Magic

Plánování a organizace podzimní Sleziny. Johohó.

Jak limitovat balíčky?

Jednokarťák
0
Žádná hlasování
Dvoukarťák
3
38%
Tříkarťák
1
13%
Bez limitu
4
50%
 
Celkem hlasů: 8

jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jonka »

Jsem rád že se vám Assassin líbil, a je prima, že si ho taky postavíte.

Tady je pár hintů, které jsem používal když jsem stavěl svůj balík a zdají se mi užitečné.

- vyhnout se kartám, které dávají za bezbarvou X do hráče (Disintegrate, Hurricane, Blaze atd.. - moc silné)
- vyhnout se tutorovacím kartám co prohledávají knihovnu (silné, zdržuje to, a přicházíš o ten skvělý pocit, že nevíš co máš v balíku)
- vyhnout se kartám co dokážou zapikovat hru (díky za zjištění u Oath of Ghouls)
- dávat tam potvory, které mají nějakou abilitu, nejlépe užitečnou
- dbát na vyrovnanou manovou křivku, nebát se tam dávat občas i dražší karty
- dbát na vyrovnaný poměr potvory - kouzla
- zvratové karty (Nevinirals Disc, Wrath of God, atd ) jsou moc prima, změna ve hře je užitečná, to samé platí se zabíjením potvor a ničení permanentů
- nezapomenout na karty s evasion abilitou (flying, landwalk) i když osobně jsem se vyhnul shadow potvorám
- rozohodopádně přidat karty, které se vysloveně hodí do multiplayeru tím, že ovlivňují všechny hráče (Kaboom!, Syphon Soul, atd..)


Good luck! :)
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
Uživatelský avatar
Ebon Hand
Temný paladin
Příspěvky: 1806
Registrován: 13. 5. 2003, 15:07
Bydliště: Čertův příbytek

Příspěvek od Ebon Hand »

K této hře jsem se, bohužel, nedostal, což je mi moc líto.. :(
A ani jsem ji nestihl sledovat..
Poprosil bych o jednoduchý soupis pravidel, abych si ji mohl také vyzkoušet.
Díky
A je kocour v troubě!
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jonka »

Pravidla assassina

Hraje se balíčkem karet, který tvoří jenom kouzla bez základních zemí. Základní země jsou rozložené před hráči na stole a kdykoliv si lížeš zvolíš si, jestli chceš kartu z balíčku nebo si vezmeš zemi.

Každý hráč si na začátku zvolí svoji barvu (vezme si jednu landu) a položí před sebe. Pak se vezme od každé přítomné barvy dvě landy, zamíchá se, a hráči si postupně vyberou dvě země, které nikomu neukazují. Ty země tvoří jeho úkoly. Úkol znamená dostat hráče dané barvy na nebo pod 10 životů. Jakmile je úkol splněn hráč odkryje kartu úkolu a dá si ji do zásoby zemí (jako odměnu za splňení úkolu).

Hra končí v okamžiku, kdy zemře první hráč. V této chvíli vyhrává hráč, který má jednak splňené všechny úkoly a druhak má nejvíc životů z těch co mají splňené úkoly. Když nemá nikdo splněné úkoly hra je remíza.

Útočit můžeš na kohokoliv ale jenom na jednoho hráče v daném kole (respektive za daný útok). Ještě má ve hře každý hráč šestistěnnou kostku a za každých 6 zranění co udělá si líže kartu (todle urychluje hru a odměňuje aktivní hráče).
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
Uživatelský avatar
Ebon Hand
Temný paladin
Příspěvky: 1806
Registrován: 13. 5. 2003, 15:07
Bydliště: Čertův příbytek

Příspěvek od Ebon Hand »

Landy na hromadě jsou rozděleny podle barev, nebo jsou všechny smíchané spolu face down?
A ostatní karty jsou v jednom balíku a hráči si berou postupně od shora?
A je kocour v troubě!
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jonka »

jop, landy jsou rozděleny podle barev face up, balík má každý svůj.
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
Uživatelský avatar
Ebon Hand
Temný paladin
Příspěvky: 1806
Registrován: 13. 5. 2003, 15:07
Bydliště: Čertův příbytek

Příspěvek od Ebon Hand »

Takže ten mega balík, co jsi měl v krabici si od oka rozdělil pro hráče a s ním pak manipulovali?
A jak funguje situace, pokud si hráč první landu vybere červenou a pak si vytáhne znovu červenou jako cíl, nebo dokonce obě červené jako cílové?
A je kocour v troubě!
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jonka »

Jop z toho megabalíku si pak hráči vzali kus (30-40 karet) a s tím hráli.

Pokud si hráč jako úkol vytáhne sám sebe pak
- pokud má jen jednou sám sebe, tak se musí nějak postarat o to aby on sám byl sjet na 10 životů (jde to, díky kartám, které mu umožňují obětovat životy nebo které zraňují i jeho [třeba Treven jednu hru vyhrál, když dobře používal Orcish Artilery] nebo prostě necháváš otevřenou obranu a ostatní do tebe buší)
- pokud máš dvakrát sám sebe, tak se musíš postarat o to, aby všichni ostatní měli 10 životů, tzn tvým cílem jsou všichni ostatní.
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
Uživatelský avatar
Ebon Hand
Temný paladin
Příspěvky: 1806
Registrován: 13. 5. 2003, 15:07
Bydliště: Čertův příbytek

Příspěvek od Ebon Hand »

A ještě mě napadlo, zkouzel si vyndal všechny smahací kouzla, třeba i blesky? Nechal si tam nějaké léčení?
A je kocour v troubě!
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jonka »

smahací blesky jsem nechával, jsou ok (pokud si tam nedáš samé Lightning Bolty : ) ) a hodně to potřebuješ na potvory a léčivé kouzla jsou super, protože to zvracuje situaci. Vysávací kouzla jsou taky ok, ale nesmí být za bezbarvou X manu.
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
Uživatelský avatar
Trevenorboven
Příspěvky: 728
Registrován: 11. 10. 2004, 17:03
Bydliště: Marzipan

Příspěvek od Trevenorboven »

Ebone, už to mám postavené. V neděli to asi budeme zkoušet, když se najde 4-5 hráčů. Hihihi. Vlasák už se našel, Bazi taky... A řikám Ti, Assassin je fakt tutová prdel.

EDIT : hele, jonka, co Stream of Life ? Plus podařilo se mi objevit bezvadnou kartu Invigorate.
A taky jonka zapomněl dodat, že v hlavním balíku jsou také nonbasic landy. Například Gaea's Craddle. Uf.
Balík, co jsem postavil má 500 karet, z toho 275 potvor a zbytek kouzla a nonbasiclandy. Bude prča. Akorát mam docela nedostatek rudejch potvor, ale to snad nebude tak děsný.
Válka neni cukr.
Zamčeno

Zpět na „Podzimní Slezina 2008“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti