Je cosi prohnilého ve správě státu

O lidech, o vztazích, o politice, o názorech, o opicích a o ufonech.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
midewiwin
Příspěvky: 4816
Registrován: 18. 12. 2006, 09:56

Re: Je cosi prohnilého ve správě státu

Příspěvek od midewiwin »

Nějak lidem pomalu dochází, že přístup do přírody nevyváží totální závislost na autě, čerstvý vzduch nenahradí doktora a slušnou školu a že není velkého rozdíl mezi "mám to do nejbližšího lesa 10 minut pěšky mezi řadami domků" a "mám to do nejbližšího lesa 10 minut MHD a do parku ještě blíž".
Jasně. Sídla, kde zakopneš o doktora i slušnou školu a přitom do lesa dojdeš pěšky, jsou pod rozlišovací schopnost mnoha, zejména Pražáků. Naštěstí. Jinak by se tam začali stěhovat.
Ještě by přišli na to, že cesta vlakem do práce trvá stejně dlouho jako autem přes půl Prahy.
Čas neexistuje.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Je cosi prohnilého ve správě státu

Příspěvek od Vallun »

Hlavní rozdíl tvoří dilema bytaři versus domečkáři. To je otázka světonázoru. Někomu vyhovuje to, a někomu ono, a když ho donutíš k opaku, je nespokojen a má tendenci stav věcí vrátit do normálu.
Zajímalo by mne, co jsem já:) Obojí má své pro a proti...prožil jsem 25 let v bytě a 10 v domku, nedá se říct, že bych něco z toho preferoval...rozčílit mne dokáže obojí:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Je cosi prohnilého ve správě státu

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Argonantus píše:Švédi - když vím, kolik platí těch daní, tak jim to pohodlí ani moc nezávidím.
MarkyParky píše:Obzvláště děsívé na tom je, že zjevně stát má přehled o každé transakci co občan provede, když ví, jestli ji má zatížit daní...
Podle mě to bude složitější - naprostá většina lidí bude mít pouze příjmy ze zaměstnání, a tam nebude vůbec složité tohle sestavit (ostatně u nás je to víceméně obdobné, jen zaměstnavatel posílá přímo daňové přiznání, kdežto ve Švédku bude posílat jen nějaký doklad o příjmech). Pro podnikatele to určitě zdaleka tak jednoduché nebude.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Příspěvky: 1036
Registrován: 4. 2. 2008, 21:50
Bydliště: Órodná Haná

Re: Je cosi prohnilého ve správě státu

Příspěvek od Neferit Sr. »

NO jelikož jsem člověk, který tráví v lesích hodně času- nevím proč, ale většina hradních trosek a pravěkých hradišť se nachází právě v zalesněných oblastech, myslím si že tento nápad je z mého pohledu naprosto mimo.

Vallune, chlape jeden mizernej - kde jsi přišel na tu pitomost, že lesy jsou přeplněné lidmi? Já jsem v lese někdy i 8 až 10 hodin a nepotkám ani nohu. Anžto takto debilně uvažují i tvůrci, máme zde paskvil. Státní lesy jsou státní lesy, já jsem občan který platí daně, proč by mi měl nějaký usoplený myslivec omezovat přístup do lesa? Myslivci nejsou státní instituce ale obyčejní lidé, kteří se považuji za neobyčejné.

Když bude les soukromej a bude tam cedule, že tomu tak je, tak tomu rozumím, jemu daně neplatím.

A nebo jde zase o moje dobro? Aby se mi v lese něco nestalo? Chodím do lesa od svých tří let a kupodivu jsem ho ani nikdy nezapálil, ani jsem nepytlačil, ani se mi nic nestalo. A aby bylo jasno. Mě je úplně jedno jak to mají v Evropských zemích. Tady to tradičně desítky let bylo tak jak je a z rozmaru nebo arogance skupiny lidí se to má měnit? Běžte na těch ministerstvech všichni do pr...e. Má v této zemi na místech kde se rozhoduje ještě někdo rozum? Nebo je to tak, že když se tam zdravej rozum náhodou objeví, hned u vchodu ho ochranka musí umlátit aby náhodou nepřinesl něco co by bylo opravdu ku prospěchu lidí?

NIc z toho neber jako útok proti Tobě, známe se osobně, a i když jsme s dlouho neviděli, máš můj plný respekt. Ale tuto blbost je potřeba zastavit.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
midewiwin
Příspěvky: 4816
Registrován: 18. 12. 2006, 09:56

Re: Je cosi prohnilého ve správě státu

Příspěvek od midewiwin »

Neferit píše:Ale tuto blbost je potřeba zastavit.
:clap:
Čas neexistuje.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Je cosi prohnilého ve správě státu

Příspěvek od Vallun »

Vallune, chlape jeden mizernej - kde jsi přišel na tu pitomost, že lesy jsou přeplněné lidmi?
statistiky ÚHUL - lesáků (tedy nikoliv myslivců) a vlastní zkušenost to potvrzující...Navíc jde i o způsob užívání lesa - čtyřkolky a motorky jsou zlo v mnoha ohledech, ale i cyklista je problém - z hlediska zvěře se pohybuje nebezpečně rychle a tiše, tedy je hodnocen jako nebezpečný predátor...
Státní lesy jsou státní lesy, já jsem občan který platí daně, proč by mi měl nějaký usoplený myslivec omezovat přístup do lesa?
Protože když se tam pořádá hon, tak je nedobré se tam plést...a nebo když tam jsou mláďata ohrožených druhů...
Myslivci nejsou státní instituce ale obyčejní lidé, kteří se považuji za neobyčejné.
Tohle je složitější otázka - ze svého přesvědčení bych s Tebou rád souhlasil, ale realita je trochu jiná - jak jsem upozorňoval Arga, mají mocné pokrytí Ústavním soudem, mají být dokonce zapsáni na seznam dědictví UNESCO...
Z druhé strany je zase pravdou, že myslivecká stráž je státním dozorem sui generis...má veřejnoprávní oprávnění - a řadu povinností...
Když bude les soukromej a bude tam cedule, že tomu tak je, tak tomu rozumím, jemu daně neplatím.
To není tak docela pravda, i na soukromé lesy (pokud to nejsou velké celky) tak stát nějakou tu korunu vydává (hradí náklady na odborné lesní hospodáře). A proto u nás obecně můžeš volně vstupovat i do soukromých lesů...
Tady to tradičně desítky let bylo tak jak je a z rozmaru nebo arogance skupiny lidí se to má měnit?
Hele, co kdybys byl té dobroty a zkusil srovnat dosavadní a nové znění zákona? Ostatně v Lidovkách vyšel článek, který to přímo vedle sebe porovnává...

Stručně řečeno - podmínky a rozsah teoreticky možného omezení se nemění! Do čeho je zasahováno je proces vyhlášení zákazu. Dosud to nebylo upraveno prakticky vůbec, takže to doplnil Nejvyšší správní soud, sice rozumně, ale s praktickým důsledkem multiplikace dopadů zákazu. Novela akorát tento zákaz podřizuje režimu opatření obecné povahy, což prakticky vede k tomu, že omezuje možnosti a procesně komplikuje jeho vyhlášení...měl bys tedy být rád, protože podle nové úpravy bude omezení méně, než dosud...

Pokud si je tedy dosud nepotkal, tak se nemáš moc čeho bát:)
Ale tuto blbost je potřeba zastavit.
Obávám se, že zastavena bude odporem myslivecké veřejnosti, ale je to škoda, kolega, jež v Dubrovnickém dobrodružství vystupuje jako Boreš si s tím dal hromský kus práce a ten návrh je ve skutečnosti hodně pozitivní a rozumný - proto přes hubertovské lobisty neprojde...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
midewiwin
Příspěvky: 4816
Registrován: 18. 12. 2006, 09:56

Re: Je cosi prohnilého ve správě státu

Příspěvek od midewiwin »

...Nejde přitom zdaleka jen o lesy. V Česku je celkem 6,9 milionu hektarů honiteb a rozloha celé České republiky je zhruba jen o milion hektarů vyšší. Pod honitby tedy spadají i pole, louky, sady a prakticky veškerá volná krajina v Česku.
Ministerstvo připouští, že zákon může teoreticky vést k dlouhodobému zákazu vstupu veřejnosti do přírody.
To je z toho článku, z kterého vzešla tahle debata.
Obávám se, že když něco teoreticky může vést někam, tak když se to nechá na myslivcích, tak to tam povede.
Taky se tam píše, že cyklostezek se to týkat nebude.
Čas neexistuje.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Je cosi prohnilého ve správě státu

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Vallun píše:čtyřkolky a motorky jsou zlo v mnoha ohledech, ale i cyklista je problém - z hlediska zvěře se pohybuje nebezpečně rychle a tiše, tedy je hodnocen jako nebezpečný predátor...
To se asi dá řešit nějakým cíleným rozšířením zákazu čtyřkolek i na cyklisty v některých obdobích, ne?
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Je cosi prohnilého ve správě státu

Příspěvek od Vallun »

Prectěte si to laskavě! Nikdo nenechavá nic na mysluvcích, je to obvyklé spravní řízení, vcetně opravných prostředků a soudního prezkumu...

Na cyklisty, na jezdce na koních ... bylo by toho dost. Navíc u čtyřkolek je problém s vynutitelností - policie to nechce v dostatečné míře řešit, protože v tom nevidí nebezpečnost...a sama nemá lidí nazbyt...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Je cosi prohnilého ve správě státu

Příspěvek od Vallun »

Často si stěžujete, že psaní poslancům nestačí a že byste raději
pěkné staročeské metody. My ale víme, že zprávy fungují. Jak? Třeba exministr Milan Urban na minulé schůzi sněmovny přečetl celý email od nás. Cítil se tak dotčen, že kolegy poslance žádal o soucit:

"Jistě usoudíte, já nejsem právník, že podle mého názoru mohlo dojít k naplnění podstaty nějakého trestného činu, jestli vydírání, či něco podobného. Možná že ano."

Ale aby vysvětlil, proč chce vyjmout 90% smluv z odtemnění státu, to neřekl ani on, ani jeho předseda Bohuslav Sobotka. I vy můžete napsat poslancům zprávu z webu http://zatmivaci.cz. A nezapomeňte na hashtag #registrBEZsmluv!

P. S.: A tady pan poslanec čte email:

"Vážený pane poslanče Urbane, dne 14. 6. jsme Vám poslali email
s žádostí o schůzku, na které bychom mohli prodiskutovat Vámi navrhované pozměňovací návrhy k novele zákona o registru smluv, důvody, které Vás vedly k jejich podání, i představit náš pohled na možné řešení daných problémů. Dne 16. 6. jsme Vás upozornili na e-mail též prostřednictvím sms. K dnešnímu dni jsme však od Vás nedostali žádnou odpověď."
Teď prosím pozor.
"V této souvislosti bychom Vám chtěli alespoň touto cestou sdělit, že budeme širokou veřejnost informovat o Vašich pozměňovacích návrzích a jejich důsledcích pro zveřejňování smluv. Rozhodli jsme se Vás ještě před spuštěním informační kampaně zeptat, zda stále trváte na svých pozměňovacích návrzích, nebo se chystáte k nim nepřihlásit, či budete případně postupovat jinak. S pozdravem a přáním pěkného dne
RK
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Je cosi prohnilého ve správě státu

Příspěvek od Vallun »

https://jihlava.idnes.cz/kanalizace-vod ... -zpravy_Mv

Tohle je tedy otázka samosprav, ale...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Je cosi prohnilého ve správě státu

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Tyvolepíčo, na toho Urbana jsem úplně zapomněl, a jak na to teď koukám, je těžké potlačit zuřivost. Asi největší vztek mám na naše tupá média... v tomhle hovínku bych mu rozmazával hubu tak dlouho, dokud by sám neodstoupil, nebo ho strana nevyhodila.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Je cosi prohnilého ve správě státu

Příspěvek od Vallun »

Eleshar - ne, že bych s Tebou srdečně nesouhlasil, ale to je rok a půl starý status...:) Já doufal v nějaký postřeh k Jihlavě...:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Je cosi prohnilého ve správě státu

Příspěvek od Vallun »

Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Je cosi prohnilého ve správě státu

Příspěvek od OnGe »

Myslíte, že posláním Schillerové je, abysme rádi vzpomínali na doby, kdy byl ministrem financí Andrej?
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Odpovědět

Zpět na „Realita a pseudorealita“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Semrush [Bot], Vallun a 13 hostů