[IC] - Randomův stín s autem

Hra z prostředí Amberu (R. Zelazny) prostřednictvím příspěvků přímo tady na fóru.
Uživatelský avatar
Amber_GM
Příspěvky: 132
Registrován: 13. 2. 2008, 17:09

[IC] - Randomův stín s autem

Příspěvek od Amber_GM »

--------------------------------------------------------------------------------
pokračování Odilonovy a Randomovy linie z Londýna
--------------------------------------------------------------------------------

Odilonova otázka vyšuměla do prázdna. Když se podíval směrem k Randomovi, zjistil, že ten je v bezvědomí s ošklivým zraněním hlavy. Pak si vzpoměl taky na řidiče, ale z tohoto ůhlu a kvůli pokroucené karoserii dopředu neviděl. V rameni cítil pulsující bodání (měl jej téměř jistě vykloubené), ale byl si jist, že není zlomené.

Omezený výhled ven naštěstí nenaznačoval žádné přímé nebezpečí.
Odilon
Příspěvky: 43
Registrován: 13. 2. 2008, 15:59
Bydliště: Amber

Příspěvek od Odilon »

Poté, co se ujistil že je Random naživu, se Odilon protáhl bočním oknem, které se už bez skla dotýkalo země a polámaných stébel obilí. Rozhodl se nejdřív stejným způsobem vytáhnout Randoma z auta - jednou rukou to bylo obtížné, ale nakonec se mu to podařilo. Pak ještě Randoma odtáhl několik metrů od auta, celou dobu však v kleku, aby v obilí nebyli vidět. Nakonec se ještě vrátil pro Randomův meč - svůj si do galerie nebral - a podívat se, jak je na tom řidič.
Mladý muž s bradkou a knírkem, dlouhé tmavé vlasy svázány do ohonu. (Účet pro ADRPG PbP)
Uživatelský avatar
Amber_GM
Příspěvky: 132
Registrován: 13. 2. 2008, 17:09

Příspěvek od Amber_GM »

Řidiče našel Odilon zaklesněného v pásech podobně, jako byl on sám. Dostal se k němu přes napůl otevřené a pomačkané přední dveře. Když jím zacloumal, Bertram se probral a rozhlédl se kolem sebe. Neměl na sobě žádná vážná zranění, pravděpodobně jej ochránily bezpečnostní pásy a možná jakési "řidičské štístko". Podobně jako Odilon se i Bertram podepřel a pak odepnul. Sesunul se na podlahu a vysoukal ven.

"Nejste zraněn, pane Odilone?" byla jeho první otázka. Hned druhá byla: "Kde je lord Random a slečna?"
Odilon
Příspěvky: 43
Registrován: 13. 2. 2008, 15:59
Bydliště: Amber

Příspěvek od Odilon »

"Já mám asi jen vykloubené rameno - a kdybyste ho dokázal nasadit, kam patří, byl bych vám velmi vděčný - ale Random je v bezvědomí. Vytáhl jsem ho z auta, teď leží támhle," ukázal na místo, kde leželo bezvládné tělo. "Má nepěknou ránu na hlavě."

"Slečně Isabele se pravděpodobně nic vážného nestalo, protože brzy po nehodě - Co se vlastně stalo? - nás opustila do jiného Stínu. Mimochodem, Bertrame, vy už jste ji někdy viděl, nebo o ní něco víte?"
Mladý muž s bradkou a knírkem, dlouhé tmavé vlasy svázány do ohonu. (Účet pro ADRPG PbP)
Uživatelský avatar
Amber_GM
Příspěvky: 132
Registrován: 13. 2. 2008, 17:09

Příspěvek od Amber_GM »

"Ukažte..." Bertram chytil jednou rukou Odilona za hruď a druhou za vykloubené rameno a prudce trhl.

"Ne, slečnu Isabel neznám, neměl jsem tu čest. Říkáte, že zmizela? Nevíte kam? Neviděl jste něco při jejím přestupu?" pak zahlédl ležícího Randoma.

"Pan Random je zraněn? Na to se musím ihned podívat!" Bertram vlezl zpátky do auta a vytáhl příruční lékárničku. Našel lahvičku s vodou, obvaz, nůžky, náplast s polštářkem a protiinfekční sprej, rany vyčistil, postříkal, zalepil a obvázal.

"Budeme jej muset nějak dostat domů. Tedy na Stínovou Zemi. Nebo taky na Amber, ale to bude těžší. Autem to asi nepůjde..." ohlédl se na vrak.

"Umíte to nějak zařídit? Já mám jenom nouzový řešení, ale to v naší momentální situaci může znamenat taky nebezpečí..."
Naposledy upravil(a) Amber_GM dne 22. 2. 2008, 16:28, celkem upraveno 1 x.
Odilon
Příspěvky: 43
Registrován: 13. 2. 2008, 15:59
Bydliště: Amber

Příspěvek od Odilon »

Když mu Bertram trhnul ramenem, nasadil bolestný výraz, ale okamžitě cítil úlevu, když bolest zmizela.

Chvíli se díval, jak Bertram ošetřuje Randoma a pak se rozhodl zvednout hlavu nad úroveň obilných klasů a porozhlédnout se po okolí.

Po Bertramových otázkách se na chvíli zamyslel a pak řekl: "Isabela zmizela pomocí trumfové kresby, nejspíš na Zemi, možná do Amberu, ale to se mi nezdá tak pravděpodobné... tvářila se, že na Hradě snad nikdy nebyla. Přesto ty kresby asi byly její."

"Dostat nás odsud můžu, ale záleží na tom, kam chceme a kolik máme času - tedy kolik nám tu hrozí nebezpečí."
Mladý muž s bradkou a knírkem, dlouhé tmavé vlasy svázány do ohonu. (Účet pro ADRPG PbP)
Uživatelský avatar
Amber_GM
Příspěvky: 132
Registrován: 13. 2. 2008, 17:09

Příspěvek od Amber_GM »

"O konkrétním nebezpečí z tohoto stínu nevím. Ovšem, co se týče toho parádního auta, tak si nemůžu být jist." prohlásil ustaraně Bertram. "Já bych řekl, že bysme měli jít zpátky na Stínovou Zemi a vyhledat tam lorda Corwina. On nám dokáže pomoct bránit se vůči takovým nepřítelům. A cesta na Amber by byla neschůdnější. Dostanete nás tam, pane Odilone?"
Odilon
Příspěvky: 43
Registrován: 13. 2. 2008, 15:59
Bydliště: Amber

Příspěvek od Odilon »

"Pokud vím, tak Random s Corwinem vždycky vycházeli, takže bude asi nejlepší nápad zkusit kontaktovat jeho. Na Amber se mi teď moc nechce... navíc mám nápad, který bych rád s někým probral a Corwin je v současné situaci asi nejlepší volba."

Odilon zasunul ruku do náprsní kapsy a z balíčku, který teď držel v ruce, vytáhl Corwinův trumf. Ještě než se začal soustředit, zeptal se Betrama: "Mimochodem, odkud vy vlastně pocházíte, Bertrame? Ze Země...?"

Až Bertam odpoví, otevře Odilon kontakt s Corwinem.
Mladý muž s bradkou a knírkem, dlouhé tmavé vlasy svázány do ohonu. (Účet pro ADRPG PbP)
Uživatelský avatar
Amber_GM
Příspěvky: 132
Registrován: 13. 2. 2008, 17:09

Příspěvek od Amber_GM »

"Já pocházím z jednoho stínu, přilehlého Amberu. Lord Random mě tam našel a povolal do svých služeb, celkem nedávno. Patrně potřeboval pomoc na Stínové Zemi." odpověděl Bertram.

"A myslím, že lord Corwin je vskutku správná volba. Když tedy můžete..."
Odilon
Příspěvky: 43
Registrován: 13. 2. 2008, 15:59
Bydliště: Amber

Příspěvek od Odilon »

"Ano, můžu," přitakal Odilon a zadíval se na kartu s vyobrazením prince Corwina.
Mladý muž s bradkou a knírkem, dlouhé tmavé vlasy svázány do ohonu. (Účet pro ADRPG PbP)
Uživatelský avatar
Amber_GM
Příspěvky: 132
Registrován: 13. 2. 2008, 17:09

Příspěvek od Amber_GM »

Karta Odilonovi v ruce znatelně ochládla a portrét muže na ní se zamlčil. Pak Odilon uviděl moŕe a když se obraz rozšířil, viděl taky část člunu, narážejícího do vln. Ovšem nikde neviděl pevninu, všude kolem byla voda. Z druhé strany kontaktu se pak objevila i tvář a ozval se sytý mužský hlas, bezpochyby Corwinův.

"Ano... Odilon, není-liž pravda? Tebe jsem nějaký čas neviděl. Co bys chtěl, že mně rušíš na slunné dovolené?"
Odilon
Příspěvky: 43
Registrován: 13. 2. 2008, 15:59
Bydliště: Amber

Příspěvek od Odilon »

"Zdravím tě, Corwine. Mrzí mě, že tě ruším na dovolené -- ostatně, já byl ještě před pár hodinami také na dovolené -- ale potřebovali bychom pomoc," řekl Odilon a natočil se s trumfem tak, aby Corwin mohl zahlédnout Randoma a po malém okamžiku i Bertrama. (Přitom pozorně sleduje Corwinovu reakci.)

"Měli jsme nehodu. Nezaviněnou." Odilonův pohled byl více než výmluvný. "A Random je vážně zraněn."

"Mohli bychom za tebou? Jistě víš, že mé možnosti jsou omezené..."
Mladý muž s bradkou a knírkem, dlouhé tmavé vlasy svázány do ohonu. (Účet pro ADRPG PbP)
Uživatelský avatar
Amber_GM
Příspěvky: 132
Registrován: 13. 2. 2008, 17:09

Příspěvek od Amber_GM »

Corwin pohlédl na Odilona a pak na Bertrama (přičemž nebyl nijak překvapen nebo vyveden z míry) a nakonec na Randoma.

"Vypadá to ošklivě, to máš pravdu. Budu se na to muset kouknout. Ne nadarmo jsem přežil tady na Zemi několi válek..." Pak Corwin vystřel pravici a pomohl všem k sobě. Zvlášť pečlivě pronesli Randoma a položili jej na polstrovanou lavici na kraji člunu.

Když se Odilon krátce rozhlédl po lodi, viděl celkem luxusně zařízenou jachtu pro malou posádku, dlouhou asi dvacet metrů. Ovšem nevypadalo to, že by s nima byl jěště někdo jiný.

Corwin zašel do podpalubí a přinesl sebou lékárničku, mnohem lépe vybavenou, než byla ta z auta. Pak se pustil do pečování o ránu a také ji začal po chvíli zkušeně zašívat.

"Co se tedy stalo? Říkáš nezaviněná nehoda? A nic nevynechej, chci to slyšet všechno!" stočil na chvíli hlavu k Odilonovi a pak se vrátil k šití.
Odilon
Příspěvky: 43
Registrován: 13. 2. 2008, 15:59
Bydliště: Amber

Příspěvek od Odilon »

"Abych pravdu řekl, moc toho nevím. Byl jsem v Národní galerii ve stínovém Londýně, když ..." rozpovídal se Odilon o svém zážitku z galerie. Mluvil celkem podrobně, až se trochu zdálo, že mu činí škodolibou radost zahlcovat Corwina bezvýznamnými informacemi. Přesto se svými dohady o identitě "prince na bílém koni" se mu nesvěřil.

"... a pak nám Random povídal o tom dopisu. Vlastně nic neřekl, jen to, že on sám jej nedostal. Chystal se nás odvézt k nějakému věštci a mágovi -- myslím, že mluvil o Dworkinovi, ale před Isabelou jsem se nechtěl hned ptát a pak už nebyl čas ..."

Odilon ještě chvíli pokračoval, až se dostal k té explozi, která je vymrštila ze silnice. "Opravdu nevím, co to bylo, soustředil jsem se v tu chvíli na Randoma. Ale snad si něčeho všiml Bertram," podíval se na Randomova řidiče.
Mladý muž s bradkou a knírkem, dlouhé tmavé vlasy svázány do ohonu. (Účet pro ADRPG PbP)
Uživatelský avatar
Amber_GM
Příspěvky: 132
Registrován: 13. 2. 2008, 17:09

Příspěvek od Amber_GM »

Bertramův pohled přejížděl z Corwina přes Randoma na Odilona a zase zpátky. Nevypadal ale jako někdo, kdo něco skrývá.

"Obávám se pane Odilone, že nevím nic víc jako vy. Dnes odpoledne... tedy pokud je zde na Zemi jěště tentýž den, jsme s lordem Randomem vyrazili za váma z jeho londýnského bytu. Cestou se nedělo nic významného nebo neobvyklého a čekali jsme pak na vás u galerie. Ostatní jste řekl sám." Bertram usedl na zadní lavici a bezradně hleděl na moře.

Corwin dokončil obvazování Randomovy hlavy, zvedl jej jako pírko a odnesl dovnitř. Evidentně u toho nepotřeboval pomoc. Když se vrátil a zavřel za sebou dveře do kajuty, sedl si proti Odilonovi na boční lavici na zadní palubě a výraz jeho tváře se zachmuřil.

"Hm, o dopisech jsem věděl, taky o varování a o té krávě. Vypadá to ale, že do toho teď jdeme ostřeji, než jsem předpokládal. A to jsem si chtěl užít ty zbylé tři dny na moři a pryč od všech těch honiček přes stíny."

Pak se zvedl a rezolutně přešel k ovládání člunu. Nastartoval dvojité dieselové motory, zvedl plynovou páku až nadoraz a v oblouku stočil člun směrem ke břehu. Ten zatím nebylo vidět, ale Odilon nepředpokládal jiný směr. Nepochyboval, že Corwin byl schopen dojít zpět i jiným způsobem, ale evidentně si chtěl vychutnat jízdu a také u toho přemýšlet.

Když dorazili do přístavu malého městečka, Corwin uvázal člun k soukromému molu, přešel k nedaleké garáži a za chvíli se objevil venku v stříbrném kabrioletu. Přirazil co nejblíž k lodi a pokynul Odilonovi, aby mu pomohl s Randomem. Pak zabezpečil loď a když všichni nasedli (s připoutaným Randomem na zadním sedadle), vydal se do centra městečka.

Corwin dojel k rezidenci na konci jedné z palmových ulic, otevřel na dálku její bránu a vjel dovnitř a pak do garáže. Budova nebyla veliká, ale určitě patřila k lepšímu standardu střední vrstvy. V garáži již čekal sluha v šortkách a volném triku a pomohl zvednout Randoma z auta ven. Corwin se obrátil na Odilona: "Pomoz tady Fredovi s Randomem, uložte jej do jedného z hostovských pokojů. Fred bude o něj pečovat, je to kromě jiného také vystudovaný doktor, takže se o něj nemusíte strachovat. Já si jěště někam zajdu a pak uvidíme co a jak."
Zamčeno

Zpět na „Amber Play-by-post kampaň“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti