[IC] - Randomův stín s autem

Hra z prostředí Amberu (R. Zelazny) prostřednictvím příspěvků přímo tady na fóru.
Odilon
Příspěvky: 43
Registrován: 13. 2. 2008, 15:59
Bydliště: Amber

Příspěvek od Odilon »

"Počkej ještě, Corwine," zastavil ho Odilon. "Něco mě napadlo. O tom, že je Random tady, pravděpodobně neví nikdo, kromě nás dvou -- když nepočítám Bertrama a Freda."

Krátce se odmlčel, jako by sbíral sílu k tomu říct něco nepříjemného. "Přemýšlel jsem o tom, co by se stalo, kdybychom poslali na Amber zprávu, že Random je mrtvý."

"Random by tak získal čas na zotavení, ti, co po něm šli -- a nedivil bych se, kdyby měli něco společného s tím dopisem -- by mohli získat dojem, že zabít Lorda z Amberu je vlastně snadné a ostatní by se začali více hlídat. Vzbudilo by to mezi nimi asi trochu paranoiu, ale to je, pokud jsem si stačil všimnout, setrvalý stav," pokusil se Odilon o zlehčení.

"Snad jen Vialle bych něco prozradil, bylo by mi asi líto, dělat si blázny z ní... Klidně si to po cestě promysli, ale pokud budeš něco zařizovat, chtěl jsem, abys o téhle možnosti věděl dřív, než bys třeba Randoma prozradil."
Mladý muž s bradkou a knírkem, dlouhé tmavé vlasy svázány do ohonu. (Účet pro ADRPG PbP)
Uživatelský avatar
Amber_GM
Příspěvky: 132
Registrován: 13. 2. 2008, 17:09

Příspěvek od Amber_GM »

Corwin na chvíli pustil plynový pedál a zamyslel se.

"Tvůj nápad má něco do sebe. Ano, pravděpodobně bude tohle lepší varianta. Dejme našemu nepříteli falešnou jistotu. Jednou se z tebe stane skutečný princ z Amberu, Odilone." ústa se mu pomalu ztáhla do úšklebku.

"Kontaktuj tedy někoho na Amberu, já vyrazím za svou prací a taky zpravím o novinkách Vialle. A buď ve střehu, pro případ..." s tím Corwin znovu zařadil zpátečku a vyjel z brány.
Odilon
Příspěvky: 43
Registrován: 13. 2. 2008, 15:59
Bydliště: Amber

Příspěvek od Odilon »

Když Corwin odjel, Odilon odešel do jednoho z pokojů a chvíli přemýšlel. Nakonec se postavil zády ke zdi -- tak aby za ním bylo vidět co nejméně detailů -- a vytáhl balíček Trumfů. Jistě, Benedikt bude určitě na Amberu... Vytáhl tedy Trumf nejstaršího z amberských princů, ale ještě než otevřel kontakt, zadržel na několik desítek vteřin dech -- rozrušení sice hrát nemusel, ale čím vyvedeněji z míry bude působit, tím lépe.

Otvírám kontakt a nechám Benediktovi první slovo (nečekám, že by o mé a Randomově příhodě cokoliv věděl). Pokud se tady do zítřka do večera nic neobjeví, předpokládám, že mě jen pozdravil a budu mluvit já...
Mladý muž s bradkou a knírkem, dlouhé tmavé vlasy svázány do ohonu. (Účet pro ADRPG PbP)
Uživatelský avatar
Amber_GM
Příspěvky: 132
Registrován: 13. 2. 2008, 17:09

Příspěvek od Amber_GM »

Odilonův pohled se zamlžil a pak zaostřil na Benediktův portrét na kartě. Ten za chvíli oživl a hlava se otočila k němu.

"Odilone? To jsi ty?" Benediktův výraz byl najednou vážnější než obvykle.

"Co se děje? Máš potíže?" Benedikt byl evidentně v jídelně a v ruce právě držel sklenku vína.
Odilon
Příspěvky: 43
Registrován: 13. 2. 2008, 15:59
Bydliště: Amber

Příspěvek od Odilon »

Odilon se už nadechoval k odpovědi, když si uvědomil, co mu Benedikt řekl. Jeho ústa se asi dvakrát otevřela naprázdno, než promluvil.

"Jak víš, že mám nějaké potíže?" Stojí snad za tím útokem Benedikt? (To se neptám, to je "roleplay" ;)) Pokud ano, tím líp, aspoň se dostanou informace na správné místo...

Po chvilce zmateného ticha dodal: "Ano, dá se říct, že problémy mám, ale spíš mám pro vás smutnou zprávu."
Mladý muž s bradkou a knírkem, dlouhé tmavé vlasy svázány do ohonu. (Účet pro ADRPG PbP)
Uživatelský avatar
Amber_GM
Příspěvky: 132
Registrován: 13. 2. 2008, 17:09

Příspěvek od Amber_GM »

Benediktova sklenice se zastavila v půli cesty k ústům a pak poklesla. Jeho výraz tváře stvrdl a v očích se mu zalesklo.

"Jakou smutnou zprávu Odilone? A nelži mi, já to poznám! Stalo se něco Randomovi nebo Corwinovi?"
Odilon
Příspěvky: 43
Registrován: 13. 2. 2008, 15:59
Bydliště: Amber

Příspěvek od Odilon »

Odilon zaváhal... snažil se potlačit všechny myšlenky, které by říkaly něco jiného, než co chtěl říct -- přesněji urputně se soustředil jen na to, co chtěl říct.

"Ano, stalo se něco Randomovi... byli jsme v autě, někdo na nás zaútočil a Random byl těžce raněn... a než jsem mu stačil pomoct a spojit se s Corwinem..."

Odilon nasadil bezradný výraz: "Random je mrtvý."
Mladý muž s bradkou a knírkem, dlouhé tmavé vlasy svázány do ohonu. (Účet pro ADRPG PbP)
Uživatelský avatar
Amber_GM
Příspěvky: 132
Registrován: 13. 2. 2008, 17:09

Příspěvek od Amber_GM »

Benedikt položil pohár vína na stůl a dlouze se na Odilona podíval. Jeho pohled byl bezvýrazný, ostatně od člověka, který toho viděl spoustu nic jiného asi nečekáte. A od ambeřana jakbysmet.

Benedikt zkoumavě studoval Odilonův výraz a zvažoval, nakolik může jeho prohlášení věřit a co by z toho plynulo. Pak se rozhodl. Odilon netušil, jestli jeho prohlášení uvěřil, nebo si naopak myslel, že smrt je jenom předstíraná a lepší je o tom mlčet. U amberského strýce málokdy víte, na čem jste.

Benedikt se postavil a otočil pohled někam mimo Odilona. "Slyšelas to, sestro?" Pravděpodobně přišla i odpověď, ovšem Odilon ji neslyšel. Pak se Benedikt otočil zpátky a zeptal se: "Je u tebe Corwin? Může to potvrdit?"
Odilon
Příspěvky: 43
Registrován: 13. 2. 2008, 15:59
Bydliště: Amber

Příspěvek od Odilon »

"Corwin teď se mnou není, ale pokud se s ním spojíš, určitě ti to potvrdí ..."

"Snad se ještě s Corwinem uvidím, ale mám v plánu někam zmizet a nějakou dobu se neobjevovat, mám neblahé tušení, že to nebylo ze strany těch útočníků všechno. I proto bych nerad komukoliv, a to včetně tebe, strýčku, prozrazoval současné nebo budoucí místo svého pobytu. Bojím se, že na Amberu několik špehů bude."

Už už se chystal přejet rukou Trumf a ukončit tak spojení, ale pak si to rozmyslel -- vzpomněl si totiž na svou nedávnou spolucestující a napadlo ho, že Benedikt snad něco ví od ní -- a položil otázku, která visela ve vzduchu a kterou už vlastně Benedikt jednou přešel mlčením: "Ještě mi ale řekni jednu věc, proč tvoje první věta byla otázka na problémy? Víš snad něco o tom útoku?"
Mladý muž s bradkou a knírkem, dlouhé tmavé vlasy svázány do ohonu. (Účet pro ADRPG PbP)
Uživatelský avatar
Amber_GM
Příspěvky: 132
Registrován: 13. 2. 2008, 17:09

Příspěvek od Amber_GM »

"Chápu tvoje obavy, synovče, zvlášť po... zprávě o Randomovi." Benedikt vypadal zasmušile.

"Zjevila se tu jedna slečna a říkala věci o Randomovi a tobě. Pak si se ozval sám. Takže vzato kolem a kolem nezbývá, než ti věřit. Ale s tou slečnou si musím teď dosti vážně promluvit. Dávej na sebe pozor." Benedikt se otočil k odchodu a vtom kontakt zmizel.


Pokud chce Odilon zareagovat na rozhovor nebo jěště něco udělat, než se vrátí Corwin...
Odilon
Příspěvky: 43
Registrován: 13. 2. 2008, 15:59
Bydliště: Amber

Příspěvek od Odilon »

Odilon ještě přemýšlel, co by Benediktovi řekl ohledně Isabely, ale když ten tak rychle ukončil spojení, alespoň se to vyřešilo za něj. Spokojeně zasunul balíček karet do kapsy. I pokud mu Benedikt neuvěřil, cíle, kterého chtěl dosáhnout, snad dosáhl.

Šel se podívat na Randoma a prohodil pár slov s Fredem. Oknem zkontroloval také pohyb okolo domu a pak se posadil do křesla ve vedlejší místnosti, opět zády k bílé zdi. A přemýšlel...

Zdá se, že Isabela je na Amberu. To je mi překvapení! Na druhou stranu, nejspíš nebude na Amberu příliš známá, podle toho, jak o ní Benedikt mluvil. Ale třeba jen zastírá to, že ji zná mnohem lépe, než by chtěl, aby se vědělo...
Mladý muž s bradkou a knírkem, dlouhé tmavé vlasy svázány do ohonu. (Účet pro ADRPG PbP)
Uživatelský avatar
Amber_GM
Příspěvky: 132
Registrován: 13. 2. 2008, 17:09

Příspěvek od Amber_GM »

Randomův stav se zatím nijak viditelně nezlepšil, ale ani nezhoršil. Dýchal pravidelně i když znatelně pomaleji, ale dýchal. Barva pokožky taky neměla jiný odstín a rána na hlavě nekrvácela. O tohle se bude muset postarat Fred.

Po pár hodinách se Corwin vrátil a zaparkoval auto v garáži. Vyšel do pokoje na poschodí, ve kterém odpočíval Odilon a tiše přešel k Randomovi. Když se vracel, Odilon se probral a chvíli kolem sebe zíral, ale pak si na vše vzpoměl.

"Nechtěl jsem tě probudit, Odilone, promiň. Klidně si pak odpočiň, potřebuješ to. Jak dopadl rozhovor s Benediktem již vím, volal i mně. Potvrdil jsem tvou verzi a Benedikt vypadal celkem zasmušile. Evidentně jej zpráva o Randomovi nepotěšila. Počítám, že se to za chvíli roztrousí po hradu a budou to kuvikat i sovy v Ardenu. Tím lépe pro Randoma a pro nás. Jdeš se najíst?"
Odilon
Příspěvky: 43
Registrován: 13. 2. 2008, 15:59
Bydliště: Amber

Příspěvek od Odilon »

"Nic se nestalo, Corwine, stejně jsem usnul spíš nedopatřením. Ano, najíst se půjdu, už mám hlad jako vlk."

Když došli do kuchyně, Odilon opět promluvil. "Nevím, kolik jste si toho s Benediktem řekli, ale já jsem z jeho slov pochopil, že Isabela je teď na hradě Amberu. Zajímalo by mě, co tam dělá. A co má s námi vlastně společného. Nevíš ty něco o Isabele?"
Mladý muž s bradkou a knírkem, dlouhé tmavé vlasy svázány do ohonu. (Účet pro ADRPG PbP)
Uživatelský avatar
Amber_GM
Příspěvky: 132
Registrován: 13. 2. 2008, 17:09

Příspěvek od Amber_GM »

"Hm, Isabela říkáš? Jak vypadá?" Corwin si ji nechal v krátkosti popsat.
"Abych řekl pravdu, tak ji neznám. Ale musí to být dcera někoho z Amberu, když je teď již na hradě a dostala se tam tak rychle. Tipoval bych na trumfy, ovšem její nebo někoho jiného? Neviděls, že by nějaké měla?"

Corwin si naložil velikou porci uzeného masa a taky míchaného čerstvého salátu s koktailovými rajčaty a ovčím sýrem.

"A kardinální otázka zní, po kom vlastně jelo to auto? Po Randomovi, po tobě, po Isabele, nebo po všech najednou?" zamyšleně žvýkal.
Odilon
Příspěvky: 43
Registrován: 13. 2. 2008, 15:59
Bydliště: Amber

Příspěvek od Odilon »

"Vím, že s sebou měla blok a v něm několik kreseb, téměř jistě to byly trumfové skicy, možná jsem se o tom už zmínil... Pokud si dobře pamatuji, byl tam její byt, amberský hrad, maják a několik lidí, ale nikoho jsem nepoznal. Ale nevěřím, že by šla na hrad okamžitě z auta."

"Co se týče toho útoku, až do teď jsem předpokládal, že šli po Randomovi, ale svou otázkou jsi mi připomněl Randomova slova: Větší nebezpečí hrozí vám než mně. Opravdu nevím, proč by se někdo snažil zabít mě, pak by tedy cílem mohla být Isabela... Ještě se na něco zeptáme Bertrama," řekl Odilon a udělal pár kroků k chodbě.

"Bertrame! Mohl byste za námi na chvíli?" zavolal do chodby a když se řidič objevil ve dveřích, hned spustil: "Bertrame, když jste stáli s Randomem před galerií, věděl jste na koho přesně čekáte? Na mě, slečnu Isabelu, nebo na nás oba? A nezmínil se Random, co chce s námi řešit, nebo že by se jeden z nás do galerie přimotal náhodou?"
Mladý muž s bradkou a knírkem, dlouhé tmavé vlasy svázány do ohonu. (Účet pro ADRPG PbP)
Zamčeno

Zpět na „Amber Play-by-post kampaň“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti