Pedofilie a ideozločinnost

O lidech, o vztazích, o politice, o názorech, o opicích a o ufonech.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Pedofilie a ideozločinnost

Příspěvek od ilgir »

Pepa: prokázat neexistenci = vyvrátit existenci. Netřeba slovíčkařit. Pokud chceš prokázat, že žádné propojení ksichtu a povahy/emzáci/Bůh/duše/létající špagetové monstrum/cokoli si kdokoli vymyslí neexistují, tak good luck.

Marky & Jerson: Shodou okolností jsem teď četl článek o DeepText AI, kterou vyvíjí Facebook. Má to mít nějaké lepší schopnosti analýzy příspěvků (jak obrazu, tak textu), než současné analytické nástroje. Má se to naučit uvažovat podobně jako člověk, takže to bude schopno porozumět kontextu, slangu, příbuzným a odvozeným slovům apod. Užitečné to má být v tom, že když napíšete na FB "prší, potřeboval bych svézt", tak vám to nabídne taxi nebo Uber (>profit).

Celý článek v Eng zde: https://nakedsecurity.sophos.com/2016/0 ... -we-write/
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Pedofilie a ideozločinnost

Příspěvek od MarkyParky »

Jerson píše: Až na to, že není žádné "jemu se hodí",...
... jo, jasně. Blbá formulace. Není tam úmysl. Správnější by bylo napsat "jak je pro ní prospěšné" nebo tak něco.


Zkrátka myšlenka byla taková, že spíš než aby nás ovládla armáda AI inteligentních bytostí, dost možná se už děje (nebo je to alespoň pěkná zápletka do hry) to, že nás ovládne armáda AI hloupých améb, kterým prostě jen šmakují lajky hnojené filtrovanými příspěvky.

Představa, že se časem objeví obdobně "chytrou" AI, které šmakují voliči hnojení kriminalizací lidí s modrými nosy, je mnohem strašidelnější než všechny Skynety dohromady.
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pedofilie a ideozločinnost

Příspěvek od Invictus »

Chcete-li už slovíčkařit o prokázanosti či neexistenci, tak hlavně nejen, že souvislost mezi obličeji a osobností byla testována s negativními výsledky, ale hlavně nebyla nikdy opakovaně prokázána s pozitivními výsledky (a ano, uznávám, že to celé je složité v oblasti definic a metod zkoumání). Pokud nějaký jev neexistuje, tedy nebyl prokázán, tak se kolem toho můžete verbálně svíjet jak chcete, ale prostě vztah tam není.
Nějaké dokazování, že tam vztah není, již netřeba. Nevyvracíme totiž něco, co bylo jednou prokázáno. A na rozdíl od existence Boha, je toto testovatelná hypotéza, to jen k té nevyvratitelnosti.

Faskal: Asi tě zklamu, ale ten článek se zdá se zabývá jen projevem emocí v obličeji, resp. lépe řečeno, změnami v tváři podle "projevované" emoce (nečetl jsem tak podrobně jestli reálně, nebo jen cvičně). A teda mimojiné konstatovali, že to je těžké kvůli různým faktorům včetně toho, že lidé své emoce můžou skrývat či naopak hrát.
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5467
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: Pedofilie a ideozločinnost

Příspěvek od Naoki »

A bylo testované vztah osobnosti vůči celému obličeji, jednotlivé rysy (husté obočí, velké rty...) nebo kombinaci rysů?
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9046
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Pedofilie a ideozločinnost

Příspěvek od Faskal »

Invicte,
jasně. Hodil jsem to sem po zmínce, že v seriálech, kde hledají zločince, se takové věci používají běžně. Podle toho článku (po prolistování) to může třeba dobře fungovat jako "detektor lži" a podobně.

Máš pravdu, že k původní myšlence, která to tady znekromantizovala (znekromantila?) se to vztahuje relativně volně.

Jenom taková perlička, hrozně se mi líbí, jak dobová teorie právě o tom, že z ksichtu poznáte kriminílníka, se slovo od slova objevila v Drákulovi.

Tohle vyhrabal Gould (nebo někdo před ním a on to zmiňuje):
Harker: „Jeho [Drakulův] obličej silně… připomínal dravého ptáka: dravčí orlí nos s neobyčejně vykrojeným chřípím.
Lombroso: „Nos [kriminálníka]… je často orlí, připomínající zobák dravých ptáků.“
Harker: „Obočí měl velmi husté, nad nosem téměř srostlé…“
Lombroso: „Obočí je mohutné a nad nosem téměř splývající…“
Harker: „Uši měl bledé a nahoře neobvykle zašpičatělé.
Lobmroso: „… relikt špičatého ucha…“
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Pedofilie a ideozločinnost

Příspěvek od OnGe »

Nikde není psáno, že ten izraelský obličejový analyzátor analyzuje jak má kdo husté obočí a neanalyzuje jak se tváří.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: Pedofilie a ideozločinnost

Příspěvek od Pepa »

Ilgir píše:Pepa: prokázat neexistenci = vyvrátit existenci. Netřeba slovíčkařit.
Ano, až na to, že jedno je asi o tisíce řádů snazší, než to druhé. (Například prokázat mimozemský život je principielně "mnohem snazší", než ho vyvrátit. Protože k tomu, abych jej prokázal mi stačí najít jeden exemplář mimozemského života. Nicméně k tomu, abych jeho existenci vyvrátil, potřebuji vyvrátit všechny eventuality, všechny jeho případné podoby, musím se podívat na všechna místa ve vesmíru, jestli tam náhodou není, atd., což je asi mnohem víc práce.)

Čili když se vrátíme k tomu, jak jsme začali:
Invictus píše:Není žádné propojení mezi osobnostními rysy a rysy tváře
Ilgir píše:Bez výhrad sdílím tento tvůj názor, ale bohužel jde pouze o názor. Dá se vyvrátit stejně blbě, jako existence mimozemšťanů.
tak Invictův názor se dá potvrdit či vyvrátit poměrně "v pohodě". Protože donese-li mi nějaká nadnárodní firma kategorizaci rysů tváře a osobnostních rysů s tím, že to patří k tomu a tohle k onomu, tak pak si troufám tvrdit, že bude poměrně snadné najít několik protipříkladů (což ono ve skutečnosti budou asi tak přibližně tisíce), které jim tu teorii a kategorizaci rozbijí.

TLDR: Existence mimozemšťanů se vyvrací či dokazuje poměrně blbě. Ale existence něčeho, co máme tady na Zemi plus mínus "změřitelné" (například pomocí dotazníkových průzkumů) se dokazuje mnohem snadněji.
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pedofilie a ideozločinnost

Příspěvek od Invictus »

Naoki píše:A bylo testované vztah osobnosti vůči celému obličeji, jednotlivé rysy (husté obočí, velké rty...) nebo kombinaci rysů?
A jaký to dělá rozdíl? Těch přístupů k tomu byla celá řada, s různými technologiemi, spíš utfg.
Nebo ještě jinak Naoki, dej mi prosím příklad z tvé profesní odbornosti, dva jevy, které podle tebe zaručeně nesouvisí, ať ti můžu ilustrovat, jak naprosto absurdní tahle diskuse začíná být.
OnGe píše:Nikde není psáno, že ten izraelský obličejový analyzátor analyzuje jak má kdo husté obočí a neanalyzuje jak se tváří.
A taky se tam nepíše, že neanalyzuje z fotky naladění čaker. To jako znamená, že bych měl brát v potaz, že to tak je? Nebo kam směřuje tvá poznámka?
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Pedofilie a ideozločinnost

Příspěvek od OnGe »

Ta poznámka směřuje k tomu, že ačkoliv o principu, na kterém to má fungovat, nevíme dohromady nic, už se tu tři stránky dohadujeme o tom, proč to nefunguje.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: Pedofilie a ideozločinnost

Příspěvek od Pepa »

Ať už je ta metodika jakákoliv, tak je snad jasné, že to nefunguje.

Uvažujme třeba jednovaječná dvojčata, která si jsou podobná jako vejce vejci, z nichž jedno je chladnokrevný zabiják a druhé je hodné a mírumilovné. QED (Tímto příkladem jsem snad tu teorii vyvrátil nebo ne?)
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Pedofilie a ideozločinnost

Příspěvek od ilgir »

Pepa píše:Ať už je ta metodika jakákoliv, tak je snad jasné, že to nefunguje.

Uvažujme třeba jednovaječná dvojčata, která si jsou podobná jako vejce vejci, z nichž jedno je chladnokrevný zabiják a druhé je hodné a mírumilovné. QED (Tímto příkladem jsem snad tu teorii vyvrátil nebo ne?)
Jako Ecthelioni? Ty rozeznám na první pohled, akorát nevím, který z nich je ten zabiják :wink:

Bohužel příkladem s dvojčaty jsi teorii nevyvrátil. Musel bys totiž mít dvojčata, která si budou podobná jako vejce vejci i z hlediska programu, ne jen z hlediska lidského úsudku a jiných dostupných metrických metod. Jak ale taková dvojčata najdeš, když nevíš, jak přesně program funguje? Třeba jsou to ty Invictovy čakry, nebo něco úplně jiného. Prezentace výrobců s těmi stereotypními ksichtíky tomu samozřejmě nenapovídá. Spíš ukazuje na ten Ongeho big data harvest & analysis, což je pochopitelně obrovsky chybová metoda, jen o něco přesnější než lidský odhad. Je tu ale určitá mizivá šance, že program funguje "nějak zázračně" (rozumněj technicky na takové úrovni, která byla dosud nedostupná), ale jeho autoři ho záměrně prezentují primitivním pseudovědeckým způsobem, aby to laické publikum lépe pobralo. Nebo že ani autoři nevědí, jak to přesně funguje, což je možnost, která se obzvlášť zamlouvá dekadentní části mé osobnosti. Stvořili jsme něco, co nás přesáhlo.

Chápejte mě správně, sám tomu nevěřím ani za mák. Ale vedu tady akademickou diskuzi, protože se mi nelíbí arogantní sebejistota postoje některých účastníků diskuze, která má navíc logickou trhlinu.
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pedofilie a ideozločinnost

Příspěvek od Invictus »

ilgir píše:Je tu ale určitá mizivá šance, že program funguje "nějak zázračně" (rozumněj technicky na takové úrovni, která byla dosud nedostupná), ale jeho autoři ho záměrně prezentují primitivním pseudovědeckým způsobem, aby to laické publikum lépe pobralo. Nebo že ani autoři nevědí, jak to přesně funguje, což je možnost, která se obzvlášť zamlouvá dekadentní části mé osobnosti. Stvořili jsme něco, co nás přesáhlo.

Chápejte mě správně, sám tomu nevěřím ani za mák. Ale vedu tady akademickou diskuzi, protože se mi nelíbí arogantní sebejistota postoje některých účastníků diskuze, která má navíc logickou trhlinu.
Obrázek
Iron Within
Iron Without
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: Pedofilie a ideozločinnost

Příspěvek od Pepa »

Ilgir píše:Chápejte mě správně, sám tomu nevěřím ani za mák. Ale vedu tady akademickou diskuzi, protože se mi nelíbí arogantní sebejistota postoje některých účastníků diskuze, která má navíc logickou trhlinu.
To, že výrok X vyvrátím pomocí protipříkladů (ve skutečnosti by stačil jenom jeden a nemusí to nutně být ten o dvojčatech) má logickou trhlinu kde? :think:
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Pedofilie a ideozločinnost

Příspěvek od ilgir »

Pepa: Tys ale výrok X nevyvrátil. Nebo jsi mě o tom aspoň logickými argumenty nepřesvědčil. Viz můj předchozí post.
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: Pedofilie a ideozločinnost

Příspěvek od Pepa »

Však já se také bavím jenom akademicky. Protipříklad je snad uznávaná dokazovací technika.
Odpovědět

Zpět na „Realita a pseudorealita“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 4 hosti