Boje

Plánování a organizace podzimní Sleziny. Johohó.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Ve skutečnosti se tomu říká sparing. Bojové umění.
Teda... ve sportovné podobě to je taky, abych nekřivdil, v některých sportech dokonce i docela hodně tvrdě (box... ten zrovna nemám rád... ale třeba sportovní tae kwon do)

Na druhou stranu bych rád poznamenal, že pointou obvykle je nenechat se mlátit. Samozřejmě - musíš se nechat nějakou dobu mlátit od těch lepších a zkušenějších, aby ses naučil jak to dělat aby Tě nemlátili...
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Erric
Příspěvky: 1473
Registrován: 17. 10. 2006, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Erric »

Majo:
ano, je to sport
ano, bijeme se mezi sebou, je to soucast hry
ano, boli to
ne, neni to divne, jde jen o porovnani sily, schopnosti a rychlosti a vubec (misto zbytecnych kecu, jestli ten ci onen porazi toho ci onoho)
ne, neni to bezucelne, je to bojove umeni a clovek se musi naucit prijimat rany a vydrzet jich dost a umet je vratit, aby se mohl ubranit pripadnemu napadeni, nezlobte se na me, ale vsechny takrka bezkontaktni verze karate, capoeira a podobne veci jsou tak nejak k nicemu, pokud vas nekdo napadne na ulici
Duvod proc jsem si vybral muay thai je, udrzovani fyzicke kondice, posouvani vlastnich fyzickych (zahy jsem zjistil ze i psychickych) limitu, a ziskani a prohlubovani schopnosti branit sebe, sve blizke a svuj majetek v pripade napadeni.

a nazaver jedna historka o erricovi.

Kdyz jsem prisel na prvni trenink MT, myslel jsem si kdo vi jaky nejsem drsnak, delal jsem pred tim 5 let serm a pul roku kondicni box. Dostal jsem nehorazne do zubu hned prvnich par minut, totalne jsem se vnitrne rozsypal a hodlal to vzdat. Nacez typek co se mnou cvicil mi rekl:
"Co to delas?"
"Ja nemuzu..."
"Nezajima, na ulici se te na to nikdo ptat nebude."
Tak jsem se zvedl a dostal dvakrat pesti a sel zase do kolen.
"Co delas? Vstavej!"
"To nejde."
"To me nezajima, zvedni se."
...
No a tak jsme si to parkrat zopakovali. Takhle zle mi jeste nikdy nebylo a posledni kolo uz si nepamatuju. Ten mesic mi na treninku jeste dvakrat rozbyli nos a vyrazili dech.
Dneska uz jsem liny a cas od casu vzdavam boj proste jen z lenosti. Ale tenhle clovek mi ukazal, ze kdyz o neco pujde, vydrzim mnohokrat vic, nez si myslim. Ten kluk byl o 5 let mladsi.
Ta hranice se da jeste dal a dal posouvat, bohuzel nemam cas a ani motivaci se tomu dostatecne venovat. Ale pro pripravenost na boj je proste nezbytne vyzkouset si, co to obnasi.



Takze asi tak Majo. Mlaceni se navzajem na treniknu muze vypadat stupidne, ale svet tam venku se s nikym nemaze.
Uživatelský avatar
Majo
Příspěvky: 769
Registrován: 26. 4. 2007, 11:53
Bydliště: žilina (SR)

Příspěvek od Majo »

Asi mas pravdu.
Ale pre mna to pravdepodnbne ostane nieco nezname a tazko pochopitelne.. asi som pacifista.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10153
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Příspěvek od ilgir »

Tak jistě. Já se také žádnému bojovému sportu věnovat nehodlám. Ale rozhodně mi na tom nepřipadá nic nepochopitleného. Fotbal a hokej taky občas bolí. Vlastně skoro každý sport, dělá-li ho člověk naplno.
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Sirien píše:Na druhou stranu bych rád poznamenal, že pointou obvykle je nenechat se mlátit. Samozřejmě - musíš se nechat nějakou dobu mlátit od těch lepších a zkušenějších, aby ses naučil jak to dělat aby Tě nemlátili...
Taky mi pripada, ze si spousta lidi mysli, ze trenink bojovych sportu a kontaktnich bojovych umeni (*) vypada tak, ze si clovek stoupne doprostred mistosnosti, a mlati se tyci do hlavy $D

Co se tyka pacifismu ... nechci zacinat hadku. Jen reknu, ze nedokazu pochopit, ze se nekdo rozhodne nebyt schopny chranit to na cem mu zalezi, a povazovat to za svoji dobrou vlastnost. Ale tak, svet plny ovci je pro vlky mnohem zajimavejsi nez svet plny vlku.

(ale dal bych to fakt neresil. je to filozoficka otazka, a sem se fakt nehodi)

Erric: hej, to vypada ze mas dobrej klub 8) Jen mi vyvstava otazka jestli chces technicky experimentovat, nebo se brutalne povzradit. Bych tomu rad prizpusobil svoje treninkove metody.

(*): existuji i bezkontaktni bojova umeni. haha.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus »

Tak jako já bych to klidně zkusil, problém je že bez brýlí jsem dosti na h**no a do rypáku dostat s brýlema na nose není zrovna medík, nemluvě o ceně těch brýlí. A nerad bych se tam taky někde válel v bahně. Ale pokud se nebudeme shazovat na zem a půjde do údery pod úroveň krku, proč ne.
Iron Within
Iron Without
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Invicte, ja taky nosim brejle, a blbe bidim. Zakladem je hrozne nenavidet tu smouhu pred tebou :-)= $D

Ne, vazne. Bez brejli ti chybi hlavne odhad vzdalenosti (nepotrebujes moc videt, staci vedet kde je hlava). Coz smrdi, ale da se to doucit (nebo jinak kompenzovat, treba tak ze budes bojovat defenzivne (pac kdyz na tebe dosahne on, zjevne dosahnes i ty na nej), nebo ze budes trenovat judo nebo zapas, pac tam odhad vzdalenosti moc nepotrebujes.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quentin »

Duvod proc jsem si vybral muay thai je, udrzovani fyzicke kondice, posouvani vlastnich fyzickych (zahy jsem zjistil ze i psychickych) limitu, a ziskani a prohlubovani schopnosti branit sebe, sve blizke a svuj majetek v pripade napadeni.
kdyz to takhle podas, tak si pacifista hned pripada menecenne.

mel bych u sebe zacit nosit aspon tesak, at muzu tvrdit, ze je serm taky praktickej :D (i kdyz se priznavam, ze uz sem zase asi 5 mesicu nebojoval)

ontopic: taky me boj zajima a na slezine se na vas urcite kouknu, jen nevim, jak moc se chci se svejma 84 kilama na 195 cm (cti se svoji hubenou strength 7[-2] a constitution 8[-1]) zapojovat do kontaktnich bitek.
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Erric
Příspěvky: 1473
Registrován: 17. 10. 2006, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Erric »

Quentin píše: kdyz to takhle podas, tak si pacifista hned pripada menecenne.
nechapu
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quentin »

schopnosti branit sebe, sve blizke a svuj majetek v pripade napadeni.
to ja nesvedu. Muzu to zkusit, ale proste to neumim.
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Nikdo te nenuti byt pacifista.

Ale fakt to reste radsi nevim, v historii a realite, nebo depresariu. Tohle ma byt organizacni diskuse.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Příspěvek od Jiron »

Quentin píše:
Duvod proc jsem si vybral muay thai je, udrzovani fyzicke kondice, posouvani vlastnich fyzickych (zahy jsem zjistil ze i psychickych) limitu, a ziskani a prohlubovani schopnosti branit sebe, sve blizke a svuj majetek v pripade napadeni.
kdyz to takhle podas, tak si pacifista hned pripada menecenne.

mel bych u sebe zacit nosit aspon tesak, at muzu tvrdit, ze je serm taky praktickej :D (i kdyz se priznavam, ze uz sem zase asi 5 mesicu nebojoval)
Tak ho přivez na slezinu. Když přijedu, přijedu se svým velmi roztomile těžkým tesákem a pořešíme to...
Jinak v tomto směru doporučuji začít dělat meč a štít. Ono u toho je totiž jedno jestli máš meč a štít nebo levou a pravou ruku.

Jinak k té organizaci, když přijedu tak se na vás s chutí budu dívat a možná budu i někomu fandit.
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Vidis, ja myslel ze prijedes jako reprezentant IJJ (izraelskeho jew jitsu)
But nobody came.
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus »

Sosi: No když to podáš takhle, tak to pak jo, ale se pak bojím že té hlavě třeba urazím nos nebo tak. Jak říkám zkusíme uvidíme, doufám že se dimů nebudu vracet s monoklem. :)
Iron Within
Iron Without
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Tak, podle vseho z boje beze zbrane nic moc nebude, pac erric nejede, a ja mam jen jedny rukavice. Kdyby je nekdo z vas mohl pujcit tak by to bylo super (ja se muzu jeste zeptat) ale jako jen s jednema to neni omc provozuschopne.

Jestli ma teda jeste nekdo zajem, taky.
But nobody came.
Zamčeno

Zpět na „Podzimní Slezina 2008“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti