Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

O lidech, o vztazích, o politice, o názorech, o opicích a o ufonech.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Argonantus
.
Příspěvky: 18112
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od Argonantus »

To budou mít zcela určitě. Už jich plno mají teď.
Rusko je jeden velký problém odjakživa, a nešetří v tom nikdy vlastní obyvatelstvo.

Náš problém je, že blbá technologie není totéž co nefunkční technologie; že blbě fungující ekonomika neznamená vždy nutně úplný krach, a konečně, že univerzální vysvětlení, že za problémy může vždy zlé zahraničí je tam vždy jedno z prvních. Zničte evropské homosexualisty a bude po problémech.

Při tom řešení z naší strany není až tak nemožné, a třeba k němu nakonec i dojde. Postavit v Evropě dostatečnou armádu k tomu, aby jakékoli nápady z Ruské strany nevycházely. Snížení životní úrovně na Evropské straně by bylo stěží zaznamenatelné.
S destabilizací demokracií z jejich strany to dá víc práce, ale i to lze nakonec řešit.

Pro mne je to největší přímá hrozba. Všechny ostatní mi připadají méně důležité. Vlastně jich nikdy v historii nebylo tak málo.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32335
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od Vallun »

Argo +1, s tím,že globálně je ptořeba věnvoat pozornsot i Číně, protože neohrožuje přímo vojensky nás, ale může podstatně omezit schopnost USA nám pomoci...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od OnGe »

Víte co budou rusové dělat, až nebudou moct těžit ropu nebo zemní plyn? Budou těžit něco jiného. Protože rusko je dost velké na to, aby tam čehokoliv měli haldu. Pokud si někdo myslí, že těžit nebude potřeba, protože máme umělé hmoty/recyklaci/3d tiskárny/dosaď co chceš, měl by se trochu důkladněji zamyslet, odkud se berou ty obláčky a dát si studenou sprchu :) Jinak navzdory zažité představě, rusko není banánistán s technologií zamrzlou na konci studené války. Devadesátá léta skončila.

Ale ekonomika celkem není důležitá. Rusové mají podivuhodnou vlastnost bídu nejen přežít, ale ještě na to být hrdí. Když by šlo do tuhého, tak posunou hranice. I kdyby neměli co žrát, tanky budou mít v provozuschopném stavu. Jsou na to zařízený. Jich mnogo.

Ještě k otázce elektrických tanků - ono by to šlo. Udělat ten pohon na elektriku je dokonce jednodušší. Třeba velké důlní náklaďáky mají kola poháněná elektromotory, protože udělat takovou převodovku by byl prostě problém. Energii těm motorům dodává dieselagregát. Což je zatím jediný praktický způsob, jak energie dodat dost. Pokud je mi známo, tak už jsou takhle stavěná i obrněná vozidla. Koho to zajímá, nechť googlí hybrid electric propulsion.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od Invictus »

Resurrection píše: 1. 6. 2019, 14:22A proti tomu stavime straslive Rusko, ktere nas bez problemu smete. Za stejnou dobu: nedokazalo porazit Cecence na svem vlastnim uzemi, uzmulo kus Gruzie a Ukrajiny s velkymi problemy, vyslalo vojaky do Syrie (mimochodem: 116 mrtvych Rusu proti 8 Americanum a po jednom Britovi a Francouzovi v teto konkretni valce).
Tohle je moje podezření už asi tak dva roky, a ta Ukrajina mi to v podstatě potvrdila. Ruská vojenská schopnost je mnohem menší, než jak se snaží tvářit (a řekl bych, že ta hra je stejnou mírou ven, jak dovnitř), a kdyby neměli atomovky (a tam je taky na místě otázka v jakém jsou vlastně stavu), tak je nejspíš nebude brát nikdo vážně. Proto jdou jen po malých a snadných cílech - a v tom je i jejich strategie, hrají long-game a sice ukusují pomalu, ale nehodlají nic vracet. Plus ta hybridní válka, která jim má potenciál sem tam nějakou tu malou příležitost přihrát.
Jinými slovy, nebral bych je jako hrozbu vůbec nalehko, ale povaha jejich hrozby nejsou tanky v Berlíně.
Iron Within
Iron Without
Argonantus
.
Příspěvky: 18112
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od Argonantus »

116 mrtvych Rusu proti 8 Americanum a po jednom Britovi a Francouzovi v teto konkretni valce
Přesně tyhle údaje jsou pro mne jasná ukázka, jak Evropani problému Ruska vůbec nerozumí.
Na počtu obětí Rusům totiž nikdy nezáleželo. Podstatné je, že v Sýrii vyhrávají.
Počty amerických obětí zřejmě už klesly k nule, až se odtamtud úplně stáhnou.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32335
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od Vallun »

Invictus - to je dobrá ukázka jednoho pohledu, jak se lze na věc dívat. Pravdou ale taky je, že zrabali významnou čás tsuverénní země, která s nimi měla uzavřenou zvláštní smlouvu, má teoreticky větší armádu než Německo s Pobaltím a Vyšegradem dohormady. Sestřelili civilní letoun a ...nic.
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od OnGe »

Invictus píše: 2. 6. 2019, 18:32 Ruská vojenská schopnost je mnohem menší, než jak se snaží tvářit
Nepochybně. Tváří se jako japonci v tom anime, jak se dostanou do středověku a masakrujou tam z vrtulníků týpky s oštěpama. Je jasný že realita bude jinde. Ale ještě to zdaleka neznamená, že nemají kapacitu mazat státy z mapy.

Jinak on je od devadesátých let nikdo moc vážně nebral, pak začali chvíli vypadat jako že budou v pohodě a pak to Putin začal hrát na comeback supervelmoci a vychází mu to. O první místo největšího frajera se dělí se Stalinem (který ho střídá, když se zrovna něco nepodaří).
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32335
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od Vallun »

Problém taky je, že čím je člověk starší, tím bývá méně trpělivý...a ani soudruh Putin nemládne...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od Invictus »

Argonantus píše: 2. 6. 2019, 18:39Na počtu obětí Rusům totiž nikdy nezáleželo. Podstatné je, že v Sýrii vyhrávají.
Počty amerických obětí zřejmě už klesly k nule, až se odtamtud úplně stáhnou.
Hm, tohle mě třeba moc nezaujalo, protože to může vycházet z různých důvodů (třeba prostě vyšší aktivitou pozemních sil).
V konkrétním mini-konfliktu je to asi celkem jedno, že ruská a americká doktrína se zásadně liší, co se týče snahy o udržení vojáků naživu. Je to však důležité z hlediska vedení války - jakože i pokud ruské síly jsou papírově 10x větší, tak při jejich nízké schopnosti tyto síly efektivně proměnit v převahu, je jejich hrozba o dost nižší. A čím déle taková válka bude probíhat, tím zřejmější to bude.
Což opět vede k tomu výsledku, že pro ně je ideální ukusovat malé kousky, kde si můžou dovolit neefektivitu, aniž by bylo do očí bijící, jaká jsou másla. Ale velká válka by je zlomila.

Vallun:
Tohle je pro mě stále neznámá proměnná, proč se Ukrajinci jeví být podobně neschopní (a dost možná objektivně jsou). Někdo to vysvětluje tím, že kdyby šli do regulérní protiofenzivy, tak to bude znamenat hromady civilních obětí, které jim z nemalé části navíc daly najevo, že se raději nechají zabít, než osvobodit. A nikdy neví, v jakém bodě to rusáci vzdají, a přestanou se vměšovat.
Takže v podstatě uznali, že toto "bezvětří" je pro ně nejméně rizikový stav, a doufají, že se časem něco změní.
Že nenásleduje žádná reakce ze strany EU a NATO, je imho vypočítaný kalkul z obou stran, poměr zisk/ztráty je špatný v podstatě od bodu, kdy východ Ukrajiny obsadili ruští občané na dovolené - a tohle rusáci také dobře vědí, že logistiku musí mít zcela na své straně. Sestřel letadla je v lepším případě omyl, v horším zkušební balonek, jaká bude reakce (jakože nikdy by to nebyl důvod jít do války, pokud jím nebyl samotný zábor území v rozporu s mezinárodním právem a UN).

OnGe:
Jinak on je od devadesátých let nikdo moc vážně nebral, pak začali chvíli vypadat jako že budou v pohodě a pak to Putin začal hrát na comeback supervelmoci a vychází mu to.
Já už dlouhé roky občas sleduju jeho projevy, rozhovory, a různé další informace, a nabývám čím dál více dojmu, že jeho politika a činy, jsou čistě pragmatickou reakcí na tlaky zevnitř a zvenčí, a to včetně způsobu jak je prezentuje. Nemyslím si, že to co vidíme, nějakým snadno čitelným způsobem odpovídá tomu, jaké jsou jeho úmysly, ale nedokážu říct jakým směrem, na to mi chybí spousta informací. Ale troufám si spekulovat, že více hraje na zdání supervelmoci. Možná ho Rusové zbožňují z úplně nesprávných důvodů, a snad historicky ocení, že jim prodával hlavně sen, za který pak nemuseli hromadně umírat.
Iron Within
Iron Without
Argonantus
.
Příspěvky: 18112
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od Argonantus »

Invictus:
Mám málo faktů, takže tě asi nepřesvědčím. Většina válek s Rusy v posledních 50 letech se nestala, takže je strašně těžko něco dovozovat.

Děsí mne historická paralela tvých nápadů třeba s Kissingerem, sedmdesátými lety a historií týmu B (která vedla k úplnému přehodnocení americké politiky).
Nejen Rusové umí popírat, když se jim něco velmi nepovedlo. Myslím, že je to obecný lidský rys povahy.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18577
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Sosacek píše: 2. 6. 2019, 15:24Maji svetu ekonomicky co nabidnout jineho nez ropu, plyn a nenavist? Koukam, ze se tam jeste tezi kotel veci, ale to je tak vsechno. Znalostni ekonomiku v totalitnim a zkorumpovanem prostredi clovek tezko vybuduje.
Myslím, že ještě umějí dělat docela dobré a levné zbraně.
Argo píše:Rusové jsou saláti ve spoustě věcí a vždycky byli, ale uměli se až neuvěřitelně soustředit na to, o co jim opravdu šlo. A v tom byli zase až překvapivě silní. Teď třeba mají v Americe prezidenta.
Přesně - možná můžeme zpochybňovat jejich tanky, letadla a rakety (což si nemyslím, že je dobrý nápad), ale jejich hybridní strategie nese nezpochybnitelné výsledky - Trump, Brexit, Zeman, antivax,...
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Příspěvky: 1036
Registrován: 4. 2. 2008, 21:50
Bydliště: Órodná Haná

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od Neferit Sr. »

Invictus píše: 2. 2. 2019, 09:10
midewiwin píše: 2. 2. 2019, 08:25 Už existuje recept, jak ty střípečky evropské legislativy vymést.
Ty jo, z toho už úplně jímá hrůza. Pokud někdo používá výpady vůči neziskovkám jako vstupní krok pro popření smyslu zákona, který chrání peníze všech občanů, to už je naprosté peklo. Pro mě je to naprosto na hraně kriminálního jednání a nepříčetnosti. A věřím, že v komentech soudružku mnozí hlasitě chválí, za její "selský rozum". Asi myslí, že jim z těch nekontrolovaných zakázek taky něco kápne. Nebo už mají tak vymyté mozky, že stačí klíčové fráze, aby souhlasili se vším, co zazní poté.
Jako ještě nejsme na levelu Maďarska, ale tohle je přesně ten symptom, že se rozpadá jakákoliv racionální báze pro legitimizace, a nabírá sílu stádní síla.
Můžete o dané dámě říkat co chcete ale jako obchodní ředitel společnosti přes požární bezpečnost vám klidně sdělím, že většina toho co píše o tom, jak jsou nastaveny zakázky státu a státem řízených institucí probíhá přesně dle toho jak je psáno a byl to důvod, proč naše společnost už 5 let tato výběrová řízení ignoruje. Jelikož zpravidla je nosnou podmínkou - hlavním kritériem nejnižší cena, vyhrávají tato řízení firmy, které jsou ochotny dělat kontroly hasicích přístrojů za 8 korun. Tomu my s našimi 35 korunami za kus nemůžeme konkurovat.

Kontrola hasicího přístroje je přesně stanovený proces, který když se provede správně trvá 6 až 8 minut, rozdíl dvou minut je dán tím jestli jde o HP pod stálým tlakem a nebo s tlakovou patronou, kterou je třeba demontovat, zvážit a znovu vmontovat. Takže za hodinu jich - pokud navíc musíte přecházet - udělá servisní technik cca 6 až 8 kusů. Tím zajistí tržbu 210 až 280,- korun což je stejně málo, protože běžná hodinová sazba za odbornou práci je třeba v našem regionu od 300 do 500 korun.

Takže pokud to výherce dělá za 8 korun, utrží 48 až 64 korun. Vše může dohnat jen dvěma způsoby - kontrolu urychlí a nebo stáhne na opravy i HP které to nepotřebují. Protože cena oprav už je v těchto řízeních jen jednotková - nikdo neví před kontrolou kolik jich skutečně do opravy musí jít - o tom rozhodne právě technik. A vždy to projde. Celková cena se tak ve finále pro zákazníka - stát výrazně zhorší. Měl jsem snahu s tímto nesmyslem bojovat, ale zjistil jsem, že to státu takto vyhovuje a je okrádán rád. Úředníci totiž splnili zadán - nejlepší cena pro kontrolu věcných prostředků požární ochrany.

Řešil jsem to s finančním úřadem- prohrál jsem, s policií ČR - prohrál jsem, s armádou - prohrál jsem, i hasičským záchranným sborem - prohrál jsem. U hasičů mě to mrzí- jsou odborníci v oboru, ale o tomto nerozhoduje odbornost ale úředník, co je mu to u prdele. U dvou institucí vím, že před touto blbostí platili v jednom případě o 32% a ve druhém o 28% méně než po něm. Myšleno součet za celý fiskální rok.

Výběrová řízení tohoto typu od těchto zadavatelů ignoruji a přímo píšu že nemám o výprodej této bídy zájem. Pracovat se soukromými subjekty je jednodušší - tam ještě vládne rozum. Jinam by už žádný soukromý sektor neexistoval. Je neuvěřitelné co vše soukromý sektor zvládne navzdory tomu, jak je státem vytrvale ničen.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
midewiwin
Příspěvky: 4819
Registrován: 18. 12. 2006, 09:56

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od midewiwin »

Jelikož zpravidla je nosnou podmínkou - hlavním kritériem nejnižší cena....
Aha. A proč? Může za to zákon anebo zadavatelé, kteří se na něj odvolávají?
"Udavačům", na které Hamplová útočí, nejde o nejnižší cenu, ale o průhlednost systému.
Čas neexistuje.
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Příspěvky: 1036
Registrován: 4. 2. 2008, 21:50
Bydliště: Órodná Haná

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od Neferit Sr. »

Vallun píše: 2. 6. 2019, 16:17 Argo +1, s tím,že globálně je ptořeba věnvoat pozornsot i Číně, protože neohrožuje přímo vojensky nás, ale může podstatně omezit schopnost USA nám pomoci...
Wallune - já mám tak trochu obavu z toho, že Američanům se moc pomáhat nebude. Vidí celoevropskou nechuť se o vlastní obranu postarat sami a už tady na kontinentě jejich vojáci umírali dvakrát. Řeknu to takto - jako partneři do války - skutečné války - je většina evropských armád naprosto k ničemu. A nebudu raději hodnotit tragický cirkus zvaný AČR.

Kdybych byl Putin, byl bych velmi spokojený.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Příspěvky: 1036
Registrován: 4. 2. 2008, 21:50
Bydliště: Órodná Haná

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od Neferit Sr. »

midewiwin píše: 4. 6. 2019, 07:47
Jelikož zpravidla je nosnou podmínkou - hlavním kritériem nejnižší cena....
Aha. A proč? Může za to zákon anebo zadavatelé, kteří se na něj odvolávají?
"Udavačům", na které Hamplová útočí, nejde o nejnižší cenu, ale o průhlednost systému.
Nevím proč to tak je.

Cílem výběrového řízení by dle zdravého rozumu, což je komodita, která se v této zemi někam ztratila, by mělo být najít správný poměr mezi cenou zakázky a kvalitou. Tedy Pokud sedím a čtu přímo v textu průvodního dopisu, že rozhoduje pouze cena, o kvalitě ani slovo- zde se zadavatelé schovají za možnost věrohodného popření, protože mohou tvrdit že kvalita se přece rozumí sama sebou tak proč to někam psát, tak já osobně to házím do koše. Pokud potřebují písemné vyjádření tak jim napíšu že nemám zájem a tím to pro mě vadne.

Co se týká udavačů, nevím, neřeším to. Když je premiér vlády registrovaný udavač? Průhlednost systému? U nás a něco průhledné? To jako někdo myslí vážně? Pokud ano, tak je to velmi statečný člověk. A trochu Don Kichot - a tedy velmi cenný člověk.

Když jsem dělal já výběrové řízení za bytové družstvo na výměnu oken a telenou izolaci oslovil jsem 7 firem, Dostal jsem 6 cenových nabídek. Přečetl jsem si to, a hned vyhodil nejlevnější a nejdražší. Potom jsem znovu a pečlivěji prošel zbytek. Oddělil jsem hlavičky a nechal to posoudit kamaráda stavaře. Vyhrála to druhá nejdražší, a udělal jsem dobře.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Odpovědět

Zpět na „Realita a pseudorealita“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 5 hostů