IT pro otrlé

O lidech, o vztazích, o politice, o názorech, o opicích a o ufonech.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Wan-To
Rebel

Re: IT pro otrlé

Příspěvek od Wan-To » 8. 3. 2011, 20:46

Sosacek píše:do desitek tisic, vic se mi nevejde do ramky na GPU.
Hmm, to je dost na to, aby O(n^3) mohlo bejt špatný. Ale prostě bys vzal jednotkovou matici (nebo "L" nebo "U" 3úhelníkovou matici) a udělal na ní něco jako Gauss-Jordanovu eliminaci pozpátku, prostě samý ekvivalentní úpravy. I když teda nepředpokládám, že by tohle pro tebe byla novinka...

S těma prvočíslama to smrdí, matice [3, 5, 7]; [17, 19, 53]; [23, 29, 67] je z prvočísel (dokonce různých) a je singulární.

Sosacek

Příspěvek od Sosacek » 8. 3. 2011, 21:35

To muzu, no. Ono kdyz vezmu matici nahodnych cisel a vynasobim ji sebou samou transponovanou, tak mam taky slusnou pravdepodobnost ze bude invertovatelna (kupodivu, v anglictine se ten pojem regularni skoro nepouziva). Hledal jsem jenom nejakej snadjen zpusob, pac na jednotkovy matici, nebo na trojuhelnikovy matici z jednicek si zaokrouhlovaci chyby plavouci radovy carky nevyzkousim.

Jde Hibertova matice, ale tam se prky od zacatku jenom zmensujou, coz se mi nehodi pro pocitani tech chyb. Asi si fakt nageneruju nahodny a pouziju je jako fixni vstup, nakonec.
The king is dead, all jail the king!

Sosacek

Příspěvek od Sosacek » 25. 10. 2011, 14:52

Jak byste delali orezavani v branch and bound 0/1 batohu?

Muzu zacit s prazdnym batohem a zastavit kdyz mam batoh do kteryho se nic nevejde, nebo zacit s plym a zastavit kdyz mam validni batoh kterej ma horsi cenu. Jeste neco?

Resurrection

Příspěvek od Resurrection » 22. 1. 2012, 09:41

Potreboval bych pomoc s vytvorenim exace z .rb (Ruby). Znacka co nejdriv. :-)

Jeden kamarad z USA mi naprogramoval takovou utilitu v Ruby a v posledni verzi tam mel bug. Nema ted moc cas (+ casovej posun), takze jsem se na to podival sam (Ruby vubec neznam) a podarilo se mi to spravit (moc nechapu jak, ale podarilo). Bohuzel to ted musim pouzivat pres command lineu s Ruby, coz je vopruz. Potreboval bych to tedy prevest na exe, ale nic co jsem zkusil nefunguje. rubyscript2exe.rb mi haze nejakej error a google v tomhle linkuje davno mrtve posty na polomrtvych forech. Zadny dalsi soft na vytvareni exe z .rb, ktery by fungoval, jsem nenasel bohuzel...

Nepouzivate neco nebo neznate neco co dokaze vytvaret exace z Ruby skriptu? Psal jsem mu, aby mi to jen zkompiloval, ale nevim, kdy se k tomu dostane a docela bych to potreboval pouzivat (mam k tomu davkovej soubor, kterej je delanej na ten exac a sice by nebyl takovej problem ho asi predelat a dat misto exe skript v command line s ruby, ale to pak zas budu predelavat zpatky to co s tim udelam...).

Dik!!
Secrets are power.

Sosacek

Příspěvek od Sosacek » 14. 3. 2012, 18:28

python a 2d pole.

achjo. co jsem komu udelal.

Sosacek

Příspěvek od Sosacek » 19. 7. 2012, 13:09

http://jeffhuang.com/best_paper_awards.html

Wzuh! Husty. Jdu zhavit kindl.

Wild West

Příspěvek od Wild West » 31. 7. 2012, 12:36

Vallun píše:to byl jeden požadavek, druhý požadavek je ušetřit peníze a třetí zrychlit soudní řízení.
Valllun píše jinde a jejsme tam off topic.
Takže, zavedením elektronického podání u soudu:
1) Práce se neušetřila (podrobnosti jinde), neb se spis vede elektronicky i papírově, protože někteří účastníci s elektrikou zatím neumí a nelze je k tomu zákonem donutit.
2) Peníze se neušetřily naprosto zjevně, protože k původním nákladům přibyly náklady sotwaru a jeho provozu
3) Soudní řízení se u elektronických podání výrazně zpomalilo, protože technicky to dá o mnoho víc práce (dělat elektrický a papírový spis)

Potud k vyvrácení některých obecně rozšířených mystifikací.
Věc je komplikována dalšími jevy:

4) Věci se hodně zjednodušily a dokonce zlevnily pro žalobce. Mohou podat elektronickou žalobu a mají větší šanci na výhru, protože pro soud je jednodušší nechat ho vyhrát. Pokud by měl prohrát, má soud mnohem víc práce.

(nevěřím, že si to někdo uvědomil v důsledcích. Uvědomili si to možná v ideologickém smyslu, když ODS je strana těch ubohých podnikatelů, kterým dlužníci neplatí).

5) Výrazně přibylo žalob (neb žalovat je snazší a dokonce i paradoxně levnější).

6) Řízení zrychluje změna systému práce, založená na zavedení asistentů. Což s elektronikou absolutně nesouvisí. Pročež se řízení skutečně zrychlilo (ale z jiných důvodů, než tvrdí ministerstvo).

Celé je to malá ukázka, jak složité je povrchní hodnocení IT systému a jeho funkčnosti, když není zvenku jasné, co má ten systém vlastně dělat a umět.

Vallun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vallun » 31. 7. 2012, 12:50

Tohle všechno znám, neboť jednak jsme na tom s elektronickou spisovou službou velmi podobně...druhak se soudy jsem prakticky v denním styku a třeťak sousedka je protokolující úřednice na MS Pha...

Ono by žalob přibylo i tak...zlevnění poplatku na to má, řekl by\ch, vliv minimální...(neb je stále relativně zanedbvatelný v porovnání s případnými náklady protistrany...)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.

Vallun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vallun » 1. 8. 2012, 06:38

Ještě k tomu registru..tady je takový trochu přehled, žel z novinek...

V této souvislosti mám dotaz - jaké máte zkušenosti s dodávkou nového systému od provozovatele toho starého?

My to na MZe zažili jednou a byla to katastrofa z níž se vzpamatováváme dosud...v podstatě jen přebarvili uživatelské rozhraní a při snaze o urychlení "načítání" nevratně poškodily některé funkce...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.

PetrH

Příspěvek od PetrH » 3. 8. 2012, 01:00

no vsude kde dodavame po nekom tak je to u tech lidi takto brano, ale myslim, ze to je subjektivni, cas ukaze, znam systemy levne a behaji 10 let a znam i drahe a taky behaji...

Eleshar_Vermillion
černá eminence

Příspěvek od Eleshar_Vermillion » 18. 9. 2012, 22:24

Co jako laik ( = vím o tom kulové) potřebuju vědět o "translation memory"?
DIE FOR THE DOW!
\\[T]// PRAISE THE SUN! \\[T]//

Sosacek

Příspěvek od Sosacek » 18. 9. 2012, 22:27

Nic.

York

Příspěvek od York » 19. 9. 2012, 14:03

Eleshar_Vermillion píše:Co jako laik ( = vím o tom kulové) potřebuju vědět o "translation memory"?
To je krásná otázka. Prakticky přesně totiž vystihuje jeden z fundamentálních problémů informatiky :)

Současně je to ale taky hodně špatně položená otázka a Sosáčkova odpověď je přesně ve stejném duchu. Tak, jak jsi ji položil, bys na ni totiž měl především odpovědět ty sám :)

Alef0

Příspěvek od Alef0 » 19. 9. 2012, 14:25

Čo je ten fundamentálny problém informatiky?
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0

Sosacek

Příspěvek od Sosacek » 19. 9. 2012, 14:25

Alef0 píše:Čo je ten fundamentálny problém informatiky?
P=NP?

Odpovědět

Zpět na „Realita a pseudorealita“