaty, vyjdeš ven a tam je ticho a totální tma. Po obloze se šinou sotva znatelné mraky, slyšíš zvuky lesa a zurčení potůčku. Pokud nejsi tohle schopen vnímat, stal si se konzumentem, obyvatelem planety Nova.

Nevděk vládne světem! Sathel stojím za tebou!
A je kocour v troubě!
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Ebon má naprostou pravdu.

Fňukat za monitorem že musíš třikrát přestupovat protože nemáš auto... ježušku ježušku, Ty si takovej chudák, vem si Ebona kterej když jel na Slezinu do Brna tak se vařil jedenapůl hodiny v dopravní zácpě na D1. Vem si ty lidi co přestupujou několikrát jenom aby se dostali do práce.
Vem si ty lidi kterejm záleží na tom kam jedou a za kym a ne jak a klidně jedou na jednu noc někam několik hodin s několika přestupama, protože jim jde o to aby něco dělali a ne o to aby si váleli šunky.

Sorry, ale pokud Ti vadí třikrát (bohové, fakt třikrát, děs) vystoupit a nastoupit, tak
a) si pěkně zlenivělej
b) by mě zajímalo jak jezdíš někam MHDčkem

Si nekuřák, moc nepiješ... jídlo a ubytování... pár stovek. O třetinu víc? Bohové to asi zkrachuješ, myslim že v součtu Tě ta třetina vyjde asi tolik co jedna návštěva hospody

Ad doprava, nákupy - opět, dost lidí tam je autem, neni problém si říct někomu aby Tě někde vyzved/někam hodil. Nebo říct někomu kdo jede autem aby Ti něco vzal...
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6288
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od Fritzs »

Sirien: myslím, že si přehlédl nejdůležitější bod a to, že bych musel docházet tak, abych stihl autobus, co mě jede v sedm abych byl nějak rozumně v Brně, jelikož v pondělí brzo vstávám a nic jinýho mě nejede...

Když spočítám množství přestupů, kerý musím udělat právě v ono inkriminované pondělí, tak se dostávám k číslu 8, ale ono je to bohužel ve městě o něčem trochu jiným, než někde mezi dědinama, kde, když mě ujede autobus, kvůli libovolný havárce nebo jakýmukoli jinýmu zdržení, tak mám prostě smůlu a klidně se mě může stát, že další pojede až zítra. (což se už taky zažil a sorry, nemám zájem si to opakovat)

Další argument proti, je ten, že kdybych si tam třeba chtěl vzít kolo, tak ho autobusem neprotáhnu a vlakem se dostanu nejblíž do Budějic a to už bych asi za světla nestih, jelikož nevím, jak přestně se tam jede a musel bych to konzultovat s mapou a mít rezervu, kdybych zabloudil a za tmy se mě po silnici někde mezi polama moc jezdit nechce...
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

to je náhoda...

...z Benešova nad Černou Ti v neděli jede do Brna autobus v půl dvanáctý, v Brně jsi před šestou...
...z Kaplice v jednu (by Tě někdo hodil autem), v Brně v půl sedmý...
...z Kaplice ve tři, v Brně v půl devátý...

...sorry, ale pokud v pondělí brzo vstáváš, a NESTAČÍ Ti bejt doma v půl devátý... tak to Ti fakt nevěřim
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10153
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Příspěvek od ilgir »

Hele, tady mají padat návrhy na nové místo pro Slezinu.
Uživatelský avatar
Wan-To
Rebel
Příspěvky: 2967
Registrován: 2. 8. 2006, 18:33
Bydliště: Praha

Příspěvek od Wan-To »

Milovice $P Je to kousek od Prahy, s výbornou dopravní dostupností a je tam celé jedno volné město, za pronájem netřeba platit.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

ilgir: Což je naprosto bezpředmětná otázka, pokud nové místo není vůbec třeba, jak se osobně domnívám.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10153
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Příspěvek od ilgir »

Pokud se domníváš, tak to řekni a hotovo. Ale nemusíš tady radit lidem, jak se používá autobus.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

sorry, ale pokud si myslim, že se nemusí místo měnit, a někdo přijde a řekne že by se měnit mělo, a přidá k tomu argument, kterej považuju za bezpředmětnej, tak mi trochu uniká proč bych to neřekl... ostatně při pohledu na diskusi nejsem sám kdo tenhle názor zastává.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Vlasák
Administrátor
Příspěvky: 1419
Registrován: 7. 12. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Sirien: Budiž, ale apriorně tu řešit nedostatky kreativity a přebytky lenosti, to tady na to fakt není ta pravá diskuze.


Pravá už je ale na tohlenc...

...osobně Dálavu považuji za výborné místo. Nejde snad o nějaký můj dogmatismus ve stylu "jen tam a nikde jinde"; pouze mi přijde škoda se těch možností, které tam jsou, vzdávat.

A nostalgicky vzato - to místo jsem si tam moc oblíbil a doufám, že dneska jsem tam nebyl naposledy :wink:

Suma, sumárum - myslím, že Dálava je stále vhodné místo na podzimní Slezinu. Chápu, že to není nejblíž, ale je to zas taky jen jednou za rok. Letos jsem přijel pouze na 24 hodin, cesta do ČB busem, člověka neubyde...
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Portál do světa RPG - Sigil.cz


Obrázek
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20841
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

OK, lidi, prosím trochu snížit hladinu hormonů v této diskuzi. Svůj názor stačí říct jen jednou, ne dvacetkrát, a navážení se do ostatních se dá po krátkém zamyšlení také vyvarovat.

Mluvil jsem s pár lidmi, kteří cestu nakonec zrušili nebo o zrušení uvažovali, a částečně je chápu. Pokud například můžete vyrazit až v pátek odpoledne a nemáte auto, strávili byste cestou na Dálavu a zpět asi tak stejně času, kolik byste tam nakonec pobyli. Já jsem sice ten typ člověka, který přijede na Slezinu kdykoliv a kamkoliv, ale zase chápu, že ne každý je takový dobrodruh jako Majo (klobouk dolů). Dokážu pochopit, že příliš dlouhá cesta může lidem vadit (jak překvapivé!) a kdo jsem já, abych jim to zpochybňoval.

Dálava je skvělá, ale myslím, že jestli se hlasů po změně místa ozve víc než jen pár, měli bychom vážně uvažoval o alternativním místě.
Uživatelský avatar
Erric
Příspěvky: 1473
Registrován: 17. 10. 2006, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Erric »

Erricovo cesta dnes z Dalavy do Brna aneb jedna bezpredmetna kontraproduktivni hlaska pro Siriena

Dnes jsme vyjeli z Dalavy v 10:15 diky Peekayovi, ktery nam usetril cestu busem a hodil nas primo do Kaplice.
Tam ejhle se ukazalo, ze autobusy na idosu tezce nesedi s rady na nadrazi v Kaplicich a ze misto pekne navazujicich busu jede z Kaplice do Budejic v nedeli jen bus: 6:30 12:10 a 16:10 (autobusy 10:46 a 12:52 neexistuji)

Mrzli jsme tedy hodinu a pul na zastavce.
Dalsi hodinu jsme cekali v Budejicich. (Vyluku na trati mezi JH a Horni Cerekvi zminuju jen tak na okraj v zavorce.)
18:45 jsme dorazili do Brna
= 8,5 hodiny


Vysledkem je, ze cesta na Dalavu z Brna jinak nez autem je fakt opruz!!





Dalava je super, ale je proste kua daleko...
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Příspěvek od Naoki »

Dálavá je nádherná a Majo je king!

Jinak (i když je mi jasné, že se tuu budu opakovat), jediný bod na kráse té Dálavě ubírá nedělní spoje. Co jsem hledal na idosu (možná jsem hledal špatně) tak sobota i neděle je spoj jenom v 6 či 7 ráno, což s přihledutím na tamější životní styl (chodit spát ve 3 ráno, probouzet se celý groggy někdy v 9) tak to JE trochu otravné. Nebýt mocného a milosrdného Ebona, který odvezl mě a další 3 lidi až do ČB, tak bych na Slezinu ani nejel.
Což v podstatě by mohl být i návrh na určité řešení. Když se najde dostatek ochotných lidí, co odvezou ty bez auta do ČB (či do Kaplic) tak se cesta zpátky znatelně zjednoduší a lidi by měli být ochotnější jet.
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peekay »

1) Sirien a Ebon by si mohli navzajom prestat pritakavat v snahe vytvorit dojem masovej podpory pre Dalavu

2) Diskusiu o nepotrebnosti noveho miesta poprosim vysplitovat do separatnej temy

3) Dalava je ako miesto absolutne nevyhovujuca z toho dovodu, co uviedol Erric

4) Ona ospevovana "krasna priroda" nie je nijako unikatna, takych miest existuje kopec (ano, bol som aj vonku)

5) Na jesenne a jarne akcie je to nevyhovujuce miesto z dovodu klimatickych podmienok. Letnu akciu by som si tam este dokazal predstavit (teda nie ze by som tam bol ochotny ist, ale bolo by to aspon trochu opravnene)

6)
Sirien píše:Fňukat za monitorem že musíš třikrát přestupovat protože nemáš auto... ježušku ježušku, Ty si takovej chudák, vem si Ebona kterej když jel na Slezinu do Brna tak se vařil jedenapůl hodiny v dopravní zácpě na D1. Vem si ty lidi co přestupujou několikrát jenom aby se dostali do práce.
Most ridiculous argument ever.

7) Pozrite si zoznam ucastnikov - kolko tam bolo ludi z Ceskych Budejovic, kolko tam bolo z Brna a Bratislavy. Akcia sa konala 34 km od CB. Pri tom mnozstve povyku, co navyrabal Jerson na temu "nech to mame obcas aj my blizko"... sorry, ale prepych blizkosti k domovu si tym padom miestni jednoducho... nezasluzia. Koniec koncov, pekne to demonstruje Naoki:
Naoki píše: Nebýt mocného a milosrdného Ebona, který odvezl mě a další 3 lidi až do ČB, tak bych na Slezinu ani nejel.
Velmi blizsie k Plzni ako je Dalava to uz naozaj nedokaze byt. Je to blbe, ale ked byvas na zapadnych hraniciach statneho utvaru slizovitych proporcii, geografia nepusti.

8)
Naoki píše: Což v podstatě by mohl být i návrh na určité řešení. Když se najde dostatek ochotných lidí, co odvezou ty bez auta do ČB (či do Kaplic) tak se cesta zpátky znatelně zjednoduší a lidi by měli být ochotnější jet.
Preco hladat riesenia problemu, ktoremu sa vieme lahko vyhnut?
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22579
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Peekayi, teď mám šanci, že mí dva kamarádi přijedou i na jinou Slezinu, prtoože už nás znají osobně a ví do čeho jdou.
Z Budějic jsme tam byli celkem čtyři.

Klimatické podmínky - tím myslíš nutnost topit?
----------------------

Nicméně tady mají padat návrhy na jiné místo, a od nikoho z těch, kterým se Dálava nelíbí jsem neviděl žádný odkaz s místem na mapě nebo informacemi o případném místě setkání. Doufám, že tito lidé nečekají, že toto místo najdou, prověří a navrhnou zastánci Dálavy jako vhodného místa.

Do té doby se pokusím nereagovat v tomto tématu.

Jo, a ještě jedna věc - na Slezinu nejzezdím primárně zahrát si RPG, ale poznat se s limi a popovídat si s nimi. Na této Slezině jsem měl asi víc hráčů na airsoft než na Omegu (šestnáct proti čtrnácti), takže odlehlý prostor, kde si můžeme zajít do lesa zastřílet by mi opravdu hodil.
Zamčeno

Zpět na „Podzimní Slezina 2008“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů