[Podzimní Slezina 2008] Hry

Plánování a organizace podzimní Sleziny. Johohó.
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7470
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

[Podzimní Slezina 2008] Hry

Příspěvek od Bifi »

Táto téme má slúžiť ako teaser a zároveň mapovanie záujmu o hry, ktoré sa majú hrať na Slezine. Čiže dve veci: čo možno chystáte, a čo by ste chceli hrať u niekoho iného.
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7470
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Příspěvek od Bifi »

Chcel by som mástrovať asi dve hry, možno aj tri (závisí od času potrebného na prípravu, počtu blokov a pod.).

Mám dlh z minulej Sleziny v podobe Call of Cthulhu - Machine Tractor Station Kharkov 37. (Viac detailov tu.) Nesľubujem, že ju naozaj spravím, lebo chcem pripraviť všelijaké handouty, props, hudbu, umelý sneh a pod. a to chvíľu trvá. Ale posnažím sa. Inak ak by niekto mohol helfnúť tým, že by priniesol nejaké kusy uniforiem, tak by sa to blížilo dokonalosti.

Druhá hra, čo chystám, je Hot War. Chcel by som, aby trocha nadviazala na minuloročnú nočnú hru Cold City. Ak tam budú aspoň čiastočne tí istí hráči, tak by som ich poprosil, aby mi pred Slezinou pomohli s rozpamätávaním sa. Ak budú chcieť, porozmýšľame aj nad tým, že by hrali tie isté postavy, ale myslím, že Hot War to veľmi nepodporuje (ale aspoň Brit by mal byť v pohode). Opäť - kusy uniforiem, šatky, potrhané kusy oblečenia, krvavé obväzy, čiernobiele fotky rozbitého Londýna či všelijakých industriálnych lokácií a podobne (dokonca možno aj repliky zbraní) veľmi prispejú k atmosfére.

No a potom s Ebonom, Joeom a Trevenom sme pred minulou Slezinou rozpracovali postavy pre epický multiverse fantasy godpunk, ale neviem nájsť tú tému.

Prípadne ešte Warhammer 40.000 RPG Dark Heresy, čéče. Alebo DeGenesis, keď už je tu téma s nejakými preloženými materiálmi.


Čo by som si rád zahral:

konečne Poison´d
3:16 (Space Marines kill kill kill!)
Jersonovu ukážku SDZ
Mountain Witch?
DnD 4e u Quentina
nejaký klasický dungeon crawl alebo Red Box Hack
Polaris s Finom, možno aj v prostredí Španielska pred reconquistou (Thou Art But A Warrior)
Mist-Robed Gate, ak by si ju Pieta pred Slezinou zohnal a vymenil ju za Wushu (chances are high, brother)
Keltonovo Bliss Stage alebo Noumenon
Until We Sink alebo nejaké roleplaying poems
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12357
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ecthelion »

Ehm... pokud dorazíme na Slezinu (jakože je to v plánu), pak s námi na tu Hot War počítej, Bifi. :>;o)
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jonka »

Nevím jestli mi to na slezinu vyjde, nicméně když teaser tak teaser.

Co bych zorganizoval

3:16 (Ak-ka vrk-kkkKK)
Z téhle hry jsem nadšený.

Universalis
Vzhledem k tomu, že se naše skupina staví k zahraní tohoto kousku velmi vlažně, bych to rád vyzkoušel mezi lidmi, kteří jsou náchylnější k nějakému experimentu.


Co bych si rád zahrál

Primetime Adventures
Strašně moc.

Další kousky co bych si eventuelně vyzkoušel jsou Burning Wheel/Empires, Contenders a obecně jakýkoukoliv hippie indie věc do které by se chtělo někomu jít.
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22580
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Povedu:

Mám plánu odehrát jedno či dvě sezení CPH - projekt Omega, čtyři lidi ve skupině. Svůj zájem zatím vyjádřili (v časovém pořadí) Ebon, Sirien, Daphnee, Sathel, Hugo, Dukolm(?), Treven, Goran.

Dvě hry budou zřejmě nutností.

Paralelně k tomu plánuju bitku ve Wings of War, která se promítne také do kampaně Omegy. Může hrát celkem šest (a možná i osm) lidí, viděl byc hto tak na hodinu.

Dále mám v plánu vést menší ukázku Systému dějových zvratů, přičemž na prostředí až tak nezáleží - bylo by to spíše na preferencích hráčů. Pokud si pamatuju, vyjádřili se Bifi a Erric (a možná ještě někdo další).

Rád bych hrál:
S Invictem hru z prostředí Starcraftu
S Bifim Call of Cthulhu
Hot War - pokud budu hrát Call of Ctuhulu, tak Bifimu spíše jen pomůžu s oživením vzpomínek a dodám nějaké ty repliky zbraní.

Hru ve stylu InSpecters nebo podobnou, ve které bych mohl nějakým způsobem využít svého zbabělého agenta.

Cokoliv jiného mimo fantasy settingů.

Edit: Přidáni zájemci o Omegu.
Naposledy upravil(a) Jerson dne 7. 8. 2008, 07:11, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6288
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od Fritzs »

Bifi: Když na to přinde, tak bych teoreticky mohl odmástrovat (spíš odautority figurovat) Bliss Stage... enomže sem tak rok, dva nic nemástroval, tož za kvalitu neručim.

Jináč bych si zahrál Warhammer 40k (jakoukoliv verzi, i když se mi Dark Heresis moc nelíbí a spíš bych byl pro FATE variantu)
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
Erric
Příspěvky: 1473
Registrován: 17. 10. 2006, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Erric »

Rad bych vedl nejake Strepy snu

Rad bych si zahral
Dont rest your head
Poison d
3:16
Hot war, nebo Call of cthulhu
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10153
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Příspěvek od ilgir »

Rád bych si s Erricem zahrál nějaké Střepy snů.
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4705
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Joe »

Bifi,
ten rozpracovaný projekt je tu od tvojho príspevku.

Ja by som si rád okrem horeuvedeného BIFI-TREVEN-EBON projektu dal pokračovanie Primetime Adventures - Ozveny z minulej Sleziny s Peekayom, Bubákom a Fritzsom.

Inak by som vyskúšal aj 3:16 a prípadne niečo FATEovské.

A potom uvidím, čo sa tam bude všetko diať ;)
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quentin »

  • Zahral bych si nejake fantasy v libovolnem systemu (i ve strepech)
  • Zahral bych si Strepy v libovolnem zanru (i ve fantasy)
  • kdyby byla chut, tak bych masteroval/hral i nejake D&D
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6642
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od boubaque »

Mám v plánu odmástrovat Usagi Yojimbo RPG (tentokrát opravdu ;)), mohl bych udělat i nějaký Og, pokud to nemá v plánu Goran.

Možná bych zkusil nějaké kompletně nebojové Wushu, ale nejsem si jistý, jestli na to budu mít dost inspirace...

A rád bych si zahrál nějaké hry z následujícího seznamu:
Dogs in the Vineyard
Moutain Witch
Poison'd
Noumenon
Ratpack
konečně taky vyzkoušet Polaris
možná 3:16
a asi i Střepy snů, když jsem z nich posledně tak zbaběle vycouval :roll:

A určitě bych dal další epizodu Ozvěn :dance:
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Kelton
Příspěvky: 921
Registrován: 2. 10. 2007, 19:06
Bydliště: Praha

Příspěvek od Kelton »

Po zásadním rozdílu mezi plány a realitou minule už tentokrát nebudu nic slibovat, ale přijedu určitě připravený zamasterovat Noumenon, Schizonauty nabo Capes, když se přidají ochotné oběti.

Zkušenosti ukázaly, že ideální doba na hraní Bliss Stage je jedna noc (na přípravu a první sezení). Takže pokud se mimo mě najde nějaký mechofilní nespavec, tak bude i mecheche.

Párkrát jsem zatím stihnul vyzkoušet Don't rest your head s poněkud rozporuplnými výsledky, tak bych si rád porovnal praktické zkušenosti s někým kdo to má taky za sebou. Ať už jako hráč, nebo jako vypravěč.

Mist-robed gate bych si rád zahrál taky. Pokud se Pieta zasnaží ...

Jak Bifi zmínil roleplaying poems, to vypadá jako nápad. Když jsem na larpvíkendu zkoušel A Trip Through Time Seen Through The Eyes of a Fir Tree, výsledky předčily mé očekávání. A minimálně The endless meta-spiral by si zasloužila uvést v život.

A možná, že do hratelné podoby bude dovedeno Wish, a připravené k vyzkoušení. Úpravy probíhají, tak mi držte palce. Možná ...
"You are already playing WTF," Coriander, quite seriously, explained.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Hm. Stejně jako minule mám zájem o Bifiho Call of C´tulhu, jako vždycky si rád zahraju s Jersonem.

Jinak bych chtěl hrát asi jen nějaké věci co jsem ještě nehrál, nějak mě hraní jako takové takhle na one shot už moc neláká, zato zvědavost na nové systémy případně na nové settingy je stále stejná.

Vést něco... nevim. Možná něco dohodnutého namístě. Mám vymyšlený jeden příběh pro MtAsc...
...případně pokud tu je někdo, kdo by chtěl abych něco odehrál ať dá vědět, rád něco připravim, ale nechce se mi nic dělat nablind ;)
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10153
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Příspěvek od ilgir »

Sirien píše:...případně pokud tu je někdo, kdo by chtěl abych něco odehrál ať dá vědět, rád něco připravim, ale nechce se mi nic dělat nablind :wink:

Tak to snad ani nemusím říkat, Siriene, že? :>;o)

Kelton: Rád si s tebou zahraju.
Quentin píše:Zahral bych si nejake fantasy v libovolnem systemu (i ve strepech)
Moje řeč.
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peekay »

Ku standardnemu repertoaru veci, ktore sukam na poziadanie (kam patri aj PtA - Joe, akurat som minule na Ozveny myslel, ze to treba dalej riesit :P) sa do Sleziny zrejme prida zopar hier - dufam, ze minimalne Sorcerer, Dirty Secrets a full verzia 3:16.

Veci, ktore by som si musel pripravit, su napriklad Top Secret Fudge, L5R 1st Ed, z WW-veci ktorykolvek Mage, pripadne novi Changelingovia.
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Zamčeno

Zpět na „Podzimní Slezina 2008“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti