(Podzimní Slezina 2008) - Organizácia

Plánování a organizace podzimní Sleziny. Johohó.
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7484
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Příspěvek od Bifi »

Myslím, že som bol medzi poslednými, čo odchádzali. Niektoré z áut, ktoré odchádzali predo mnou, mi muselo oškrieť blatník. Nič vážne, ale keby som auto chcel predať, tak to znižuje jeho hodnotu tak o desaťtisíc.
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

au... no, tak jako neřikám že to neni možný, ale úplně totéž se Ti může stát kdekoliv jinde
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7484
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Příspěvek od Bifi »

Však jasné, bývam a parkujem v centre Petržalky, čo je najväčšie sídlisko v Strednej Európe (neoficiálne vyše 150.000 ľudí) a s enormným problémom v statickej doprave - chýba asi 30.000 parkovacích miest. Vieš si to asi predstaviť, ako sa tu parkuje. Takže preto som sa ani nesťažoval.
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Řekl bych že se tam parkuje asi stejně příjemně jako po jistých reformách v centru Prahy - nezaparkuješ nikde kdyby ses pos* když to tak řeknu... takže Tě lituju z první ruky, vim naprosto přesně co to je jezdit 15 minut jak debil kolem místa kam se chci dostat (než sem to vzdal, zaparkoval sem úplně jinde a dojel sem tři stanice tramvají)
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Chápu, že Brňáci a Slováci to mají na Dálavu daleko, ale já z jižních čech to mám daleko vždycky a všude, na každou akci jedu minimálně tři hodiny tam a tři zpátky, (spíše však pět až šest hodin v průměru), takže Dálava je pro mě jakási kompenzace - hezké místo a relativně kousek (hodina) z domova.

Chatky jsou super a zatopit se v nich dá také.
Uživatelský avatar
Ebon Hand
Temný paladin
Příspěvky: 1806
Registrován: 13. 5. 2003, 15:07
Bydliště: Čertův příbytek

Příspěvek od Ebon Hand »

Dálava je nádherný zapadákov, atmosféra toho kraje je pozoruhodná.
A to spartánské prostředí se mi také líbí.
A je kocour v troubě!
Uživatelský avatar
Jezevec
Vypravěč
Příspěvky: 694
Registrován: 3. 7. 2006, 07:26
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jezevec »

Jsem líný, preferuji místa, kde je teploučko :o). Tudíž, jestli je Dálava místo, kde je v chatkách kosa, tak to je sucks.

Co nějaká Vysočina?
Uživatelský avatar
Bobby
Příspěvky: 355
Registrován: 8. 9. 2006, 13:24
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bobby »

Nemam nic proti chatkam, ale vysocinu mam takrka za rohem
Bobby
Dubito ergo cogito. Cogito ergo discepto.
Real man can live in real world. Drugs are for losers.
Uživatelský avatar
Wan-To
Rebel
Příspěvky: 2967
Registrován: 2. 8. 2006, 18:33
Bydliště: Praha

Příspěvek od Wan-To »

Dálava je sice zapadákov, ale je to úžasné místo daleko od civilizace a s krásnou přírodou. A to se počítá.
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6644
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od boubaque »

Ebon Hand píše:Dálava je nádherný zapadákov, atmosféra toho kraje je pozoruhodná.
A to spartánské prostředí se mi také líbí.
Toto je kvalitní příspěvek. :D

Mně se na Dálavě líbilo hodně, ale zas by mě mrzelo, kdyby kvůli vzdálenostem lidi nepřijeli.

Jezevec: Kosa bývá jen v chatkách, v hlavní budově, kde se spí a nejvíc hraje, je vždycky teploučko. A navíc i v chatkách se dá zatopit, jak už se tu psalo.
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7484
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Příspěvek od Bifi »

Keďže sa niektorí jedinci (Bajo, Jezevec, ...) sťažovali, že na Fóre je teória takmer mŕtva, čo keby sme si na Slezine urobili workshop? Naživo si asi budeme mať viac čo povedať a môžeme to rovno spojiť s praktickými ukážkami v hre. Ďalšou výhodou je to, že sa toho zúčastnia len tí, ktorí majú záujem a nebudeme obťažovať zvyšok fóra.

Ak ste za, treba rozmyslieť, či to má byť namiesto jedného herného bloku alebo pomimo (asi najlepšie deň pred hrami, večer pri čajíčku). Potom tiež, akú to má mať štruktúru - aké témy, ako moderovať, nakoľko interaktívna forma, ako zapojiť praktické ukážky. (Čo sa asi odvíja od toho, aký to má mať cieľ.)

Každopádne by sme si naživo mohli porovnať a prejsť rôzne varianty conflict resolution, to je prvý návrh na tému (s explicitnými stávkami, s implicitnými stávkami, stanovovanie zámerov, dlhé konflikty, krátke konflikty, rola hráča v iniciácii konfliktu, fortune-in-the-middle, fortune-in-the-end, prideľovanie rozprávacích právomocí, vplyv roleplayingu na konflikt, príbehový význam konfliktu, meny v konflikte a pod.).
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Trevenorboven
Příspěvky: 728
Registrován: 11. 10. 2004, 17:03
Bydliště: Marzipan

Příspěvek od Trevenorboven »

No k vypasené teoretické debatě na vysokoškolské úrovni asi moc nepřispěju, cméně na Dálavě nesmím chybět. Páč Dálava je super geniální, blízko moc krásných míst. A jak řikal Sosi, je to daleko ode všad, což považuji za extrémní výhodu. Vždycky tam byla supr atmosféra. Jednou tam na RPGčkové sleziny povezem svoje děti, lidi, dejte na mě. :>;o) :D
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quentin »

ja si sice myslim, ze na Dalave bude mensi ucast, nez v brne, ale jestli me Treven vezme do auta, tak dorazim i tam :)
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Erric
Příspěvky: 1473
Registrován: 17. 10. 2006, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Erric »

Bifi píše:Keďže sa niektorí jedinci (Bajo, Jezevec, ...) sťažovali, že na Fóre je teória takmer mŕtva, čo keby sme si na Slezine urobili workshop?
Ja jsem jednoznacne pro a urcite se zapojim. Mel bych celkem co rict k budovani pribehu a ruznym pouzitelnym pribehovym strukturam. Docela bych rad rozebral vliv tvorby postavy na hru a v neposledni rade bych zkusil pohledat cesty ke kompetetivnimu hrani mezi hraci v narativnich systemech.
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6644
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od boubaque »

Bifi píše:Keďže sa niektorí jedinci (Bajo, Jezevec, ...) sťažovali, že na Fóre je teória takmer mŕtva, čo keby sme si na Slezine urobili workshop?
Já jsem taky pro a chtěl bych se zapojit, pokud naznám, že mám čím ;)

Myslím si, že by se to mohlo udělat formou nějakého posezení v nějaké větší místnosti v některé chatce (pokud nás bude hodně, tak i v nějaké místnosti ve velké budově). Koho do Sleziny napadně nějaké téma, tak si připraví krátký příspěvek (podle toho, kolik toho má na srdci - kolem třeba 5-15 minut), a pak by se rozběhla nějaká trochu moderovaná diskuse. Možná by nebylo špatné, kdyby se to sepsalo předem, ať si už dopředu můžou ostatní připravovat argumenty. A neškodilo by, kdyby někdo dělal poznámky z diskuse (třeba ten, kdo přispěl s tématem? nebo někdo jiný?), aby z toho pak mohl být nějaký výstup formou článku nebo aspoň příspěvku do diskuse.

Mě třeba poslední dobou zajímají otázky ovlivňující přístup k designu, např. kdo, proč a jak hraje RPG? A jak komu dát to, kvůli čemu RPG hraje?
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Zamčeno

Zpět na „Podzimní Slezina 2008“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů