Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

O lidech, o vztazích, o politice, o názorech, o opicích a o ufonech.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Resurrection
Příspěvky: 5421
Registrován: 26. 9. 2006, 11:34

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od Resurrection »

jjelen píše: 26. 10. 2018, 23:25 Přijdou mi dost nečitelní třeba zrovna v téhle sféře.
Dlouhodobe: https://www.pirati.cz/program/dlouhodob ... ni-vztahy/
Volby 2017: https://www.pirati.cz/program/psp2017/m ... ni-vztahy/
jjelen píše: 26. 10. 2018, 23:25Určitě nejsou proruští ale to neznamená, že musí být nutně prozápadní (pevně doufám, že ten týpek co chtěl vystupovat z NATA byl jen takový úlet a že jich není mezi nimi vícero...)
https://www.pirati.cz/tiskove-zpravy/na ... brana.html
- jasně deklarovat prozápadní orientaci, púřijmout nejen výhody, ale i odpovědnost
Pirati: ČR se musí do tvorby evropské politiky a legislativy více zapojovat a nebýt pouze pasivním přihlížejícím, proto usilujeme o hlubší zapojení ČR do jednání o budoucnosti EU.
- zdůraznit humanistické ideály Masarykovy a Havlovy
Pirati: Pirátské hnutí staví na demokratickém rozhodování, nediskriminačním prosazování lidských práv a svobodném šíření informací napříč světadíly.
...
Pirati: Podporujeme symbolickou i konkrétní pomoc disentu v autoritářských zemích.
- pořídit 120 ks Leopard 2 A7 main battle tank, systémy PVO a mobilního dělostřelectva
Ehm, nemelo by na takove veci byt vyberko?
- zodpovědný přístup k ochraně životního prostředí
Pirati: Globální ekologické problémy a katastrofy chceme společně na mezinárodní úrovni řešit, ne je popírat nebo zlehčovat jejich význam. Při řešení problémů je nutné vycházet z konsenzu uznávaných a korporátně nezávislých vědců.
...
https://www.pirati.cz/program/psp2017/z ... prostredi/
- postavit přehrady i k vodárenskému využití o objemu 400 000 000 kubíků
Zase nejake haus numero. Nemyslim si, ze by politika mela prosazovat takto specificka reseni. Co kdyz to je treba malo? Od toho je odborny aparat (ministerstva), ne politik, ktery tam prijde na (idealne) 4 roky, aby pomalu diktoval kazdy detail co a jak bude.
- neslučitelnost funkce ministra a poslance
Nosis drivi do lesa. Ostatne: https://www.novinky.cz/domaci/487282-po ... -hrib.html Muzete 3x hadat, proc to je nakonec Hrib a ne Pospisil ani Cizinskej a ani jeden nebude v Rade hl. m. Post primatora totiz nebyla ta hlavni neprekrocitelna podmika Piratu, nybrz to, ze nebudou v Rade s nikym, kdo kumuluje funkce. A ja jsem rad, ze se jim to podarilo. Panove Posisil a Cizinsky si pak radeji zvolili ty funkce.
- zakotvení Dračího doupěte jako českého národního rpg
Chces vyvolat obcanskou valku? :D
Secrets are power.
Uživatelský avatar
Resurrection
Příspěvky: 5421
Registrován: 26. 9. 2006, 11:34

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od Resurrection »

OnGe píše: 27. 10. 2018, 10:13Piráti jsou komunisti 21. století. Je jenom otázka času, než se začnou inspirovat čínským přístupem k duševnímu vlastnictví.
Rad bych vedel, co je na nich komunistickeho. Vazne.

Nechtit v roce 2018 model autorskeho prava vytvoreny v roce 1709 mi kazdopadne nepripada nijak zvlast radikalni, ale tak co. Jestli ti pripadaji smysluplne hovadiny typu dan z odkazu nebo prakticky nekonecne autorske pravo, ktere mame dneska, tak prosim.
Secrets are power.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od OnGe »

Resurrection píše: 27. 10. 2018, 10:24 Rad bych vedel, co je na nich komunistickeho. Vazne.
Ideologie založená na tom, že když něco uděláš musíš to sdílet a nemáš právo kecat do toho za jakých podmínek.
Resurrection píše: 27. 10. 2018, 10:24Jestli ti pripadaji smysluplne hovadiny typu dan z odkazu nebo prakticky nekonecne autorske pravo, ktere mame dneska, tak prosim.
Nic takového nemáme. Sorry jako. Jestli to piráti tvrdí, můžeš to přidat k předchozímu odstavci.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Resurrection
Příspěvky: 5421
Registrován: 26. 9. 2006, 11:34

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od Resurrection »

Ideologie založená na tom, že když něco uděláš musíš to sdílet a nemáš právo kecat do toho za jakých podmínek.
Citation needed.

Resurrection píše: 27. 10. 2018, 10:24Jestli ti pripadaji smysluplne hovadiny typu dan z odkazu nebo prakticky nekonecne autorske pravo, ktere mame dneska, tak prosim.
Nic takového nemáme. Sorry jako. Jestli to piráti tvrdí, můžeš to přidat k předchozímu odstavci.
Orly?

Link tax: https://www.zdnet.com/article/eu-smacks ... lter-laws/ Jsme k tomu zatracene blizko.

https://en.wikipedia.org/wiki/Copyright ... ension_Act
https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2000-121

Majetkova prava k dilu zanikaji 70 let po smrti autora, tedy:

Mickey Mouse: 2024
LOTR: 2044 (UK)
Silmarillion: 2088
Star Wars: 2100+ (jeste zije...)
Harry Potter: 2100+ (jeste zije...)

Takze se mozna dozijeme LOTRa v publi domain. Vetsina z nas se nedozije Silmarillionu. Nikdo z nas se nedozije Star Wars nebo Harryho Pottera atd.

Efektivne jsou ta prava nekonecna, protoze v dobe uvolneni uz nebude existovat nikdo, kdo by dane dilo pamatoval v dobe, kdy vzniklo.

Pro srovnani, v tom roce 1709 vzniklo v nove vyvorenem Spojenem kralovstvi autorske pravo za ucelem ochrany producentu hudebnich not. Bylo nastaveno na 20 let po zverejneni. Kam to zmutovalo dneska, viz vyse.

EDIT: Jo a jinak jsme vynalezli i institut nekonecneho copyrightu: https://en.wikipedia.org/wiki/Perpetual_copyright Taky dobre, takze ano, mame to.
Secrets are power.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od OnGe »

Yea, rly.

Citaci sis dodal sám svým příspěvkem. Dík. Vlastně mě už k ničemu nepotřebuješ.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Resurrection
Příspěvky: 5421
Registrován: 26. 9. 2006, 11:34

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od Resurrection »

OnGe píše: 27. 10. 2018, 10:48 Yea, rly.

Citaci sis dodal sám svým příspěvkem. Dík. Vlastně mě už k ničemu nepotřebuješ.
Takze klasicka dojmologie, jak jsem predpokladal. Jak tu padlo uz mnohokrat: "You cannot reason someone out of a position they didn't reason themselves into."
Secrets are power.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od OnGe »

Právě - spíš přesvědčim voliče SPD, že je Okamura japonec, než tebe že jsou Piráti svině. Protože tobě se jejich svinstvo líbí. ¯\_(ツ)_/¯
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Resurrection
Příspěvky: 5421
Registrován: 26. 9. 2006, 11:34

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od Resurrection »

OnGe píše: 27. 10. 2018, 10:51 Právě - spíš přesvědčim voliče SPD, že je Okamura japonec, než tebe že jsou Piráti svině. Protože tobě se jejich svinstvo líbí. ¯\_(ツ)_/¯
Jedna vec je nesouhlasit s nazorem (a idealne jej kritizovat vecne), druha vec je brandovat lidi jako svine jen tak, protoze se ti udajne nelibi nejaky jejich nazor. To spis indikuje, ze to je akorat zasterka a duvod, proc jsou pro tebe Pirati svine je uplne jiny a neni verejne akceptovatelny. Tak jako tak to indikuje spis co si zac ty, nez ty ktere osocujes.
Secrets are power.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od OnGe »

Co by to tak mělo bejt?
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32332
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od Vallun »

Ehm, nemelo by na takove veci byt vyberko?
Samozřejmě, ale Leopardy momentálně nemají rozumnou alternativu, navíc Polsko a Německo jdou stejnou cestou...Slovensko a Maďarsko nejspíš taky...kdo je dodá, za jakých podmínek a podobně, nechť se soutěží, ale ať z toho nevzejde nějaká kravina jako Pandury...
Zase nejake haus numero. Nemyslim si, ze by politika mela prosazovat takto specificka reseni. Co kdyz to je treba malo? Od toho je odborny aparat (ministerstva), ne politik, ktery tam prijde na (idealne) 4 roky, aby pomalu diktoval kazdy detail co a jak bude.
Ne, to není hausnumero, ale aktuální závěr odborníků včetně zástupvů z MŽP a MZe. A z praktického hlediska, tady je třeba být konkrétní, protože je to potřeba nacpat do zákona, což bez politiků nejde...
Vem si případ Pěčína - příprava byla zastavena kvůli odporu místních a ekologistů...při tom věcně přísšluná náměstkyně MŽP stavbu podporvala...v těhlech věcech už není moc prostoru pro běžné zdlouhavé postupy....
Nosis drivi do lesa. Ostatne: https://www.novinky.cz/domaci/487282-po ... -hrib.html Muzete 3x hadat, proc to je nakonec Hrib a ne Pospisil ani Cizinskej a ani jeden nebude v Rade hl. m. Post primatora totiz nebyla ta hlavni neprekrocitelna podmika Piratu, nybrz to, ze nebudou v Rade s nikym, kdo kumuluje funkce. A ja jsem rad, ze se jim to podarilo. Panove Posisil a Cizinsky si pak radeji zvolili ty funkce.
Tady jsi dost unfair - Čižinský jasně říkal, že když bude primátzorem, vzdá se poslaneckého mandátu, takže on fakt funkce nekumuluje...Pospíšil nebyl vážně míněný kandidát nidky, neměl ani podporu uvnitř Spojených sil...

Občanskou válku nechci, ale víš co, v programu musí být něco, co jsi ochoten v rámci koaličního vyjednávání obětovat:)

ad přestelka s OnGem - trochu zmírněnte kluci, chápu, že se OnGe cítí osobně dotčený, považujíc se za autora, a sám si myslím, že se musí nějaít nějaký rozumný kompromis...každopádně současný stav je naprosto neudržitelný...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Sosacek
Příspěvky: 25784
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od Sosacek »

Nekdo mi rikal, ze ten duvod je, ze onge zkousel prodavat nejaky povidky (prej spatny, ale nemam zkusenost - zas je to onge, takze jaky jiny) na netu za smsky, a nekdo mu je stahl a vyvesil zadaco.

A od ty doby je z nej maly fasounek, ktery by pro ochranu copyrightu obetoval svobodu, soukromi a tak.

Co nadelas.

EDIT: takovy Start of Darkness https://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/ ... OfDarkness $D
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od OnGe »

Sosacek píše: 27. 10. 2018, 11:13 Nekdo mi rikal, ze ten duvod je, ze onge zkousel prodavat nejaky povidky (prej spatny, ale nemam zkusenost - zas je to onge, takze jaky jiny) na netu za smsky, a nekdo mu je stahl a vyvesil zadaco.
To by mě zajímalo, kdo ti tohle povídal, protože já nikdy žádný povídky neprodával (hej, ani jsem jich moc nezveřejnil). Můžeš jmenovat? Nebo sis to vymyslel, protože chceš kydat špínu a nemáš reálné střelivo? Zase...

(to zobrazování ignorovaných lidí je praktické - takhle člověk alespoň může přijít na to, když ho nějakej kretén sprostě pomlouvá)
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Sosacek
Příspěvky: 25784
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od Sosacek »

OnGe píše: 27. 10. 2018, 11:17 To by mě zajímalo, kdo ti tohle povídal, protože já nikdy žádný povídky neprodával (hej, ani jsem jich moc nezveřejnil). Můžeš jmenovat? Nebo sis to vymyslel, protože chceš kydat špínu a nemáš reálné střelivo? Zase...

(to zobrazování ignorovaných lidí je praktické - takhle člověk alespoň může přijít na to, když ho nějakej kretén sprostě pomlouvá)
Se zase vratime k "to bys mi nemel koule rict do oci, ty zbabela kundo" a nechame to tak.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od OnGe »

Nenecháme. Tvrdíš, že ti o mě někdo vykládal lži, tak řekni kdo. Nebo sis to vymyslel, tak se k tomu přiznej. Nebo dokaž, že to tak je.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Sosacek
Příspěvky: 25784
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od Sosacek »

Hele onge a uz mas normalni praci? Nebo se furt neuspesne snazis podnikat a pak knouras, ze nemas prachy?

Mozna bys mohl delat neco, na co se vic hodis - treba zametat ulice. Schvalne nerikam byt v Albertu na kase, to je prace s lidma.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Odpovědět

Zpět na „Realita a pseudorealita“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů