ARCHITEKTI!!!!!!

O lidech, o vztazích, o politice, o názorech, o opicích a o ufonech.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: ARCHITEKTI!!!!!!

Příspěvek od MarkyParky »

midewiwin píše:Taky kandiduješ na diktárora zeměkoule?
To by si Vallun nikdy netroufl.
On ví, že jediný právoplatný diktátor zeměkoule vždy byl, je a bude britská královna. $lol$
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ARCHITEKTI!!!!!!

Příspěvek od Vallun »

Vallun píše: 6. 2. 2021, 10:33eerie : Sosáček
7:4
midewiwin píše: 6. 2. 2021, 14:30Taky kandiduješ na diktárora zeměkoule?
Ne, byť jsem samozřejmě připraven se této funkce ujmout, pokud to bude nezbytné ku prospěchu lidstva:)

Já tím chtěl říct, že tam jsou asi tak 4 projekty, které mi přijdou dobré, a 7 které bych na žádnou cenu nenavrhl (zase jen asi dva, které mne trhají oči...)...cožs ale určitě pochopila:)

Marky- tak tak, a neboj, post vrchního náěmstka pro letectví Tě nemine:) A tedy doufám, že Ti dobře vyjde na podzim služba ;)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ARCHITEKTI!!!!!!

Příspěvek od Vallun »

https://www.novinky.cz/zahranicni/clane ... _Oony2CD0o

Já byhc si odpustil tu sociální argumentaci, ale z hlediska ochrany životního prostředí mají pravdu...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: ARCHITEKTI!!!!!!

Příspěvek od OnGe »

tvl, nvm...
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6292
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Re: ARCHITEKTI!!!!!!

Příspěvek od Fritzs »

Co sem tak slyšel, tak z hlediska cen je to pro většinu mladých německých rodin stejně jenom sen. Moc se nezmění.
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
jjelen
Příspěvky: 2503
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: ARCHITEKTI!!!!!!

Příspěvek od jjelen »

Vallun +0,5
byť teda takové silácké prohlášení mi přijde zbytečně provokují různé OnGe a další :p (i když to možná jde spíš na amrgo novinek než SZ)
Otevřít ale nějakou takovou diskusi mi přijde ovšem naprosto na místě
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: ARCHITEKTI!!!!!!

Příspěvek od ilgir »

Silové řešení je kontraproduktivní. Lepší je osvěta.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: ARCHITEKTI!!!!!!

Příspěvek od OnGe »

Hele, četli jste ten článek? Třeba ten poměr zastavěný půdy vůči počtu bytů a ten marginální rozdíl? Já myslím že je docela evidentní, že tady o nějaký životní prostředí vůbec nejde.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: ARCHITEKTI!!!!!!

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Tak marginální... domek zabírá skoro dvakrát tolik plochy. Každopádně taky bych raději mrknul do jiného, důvěryhodnějšího zdroje, protože Blbinky to zjevně podávají s úmyslem, aby to nějak vyznělo. Jako asi budou lokality, kde to může dávat větší smysl (velká města, např. ten zmiňovaný Hamburk) a naopak, kde to moc neřeší (vsi).
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: ARCHITEKTI!!!!!!

Příspěvek od ilgir »

OnGe píše: 16. 2. 2021, 15:37 Hele, četli jste ten článek? Třeba ten poměr zastavěný půdy vůči počtu bytů a ten marginální rozdíl?
Ta čísla v článku jsou podle mě naprostý nesmysl. Jediné vysvětlení, které mě napadá, že nepočítali zastavěnou plochu, ale obytnou plochu. Tedy bez započítání efektu vícepatrových budov. To by potom dávalo smysl, pokud průměrná plocha domku bude řekněme 120 m2 a bytu 70 m2.

Jo a s tím, že většina domků má kolem oplocenou zahradu, která je z nezanedbatelné části i zpevněná, s tím tam taky předpokládám nepočítali vůbec.

EDIT: Našel jsem tuhle diplomku, která nám umožní udělat si celkem dobrou představu rozdílu mezi RD a BD:
https://dspace.cvut.cz/bitstream/handle ... sAllowed=y

Je to ta tabulka na str. 68 a nás zajímá hlavně údaj Obytná hustota (obyv./ha), což znamená, kolik obyvatel se v tom kterém typu zástavby vejde na 1 ha. Variuje to od nízkých desítek (rodinné domy) až po vysoké stovky (sídliště). A dále IZP, což je index zastavěné plochy.

Udělejme si porovnání. Vyloučíme extrémy (vesnice Tymákov a sídliště Dědina) a porovnáme Vinohrady se Starým Plzencem.

Obytná hustota je 285 a 41, tedy poměr 7:1 ve prospěch bytové zástavby. Jde nám ale nikoli o celé území, ale o čistou zastavěnou plochu, kterou "spotřebuje" 1 obyvatel. Musíme tedy poměr ještě přepočítat indexem zastavěné plochy.
Tedy 285 / 0,53 = 538 pro Vinohrady a 41 / 0,42 = 98 pro Starý Plzenec.

Celkový výsledek je 538 ku 98, tedy 5,5:1 pro Vinohrady. Jeden obyvatel zástavby RD ve Starém Plzenci "spotřebuje" 5,5krát více půdy, než 1 obyvatel Vinohrad.
Naposledy upravil(a) ilgir dne 16. 2. 2021, 18:26, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: ARCHITEKTI!!!!!!

Příspěvek od OnGe »

Zahrady jsou problém?
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ARCHITEKTI!!!!!!

Příspěvek od Vallun »

OnGe píše: 16. 2. 2021, 18:12Zahrady jsou problém?
Ano, sice velmi prtoměnlivě velký, ale jsou... ono i pole (nebo smkrová monokultura) má k ideálu daleko...:(
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: ARCHITEKTI!!!!!!

Příspěvek od ilgir »

Problém? Pokud tě rodiče nutí zahradu posekat, nedejbože vyplet, stává se z ní přímo noční můra!

Ale vážně. Já nepíšu obecně, že zahrady jsou problém. (To, na co naráží Vallun, už je úplně jiná problematika, a ani parky nejsou z toho pohledu žádná hitparáda.) Jen píšu, že ti můžou udělat obrovský rozdíl ve statistice, pokud je započítáš (zábor půdy) nebo nezapočítáš (zastavěná plocha).
jjelen
Příspěvky: 2503
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: ARCHITEKTI!!!!!!

Příspěvek od jjelen »

ilgir píše: 16. 2. 2021, 19:01 Problém? Pokud tě rodiče nutí zahradu posekat, nedejbože vyplet, stává se z ní přímo noční můra!
No takový anglický trávník JE zlo (zejména když je ještě, uprostřed suchého léta, zavlažován)
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: ARCHITEKTI!!!!!!

Příspěvek od OnGe »

Já bych do té statistiky ještě započítal, kolik zastavěné plochy tvoří plocha zastavěná pro bydlení. Což mám zato, že je kolem 20 % (ale minuta na googlu nedala jasnou odpověď, takže nevím). Takže zastavěnou plochu radikálně nesnížíme, ani kdybysme veškeré bydlení zakopali pod zem - což by nakonec problém se zastavěnou plochou řešilo, no ni?
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Odpovědět

Zpět na „Realita a pseudorealita“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti