Vhodné miesto na podzimnú/jesennú Slezinu

Plánování a organizace podzimní Sleziny. Johohó.
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4705
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Vhodné miesto na podzimnú/jesennú Slezinu

Příspěvek od Joe »

Po rozličných názoroch na Dálavu (kde sa konajú jesenné Sleziny už od začiatku) vyvstala otázka:

existuje vhodnejšie - dostupnejšie - rovnako pekné miesto ako Dálava, ktoré by vyhovovalo väčšiemu počtu účastníkov jesennej Sleziny?

To znamená, je miesto, kam by sa relatívne jednoducho (možno aj rýchlejšie) dostali ľudia, ktorí povedzme nejdú na celú jesennú Slezinu, ale kvôli vzdialenosti Dálavy radšej nejdú?


Ak o niečom viete, dajte vedieť!
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Igraine
Příspěvky: 456
Registrován: 24. 5. 2006, 15:52
Bydliště: České Budějovice, Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Igraine »

Když tak koukám na mapu "československa" tak mi přijde, že napůl cesty mezi Bratislavou a Plzní jsou prostě České Budějovice :D

Když k tomu, ale ještě přidáme Ostravu, Prahu a Brno... tak vychází nejlíp asi Jihlava. Jihlava je dostupná dobře skoro odevšad. Možná by se tam dal na víkend pronajmout nějaký dům dětí a mládeže nebo tak něco.
Když někdo mluví o Sathel, jsem to taky já :-)
Proč ta změna vysvětluji v profilu.
Návod k použití v českém jazyce: Igraine se neskloňuje. Nijak :-)
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7470
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Příspěvek od Bifi »

A Košice, Banská Bystrica, Prešov, Zvolen, Nitra, Trenčín... (okrem Košíc veľmi nie sme v kontakte s RGP scénou v iných mestách, ale v Košiciach to jede, a pre nich je už Brno ďalej ako treba).

Dálava je pre bratislavákov relatívne dostupná autom cez Rakúsko, ale to je asi tak všetko.

Čo takto Hodonín? :D
Naposledy upravil(a) Bifi dne 17. 9. 2008, 15:24, celkem upraveno 1 x.
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4705
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Joe »

Klikám, kukám, niečo mi vypadlo...

http://www.centraleuropetravel.com/sk/c ... anov/-2866
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Bart
Příspěvky: 2514
Registrován: 8. 8. 2006, 20:06
Bydliště: Praha

Příspěvek od Bart »

nevim,
navrhoval bych spíš dorozvynout starší model - když se plánovala historicky druhá slezina, tak se požítalo s tim, že bude vždycky podzimní v čechách (na dálavě) a podzimní na moravě (v brně)... tenkrát ještě moc slováků nejezdilo, pokuď se nepletu (takhle z hlavy) tak na první nebyl nikdo, na brněnskou přijeli bratislavský
takže navrhuju zachovat podobnej model, jenom ho s ohledem na expanzi komunity roztáhnout a poposunout na východ - podzimní dělat ve středních nebo východních čechách, potažmo na vysočině (klidně i v blízkosti prahy, která je sice docela daleko na západ, ale má relativně velmi dobrý spojení)(nebo třeba u jihlavy, proč ne)(což je sice pro košický pořád ještě dost daleko, ale pro většinu čr dostupný) a druhou v bratislavě nebo na moravsko-slovenskym pomezí (z prahy nebo brna je do blavy ještě celkem slušný spojení a třeba natáhnem víc slováků... vodskáčou to možná akorát plzeňáci, ze západních čech tady jinak myslim moc lidí neni,... spojení teda bude blbý i třeba pro čelakovický, ale ty by to zase měli o to blíž na podzim...)

?

a taky se mi nelíbí jezdit pořád jenom na jedno místo, to je nuda...

dodatek: a ještě jednu drobnost sem zapomněl - odmítám jet do jakýhokoli penzionu hotýlku nebo podobný instituce. skautský klubovny/základny pro mě představujou fakt ideál, z mnoha důvodů (možná že subjektivních). A najít skautskou klubovnu, kterou by sme si mohli pučit (za rozumnejch podmínek), byla dostatečně velká a současně měla "slušný dopravní spojení" určitě neni jednoduchý. Myslim, že Lesná v Brně je vzácná vyjímka (a stejně byla na můj vkus trochu moc v cebtru - lidi pak chodili večeřet do hospod a spát domu a atmosféra se tak všeljak drobila). Apoň já teda o ničem srovnatelnym nevim, ani v praze, ani nikde jinde...
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

U mě to je právě naopak - Dálava je super místo, myslim že má dost předností:
nádherné prostředí
úplný klid
ten potok taky stojí za zmíňku
je vcelku laciná
má prostory pro oddělené hraní, kde se můžou pohodlně trávit hodiny času hraním bez rušení
má pohodlné ubytování, krásnou centrální prostoru i kuchyň

Sehnat místo s podobnými přednostmi bude myslím docela těžký. Dálava mi je prostě sympatická (a ne, NEMÁM to tam blíž než do Brna - ta cesta je delší)

Popravdě argument vzdálenosti mě trochu míjí - klidně pojedu na Slovensko, ale na Dálavě se mi prostě z míst kde byla Slezina nebo jiné podobné akce líbí nejvíc.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6288
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od Fritzs »

Sirien: je to hezký, ale je to dost z ruky, upřímně momentálně nevidím možnost jak bych se tam v rozumným termínu dostal (dneska jet nemůžu mám laborky, zítra zase semináře), takže prostě kvůli nedostupnosti nejspíš nepojedu.

Ano, vím, že mě vynadáš, že sem si to měl zařídit dřív a že sem si měl koupit auto a udělat řidičák, ale prostě nepojedu, protože nemám jak.

Považoval bych za vhodné, kdyby se slezina konala na dopravně aspoň trochu dostupnějším místě.
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
Ebon Hand
Temný paladin
Příspěvky: 1806
Registrován: 13. 5. 2003, 15:07
Bydliště: Čertův příbytek

Příspěvek od Ebon Hand »

Jarní se koná skoro u tebe na zahradě.
Chceš aby se i podzimní konala u tebe na zahradě?
A je kocour v troubě!
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Ebon má bod :D - jarní Slezinu máš na zahradě, trochu divný chtít mít tam všechno

jinak:
zaprvé, pokud máš zítra semináře, pak je očividné že bys tam dneska nejel, takže to je trochu bezpředměné. Pokud potřebuješ chodit do školy a nemůžeš se z toho vyvlíct, pak sorry, ale je to trochu Tvůj problém, očividně se Tě Slezina stejně týká jen víkendově.

zadruhé - ČB sou dopravně dostupné docela dobře, několik nás na Slezinu jezdí autama - na Festivalu Fantazie přijel Qual pozdě večer někam do díry světa a na FF by se dostal až po půlnoci, tak sem pro něj jel autem (asi přes čtvrtinu republiky) - kdyby ses do ČB nemoh dostat jinak než nějak fakt blbě, tak by Tě určitě někdo vyzved

zatřetí -
Řvát že na Dálavu to je daleko? Bohové mě ať někdo zas někdy řekne že sem rozmazlenej. Jdete tam na víkend - proč řešit jestli tam jedete tři nebo pět hodin? Who cares? Stejně tam strávíte minimálně dva dny. Je to daleko? V USA se con kterej se koná do 300 km považuje za místní (to mám přímo od americkýho conaře) - pro představu to je pro Pražáky asi jako kdyby za místní považovali con ve Varšavě.

Před rokem a třičtvrtě sem jel slavit kamarádčiny narozky, jeden den tam, druhej den zpátky - do Bratislavy - a lidi na mě koukali že mi to stojí zato, myslel sem že sou trochu zlenivělý, teď koukám že ta lenost asi neni ani tak jejich, jako spíš napříč populací...
Když se ve čtvrtek večer sbalíš, tak v pátek odpoledne odjíždíš, večer si na dálavě, strávíš tam celou sobotu, půlku neděle.
Tvrdit, že bys byl na cestě stejně dlouho jako na Slezině je prostě blábol.

A i kdyby - na Slezinu jedeš za lidma, trochu se pobavit, odpočinout si. Sorry, ale pokud Ti cesta nestojí za to, nejspíš na Slezinu asi tak moc nechceš.
Kromě toho - i cesta se dá strávit užitečně - můžeš se učit, číst si, sledovat chvilku nějakej film (pokud máš laptop), připravovat si RPGčko... takže to rozhodně neni "zabitej čas". To že ho neumíš využít je nedostatek Tvojí kreativity - cestama ve vlacích a autobusech na různý cony a akce a návštěvy přečet docela dost knížek, udělal docela dost věcí - je to jen o troše organizace času (na seriál se koukneš ve čtvrtek, RPGčko připravíš v pátek na cestě, ne si ve čtvrtek připravit RPGčko a na cestě nemít co dělat.
Omlouvám se - ale neschopnost se zabavit poněkud neomlouvá.

A i kdybys jel autem... přede dvma lety jsem jel na Southcon se Sosáčkem, Jironem a Dalcorem a cestou jsme se dobře mlátili smíchy (občas hrůzou, když si Dalcor hrál s volantem, ale tak...), přečet sem za tu dobu celej časák (některé články byly zdrojem naší zábavy...) takže ani to neni zabitej čas.
Samozřejmě - všechno to není zabitý čas pro někoho, kdo není závyslí na konzumní zábavě, pokud chceš sledovat cestou televizi, tak máš asi smůlu. Vlastně nemáš - jen si musíš zarezervovat Student agency Brno - Praha, Praha - ČB. To sou... tři minuty na netu.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Goran
Don Quijote
Příspěvky: 3390
Registrován: 2. 5. 2006, 12:58
Bydliště: Litoměřice/Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goran »

Jedna kamarádka patří (nebo aspoň patřila) k jihlavským skautům, takže se jí můžu poptat.

Dálava je úplně skvělá, ale chápu že pro Slováky a Moraváky je moc z ruky, takže i když kvůli sobě bych hlasoval pro tradici, tak nejsem proti změně. Tedy pokud to bude taky hezké místo mimo civilizaci.
Nejsem trouba, ale snažím se a s pomocí Boží se jím brzy stanu!

R.I.P.
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quentin »

nejak sem nepochopil proc to musi byt mimo civilizaci.
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Goran
Don Quijote
Příspěvky: 3390
Registrován: 2. 5. 2006, 12:58
Bydliště: Litoměřice/Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goran »

Aby když hráči budou ve dvě v noci řvát hrůzou nebo pirátsky halekat "rumu máme dost", tak aby druhý den nepřiklusala domorodá milice s vidlemi a sekerami. A taky proto, že kolemjdoucí rozmělňují pozornost a snižují atmosféru. Brněnské Slezině to IMHO na atmosféře ubralo, i když tam vedle civilizace vadila i blízkost domova mnoha hráčů.
Nejsem trouba, ale snažím se a s pomocí Boží se jím brzy stanu!

R.I.P.
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quentin »

Goran: na minule slezine byli nejaci kolemjdouci? a jeste k tomu ubirali na atmosfere? sem nikoho nevidel

A ten hluk bych taky tak nehrotil. My hrajeme kazdy tyden v byte a jeste si nikdo nestezoval, takze kdyby sme byli nalezly na nejake skole nebo MDDM, tak se taky urcite nic nestane
i když tam vedle civilizace vadila i blízkost domova mnoha hráčů.
tak tohle uz vubec nechapu
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

na loňské (!) brněnské Slezině tomu to, že to bylo na okraji Brna, dost ubralo. Letos ta chata byla mnohem, mnohem lepší
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6288
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od Fritzs »

Ebon Hand: No, mohly by to být někde, kam se nejede z Brna přes 4 hodiny, přestupuje se 3krát, stojí to asi o třetinu víc než cesta do Prahy, navíc nic nejede až nějak moc na místo a hlavně bych odtama musel odcházet v nedělu odhadem před sedmou, abych se v nějakým rozumným termínu dostal domů.

Celkem dobrý by bylo konat slezinu, někde, kde je dostupná doprava a taky by nebylo od věci mít v nějaké rozumné vzdálenosti obchod, kdyby bylo potřeba něco koupit. Vím, že někomu se todle nemusí zamlouvat, jelikož vono to pak stratí svojje kouzlo odříznutosti, kerý je, upřímně řečeno v okamžiku, kdy je tam někdo autem dost spekulativní...
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Zamčeno

Zpět na „Podzimní Slezina 2008“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti