Rozsudky

O lidech, o vztazích, o politice, o názorech, o opicích a o ufonech.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozsudky

Příspěvek od Vallun »

Tak přiznejme si, že úplně ze začátku tak trochu fandil Kindlovi i třeba tady Vallun prostě proto, že Kindl měl velkou profesní autoritu. Jako autoritu ho brali i moji bývalí spolužáci na PF UK. A asi to není nezasloužené, jen je to prostě zločinec.
Tak tak,já to nechtěl zmiňovat, aby to nebylo špatně pochopeno, ale asi jsem měl...

Kindl je zajímavý autor (umí vyprávět), a velmi dobrý právník, navíc jako člověk je asi laskavý a ochotný...jen mu prostě chybí morálka a je zapleten do takových věcí, až z toho vstávají vlasy hrůzou i kapitánu Piccardovi...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Resurrection
Příspěvky: 5415
Registrován: 26. 9. 2006, 11:34

Re: Rozsudky

Příspěvek od Resurrection »

Secrets are power.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozsudky

Příspěvek od Vallun »

to je síla....:(
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Rozsudky

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

No kurva...
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Sosacek
Příspěvky: 25735
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Rozsudky

Příspěvek od Sosacek »

1) jak to muze soudit zena politika kdyz jde o zesmesnovani politiku?
2) nejsou exemplarni tresty zakazany?
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozsudky

Příspěvek od Vallun »

1) podle mne je to absolutně nepříjatelné...

2) ehm 100 dní vězneí, když odmítl jiné možnosti není exmplární trest...a čmárat po cizích plagátech se prostě nesmí....
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Rozsudky

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

1) špatná otázka; Jak může soudit žena politika, který je přímo z politické strany, která je stranou soudu, navíc ve volebním obvodu dotyčného politika?
2) trest není exemplární (v tom s Vallunem souhlasím)... měl zaplatit, to odmítl, tak mu navrhli 2 alternativní tresty (domácí vězení a veřejně propěšné práce), které odmítl, takže za to musí nastoupit do vězení
3) pochopitelně to nic nemění na obvinění, které je... já nevím... chybí mi na to slovní zásoba - propagační plakáty politické strany (která je navíc namočená snad v každém korupčním skandálu od převratu) lze těžko chránit před takovýmto vyjadřováním názorů ze strany občanů, jimž jsou de facto vnucovány (čili s Vallunem velmi zásadně nesouhlasím)

Každopádně zajímalo by mě, co s tím může angažovaná veřejnost dělat. Jde myslím o skutečně učebnicový případ občanské neposlušnosti/pasivního odporu ze strany toho řidiče, takže ten se nejspíš plánovitě nechá vláčet státní mocí (a čest mu za to!), ale bylo by dobré, aby to mělo nějaký účinek. Teď teda myslím "systémové" řešení, ne že někdo soudkyni i s manželem uřízne hlavu a vystaví pro výstrahu na náměstí.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozsudky

Příspěvek od Vallun »

3) pochopitelně to nic nemění na obvinění, které je... já nevím... chybí mi na to slovní zásoba - propagační plakáty politické strany (která je navíc namočená snad v každém korupčním skandálu od převratu) lze těžko chránit před takovýmto vyjadřováním názorů (čili s Vallunem velmi zásadně nesouhlasím)
Kdyby to udělal u jendoho plakátu, tak ano, je to vyjádření nesouhlasu, ale pokud to dělá ve velkém, tak zase zasahuje do svobody projevu druhých...navíc v tom vidím to,ž eorpavdu poškozuje majetek druhých... Kdyby si zaplatil vlastní inzeráty, tak tam ať zveřejňuje cokoliv pravdivého...lae takhle, nevim no, prostě mi to nepřijde správné.
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Sosacek
Příspěvky: 25735
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Rozsudky

Příspěvek od Sosacek »

Eleshar_Vermillion píše:Každopádně zajímalo by mě, co s tím může angažovaná veřejnost dělat.
No to je jednoduchy, napada me hned nekolik moznych zpusobu jak ...
Teď teda myslím "systémové" řešení, ne že někdo soudkyni i s manželem uřízne hlavu a vystaví pro výstrahu na náměstí.
... aha, tak nic.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
midewiwin
Příspěvky: 4817
Registrován: 18. 12. 2006, 09:56

Re: Rozsudky

Příspěvek od midewiwin »

Vallun píše:
Ruml je dost dávná historie.
Ale taky ukázkovej případ...
Pokud se pamatuju, tak je to spíš ukázkový případ snahy o maximálně otevřený postup.
1. Vzali ho sice na odvolání, ale spolu s ním všechny, kteří dosáhli stejného počtu bodů
2. Chtěl, aby u každé zkoušky byl svědek, k jeho státnicím byli navíc přizváni novináři
Jestli byly nároky obecně nižší než třeba v Praze, není to podle mne jeho vina.
Čas neexistuje.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozsudky

Příspěvek od Vallun »

To je sice možné, že chtěl, aby tam byl svědek, ale realita byla jiná...zejména vtipné jsou vzazky o sekretářkách posílaných na semináře, aby dostal zápočty za účast:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Wild West

Re: Rozsudky

Příspěvek od Wild West »

Den Grasse:
A do koho ho jako máme zatlouct?

K tomu právě vznikla důmyslná RPG hra ve vedlejším tématu.
A čemu to pomůže? Podle mého ničemu.
Podle mne všemu. Hra se hraje na větším hřišti, než práva v Plzni - to je jen odbočka. Hraje se o to, aby stát nedopadl stejně, jako plzeňská práva. Zatím upíři drtivě vedou.
No offence, tohle mi přijde jako dost spiklenecká teorie.
A když už se to mělo rozjet, dalo se to udělat i jinak. Podstatně jinak.
To je osobní zkušenost, jak si lze snadno domyslet. Pokud tušíš, jak se to dalo dělat jinak, sem s tím; recept bude dlouho aktuální pro mnoho lidí.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Rozsudky

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Malá ilustrace toho, proč si asi Dvořáková od začátku "buduje takovou publicitu":
http://praha.idnes.cz/policie-obvinila- ... zpravy_cen
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozsudky

Příspěvek od Vallun »

Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
DenGrasse
Příspěvky: 623
Registrován: 3. 3. 2008, 21:46

Re: Rozsudky

Příspěvek od DenGrasse »

Vallun píše:Zase - ohrazuješ se proti slovům doktora, který prohlásí pacienta za mrtvého, neřešíš příčinu úmrtí.
Příčina úmrtí je ta, že doktor odpojil pacienta od přístrojů a to ve chvíli, kdy se pacient po dlouhé a těžké nemoci konečně začal uzdravovat.
Vallun píše:
Ruml je dost dávná historie.
Ale taky ukázkovej případ...
Nevím přesně čeho je ukázkovej případ. Slyšel jsem, že se na školu těsně nedostal, tak snížili hranici a vzali všechny před ním až po něj. Není to úplně běžné jednání, ale je to jednání, které nikoho nepoškodilo.
Jinak, zrovna Rumlovi nijak nefandím, o dotyčném vím jisté věci, které jsou sice "dobnosti" v kontextu velké politiky, nicméně vělmi výmluvné.
Vallun píše:
opravdu ti připadá, že dnešní systém produkuje nějaké morálně zodpovědné právníky???
Ne, ale měl by...
Rozhodně. Ale zrušením Plzně se systém nespraví; chyba je jinde.
Vallun píše:Sranda je, že drtivá většina těch maldších zjevů právě tam tu zkoušku udělala...
O tom pochybuji; a nebyli to zdaleka jen mladší zjevy. Ti starší byli, s jednou výjimkou, ještě horší.
Vallun píše:Ano, protože jsem chtěl, aby ses nad tim zamyslel a nepsal s prominutim rkaviny o tom, že se seznámili až nad EliOZ...to je totiž nesmysl.
Psal jsem už předtím, že to nevím; protože někdo, možná ty, tvrdil, že vzniklo až za Pospíšilova děkanování, což jsem vyvracel. Ale nevím kdy přesně; pokud to víš, tím lépe.
Newmusí být zločinec, ale mělo by to vést k hlubšímu zamyšlení nad věcí, ne?
Pokud někdo po skandálu dobrovolně odstoupí, pak je to pro mne pozitivní signál, neboť to v našich končinách není zvykem. Bez hlubší znalosti věci těžko soudit.
Je Naivní předpokládat, že zaniknou vazby, když se někdo vzdá jedné z mnnoha křesel, které má, považovat takový zánik za logický neodpovídá racionálnímu řádu věcí, které znám.
Aniž chci Kindla hájit, on se pokud vím vzdal většiny křesel.
Vallun píše:
Nic ve zlém, ale předtím jsi psal, že "zkoušky v Plzni byly lehké a každý to musel vědět". Čili se mi zdálo, že to vztahuješ na všechny.
Zkoušky v Plzni byly lehčí, než zkoušky v Praze, mé zkšuenosti jsme už popisoval, navíc znám člověka, co studoval obě fakulty zároveň a může tedy porovnávat zdaleka nejlépe...
Mé zkušenosti jsou jiné, takže se asi neshodneme. JEemožné, že je to dáno rozdílnou dobou studia. Další debatu na toto téma považuji za zbytečnou; přestože jsem poukázal na různá možná vysvětlení, trváš na své pravdě. Měj si ji tedy.
Vallun píše:
Ano, dvě kategorie studentů tam byly. Ale každý to vědět nemusel. Dokonce nemohl. Ujišťuju tě, že jsem po tom dosti intenzivně pátral, dokonce s nasazením agenta $D a nic. Čili ona druhá kategorie studentů byla velmi pečlivě uzavřena.
Nevím, jak ybch Ti mohl věřit, když já na ně narazil bez jakékoliv snahy několikrát a někteří z nich, nemálo, bylo přímo označeno v médiích...
I já jsem o tom slyšel; právě proto jsem pátral jestli je to pravda, nebo jen pomluvy. Mám s pomluvami bohaté zkušenosti - vlastní a velmi nepříjemné a jsem proto na ně dost háklivý. Vím velmi dobře, že lidé dokážou, ze závisti či prostě zlé povahy, vyprodukovat neuvěřitelné pomluvy. Proto jsem chtěl zjistit, zda se to zakládá na pravdě a byl jsem v tom 100% neúspěšný. Z řad běžného studentsva prostě žádný přístup do VIP nebyl. Tečka.
Vallun píše:
Pokud má někdo dojem, že tam stačilo přijít s obálkou v ruce, je padlej na hlavu.
Nebylo třeba ani to, dost lidem se to přímo nabízelo...policistům, pracovnicím správných fiannčích úřadů, podnikatelům, politickým kamarádíčkům...
Patrně ano. Nicméně struktury, které tak činily, jsou již ze školy pryč.
Vážně Ti musím vysvětlovat, že škola je víc, než jen budova? Pokud ano, tak sorry, ale nemám o diskusi zájem.
Tvoje věc. Někdo, myslím WW, tady napsal cosi ve smyslu, že lidé jsou odpovědni za to, jak instituce využívají. Bezesporu za to lidé kolem Kindla jsou odpovědní. Ale svou odpovědnost by si měli nechat; nelze ji přičítat škole, ani když je něco víc než budova.
Vallun píše:Vím, kdo všechno se Kindla zastával, dlouhou dobu to byly stovky lidí, nejméně třetina studentů z Plzně - v diskusích, na kameru Tv a pod. A to i studenti z Prahy, keří s nim neměli téměř nci společného...
Třetina studentů z Pzně je 600 lidí z akuálního stavu a asi 2500 lidí celkem; opravdu byli všichni v TV? Diskuse, které jsem viděl, navštěvovalo do 50 lidí a zdaleka ne všichni se ho zastávali. Jak to bylo v Praze, netuším.
Eliášovo jednání nedává tak docela smysl.
Z hlediska toho jak to dnes dopadlo asi ne. ALe tenkrát mi to tak jasné nebylo a podle toho, jak byl zapálenej a podle toho, že rozhodně neni hloupej, bych řekl, že ty možnosti reálně měl. Problém je, že ty a někteří další to nechcete vidět, že by se na straně "těch čistých" hrálo stejně špinavě jako na té druhé, takže ho radši označíte za blázna.
Neslučuji je já, ale AK. Hodnotit musí obě kritéria a dneska je logicky mnohme důležitější to odborné...a tam je prostě situace mizerná.
Souhlasím. Nicméně většina debaty, co se tu odehrála, byla o tom, co se na škole napáchalo v minulosti a jak proto AK udělala správně, když jí zařízla. Čili se tu ty věci opravdu slučovaly.
Ta odborná úroveň - nebudeme si nalhávat že je nějak extrovní, ale je opravdu tak katastrofální? Jak je na tom třeba Olomouc? Opravdu o tolik lépe? Jak jsou na tom různé PEUNI apod.? Škola tvrdě pracovala a pracuje na tom, aby se ta situace zlepšila.
MTvá forma kritiky je nemorální, kritizuješ toho, kdo řekl, že je problém, místo toho, kdo problém udělal. Dvořáková jednala správně a přiměřeně situaci.
Kritizuju, že nepostupuje jak má, že si nastavuje kritéria podle svého a že se na zviditelňuje v médiích na úkor (nevinných) lidí, kteří jsou jejím jednáním postiženi. Její jednání je nemorální, nikoli moje; más trochu nepořádek v pojmech. Už jsem sice pochopil, že považujete všechny studenty Plzně za viníky jejich neštěstí, ale to je pro mne tato představa nepřijatelná.
Má kritika je mírná, protože kritizuju jenom jasné věci, které udělala, nekritizuju ani jí jako takovou.
Pokud chceš vidět kritiku, podívej se na :
http://dneskamyzitravy.cz/ do prohlášení spolku Šalamoun.
Trvalo například dlouho, než se vůbec podařilo objasnit, že v Plzni kromě podvodníků jsou i normální studenti a ona k tomu příliš nepřispěla.
O tom ale nikdo relevantní nepochyboval a fakt nevím, rpčo by to Dvořáková ěmla zdůrazňovat...
Například proto, že sama nejaktivněji přispěla k onomu neblahému mediálnímu obrazu a udělala stovkám lidí ze života peklo.
Eleshar_Vermillion píše:Osvěž své google-fu, je zatím příliš slabé.
Betesporu. Nicméně, snad časem.
Eleshar_Vermillion píše:
No offence, tohle mi přijde jako dost spiklenecká teorie.
Špatně! Opět odkazuji na tvé google-fu... proti Dvořákové vzápětí šly velmi temné síly z míst, odkud by to soudný člověk nikdy nečekal. Spiklenecká teorie hadr.
Problém je, že ona sama není nijak světlá síla. Podívám-li se na její minulost a profil, je celkem jasné kam patří a odkud pocházejí její metody. Jinými slovy, stane-li se obětí temných sil, padla za oběť sobě rovným a není čeho litovat, naopak. Pořád mi není jasné, jak můžete považovat za morální autoritu někoho takového.
Eleshar_Vermillion píše:
Ruml je dost dávná historie. A co se týče vyššího morální odpovědnosti právníků... opravdu ti připadá, že dnešní systém produkuje nějaké morálně zodpovědné právníky??? Mně teda ne.
Širší problém a zajímavá otázka. Cosi mi říká, že právo by se u nás mělo nejspíš začít dělat celé znovu a lépe.
Ano, s tím se dá souhlasit. Minimálně zavést do výuky práva nějaké etické standardy.
Eleshar_Vermillion píše:Tak přiznejme si, že úplně ze začátku tak trochu fandil Kindlovi i třeba tady Vallun prostě proto, že Kindl měl velkou profesní autoritu. Jako autoritu ho brali i moji bývalí spolužáci na PF UK. A asi to není nezasloužené, jen je to prostě zločinec.
Jak to bývalo dříve, netuším; vyjadřuji se jen k věcem za posledních 5 let, kdy jsem byl účastníkem dění. Jinak, co se týče odbornosti, lze jistě konstatovat, že Kindl je velký odborník, o tom není a nebylo nikdy sporu. Navíc je osobně, jak říká Vallun o příspěvek výš, pravděpodobně i laskavý a ochotný pomoct. O tom, kde komu nezištně pomohl, se vyprávějí celé příběhy. Škoda že se asi nikdy nedozvíme, jaké vlastně to pozadí je.
Wild West píše:
A do koho ho jako máme zatlouct?
K tomu právě vznikla důmyslná RPG hra ve vedlejším tématu.
Příliš důmyslná... $D
A čemu to pomůže? Podle mého ničemu.
Podle mne všemu. Hra se hraje na větším hřišti, než práva v Plzni - to je jen odbočka. Hraje se o to, aby stát nedopadl stejně, jako plzeňská práva. Zatím upíři drtivě vedou.
Na tom velkém hřišti se už ale ztrácím; prostě jsem mu nedorostl a kdoví jestli někdy. Čili se na něj můžu dívat, komentovat, ale to je všechno. Nicméně doufám, že stát AK nezruší... V Plzni taky vedli, ale nevydrželo to.
Eleshar_Vermillion píše:Malá ilustrace toho, proč si asi Dvořáková od začátku "buduje takovou publicitu":
http://praha.idnes.cz/policie-obvinila- ... zpravy_cen
Nějaké náznaky, že se nejedná o vyřizování účtů mezi dvěma temnými silami?

Mimochodem: o tom, kdo je zlý, obvykle jasně vypovídá poměr mediálních sil.
Oni ho někým nahradí... jistá spolužačka mi vyprávěla, jak to na soudech v Praze vypadá s konkursy na asistenty soudců. Nemám iluzí.

Jinak, pokud se zde přítomní obávají vnášet sem jisté informace, mohu na svém foru založit přísně omezenou sekci, kam nebudou mít vstup boti, takže se na věci tam uveřejněné nebude dát dostat přes vyhledávače. S přístupem přísně omezeným a na doporučení. Pokud by byl zájem, řekněte.
Naposledy upravil(a) DenGrasse dne 16. 2. 2012, 13:02, celkem upraveno 1 x.
hyperpasivní myšohryz

Gramarínová věž
Odpovědět

Zpět na „Realita a pseudorealita“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 9 hostů