Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

O lidech, o vztazích, o politice, o názorech, o opicích a o ufonech.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
midewiwin

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od midewiwin » 3. 5. 2020, 18:11

Argo píše: Fakt netuším, o jaké lidi vlastně jde.
To je asi největší malér a příčina našeho neporozumění.
Já tyhle komenty nepíšu z pražské perspektivy, jak jistě víš.
Znám dobře lidi, co loni jezdili na Letnou z poměrně velké dálky. Do vlaku si s sebou brali transparenty vlastnoručně vyrobené ze starých prostěradel a mysleli naprosto vážně, že by to měl Babiš zabalit, protože už je nebaví poslouchat jeho lži. Podle jejich názoru Babišovo premiérování tomuto státu škodí. To byl jejich důvod, ne podpora pro Kalouska a jiné politické vykopávky. Nemají v úmyslu volit je příštích volbách. Rozhodování, komu to hodit, bude těžké, ale podle nich pořád lepší než trpně čumět, jak ten bagr nerušeně bagruje.
Takže o těchhle lidech mluvím.
Čas neexistuje.

jjelen

Příspěvek od jjelen » 3. 5. 2020, 18:28

Argonantus píše:
3. 5. 2020, 17:38
Pravil jsi, že Babiš je nejhorší.
Ne.
A ano-li, pak mi dovol abych to zkorigoval: Babiš se z té party vymyká tím prorůstáním do byznysu a střetem zájmů, respektive jejich mírou a způsobem. To snad nenpopíráš?
Imho to ale neznamená, že je nejhorší jen přinesl něco, co tu vlastně ještě tak docela nebylo, alespoň tak moc či otvřeně.
Mafiánství Babiše - nevim, já bych tomu věřil, leč byla by to čirá dojmologie (nemám toho pána rád a nelíbí se mi, nepochybně to bude zločinec!). Že se stal mafiánem potom, co získal agrofert nebo vstoupil do politiky netvrdí snad nikdo, to by bylo skutečně trochu přitažené za vlasy. Ale co možnost, že se jím stal ještě před tím, než ty miliardy měl?

midewivin: +1

Argonantus
.

Příspěvek od Argonantus » 3. 5. 2020, 18:40

midewiwin píše:
3. 5. 2020, 18:11
Znám dobře lidi, co loni jezdili na Letnou z poměrně velké dálky. Do vlaku si s sebou brali transparenty vlastnoručně vyrobené ze starých prostěradel a mysleli naprosto vážně, že by to měl Babiš zabalit, protože už je nebaví poslouchat jeho lži. Podle jejich názoru Babišovo premiérování tomuto státu škodí. To byl jejich důvod, ne podpora pro Kalouska a jiné politické vykopávky. Nemají v úmyslu volit je příštích volbách. Rozhodování, komu to hodit, bude těžké, ale podle nich pořád lepší než trpně čumět, jak ten bagr nerušeně bagruje.
Takže o těchhle lidech mluvím.
Tak mezi ty naprosto bezpečně nepatřím a patřit nechci.
Smysl jejich protestů mi naprosto uniká a občas se jim daří z totálního nepochopení věci výrazně zkomplikovat.
Například vstupy do justice (zvláště časté a oblíbené).

Eleshar_Vermillion
černá eminence

Příspěvek od Eleshar_Vermillion » 3. 5. 2020, 18:44

Sosacek píše:
3. 5. 2020, 10:19
Babis je neco druhove odlisneho. Typci ored nim byli klasicti vychodoevropsti zkorumpovani smejdi.

Babis je cesky Orban nebo Putin. Uplne jiny level hrozby.
Hele, nesouhlas. Babiš je z nich jen jeden z těch nejchytřejších, protože na rozdíl od většiny měl jako estébácká elita přístup ke kvalitnímu vzdělání. Ale řekl bych, že třeba takový Klaus byl vždycky mnohem horší než Babiš. Totéž Kalousek. Nevím o tom, že by nechal Babiš někoho zavraždit (možná Mrázka... ale zase je možné stát se vůbec českým premiérem, aniž by vás někdo podezříval, že jste nechali zavraždit Mrázka?).

Jako ve skutečnosti bych to viděl přesně obráceně - Babiš je klasický východoevropský zkorumpovaný šmejd. Hrozby jsme tu už měli horší, třeba ten Klaus a Kalousek. Zeman samozřejmě. Mladý Klaus je hodně hnusný. V ODS třeba Blažek. Babiš mi připadá spíš podobný Trumpovi - v politice je kvůli byznysu a kvůli egu. Což neznačí, že není nebezpečný, ale v USA taky skutečnou hrozbou není Trump sám o sobě ale spíš lidi jako Moscow Mitch či Mike Pence.
Jjelen píše:Hm, a jsme zase u toho. Tobě vadí člověk co má styky s mafiány, mě osobně vadí ještě víc člověk který je sám mafiánem.
Tohle mi přijde dost akademické, zejména když si to konkretisujeme těmi hrůzami, se kterými lidi jako Gross, Paroubek, Topolánek a Nečas lezli do postele.
Jjelen píše:A pak tu máme ten střet zájmů a kumulaci moci jako prase. Tady se nehraje "co kdybych tuhle zakázku přihrál svejm kámošum" ale "co kdybych tu zakázku přihrál sobě", což mi připadá aspoň o level horší.
Jako u premiéra je toto skutečně novinka, jako uznejme Babišovi, že je svým předchůdcům důstojným nástupcem a věci adekvátně posunul a vyvinul. Nicméně u ministrů či krajských politiků přihrát zakázku sám sobě není nic šokujícího.
Jjelen píše:A ano-li, pak mi dovol abych to zkorigoval: Babiš se z té party vymyká tím prorůstáním do byznysu a střetem zájmů, respektive jejich mírou a způsobem. To snad nenpopíráš?
:lol: :lol: :lol: Tak toto byh určitě zpochybil. Za Paroubka se říkalo, že organisovaný zločin prorůstá do státní správy. Za Topolánka zase že státní správa prorůstá do organisovaného zločinu. Babiš se pak dal na politiku podle toho, že si už korupci nemohl dovolit (jakože na to němel peníze).

Pro nepamětníky připomínám základní studijní materiál: https://www.nfpk.cz/p/mapa-ceske-korupce

Jako ano, není to nejmodernější učebnice na trhu, ale v našich poměrech věřím, že nejen principy lze aplikovat stále, ale i samotný věcný obsah je aktuální, byť momentálně často jen zalezlý v nějaké díře a čekající, kdy by zase kde mohl vystrčit hlavu.
DIE FOR THE DOW!
\\[T]// PRAISE THE SUN! \\[T]//

midewiwin

Příspěvek od midewiwin » 3. 5. 2020, 19:01

Argo píše:Tak mezi ty naprosto bezpečně nepatřím a patřit nechci.
Smysl jejich protestů mi naprosto uniká a občas se jim daří z totálního nepochopení věci výrazně zkomplikovat.
Všimla jsem si, že jsi v tomto ohledu mimo.
Těmi vstupy do justice zřejmě myslíš projevy nedůvěry vůči Mařce B. /vzhledem k jejímu vztahu k Zemanovi. Jinak si nic nevybavuju. Mně upřímně řečeno ta osoba taky k srdci nepřirostla. Zvlášť mě otrávilo, jak tenkrát volila dohodu s JM.
Lidi, o kterých se bavíme, jsou toho samého typu, co byli ochotní podpořit odpůrce oposmlouvy v televizní válce a které jsi svého času na těchto stránkách vyzýval k nástupu do ulic v naději, že se podaří pohnout korupčním systémem a korupčníky dostat od válu, v lepším případě do tepláků. Zkrátka jsou to podivné osoby, co ještě pořád věří, že veřejnost může něčeho dosáhnout.
Naposledy upravil(a) midewiwin dne 3. 5. 2020, 19:14, celkem upraveno 1 x.
Čas neexistuje.

Argonantus
.

Příspěvek od Argonantus » 3. 5. 2020, 19:07

Argonantus píše:
3. 5. 2020, 17:38
Pravil jsi, že Babiš je nejhorší.
Ne.
Aha, tak co tedy znamená tato věta?
S nebezpečností Babiše plně souhlasím, to (prostředky) je přesně proč ho vidim jako větší zlo než ostatní premiéry od dob oposmlouvy.
S tímhle jsem si dovolil polemizovat - že je to sice trochu jiné, ale rozhodně ne horší, než galerie ostatních premiérů od opoziční smlouvy (vynechal jsem samotného Zemana, rozhodně by nijak nevybočoval).
Babiš se z té party vymyká tím prorůstáním do byznysu a střetem zájmů, respektive jejich mírou a způsobem. To snad nepopíráš?

Vymyká se jen tím, že je miliardář, co se stal premiérem, nikoli obráceně, že zbohatl v důsledku premiérování, jak je zvykem v případě Grosse (ten si toho moc neužil, pravda), Topolánka nebo Paroubka.

Jinak že by střet zájmu byl nějakou novou kvalitou?
Když třeba Schwarzenberg (taky miliardář už před politikou, přesně jako Babiš) bral zemědělské dotace z EU, mimochodem prakticky ty samé, co Babiš, a v případě chyb v dotacích mu tyto jeho kámoš Kalousek coby ministr financí odpouštěl?
Nebo když si Gross kupoval akcie a podílové listy s přesně stejným cílem vyhýbat se daním, jako Babiš? Mimochodem, celé prosadil coby patent Kalousek?
Nebo Kalouskova letitá podpora heren, sloužící k praní peněz a daňovým únikům?

Novou kvalitu vidím v přímé podpoře organizovaného zločinu, třeba u Klausovy amnestie, spojené s ministrem Blažkem a řadou dalších velikánů (tuším, že Nečasova vláda). Když si zločinci napíší amnestii a president jim to podepíše, to je za mne úplný vrchol absurdity, který těžko někdo přebije. Nebo když předseda vlády jezdí do zahraničí prodávat ministerská křesla divným týpkům do zahraničí (Miloš Zeman coby premiér).
Čím je proboha Babiš v tomhle nový nebo originální?
nevim, já bych tomu věřil, leč byla by to čirá dojmologie (nemám toho pána rád a nelíbí se mi, nepochybně to bude zločinec!).
Tak asi. Já mám podobné dojmy ze všech. Viděl jsi ty fotky Topolánka z jeho vily v Toskánsku? Nebo tu historku o Paroubkových narozeninách a Kočkovi?
Trestněprávně neobstojí nic z toho, nevím o jasném případu, kdy by některý z premiérů spáchal přímo zločin. Možná ten Zemanův kšeft a křesly, ale to je dávno promlčené. A nikdo to nevyšetřoval, protože tehdy nějaké státní zastupitelství ještě vůbec nefungovalo.
Ale co možnost, že se jím stal ještě před tím, než ty miliardy měl?
To se pohybuješ v té IMHO velmi nešťastné Zemanovské logice, že co milionář, to dozajista zločinec - "tuneláři, bankéři a prostitutky". Já si pamatuji, že Babišův Agrofert začal kupodivu vadit až ve chvíli, kdy se ukázalo, že by mohl vyhrát volby a úplně převálcovat klasické strany. V devadesátých ani nultých letech o tom nikdo ani neštěkl.

Babiš je zcela jistě a mimo pochybnost řadový, ba až sériový estébák, typ PZO. Což mně třeba docela vadí, ale jeho voličům nikoli. A musím uznat, že vzhledem k politické angažovanosti Klause a Zemana nebo Jana Kavana a jiných oblud je to opravdu detail.

Ještě pro úplnost - proč jsou moje námitky proti Babišovi směšné, to jsem už řekl.
Zbytečné jsou proto, že se Babiš za pár let - řádově asi pět - odebere cestou všeho smrtelného v politice a vyjde z módy.
Jelikož je jeho strana one man show, nejspíš po ní moc nezůstane.
A marné jsou proto, že nevidím žádnou sílu, schopnou ho porazit. Všechno jsou to tragédi a břídilové, kteří mu nechtěně dělají reklamu neustálým opakováním jeho jména.

Eleshar: +1, dost přesně. Alespoň někdo si něco pamatuje.

Vallun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vallun » 3. 5. 2020, 19:56

Klaus už není, ale zlodějů plno ve všech těch stranách stále tak nějak rovnoměrně. Což ale není třeba řešit, protože Babiš.
Totální bezideová prázdnota, volte nás, protože proto. Proč vlastně?
Tady s Tebou velmi souhlasím - opozici chybí jakýkoliv pozitivní program a snaha zviditelnit své osobnosti. ČSSD je na tom ale lautr stejně, jen díky názvu spíš předpokládáš, že má nějakou soc-dem politiku...
Schwarzenberg se mu nevzdálil ani na milimetr a udatně mu pomáhal proti zlé policii. Kupodivu, v Praze vládne frontální lobotomie a nikdo si to nepamatuje. Mravní sloup lidstva? Fakt, jako?
(Mimochodem, Eleshar to říkal, a já mu tehdy nevěřil. Měl recht, zpětně viděno. Kníže je normální posera, nic víc, nic méně.)
Pořád si myslím,že by byl o dost lepší prezident než Zeman, ale ano, tyto výhrady jsou oprávněné.
Klausova amnestie, dokonalé ticho.
Vážně? Stížnost k ústavnímu soudu a trestní oznámení/žaloba pro velezradu je málo?
Zemanův novičok, ticho.
Eh, vážně? Skoro to vypadá, že mimo Prahu neexistuje, co není ve zprávách... Senát se proti Zemanovi ohradil, víc dělat prostě nemůže...
Problém s dluhy a exekucemi, který se týká možná milionu lidí, nezájem.
Eh, cože? zatímco výše uvedené lze považovat za přehlédnutí, tak tohle už je vyložená mystifikace! Farský i Čižinský tohle řeší tak často - a zatím úspěšně - že mne s tím serou. Tohle fakt není největší ani celospolečenský problém tohoto státu - naopak, nevymahatelnost práva by problémem byla mnhoem víc, ale tlak opozice donutil vládu to řešit a dokonce většina návrhů opozice byla přetavena do vládního návrhu, pokud někdo řešení brzdí, tak Babiš, aby na příslušné elgiuslativě byla jeho nálepka a ne opozice, která dokonce na tom poměrně efektivně spolupracuje...
Pokud někdo něco opravdu v politice udělal užitečného, tak ho většinou všichni pražští demokrati kolektivně poblili, jak se zahazuje s nějakým Babišem, a pak ho cestou pryč ještě kopli do hlavy. Štern, Pelikán. Benešová, která bude následovat. Šlachta.
Tohle je složitá otázka, dříve už jsem pospal, jak Babiš pracuje.
Je fakt, že v oblastech mimo jeho zájem dává prostor udělat sem tam něco dobrého... ovšem jak to vnímat?
Na jednu stranu, jednotlivě jde o dobré skutky, ale současně jde o fasádu pro Babišův holdingový korporát...
Jinak stále myslím, že jsem si ten směr vytknul sám už před delší dobou - jsem přesvědčen, že lépe může být, až naše generace půjde celá do prdele jako celek. Vůbec nevidím žádné zlepšení v tom, že budeme ještě do něčeho zasahovat. Už jsme toho zkurvili dost, srovnatelně s generací našich rodičů.
Tak přísný bych nebyl, je potřeba, aby se propojovali lidé více generací, aby se zkušenost mísila s nadšením a idealismem...
Celá Evropa se ocitá ve vážné krizi, vlastně ani ne zdravotní nebo ekonomické, to se nějak vyřeší, ale idejí, hodnot a ujasnění si, co je vlastně důležité. Hrozí nám docela akutní nebezpečí z více stran, která bude třeba řešit.
Tohle je velká pravda...
Babiš není rozhodně více nebezpečný, než Gross, absurdní figura, dosazená přímo organizovaným zločinem (nějaký Mrázek).
A kdo byl největším Mrázkovým konkurentem a zároveň ochodním partnerem??

Jinaks zapoměl na Nečase, což byl především hormony ovládaný amatér...ódeesácký Sobotka...

Ale především, všichni tihle šli více či méně Babišovi na ruku...
Babiš je stát řízený jako bagr, nic více a nic méně. Plno jeho kolegů nezvládalo ani to.
Vřískání, co všechno Babiš dozajista udělá a čím hrozí u mne zastiňuje ten drobný fakt, že někteří to už doopravdy udělali. Na demontáži demokracie odevzdali nejvíc člověkohodin pánové Klaus a Zeman v době té oposmlouvy, to není sranda hned tak dohnat.
Tady to každý vidíme jinak - Babiš se tak nějak podílel na spoustě excesů předchozích premiérů, protože si zajišťoval vlastní profit, a jako bagr je řízen jen v tom, co se přímo netýká holdingu...tam je to slušnbě seřízené auto.
Dobrá, uznávám, u Babiše je to mafiánství spíš dojem,
Ehm...:) Je šikovný a bohatý, takže se cokoliv prokazuje těžko, ale...
midewivin: já se teda domnívám, že nadávání na Babiše není důvod ku zatracení strany, zato to je pro ni očividně cesta do bezvýznamnosti
+1
Člověk, který je premiér a miliardář nepotřebuje být mafián, to je totálně na hlavu.
Vampire lord není nutně klasický mafián...
Že se stal mafiánem potom, co získal agrofert
no, on se stal mafiánem spíš tím, jak získal Agrofert...doteď to není pořádně objasněné:/
Tak se o tom, sakra rozepiš víc, tohle je to, co mne fasicnuje asi nejvíc - samozřejmě do justice vidíš víc, než my všichni dohromady, to uznáváme dopředu.
Ale jen těsně vedle tzo vypadá dost jinak - Letná/Milion chvilek zuabránili mj. plánu na odvolání Pavla Zemana - to je podle Tebe dobře nebo špatně?
Benešová se chová v legislativě - do které zase nějak vidím já, byť o dost méně než dříve - ne jako bagr, ale jako parní válec, řadu věcí, která dobře fungovala, rozválcova...
Babiš je z nich jen jeden z těch nejchytřejších,
on moc chytrý není - není blbec, ale intelektem nevyniká. Je nesmírně pracovitý a velmi metodický, důsledný. Etos úspěšného podnikatele je spíš nedorozumění - většinu byznysu za něj dělají jeho lidi... a je otázka nakolik úspěšně, vzhledem k obrovským úvěrům by to mohlo vypadat že moc ne, ale u těhlech holdingů...:/

televizní válka - krásný případ toho, kdy dvě gangy bojovali proti sobě, oposmlouva byla sice obrzlo, ale televizní amfie nebyla nic moc jiného...
Zvlášť mě otrávilo, jak tenkrát volila dohodu s JM.
Tím se jen ptovrdilo, že ví o čem mluví, když je její součástí...

jinak to srovnávání Kalouska s ostantími je víc věc politická, u ultralevičáka Eleshara to chápu, ale u ostatních?
Babiš je zcela jistě a mimo pochybnost řadový, ba až sériový estébák, typ PZO.
Minimálně, s tim, že PZO nebyl tak úplně málo - protože cizina...takže větší dohled KGB...když pak vezmeš jeho afinitu k Zemanovi...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.

boubaque
bubák; Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od boubaque » 3. 5. 2020, 20:01

Že se do toho motám... Já s Argem v mnohém souhlasím, v zásadě tomu, co říká, nemám (kromě věci níž) co vytknout, i když taky moc nerozumím té nechuti vystupovat proti Babišovi jako proti předchozím vrcholným politikům.

Ale nesouhlasím s tímhle:
Argonantus píše:
3. 5. 2020, 19:07
Já si pamatuji, že Babišův Agrofert začal kupodivu vadit až ve chvíli, kdy se ukázalo, že by mohl vyhrát volby a úplně převálcovat klasické strany. V devadesátých ani nultých letech o tom nikdo ani neštěkl.
Např. tady. (youtube - reportáž prý z roku 2002)
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)last.fm
Hraju/vedu: FATE / Příběhy Impéria, DnD5e; Další, oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch
Hrstka: Star Wars – pilot Aliance Grraugh (Stř: 3 (-1dluh), Pil: 3 (-1dluh), Osob: 2, Voj: 1); R5-K9 (motory, střelba, skok); rolz.org

Vallun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vallun » 3. 5. 2020, 20:18

boubaque - všichni něco zapomínáme, protože bychom se z toho jinak museli zbláznit...

OnGe
malý zelený křečopažout
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OnGe » 3. 5. 2020, 20:40

Na druhou stranu, ne všichni se neustále oháníme tím, že všichni kolem jsou akvarijní rybičky...

Jinak tahle reportáž je vynikající úlovek. Babiš ve vrcholné formě v době, kdy se nepotřeboval moc přetvařovat. Ty plky jak kdo kritizuje EET neví nic o podnikání to dává pěkně do kontextu.
Nežít je jediná životní prohra

výběr z vlastní zahrádky:

:idea: RPG kuchyně: 2010 - 2013 - 2017
:?: Horní progressbar - to se budete divit... možná
:?: Dolní progressbar - dávám tomu rok... maximálně dva

midewiwin

Příspěvek od midewiwin » 3. 5. 2020, 21:01

Ano, ta reportáž toho vypovídá dost. Šlouf, Grégr...
Na druhé straně autorka Lucie Vopálenská, to byl vždycky podvratný živel. Ráda jsem ji sledovala ve skvělém pořadu Na hraně, než ho zrušili.
Čas neexistuje.

Eleshar_Vermillion
černá eminence

Příspěvek od Eleshar_Vermillion » 3. 5. 2020, 21:33

OnGe píše:
3. 5. 2020, 20:40
Na druhou stranu, ne všichni se neustále oháníme tím, že všichni kolem jsou akvarijní rybičky...
No ale jako pokud si někdo myslí, že republiku z babišovského marasmu vytáhne blok demokratických stran v čele s autenticky pravicovou, očištěnou ODS, nebo že se snad stojí za to ptát na něco Kalouska, tak to je jako fakt napřesdržku. Netřeba si pamatovat všechno o všech (resp. v naší zemi neschopných médií se bez toho nelze obejít), ale když se lidí cítí v oposici proti Babišovi tím, že si na čelo namalují modrého ptáka, tak jsou prostě fakt blbí a s nimi proti Babišovi prostě taky bojovat nebudu.
DIE FOR THE DOW!

Vallun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vallun » 3. 5. 2020, 21:45

Jo, ta reportáž je dobrá... myslim, že už byla vedle v upírech:)

Když jsme u toho připomínání:

https://www.euportal.cz/Articles/10970- ... abise.aspx

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/prob ... ertu-29759

Eleshare, jak moc by pomohlo, kdybys odložil svou politickou dezorientaci:)

S ODSkou je to těžké - potřebovala by očistit důkladně, jednoznačně, ale třeba z Fialy mám dojem,že je prostě slabej, ale ne křivej - takový o polovinu méně neschopný Sobotka...

Eleshar_Vermillion
černá eminence

Příspěvek od Eleshar_Vermillion » 3. 5. 2020, 21:53

A podle toho, že říkají "ódéeska" a přitom si pomlaskávají jak pedofil s klíči od sirotčince, ty lidi poznáte nejlépe. O lidech, kteří citují Euportál, raději vůbec nemluvit (odtud asi ty konspirační teorie o covid-19).
DIE FOR THE DOW!

Argonantus
.

Příspěvek od Argonantus » 3. 5. 2020, 22:11

Přiznám se, že o této reportáži jsem v životě neslyšel. mea culpa.
Vůbec se pamatuji na Babiše velmi mlhavě jako na ne příliš zajímavého podezřelého milionáře někde na Slovensku.
Pro českou politiku byl úplně nepodstatný do chvíle, kdy tu začal dotovat ty protikorupční iniciativy ve velkém a koupil plno velmi schopných a výrazných lidí.
A to jsme někde až po pádu Nečase a lze soudobé komenty dohledat na rpgf.
Dělejte si čárky, kolik tam bylo Babišů.

Odpovědět

Zpět na „Realita a pseudorealita“