ARCHITEKTI!!!!!!

O lidech, o vztazích, o politice, o názorech, o opicích a o ufonech.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

WTF, tak jsem přečetla ten rozhovor a nějak nechápu, proč by měl být imbecil.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10159
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re:

Příspěvek od ilgir »

Sadako píše: 28. 8. 2017, 14:06 WTF, tak jsem přečetla ten rozhovor a nějak nechápu, proč by měl být imbecil.
Protože nesdílí žádný z níže uvedených postulátů, které jsou svatým dogmatem mnoha obyčejných obyvatel Prahy (i mimo Prahu):
- developer = zločinec
- v Praze je zoufale málo zeleně
- v centru Prahy není vhodné cokoli nového stavět, přípustné jsou pouze opravy již postaveného
Ano, ve městě mají být domy, ale ne JEN domy...:)
To nikdo netvrdí a ani to není technicky možné
Navíc už dlouho jsem neviděl návrh, který by se do Phy hodil...
Já jich viděl spoustu. Je to věc vkusu.
Uživatelský avatar
midewiwin
Příspěvky: 4816
Registrován: 18. 12. 2006, 09:56

Re:

Příspěvek od midewiwin »

Sadako píše: 28. 8. 2017, 14:06 WTF, tak jsem přečetla ten rozhovor a nějak nechápu, proč by měl být imbecil.
Taky tak.
Čas neexistuje.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: ARCHITEKTI!!!!!!

Příspěvek od Argonantus »

Připojil bych se - netuším, proč je imbecil, a to i za stavu, kdy moc nefandím stavění v centru a neřičím nadšením nad developery, kteří mají neblahý vliv na konzumentovu mysl, beztak poměrně zatemnělou.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18505
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: ARCHITEKTI!!!!!!

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

ilgir píše: 27. 8. 2017, 18:41???
Ten člověk jen objektivně popisuje situaci Prahy.
Mně nepřipadá, že by ten člověk cokoliv popisoval, místo toho se zabývá jen obhajobou návrhu nechat zastavět další lukrativní parcelu v samém centru města, a to dost dementní generalisací, že Praze je strašně moc nezastavěných ploch - fakt nevím, jak se "situace v Praze" (kde nezastavěné plochy znamenají spíše brownfieldy) týká tohoto konkrétního příkladu v jeho specifickém prostředí (leda že by prohlásil Pařížskou za brownfield, tvl; ostatně sám říká, že v centru těch nezastavěných ploch už zase tak strašně moc není).
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: ARCHITEKTI!!!!!!

Příspěvek od Sosacek »

Mozna je akcionar J&T?
But nobody came.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32272
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ARCHITEKTI!!!!!!

Příspěvek od Vallun »

Připravovaný Metropolitní plán navrhuje zastavět plácek u hotelu InterContinental v Pařížské ulici. Proti jsou tamní obyvatelé i někteří architekti. Podle ředitele Institutu plánování a rozvoje Ondřeje Boháče tam může stát třeba knihovna.
By mne zajímalo, který plácek má vůbec na mysli? Nejspíš ten na rohu s Bílkovou...problém je, že dole jsou garáže a centrální kolektor...by mne zajímalo, kdo by za takových podmínek měl prostředky na to, postavit tam knihovnu... společnost J&T? tomu nevěřím...
Navíc je to hned vedle mé alma mater, to místo znám a rozhodně si nemyslím,že by tam zástavba chyběla
Ohlídá město, aby na tom pozemku stála veřejná budova a ne třeba hotel nebo kanceláře?
Samozřejmě.
Tomu nevěřím...uznávám, kvůli tomu není imbecil, ale klidným mne to nenechává.
Stejně tak má město benefit z toho, když je kompaktní – lépe se v něm žije, je ekonomičtější a ekologičtější. Proto nemůže Praha při plánování zohledňovat to, že někdo náhodou vlastní nějaký pozemek.
WTF? Okatěji už nahrát tunelování nemůže...
Už jen to srovnání s dálnicí předtím...
Praha má strašně velké množství veřejných prostranství a ploch.
Nemyslím si.
V historickém centru jich je sice méně, ale pořád je tu zástavba řidší než ve srovnatelných metropolích.
Tohle by měl vysvětlit, má, byť nepříliš velká, zkušenost je opačná.
Jen v Pražské památkové rezervaci je 107 parků. Město kvůli tomu nemá rozpočet na to, tyto plochy udržovat.
Blbost! Kdyby to nevyhrávaly firmy kamarádíčků a kmotříčků z ČSSD, tak by bylo dsot peněz na třikrát toli parků i s baobabem...
Navrhuje ale diskusi nad místy, která jsou nevyužitá a neudržovaná. Praha plýtvá svým místem. Vídeň by třeba všechno využila. Nejen k zastavění, ale k tomu, aby vzniklo místo, kde se lidé rádi zdržují
OK, uděláme z Prahy Hong Kong... Zrovna ten prostor u Intercontinentálu je veřejností využíván docela hojně...
Příjemné město má hustější zástavbu a méně veřejných ploch, ale zato daleko kvalitnějších.
Kvalitnější veřejné prostranství/volná plocha mi zní jako newspeak...
Prosazujeme například zelenější ulice se stromořadím.
Jo, z toho jsou nadšení hasiči a záchranka....já to mám taky raději, osobáky bych z centra vyhnal, ale jsou i jiné ohledy...
Daleko důležitější než nevyužívané parčíky je třeba téma zelených střech, které dokážou město ochlazovat.
Výborně, takže chce zlikvidovat 85 % staré zástavby, která "zelenou" střechu neunese!
Dalším příkladem může být parčík u náměstí OSN v Praze 9.
Jo super! Tam to nesnáším už teď, zkuste si jet po Freyovce nahoru a Fénix Vás už teď zadupe do popela...ještě udělejte vedle bratříčka...
Praha potřebuje, aby se ročně stavělo šest tisíc bytů.
Kdo to potřebuje? Proč?
Když přijedete do Berlína, tak tam nestačíte počítat jeřáby. V Praze najdete jeden.
A proto je taky Praha mnohem hezčí než Berlín...
Zhruba rok platí nové Pražské stavební předpisy. Osvědčily se?
Z našeho pohledu se osvědčily velmi. Dům se podle nich ještě nepostavil,
:D :lol: $D
Právě proto říkáme, že čím těch volných a nevyužitých ploch bude méně, tím budou kvalitnější.
Jo, budou vzácnější, takže subjektivně i kvalitnější... :roll:
- v Praze je zoufale málo zeleně
To je spíš maxima než dogma a logická.
Já jich viděl spoustu. Je to věc vkusu.
Buď rád...ale fakt nevím, proč bych proto měl já trpět? Pokud už se má něco stavět, tak to musí být pecka. Geniální kousek - a takové veřejné soutěže nevyhrávají...:(
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
midewiwin
Příspěvky: 4816
Registrován: 18. 12. 2006, 09:56

Re: ARCHITEKTI!!!!!!

Příspěvek od midewiwin »

Dívala jsem se na ten plácek a zdá se, že zeleň tam zabírá asi tak 20%.
Ale to není rozhodující. Ta dlažba by šla určitě vytrhat a komunitní zahrádkáři tam mohou nasázet zelí nebo kedlubny.
Co je IMHO podstatnější, je logika ulice zvané Pařížská. V uliční linii ty zmizelé baráky prostě chybějí.
Čas neexistuje.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32272
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ARCHITEKTI!!!!!!

Příspěvek od Vallun »

No a mne právě ne, ten prostor rozum,ně odděluje hrůzu Intercontinentálu od ducha Pařížské...:) Zaplácnout to druhou hrůzou problém zcela jistě nevyřeší...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: ARCHITEKTI!!!!!!

Příspěvek od OnGe »

Navrhuji vytáhnout karetní stolek a virguli a zeptat se Ducha Pařížské, co si o tom myslí.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
midewiwin
Příspěvky: 4816
Registrován: 18. 12. 2006, 09:56

Re: ARCHITEKTI!!!!!!

Příspěvek od midewiwin »

Vallun píše: 28. 8. 2017, 21:30 No a mne právě ne, ten prostor rozum,ně odděluje hrůzu Intercontinentálu od ducha Pařížské...:) Zaplácnout to druhou hrůzou problém zcela jistě nevyřeší...
Jakože cože? Ta proluka /jinak se to korektně nazvat nedá/ bohužel ukazuje Intercontinental v celé jeho hmotě.
Samozřejmě by záleželo na tom, čím by se ta linie doplnila. Podle mě by tam hlavně mohli vysadit stromy /i naproti/, aby byl bulvár dotažený v jednom stylu až skoro k Vltavě. Navrhla bych, aby zbourali ten hotel, ale to bohužel neprojde. Tak je aspoň šance, že ho to aspoň částečně zakryje.
Čas neexistuje.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12358
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od Ecthelion »

Sadako píše: 28. 8. 2017, 14:06WTF, tak jsem přečetla ten rozhovor a nějak nechápu, proč by měl být imbecil.
+2 Ten týpek překvapivě mluví poměrně rozumně.

Zvažoval jsem jak odpovědět Vallunovi, ale zdá se, že se neshodneme prakticky na žádném bodě a debata by trvala rok... takže to asi nechám teď tak. $D
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18505
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: ARCHITEKTI!!!!!!

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Navrhuje ale diskusi nad místy, která jsou nevyužitá a neudržovaná. Praha plýtvá svým místem. Vídeň by třeba všechno využila. Nejen k zastavění, ale k tomu, aby vzniklo místo, kde se lidé rádi zdržují
Vallun píše: 28. 8. 2017, 18:32OK, uděláme z Prahy Hong Kong... Zrovna ten prostor u Intercontinentálu je veřejností využíván docela hojně...
Asi tak.

1) Čpí mi z toho ta snaha obhájit tendenci každé volné místečko zastavět (prý tam nebude hotel nebo kancelářská budova, ale třeba knihovna :lol: mimochodem pro nepražské: 5 minut pěšky odtamtud je ústřední budova Městské knihovny a Národní knihovna - tolik ke koncepčnosti), na což jsem zejména v samotném historickém jádru Prahy háklivý.

2) S nevyužitím toho prostoru bych byl taky opatrnější a zejména by bylo dobré si ujasnit, co se tím vlastně míní - že se tam nestahují tisíce lidí jako poslední roky na náplavku (která bez nich teda mimochodem byla mnohem příjemnější :roll: )? nebo že tam 6 měsíců v roce nestojí dřevěné stánky, kde se prodává turistům ze zahraničí předržené trdlo, svařák a pražská šunka?

3) Pokud teda přistoupíme na to, že Praha má velké množství volných prostranství i v centru (taky by mě zajímalo, co se tím míní - jestli on do toho nepočítá třeba i dvorky ve vnitrobloku), chceme to doopravdy měnit? Nepatří to takhle náhodou ke specifickému rázu Prahy?

Prostě jak je něco, na čem není 20metrová vrstva železobetonu, určitá skupina lidí to okamžitě začne vnímat jako problém.
Příjemné město má hustější zástavbu a méně veřejných ploch, ale zato daleko kvalitnějších.
Kvalitnější veřejné prostranství/volná plocha mi zní jako newspeak...
To mně ani ne, ale zajímá mě, kolik má Praha kvalitních veřejných prostranství. Je vedle ležící nábřeží kvalitním veřejným prostranstvím? Je Staromák kvalitním veřejným prostranstvím? Je Václavák kvalitním veřejným prostranstvím? Je piazzetta Národního divadla kvalitním veřejným prostranstvím?
Daleko důležitější než nevyužívané parčíky je třeba téma zelených střech, které dokážou město ochlazovat.
Výborně, takže chce zlikvidovat 85 % staré zástavby, která "zelenou" střechu neunese!
Tady já vidím tu demenci. Jak souvisí parky se zelenými střechami? Jak kurva souvisí zelené střechy s prostranstvím na rohu Bílkovy a Pařížské? Co to ten člověk blábolí za sračky???
Když přijedete do Berlína, tak tam nestačíte počítat jeřáby. V Praze najdete jeden.
A proto je taky Praha mnohem hezčí než Berlín...
Dočasné jeřáby asi těžko můžeš zohledňovat. Je fakt, že v Berlíně se staví hodně a všude možně, ale možná by bylo taky zajímavé podívat se co vlastně, kde a proč. A zejména taky jak tam některá z těch masivních "prostranství" vznikla.
Zhruba rok platí nové Pražské stavební předpisy. Osvědčily se?
Z našeho pohledu se osvědčily velmi. Dům se podle nich ještě nepostavil,
Jo tohle je hodně dobrá hláška $lol$
Právě proto říkáme, že čím těch volných a nevyužitých ploch bude méně, tím budou kvalitnější.
Jo, budou vzácnější, takže subjektivně i kvalitnější... :roll:
Tohle mi připadá jako další mimořádně dementní výrok. Fakt nevím jak počet volných ploch souvisí s jejich kvalitou. Tím, že zastavíme roh Bílkovy a Pařížské nějak zkvalitníme Staroměstské náměstí? Co to proboha mele?
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18505
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: ARCHITEKTI!!!!!!

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

midewiwin píše: 28. 8. 2017, 21:56 Jakože cože? Ta proluka /jinak se to korektně nazvat nedá/ bohužel ukazuje Intercontinental v celé jeho hmotě.
Samozřejmě by záleželo na tom, čím by se ta linie doplnila. Podle mě by tam hlavně mohli vysadit stromy /i naproti/, aby byl bulvár dotažený v jednom stylu až skoro k Vltavě. Navrhla bych, aby zbourali ten hotel, ale to bohužel neprojde. Tak je aspoň šance, že ho to aspoň částečně zakryje.
Ano, tohle je dobrý argument. Bohužel o hotelu Intercontinental samotném tam není ani slovo. A té linie uvažování zbourat hnusný hotel namísto zastavět plácek bych se taky držel spíš.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32272
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ARCHITEKTI!!!!!!

Příspěvek od Vallun »

Ecthelion - zjednodušíme to - kolikrát jsi na tom místě byl osobně?

Midewiwin - stejně jako Eleshar - zbourat Interkontík a postavit tam druhou budovu práv by bylo rozumnější...:)
Tady já vidím tu demenci. Jak souvisí parky se zelenými střechami? Jak kurva souvisí zelené střechy s prostranstvím na rohu Bílkovy a Pařížské? Co to ten člověk blábolí za sračky???
Z hlediska mikroklimatu to jistou nemalou souvislost má, ovšem v historickém městě je to nemožné řešení...U nových budov by to měla být povinnost, u rekonstrukcí novějších objektů by se to mělo podporovat...ale na svatého Mikuláše to fakt nenacpeš...
Dočasné jeřáby asi těžko můžeš zohledňovat. Je fakt, že v Berlíně se staví hodně a všude možně, ale možná by bylo taky zajímavé podívat se co vlastně, kde a proč. A zejména taky jak tam některá z těch masivních "prostranství" vznikla.
nejde o jeřáby, ale o dojem z města:)
Tím, že zastavíme roh Bílkovy a Pařížské nějak zkvalitníme Staroměstské náměstí?
Jo, budou se tam koncentrovat lidi! Bude to tam žít...kapsáři budou mít radost!
Náplavka je dobrý příklad - od té doby, co je "in" jsem tam nebyl...a mj. to zkurvilo Lodě na vodě, které měly našlápnuty k docela zajímavé akci...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Odpovědět

Zpět na „Realita a pseudorealita“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host