Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

O lidech, o vztazích, o politice, o názorech, o opicích a o ufonech.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Vallun
Kontaktovat uživatele:

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od Vallun » 3. 5. 2020, 10:41

Argo - respektuju to. Chápu Tě, ale přeci jen - Michálka znám, věřím, že jedná v nejlepším úmyslu, zpětná vazba, zkušenosti a konzultace by třeba stačily...
Já púrostě budu raději naivně věřit Pirátum a dalším, než se spokojit s Babišem - už proto, že z mého pohledu je babiš orpavdu to nejhorší z toho, co je v nabídce.

Resurection - on každý národ je plný nejrůznějších lidí, což je dobře. Nezapomenu na 11.9.2001 a Steva, známého sousedů, který jezdil jako pošťák do WTC - kdyby letadla narazila o 45 minut později, je po něm...., ale on říkal, že je to super, že má volno a dobrý výhled - ani v nejmením nepochyboval, že tohle Ameriku nezlomí a těm sráčům to vrátí i s úroky - samozřejmě, je to něco dost jiného. Nasrat se na virus úplně nepomůže, ten se zastrašit nedá.

Navíc to jsou sice velká čísla, ale Američanů je hodně moc, i jen v tom New Yorku - je otázka nakolik ta přeplněná parkoviště jsou reálný pohled. Ty davy nezaměstnaných jsou cítit určitě víc...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.

Sosacek

Příspěvek od Sosacek » 3. 5. 2020, 10:42

Argo a jeho obhajoba Babise je stara sranda. Nevim, jestli to ma smysl znovuotvirat.
Argonantus píše:
3. 5. 2020, 10:28
Sosáček:
Jasně. Ať žije tolerantní a přátelská politika.
Kdyz ty muzes posilat lidi do prdele, tak muzou posilat do prdele i oni tebe. Budes s tim muset zit.
The future is already here – it's just not evenly distributed.

Vallun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vallun » 3. 5. 2020, 11:13

Znovuto otvírat pro otvírání samo ne, znovu se pokusit to pochopit ano.

Přijde mi důležité, proč to Argo vnímá jinak než my - už proto, že z povahy své profese a zkšueností vidí věci, které my nevidíme (což ale platí i obráceně).

Mne přijde, že Babiš je jen další vampire lord, větší než ostatní minimálně svým záběrem. Argo jej vnímá jako něco druhově odlišného, přijde mi důležité vědt proč. Upřímně, že se jedná o určitou rezignaci mne taky napadlo...

Sosacek

Příspěvek od Sosacek » 3. 5. 2020, 11:19

Babis je neco druhove odlisneho. Typci ored nim byli klasicti vychodoevropsti zkorumpovani smejdi.

Babis je cesky Orban nebo Putin. Uplne jiny level hrozby.
The future is already here – it's just not evenly distributed.

OnGe
malý zelený křečopažout
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OnGe » 3. 5. 2020, 11:22

Argonantus píše:
3. 5. 2020, 10:28
A deprese se netýká mého báječného života, ten jde úplně mimo tohle, ale zjištění, že lidé vlastně některé věci nechtějí odstranit, protože jim to vyhovuje. Vůbec nejde o nějaká práva a o korupci, ale o to, aby byli u moci oni, a ne ti druzí.
Jako v politice? To jo, je to součást hry. Protože bez ohledu na to, co v politice chceš nebo nechceš dělat, tak když nejsi u moci ty, ale oni, tak toho moc nenaděláš. Obzvlášť když se v posledních dekádách etablovalo, že poslanci hlasují podle toho, co se na klubu dohodlo, nemísto vlastního úsudku a svědomí. Proto taky politika vyžaduje schopné lidi vysokých morálních hodnot, ale láká lidi přesně opačných vlastností.
Punk is dead, long live the shit!

výběr z vlastní zahrádky:

:idea: RPG kuchyně: 2010 - 2013 - 2017
:?: Horní progressbar - to se budete divit... možná
:?: Dolní progressbar - dávám tomu rok... maximálně dva

jjelen

Příspěvek od jjelen » 3. 5. 2020, 11:44

Hele kde Argo toho Babiše obhajuje? Akorát tvrdí, že ti ostatní jsou stejní, možná horší, s čímž teda tak úplně nesouhlasím, ale... no nic, to už se tu točilo.
Co mi přijde daleko zásadnější, je ta absence alternativy. Ne že bych třeba já neměl vůbec koho volit, leč i ktěmto "nejmenším zlům" mám tunu výhrad. A klerikálové či starostové nás fakt nevytrhnou. Piráti lepší (teda co do počtu hlasů a prohnilosti - i když na to druhé zatím nebylo tolik času že...), leč myslím že jsou na svém maximu, o moc víc jak 15 % u voleb nedaj, ne v dohledné době. Jo a náké nové středové hnutí co nás všechny zachrání - to už jsme tu párkrát měli. Držím palce, Čižinský na mě působ přeci jen lépe než Babiš nebo Vítek Bártů, ale jsem skeptický.
Nu a pak tu máme starou garnituru, ODSku či socany, které tu jsem ochoten do určité míry snad i hájit, bude-li mi ale někdo tvrdit, že jsou ještě horší Babiše nebo nastejno, myslím, že to dokážu pochopit. Může být, že je to i pravda, ač s tím, tady a teď aspon, nesouhlasím. Pročež by mě zajímalo toto...
Vallun píše:
3. 5. 2020, 11:13
Mne přijde, že Babiš je jen další vampire lord, větší než ostatní minimálně svým záběrem. Argo jej vnímá jako něco druhově odlišného, přijde mi důležité vědt proč. Upřímně, že se jedná o určitou rezignaci mne taky napadlo...
Ale dovedu si představit že už tady i tohle někdy proběhlo. V tom případě bych se laskavě spokojil i s odkazem na místo kde :)

Vallun: Babiš největší zlo? ale no tak, to si vážně, promiň mi to, děláš prdel, ne? Zapomínáš na Okamůru, na bolševiky, na mladého Klause a asi i některé figurky v "tradičních demorkatických stranách", ne?
Imho za Babišovi vazby na Zemana nemůže jen on sám, ale i oposice: že chce A. B. vládnout je pochopitelné, a nechce-li zpívat s anděly, pak mu nezbývá než výti s hradní partou. Nejsem si jist, je-li v tomhle fakt horší než demokrati, minimálně liberál Kalousek svého času o hlasy komunistů celkem stál.

A upřímně, ono to ani jinak nejde. Co je větší zlo, vláda (s) Babiš(em) nebo s bolševiky a Okamurou? Protože momentálně jiná možnost není (mimo "úřednický kabinet odborníků" a náký nejspíš násilný převrat)
Jo, možná ještě vláda jednotné demokratické fronty - která se nejspíš rozpadne dřív, než řeknete OĽANO. Ale to nás nemusí vůbec trápit, enb taková vláda stejně nedá dohromady těch nutných 101 hlasů vlastně... hm

Vallun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vallun » 3. 5. 2020, 12:02

Kdo je liberál Kalousek??

jjelen - pro mne mezi Babišem a bolševiky není rozdíl - jeho vláda stojí na jejich podpoře a on je tím legitimizuje... Okamura nebo Klaus ml. jsou extremisté, ale spíše komické figurky.

Babiš je horší v tom, že mu není nic svaté - použije - nebo zobchoduje - všechno, co mu zajistí podporu, aby mohl dál maximalizovat své zisky. Vzhledem k výchozím podmínkám je nebezpečnější, protože má větší prostředky než kdokoliv.

Za Babišovy vazby an Zemana může Babiš, kdyby se postavil proti němu, tak druhou volbu Zeman nevyhraje...

midewiwin

Příspěvek od midewiwin » 3. 5. 2020, 12:03

Argonantus píše:Nejde o vztah k bagristovi, ale k těm druhým. Ten se v mysli mých Pražanů drasticky změnil.
Tví Pražané už ti nerozumějí, Mozarte?
Mám dojem, že pohled tam odněkud ze severu ti zúžil rozhled. Kdo byl proti Klausovi a ODS, je proti ODS i dnes, i když z ní Junior odešel. To se nemění. Kdo byl proti JM, je proti jejím oplégrům dodnes. Kdo volil Karla S., dnes pravděpodobně z nedostatku lepších alternativ volí Starosty anebo Piráty a horlení pana Fialy vidí stejně jako ty - tj. hodně směšné. Směska Babišových odpůrců je pestrá, ale věřím, že ti, kterým z nějakého mně neznámého důvodu nechceš uznat, že jim jde o právní stát a politickou kulturu a o svobodu, neboli o principy, jaké jsme vyznávali, když jsme se sešli pod balkonem Melantrichu, tvoří hodně velkou část. Může si toho všimnout každý, kdo není předpojatý.
Čas neexistuje.

jjelen

Příspěvek od jjelen » 3. 5. 2020, 12:49

Miroslav Kalousek, svého času stojící o vládu s Paroubkem. Jejich vláda by stála na podpoře bolševiků a tím by je legitimizovala, už nějakých deset let zpět.
Mezi spojením s bolševiky a bytím bolševikem teda vidím dost zásadní rozdíl, i když obojí je nedobré.
Komická figurka byl svého času i jistej Hitler nebo Lenin. Mám obavy aby jeden nebo oba (VK/TO ne Lenin s Hitlerem :D) neposílili po téhle krizi...
S nebezpečností Babiše plně souhlasím, to (prostředky) je přesně proč ho vidim jako větší zlo než ostatní premiéry od dob oposmlouvy.
Na druhou stranu právě jeho totální oportunism z něj za mě dělá menší zlo než jsou extremisté - on může udělat bude-li se mu to hodit cokoliv, tj občas i něco dobrého. O tom bych u nácků nebo bolševiků celkem pochyboval...
Jasně, za Babišovi vazby na Zemana může sám Babiš. Částečně. Že nešel proti Zemanovi asi celkem chápu, to riziko bylo dost velké. U Zemana věděl, že ho podpoří proti oposici (tedy vlastně za to může sama oposice :-)= )

Argonantus
.

Příspěvek od Argonantus » 3. 5. 2020, 15:14

midewiwin píše:
3. 5. 2020, 12:03
Tví Pražané už ti nerozumějí, Mozarte?
Mám dojem, že pohled tam odněkud ze severu ti zúžil rozhled.

Je to opět přesně obráceně; mám pocit rozšíření obzoru, schopnost vidět Pražany zvenku.
A je to docela zajímavý dar, i když mi byl vnucen tak trochu nad plán.
Mem, že Pražani do toho vidí jedině správně, a mají tak nějak lepší informace, protože na venkově zřejmě nejde internet a nejsou tam noviny ani televize, je překvapivě masový a z Prahy neviditelný.
Příbuzní mi vždy po příjezdu do Prahy řeknou, jak to mám vidět správně a co se děje nového. A taky mi vysvětlí, jak jsou na venkově všichni omezení, protože volí toho Babiše.
Pochopit, že mne to vůbec nezajímá, je nepředstavitelná perspektiva.
Kdo byl proti Klausovi a ODS, je proti ODS i dnes, i když z ní Junior odešel. To se nemění. Kdo byl proti JM, je proti jejím oplégrům dodnes. Kdo volil Karla S., dnes pravděpodobně z nedostatku lepších alternativ volí Starosty anebo Piráty a horlení pana Fialy vidí stejně jako ty - tj. hodně směšné.
Směšné je na tom to, že po třiceti letech už mezi ODS a TOP 09 a Lidovci a Starosty prakticky není žádný viditelný rozdíl.
Všichni jednotně drží basu, nazvali se "demokratické strany" a nadávají na Babiše. Po oslavném článku v Respektu na Pavla Blažka už chápu, že je naopak možné naprosto cokoli.
Klaus už není, ale zlodějů plno ve všech těch stranách stále tak nějak rovnoměrně. Což ale není třeba řešit, protože Babiš.
Totální bezideová prázdnota, volte nás, protože proto. Proč vlastně?

Jo, pro tohle:
ti, kterým z nějakého mně neznámého důvodu nechceš uznat, že jim jde o právní stát a politickou kulturu a o svobodu, neboli o principy, jaké jsme vyznávali, když jsme se sešli pod balkonem Melantrichu, tvoří hodně velkou část.

Nostalgie a iluze, proto. Jak jsme tenkrát.
Nikdo, kdo je v těch stranách dnes, nehnul v žádné krizi ani prstem. Vlastně ani nestál pod Melantrichem, ježto většinou nebyl na světě, případně chodil do školy, nebo tak něco. Všichni se jen naučili připojit se k většině, která zrovna vládla. Nečas a Janulka, třeba; Schwarzenberg se mu nevzdálil ani na milimetr a udatně mu pomáhal proti zlé policii. Kupodivu, v Praze vládne frontální lobotomie a nikdo si to nepamatuje. Mravní sloup lidstva? Fakt, jako?
(Mimochodem, Eleshar to říkal, a já mu tehdy nevěřil. Měl recht, zpětně viděno. Kníže je normální posera, nic víc, nic méně.)

Nějak se taky nikdy nesešlo dost těch strašně ctihodných senátorů, aby něco důležitého prosadili. Klausova amnestie, dokonalé ticho. Zemanův novičok, ticho. Problém s dluhy a exekucemi, který se týká možná milionu lidí, nezájem. Pár psů zaštěkalo, ale karavana vesele pokračuje.

Pokud někdo něco opravdu v politice udělal užitečného, tak ho většinou všichni pražští demokrati kolektivně poblili, jak se zahazuje s nějakým Babišem, a pak ho cestou pryč ještě kopli do hlavy. Štern, Pelikán. Benešová, která bude následovat. Šlachta.
Pusť si scénku s Pajerovou, jak nadává Macháčkovi během televizní debaty, a přemýšlej znovu o těch nezaujatých pohledech.
Ať žije demokracie.

Jinak stále myslím, že jsem si ten směr vytknul sám už před delší dobou - jsem přesvědčen, že lépe může být, až naše generace půjde celá do prdele jako celek. Vůbec nevidím žádné zlepšení v tom, že budeme ještě do něčeho zasahovat. Už jsme toho zkurvili dost, srovnatelně s generací našich rodičů.

Jinak Jjelen a Resurrection, +1
Tam někde jsou věci, které zajímají mne.
Celá Evropa se ocitá ve vážné krizi, vlastně ani ne zdravotní nebo ekonomické, to se nějak vyřeší, ale idejí, hodnot a ujasnění si, co je vlastně důležité. Hrozí nám docela akutní nebezpečí z více stran, která bude třeba řešit.

Argonantus
.

Příspěvek od Argonantus » 3. 5. 2020, 15:29

A ještě Jjelen - 1
S nebezpečností Babiše plně souhlasím, to (prostředky) je přesně proč ho vidim jako větší zlo než ostatní premiéry od dob oposmlouvy.
S tímhle nesouhlasím. Babiš je nebezpečnější, než Špidla, to jistě. Ale jinak je to spíš krátká paměť.

Babiš není rozhodně více nebezpečný, než Gross, absurdní figura, dosazená přímo organizovaným zločinem (nějaký Mrázek).
Babiš se mi nezdá o nic nebezpečnější, než Paroubek, rovněž postava na hraně kriminálních světů (skrze třeba Hojdara, Kočku nebo Tvrdíka) - ale možná, že sám nic nespáchal, těžko říci.
Topolánek je podobný případ, obklopený přímo kriminálními typy snad ještě těsněji, než kdokoli jiný. Dalík, Šnajdr, Tluchoř, hrůza hrůz.
Fischer a Rusnok byli jen úředničtí premiéři. Jeden pohříchu tak trochu ruský agent. Druhý podržtaška Zemana, co je náhodou ruský agent.
No, a pak nám zbývá už jen nešťastník Sobotka, co asi sám o sobě není hrozba, ale jako premiér je to dost strašný tragéd, a Babiš vládl ze tří čtvrtin už tehdy, takže je zbytečné něco srovnávat.

Babiš je stát řízený jako bagr, nic více a nic méně. Plno jeho kolegů nezvládalo ani to.
Vřískání, co všechno Babiš dozajista udělá a čím hrozí u mne zastiňuje ten drobný fakt, že někteří to už doopravdy udělali. Na demontáži demokracie odevzdali nejvíc člověkohodin pánové Klaus a Zeman v době té oposmlouvy, to není sranda hned tak dohnat.
Naposledy upravil(a) Argonantus dne 3. 5. 2020, 18:44, celkem upraveno 1 x.

midewiwin

Příspěvek od midewiwin » 3. 5. 2020, 15:57

Argo, to je mi líto.
Jestli uznáváš jako pojítko mezi stranami, které je pro tě určující, abys je mohl zatratit, jejich nadávání na Babiše....jak se říká, proti gustu atd.

Mimochodem, já o stranách ani tak neuvažuju. Tím podbalkonovým sentimentem jsem narážela na lidi mimo ně. I když nevím, jestli k nim /k nám/ ještě patříš. Oficiálně vlastně ano. No určitě ano, jak jinak.

Hledala jsem, kdeže a jakže Respekt chválí Blažka, ale nenašla jsem.
Čas neexistuje.

jjelen

Příspěvek od jjelen » 3. 5. 2020, 17:04

Argonantus píše:
3. 5. 2020, 15:29
S tímhle nesouhlasím. Babiš je nebezpečnější, než Špidla, to jistě. Ale jinak je to spíš krátká paměť.
Hm, a jsme zase u toho. Tobě vadí člověk co má styky s mafiány, mě osobně vadí ještě víc člověk který je sám mafiánem.
Dobrá, uznávám, u Babiše je to mafiánství spíš dojem, patrně podporovaný kavárenskými médii a podobnou propagandou, na druhou stranu s jeho minulostí Stbka a "úspěšného podnikatele z divokých devadesátek" je to dost pravděpodobné.
A pak tu máme ten střet zájmů a kumulaci moci jako prase. Tady se nehraje "co kdybych tuhle zakázku přihrál svejm kámošum" ale "co kdybych tu zakázku přihrál sobě", což mi připadá aspoň o level horší.

midewivin: já se teda domnívám, že nadávání na Babiše není důvod ku zatracení strany, zato to je pro ni očividně cesta do bezvýznamnosti

OnGe
malý zelený křečopažout
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OnGe » 3. 5. 2020, 18:20

Argonantus píše:
3. 5. 2020, 15:14
Mem, že Pražani do toho vidí jedině správně, a mají tak nějak lepší informace, protože...
Tak si tak říkám, v kterých končinách žijí lidé, co si myslí že, oni do toho správně nevidí, protože určitě mají tak nějak horší informace a zda takové končiny vůbec existují :think:
Punk is dead, long live the shit!

výběr z vlastní zahrádky:

:idea: RPG kuchyně: 2010 - 2013 - 2017
:?: Horní progressbar - to se budete divit... možná
:?: Dolní progressbar - dávám tomu rok... maximálně dva

Argonantus
.

Příspěvek od Argonantus » 3. 5. 2020, 18:38

midewiwin píše:
3. 5. 2020, 15:57
Argo, to je mi líto.
Jestli uznáváš jako pojítko mezi stranami, které je pro tě určující, abys je mohl zatratit, jejich nadávání na Babiše....jak se říká, proti gustu atd.
Tahle debata je zvláštním způsobem otravná, neb mám dojem, že debatuji s naklonovanými Sosáčky, kteří na každou moji repliku odpovídají "ano, takže ty říkáš..." a následuje něco úplně jiného, než jsem napsal.

Takže ne, zase to není pravda, nenadávám stranám, protože nadávají na Babiše, a naprosto nechápu, jak jsi k tomu došla.
Nadávám stranám pro jejich zvláštní směs zbabělosti (v krizi nikdy nic neudělají) a naprostému nezájmu o ideje, které by měly zastávat a občas je deklarují (demokracie, lidská práva, boj s korupcí), ba dokonce, občas je člověk přistihne při pravém opaku.
Tím podbalkonovým sentimentem jsem narážela na lidi mimo ně.

Fakt netuším, o jaké lidi vlastně jde. Moje zkušenost s nimi je právě dost podivná - část z nich umřela (snad všichni disidenti, co měli můj absolutní respekt), část z nich zmizela mimo politiku, část se dala k Babišovi, aby následně na něj začali nadávat. Viz shora.
Jinak největší majitelka revoluce Pajerová je po letech protestování už pomalu svoje vlastní karikatura.

Jjelen:
Pravil jsi, že Babiš je nejhorší.
Já netvrdím, že je neškodný, ale IMHO do té bizarní galerie celkem solidně zapadá.
Vybrat nejhoršího je obtížné a složité.
Jo, a zapomněl jsem Nečase, který se rozhodně z velmi strašných premiérů určitě nevymyká.

Stran mafiánství - většina mafiánů mafiánuje proto, aby získali peníze (=stali se miliardáři) nebo moc.
Člověk, který je premiér a miliardář nepotřebuje být mafián, to je totálně na hlavu. Mafián je jen podle Valluna, který to opakuje jako kolovrátek.
Mám vůbec pochyby, že některý náš premiér byl mafián. Jisto je, že řadě z nich mafiáni coby kamarádi, spojenci nebo sponzoři nijak nevadili.

Odpovědět

Zpět na „Realita a pseudorealita“