[IC] Stínová Země - Londýn

Hra z prostředí Amberu (R. Zelazny) prostřednictvím příspěvků přímo tady na fóru.
Uživatelský avatar
Isabela
Příspěvky: 75
Registrován: 13. 2. 2008, 16:55
Bydliště: Amber

Příspěvek od Isabela »

"Bojím se, že váš synovec mi není o nic známější," listovala Isabela blokem, a tužka dočasně uschovaná v zubech jí skoro nepřekážela.

"Takže, kam jedeme?" zeptala se znovu, odhodlaná získat odpověď.
Isabela, tmavovlasá dívka s hnědýma očima.
Odilon
Příspěvky: 43
Registrován: 13. 2. 2008, 15:59
Bydliště: Amber

Příspěvek od Odilon »

Odilon také nastoupil do auta a nechal řidiče zavřít dveře.

"Když už se Isabela ptá, také by mě zajímalo, kam vlastně jedeme, Randome."
Mladý muž s bradkou a knírkem, dlouhé tmavé vlasy svázány do ohonu. (Účet pro ADRPG PbP)
Uživatelský avatar
Amber_GM
Příspěvky: 132
Registrován: 13. 2. 2008, 17:09

Příspěvek od Amber_GM »

"Právě teď, můj milý synovče, je nejdůležitější věcí ODKUD jedeme. A to je ODSUD. Není tu až tak bezpečno, jak by se mi líbilo. Možná si myslíš, že máme namířeno do Amberu, ale právě teď jsou důležitější věci, které musím zařídit. A poněvadž jsem taky byl několik měsíců tady, neměl jsem to k tobě daleko. V Paříži jsem se doslechl, že jsi na dovolené v Anglii a nejspíše zase lačníš po obrazech. Inu, s tvým nadáním se není čemu divit..." Random se lišácky podíval na Isabelu a pak zpátky na Odilona.

"Taky by mě zajímalo, jestli jsi v poslední době necestoval stíny? Nevíš nic, co bych možná měl vědět taky já? Neviděls někoho? A taky bys možná mohl tady slečně říct, co jsem to za únosce a odkud, poněvadž myslím, že moc toho tady nechápe."
Uživatelský avatar
Isabela
Příspěvky: 75
Registrován: 13. 2. 2008, 16:55
Bydliště: Amber

Příspěvek od Isabela »

"A copak vám tu hrozí?" zeptala se Isabela nevzrušeně. Našla v bloku co hledala, přelétla to pohledem, a vrátila tužku do tašky. "A co plánujete zařídit ... a proč mě k tomu potřebujete?" pokračovala jako by se nic nedělo.

Zavřela blok, ale nechala si stránku kterou našla založenou prstem.

"A ne že bych doufala, že dostanu odpověd, ale zkusím to i," na zlomek vteřiny se zamyslela, "napotřetí. Kam jedeme?" zadívala se na Randoma.
Isabela, tmavovlasá dívka s hnědýma očima.
Odilon
Příspěvky: 43
Registrován: 13. 2. 2008, 15:59
Bydliště: Amber

Příspěvek od Odilon »

"Bezpečno je podle mých zkušeností málokde, pokud to tak mohu říct, ale nepředpokládal jsem, že by někde bylo vysloveně nebezpezpečno, kromě toho stínu s čtyřmetrovými jedovatými ještěrkami," řekl Odilon "a snad Dvorů Chaosu."

"Posledních pár měsíců jsem trávil..." podíval se na Isabelu a vteřinku zaváhal, "jsem trávil na Heliconu a obávám se, že Isabela je první člověk, který mě za tu dobu zaujal." Stále se díval na Isabelu, opět s podobným pohledem jako při své první větě v galerii.

"Co se týče toho vysvětlování..." podíval se tentokrát na Randoma, "nejsem si jistý, nakolik budou mít má slova úspěch."

Po chvilce rozmýšlení se však otočil na Isabelu: "Známe se jen chvíli, ale můžete mi věřit, že Random je ... prostě, já Randomovi věřím a považuji ho v rámci naší rodiny za jednoho z mála přátel. Někdy je sice tajemný jako hrad ve Stínu Karpat, ale mívá pro to své důvody, které častěji straní zájmům těch, s nimiž mluví, než jeho vlastním. Přesto..."

podíval se opět na Randoma,

"už nás nenapínej - kam jedeme?"
Mladý muž s bradkou a knírkem, dlouhé tmavé vlasy svázány do ohonu. (Účet pro ADRPG PbP)
Uživatelský avatar
Amber_GM
Příspěvky: 132
Registrován: 13. 2. 2008, 17:09

Příspěvek od Amber_GM »

"Nejdříve odpovím tady slečně na jednu otázku: Co mi tady hrozí? Mně rozhodně omnoho méně než-li vám oběma. A teď na to, co tu oba již drahnou chvíli omíláte." Random se zatvářil, jako by si upil kyselého mléka. Ale jenom trošku.

Řidič vybral jednu ze zákrut poněkud ostřeji, ale výkonné a pohodlné auto si s tím hravě poradilo. Cestující pocítili jenom malé zakolísání.

"Jedeme za jedním mým přítelem. Ono, přítelem jej zvu já, on vám to nikdy neřekne narovinu, protože si k sobě lidi moc nepouští. A to doslovně. S jeho schopnostmi, i když jsou poněkud jednostranně zaměřené, se ani není čemu divit. To by si kde-kdo z jeho příbytku za chvíli udělal holubník. Je to určitým způsobem mág, kouzelník, čaroděj a věštec, ovšem ani jedno z těchto povolání pro něj není to pravé ořechové. Zjednodušeně řečeno, umí z každého trochu. A právě proto mi možná bude schopen poradit s jednou hádankou, nebo spíš záhadou, na kterou jsem narazil."
Odilon
Příspěvky: 43
Registrován: 13. 2. 2008, 15:59
Bydliště: Amber

Příspěvek od Odilon »

Odilon se zatvářil trochu odevzdaně, takto pár vteřin hleděl přes zadní okno. Randomovo tajnůstkářství mu totiž dalo příležitost nenápadně se podívat, jestli řidičův spěch nebyl vyyolán někým, kdo (by) sledoval jejich auto.

"Tohle je přesně to, o čem mluvím. Pokud se chce člověk od Randoma něco dozvědět, musí se zeptat, často i několikrát," usmál se na svého strýce. "Dobrá, co je to za hádanku a co s tím máme společného my?"
Mladý muž s bradkou a knírkem, dlouhé tmavé vlasy svázány do ohonu. (Účet pro ADRPG PbP)
Uživatelský avatar
Amber_GM
Příspěvky: 132
Registrován: 13. 2. 2008, 17:09

Příspěvek od Amber_GM »

"Byly to dopisy. Dostali je někteří z rodiny, tedy některé z tvých tet a strýců. A navlas rovnaké. I když já ne, vyšlo to nastejno. V těch dopisech stálo, že jeden z nás... jednoduše zemře. Neříkalo se tam jak, proč, kdy, nebo za jakých okolností, ale význam byl stejný. Někteří znejistěli. Ale pak se nic významného nedělo, takže jsme na to zapoměli. Pak, asi před třemi měsíci, se to zopakovalo. A někteří se pousmáli. Brali to jako žert, spestření běžného života. Jenomže před týdnem již nepřišel dopis. Nepřišlo vůbec nic. Ve vstupní hale amberského zámku služebnictvo našlo v jedno ráno hlavu krávy, uřezanou u krku a její rohy měly useknuté špičky. Nikde ovšem nebyla krev, nikde se nenašla jediná stopa vetřelce, nic."

Random na chvíli zamyšleně vyhlédl z okna. Hleděl na svištějící okolní krajinu a občasné stromy u cesty. Auto mezitím opustilo Londýn a rychle se od jeho okraje vzdalovalo.

"Můžete si domyslet, co následovalo. Svolání služebnictva, výslechy, prověrky, nátlak a hrozby. Nic nepomáhalo, nikdo nic nevěděl, nikdo nebyl nalezen. A tak vzplálo podezřívání. Samozřejmě taky mezi amberskými princi a princeznami. Král Oberon se začal toulat víc, než obvykle a hovorný byl stále méně. Sluhové se mu dokonce báli nosit jídlo; prý byl natolik nevrlý, že jednoho z nich vyhodil i s celým obědem na chodbu a neštěstník dodnes belhá o barlách. Takový nebyl, co si jej pamatuju. Nejhůře je čelit hrozbě, o které nevíte zhola nic. A můžete vládnut taky Amberu a nepomůže vám to ani za mák. Chtěl jsem..."

PRÁSK! Ozvalo se zezadu a Rolls Royce poskočil v reakci na prudký zadní náraz. Pasažéry to málem zhodilo ze sedadel, ale díky masivní konstrukci auta a jeho nemalé hmotnosti se kinetická energie natolik neprojevila. Random okamžitě vrhl pohled kolem opěrky hlavy a zahlédl tmavěmodré veliké SUV. Bez značky, samozřejmě. Přiskočil k šoférově okénku a štěkl "Rychleji! Honem!"

Pak se ve spěchu připásal a Isabele s Odilonem naznačil totéž. Zezadu se ozval další náraz...
Odilon
Příspěvky: 43
Registrován: 13. 2. 2008, 15:59
Bydliště: Amber

Příspěvek od Odilon »

"To jsou oni?" zeptal se Odilon napůl žertem a zašmátral po pásu. Jeho ruka se však vrátila do náprsní kapsy a mezi prsty se objevil balíček trumfů, zpola vytažený z kapsy. Otázku v Odilonových očich nemohl Random přehlédnout...
Mladý muž s bradkou a knírkem, dlouhé tmavé vlasy svázány do ohonu. (Účet pro ADRPG PbP)
Uživatelský avatar
Amber_GM
Příspěvky: 132
Registrován: 13. 2. 2008, 17:09

Příspěvek od Amber_GM »

"Nevím, kdo jsou ONI, synovče. Ani nevím, co by kdo od nás chtěl. Ty karty ti teď nebudou k ničemu, nechci do toho zatahovat ostatní. A taky nevím, jestli by nám někdo byl vůbec ochoten nabídnout pomoc. Musíme z toho ven po svých!"

Random se napřáhl ke stolku na levé straně mezi sedadly, otevřel šuplík a vytáhl z něj automatickou HK-MP5. Mezitím stlačil páčku otevírání levého okna a to sjelo dolů. Skontroloval zásobník, přepnul pojistku a střelbu na plnou dávku. Napůl se vyklonil z okna, zamířil na veliké SUV a soustředeně začal kropit jeho čelní sklo a kapotu.

Vypadalo to, že druhé vozidlo má docela tuhou konstrukci. Střely z Ranodomova automatického samopalu se odrážely v jiskřících záblescích a dokonce vydrželo i přední sklo. Vyzkoušel taky trefit přední kolo, ale vodič SUV jej pravděpodobně sledoval, protože nastavil své auto přední kapotou k Randomovi a dokonce zrychlil, jako by jej chtěl v okně přimáčknout. Random se znechuceně vsoukal zpět dovnitř a odhodil zajištěné a kouřící HK-čko na zem. "Do hajzlu!"

Pak se zvolna posadil na sedadlo a soustředil se. Odilon s Isabelou se na něj podívali s otázkou v očích. Random je však nevnímal. Za okny se něco začalo dít. Nejdříve to byl odlišný strom, který sem s jistotou nepatřil. Pak mírné hory na druhé straně. Silnice se z celkem rovné změnila na vlnitou, plnou zatáček a mírných vyvýšenin. Řidič promptně reagoval, pravděpodobně byl na takové triky již zvyklý.

Prostředí venku se měnilo čím dál tím víc a již dávno nepřipomínalo okolí Londýna. Obloha zezelenala a travnaté pláně kolem vystřídaly obilná pole s velikými hnědými klasy. Tu a tam rostly stromy s modravou kůrou a štíhlíma modrýma korunama. Random se rozhlédl a konečně vypadal spokojenější. Isabela se už už chtéla zeptat, co teď, ale pak se zasekla v půli slova.

Z levé i pravé strany se začali z polí přibližovat vozidla. Nebyla pozemská (alespoň takový dizajn na Zemi zatím nikdo nevymyslel) a měla po šest kol, ale žádnou střechu. Seděli v nich postavy v oblecích, podobných běžným motorkářům s helmama. SUV ve své dotěrnosti neustávalo, ale jeho vodič si zřejmě také všiml nově příchozích. Ti se zařadili po jeho bocích a začali se přibližovat. Randomův řidič vymáčkl z vozidla to poslední, co se jěště dalo a začal se od svého pronásledovatele mírně vzdalovat. Ten zrychlil také, ale právě tehdy šestikolá vozidla s třeskem zmáčkla SUV mezi sebe a synchronizovaně začala zatáčet vlevo. Pronásledovatel kontroval svým volantem, ale byl v nevýhodě dvou proti jednomu. SUV a vozidla sjela ze silnice a kodrcavě pokračovala pryč od Rolls-Royce.

Po několika desítkách sekund se zleva zezadu dvihl malý oblak ohně a kouře a okamžik poté dolehl k Randomovu autu tlumený výbuch. Random se ohlédl a pak se spokojeně otočil zpět.

"Bertrame, můžeš zvolnit. Dovedu nás do..."

Zadní část auta najednou něco nadvihlo a vrhlo mimo silnice. Celý trup se přetočil, dopadl v letku levou boční částí na zem a začal se šíleně převalovat. Asi padesát metrů mimo silnice se koněčně auto zastavilo a poslední otočka jej postavila na boku a střechu. Kola se jěště stále točila a ze zadní části auta se kouřilo. Karoserie naštěstí vydržela, ale zvenčí i zevnitř byla značne pochroumaná.

Po několika desítkách minut se Odilon probral a zjistil, že visí v pásech hlavou šikmo dolů a v pravém rameni cítí ostrou bodavou bolest.
Uživatelský avatar
Isabela
Příspěvky: 75
Registrován: 13. 2. 2008, 16:55
Bydliště: Amber

Příspěvek od Isabela »

"Tak. A mám toho ... právě dost," řekla Isabela pomalu, otírajíc si krev z očí. "Na prince na bílejch koních to máte teda dost špatně zařízený," dodala, vypadajíc že si sama uvědomuje, jak moc se k ní ironie nehodí.

Blok který stále držela v ruce byl otevřený na mistě kde si ho předtím založila prstem. Isa do něj zabodla oči. Na obrázku byl stůl, židle, nějaké stojany a ...

... a to už tam Isabela nebyla.

---------------------------

Její byt ji přivítal stejný jako vždycky, vůně barev, fialek, měkkost koberce. Na Zemi už bylo ráno, a veselé sluneční světlo proudící žaluziemi v decentních proužcích přislo Isabele po noci zahrnující automobilové honičky, tajemná odhalení (cože?), střelbu ze samopalu a dopravní nehodu dost nevkusné. První co udělala bylo, že si ošetřila zranění.

Ne, počkat, tak to úplně nebylo. Napřed si nalila sklenku jedenadvacet let staré Ballantines a vypila ji, skoro na ex. Pak si nalila druhou a teprve potom si šla ošetřit zranění. Nakonec si napustila vanu plnou horké vody, lehla si do ní a (pořád ještě se skleničkou v ruce, teď napotřetí naplněnou) přemýšlela co dál.

bude tam tak hodinu, pak hurá pryč. no, možna bez toho hurá.
Isabela, tmavovlasá dívka s hnědýma očima.
Odilon
Příspěvky: 43
Registrován: 13. 2. 2008, 15:59
Bydliště: Amber

Příspěvek od Odilon »

Odilon položil levou ruku na strop a odpásal se až potom, aby nepadl přímo na hlavu. V tu chvíli si znovu uvědomil bolest v rameni. Když se natočil tak aby seděl hlavou vzhůru, podíval se ven z auta (Vidí něco podezřelého nebo nebezpečného?) a začal se věnovat svému rameni. (Nějaký problém?)

"Jestli jsi Isabelu k něčemu potřeboval, očividně se ti ji nepodařilo přesvědčit... Napadlo mě, že ten blok nedrží proto, aby si nás nakreslila," řekl Odilon a podíval se, jak je na tom Random.

Blok! Dokážu si vzpomenout, kdo byl ten muž na koni, pokud ho znám? (to je spíš otázka na Isabelu, nechám to na jejím uvážení, a nespěchá to)

-------------------

Mimochodem, nepřesuneme to? Počítám, že už nejsme na Stínové Zemi...
Mladý muž s bradkou a knírkem, dlouhé tmavé vlasy svázány do ohonu. (Účet pro ADRPG PbP)
Uživatelský avatar
Amber_GM
Příspěvky: 132
Registrován: 13. 2. 2008, 17:09

Příspěvek od Amber_GM »

--------------------------------------------------------------------------------
pokračování Odilonovy a Randomovy linie zde

Isabela pokračuje dál tady

--------------------------------------------------------------------------------
Uživatelský avatar
Isabela
Příspěvky: 75
Registrován: 13. 2. 2008, 16:55
Bydliště: Amber

Příspěvek od Isabela »

Isa si po chvíli všimla že voda začíná být studená, o prázdné skleničce ani nemluvě. Vylezla z vany, a hodiny v hale jí s klidem oznámily, že tam strávila hodinu, jako by se nic nedělo. Usušila se, nalila si novou, a začala se pomalu oblékat. Pomalu nikoli proto, že by si to chtěla nějak zvlášť vychutnat, jen se občas zastavila s nějakým kusem oblečení v ruce, nebo napůl oblečeným, a dívala se na jiná místa a do jiných časů.

Přemýšlela o osudu, o tom jestli je opravdu každému kdo se narodil ve Skotsku souzeno stát se alkoholikem, ale hlavně o tom druhém, silnějším, důležitějším a asi zajímavějším. Její oči přitom často zabloudily na obraz na stěně. Ten ožil, mraky na obloze se začly pomalu pohybovat, a standarty a prapory s jednorožci vlály ve větru.

Když se konečně oblékla, věděla co dělat. Pečlivě vrátila teď z jedné třetiny prázdnou lahev do minibaru s myšlenkou jestli by raději něměla vidět lahev ze dvou třetin plnou, sbalila si pár dalších osobních věcí, chvíli si pohrávala s mečem ve stojanu, ale pak si řekla že tam kam míří jich asi budou mít víc než dost. Možná až příliš pečlivě obešla byt a zkontrolovala ho. Nakonec udělala úplně všechno, a už nebylo jak to dál odkládat.

Zastavila se před obrazem hradu. "No, bylo to tu fajn," řekla pomalu prázdnému bytu, a cítila se přitom zvláštně. "Ale vypadá to, že mě čekají jinde."

Povzdechla si, a soustředila se na obraz. O vteřinu později zmizela.

Odiron: ten obrázek je černobílý, a z dálky, ale pokud to porovnáš s obrázky na Trumfech, mohl by to být Brand nebo Bleys.
Isabela, tmavovlasá dívka s hnědýma očima.
Uživatelský avatar
Amber_GM
Příspěvky: 132
Registrován: 13. 2. 2008, 17:09

Příspěvek od Amber_GM »

Asi půl hodiny po Isabeliným opuštění bytu někdo zaklepal na dveře. Když se nic neozvalo, zaklepal znovu. Potřetí už ovšem ne, ale použil paklíč a otevřel si. Rozhlédl se opatrně po bytu, nahlédl do každé místnosti a zastavil se v obývacím pokoji. Hleděl na obrazy, rozvěšené po zdech a taky několik skic na stojanu a na příručním stolku.

Usmál se a pak opustil byt stejně, jak do něj přišel. Dokonce za sebou jěště zamkl.

-----------------------------------------------------
pokračování Isabeliny linie zde
-----------------------------------------------------
Zamčeno

Zpět na „Amber Play-by-post kampaň“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů