Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

O lidech, o vztazích, o politice, o názorech, o opicích a o ufonech.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 10521
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Bydliště: Prdelná lhota (čti Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od OnGe » 25. 6. 2019, 10:33

Vallun píše:
25. 6. 2019, 10:08
OnGe - pokud máš za něco odpovídat, tak chceš 5/5, to je logický požadavek...
Tu dělbu moci, o které jsi tu ráno mluvil, v tom máš kde?

Jinak pokud se nepletu, tak ministr ty zástupce, co vzejdou z téhle komise, jemnovat může a nemusí. Tj. i když komisi nemá pod kontrolou, nemusí jmenovat lidi, kterým nevěří ani pokud nemá pod kontrolou komisi. Ale nemůže si beze všeho někoho jmenovat, protože ten někdo musí projít tou pětičlenou komisí (do které v tomto případě ministr nedosazuje většinu členů). Takhle podle mě vypadá dělení moci. Co je na tom špatně, že to paní Benešová musela asi měsíc po nástupu do funkce měnit?
Nežít je jediná životní prohra

výběr z vlastní zahrádky::idea: RPG kuchyně: 2010 - 2013 - 2017
:?: Horní progressbar - to se budete divit... možná
:?: Dolní progressbar - dávám tomu rok... maximálně dva

MarkyParky
Příspěvky: 8363
Registrován: 11. 8. 2011, 01:37

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od MarkyParky » 25. 6. 2019, 10:38

To je vždycky zajímavé sledovat, jak nenápadně lze debatu ohnout.

Například se takhle dá opomenout časová souslednost toho kdy a kvůli čemu a) začali lidé demonstrovat, b) se objevil diskutovaný návrh zákona a c) má tenhle zákon začít platit.


A hned by to snad mohlo i vypadat, že snad ti oškliví demonstranti demonstrují proti dobrému skutku, který má napravit nějaké mafiánské praktiky z minulosti. A debata se pomalu přesouvá k tomu, zda je zákon dobrý nebo ne.

Tak já prosím hlásím, že jsem tu časovou posloupnost nezapomněl a trik mě nezmátl.

----------------------------

Abych nebyl jen negativní, jeden zásadní praktický účinek v těch demonstracích vidím. Ať už Babiše ukončí nebo ne, píšou o nich noviny v celé Evropě a část světa.

Po výrocích jako "audit je útok EU na zájmy ČR" nebo "proč máme řešit rok 2050", kterými nás Babiš prezentuje navenek, je to myslím docela zásadní a hlavně viditelný signál, který potřebujeme vysílat jako sůl.

Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 10521
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Bydliště: Prdelná lhota (čti Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od OnGe » 25. 6. 2019, 10:51

Já to mám že ještě v návrhu z jara ministr jmenoval 2/5 komise, někdy na přelomu květen/červen se z toho stalo 3/5 a pak jsem začal chodit postávat na náměstí. Jak to vypadá u tebe?
Nežít je jediná životní prohra

výběr z vlastní zahrádky::idea: RPG kuchyně: 2010 - 2013 - 2017
:?: Horní progressbar - to se budete divit... možná
:?: Dolní progressbar - dávám tomu rok... maximálně dva

Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 8526
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od ilgir » 25. 6. 2019, 11:19

Vallun: Já jsem nikoho z řečníků na náměstí ani tady neslyšel prohlásit, že by byla Benešová zločinec. To tu vymyslel Argo v rámci argumentační zkratky a je to odbočka mimo.

Já ani nevím, jestli je ona Vampyre Lord (ani nevím, co přesně musí člověk splnit, aby byl Vampyre Lordem). Já jen vím, že Benešová je pro mě nedůvěeyhodná, protože
- je to stará struktura
- je kámoška s M. Zemanem
- je tu ta kauza ROP Severozápad
- byla dosazena v takové chvíli, že to vypadá jako ostentativní tah královnou na šachovnici, kde proti sobě hrají PČR a AB

Ani jeden z výše uvedených faktorů není sám o sobě pro MB diskvalifikační, dohromady už je to horší.

Samozřejmě si rád poslechnu, proč ji považuješ za Vampyre Lorda a součást justiční mafie, do čeho se namočila. Ale fakta, ne žádné dojmy nebo náznaky.
Nepoužívat nebo vrátit!
DrD II: Hry Mocných

Uživatelský avatar
midewiwin
Příspěvky: 3692
Registrován: 18. 12. 2006, 09:56

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od midewiwin » 25. 6. 2019, 12:15

V jedné dávné soudní kauze se ukázalo, že se dá soustředěným úsilím, zejména zákulisním jednáním, ovlivňováním justičních činitelů /v krajním případě i jejich výměnou/ zařídit, aby se člen vlády, na kterém visí její další existence, nedostal před soud.
Co se od té doby změnilo /kromě množství peněz, které mohou být vyčleněny na ovlivňování účastníků/?
Čas neexistuje.

Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 8526
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od ilgir » 25. 6. 2019, 12:47

Komentář páně Plesla, aneb letní rychlokurz demagogie formou příkladů. $D
Nepoužívat nebo vrátit!
DrD II: Hry Mocných

Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 26010
Registrován: 14. 5. 2008, 09:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od Vallun » 25. 6. 2019, 13:08

Napsal bych, že je to ale pablb, jenže Ty bys po mne chtěl lékařské osvědčení, a to mam v druhych kalhotech...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.

Sosacek
Příspěvky: 21577
Registrován: 14. 7. 2004, 18:30

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od Sosacek » 25. 6. 2019, 14:14

Solidni neclovek.

Argonantus
.
Příspěvky: 16214
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od Argonantus » 25. 6. 2019, 15:15

Vallun –
Jednak nesdílím tvoji víru, že to tenkrát ve vládě, kde byl leckdo jednou nohou v kriminálu, mohlo projít. Pospíšil to zřejmě na soudech dovolil jen proto, že je líný jako veš a měl jen mlhavou představu, co se na ministerstvu děje.
A dále netuším, proč za neprojití zákona vinit anonymního úředníka, který na to měl zajisté mizivý vliv. On to jenom celé vymyslel. Za mne potlesk a putovní pohár dědečka ústavy.

Ilgir:
Nějak netuším, proč je potřeba okecávat, že jsou demonstrace proti Benešové. Původně dokonce jenom proti Benešové, která je vyzývána k odstoupení, pak se to teprve rozšířilo na Babiše. Takže asi musí být ta Benešová nějak strašlivá, když se kvůli ní sejde plný Václavák.

Celé mi to připomíná oslnivou logiku „ten bratr toho zavražděnýho, to bude taky pěknej lump.“ Člověk, který označí systém za zkorumpovaný, je z toho akvarijními rybičkami následně vinen. Jo, ta Benešová měla něco s jakousi mafií, to je jasný.
O úloze Benešové v ROP severozápad nevím nic, ale pokud je to podobná kvalita zpráv, tak běda.

IMHO je celá zmatená epizoda výsledek toho, že Babiš totálně nerozumí mechanismům justice a stále se to zřejmě pokouší řídit jako bagr. Metodou „jezdí tam nějakej bagr, zavolej tam a sprdni toho jejich šéfa, co je to za bordel, případně ho vyměň.“

Takže – policajt stíhá Babiše, sprdneme ministra spravedlnosti, případně ho vyměníme. S touto pošahanou akcí se jde za stejně mimózním a navíc ožralým prezidentem, kterému je to úplně jedno a nahradí jednoho svého člověka (=Kněžínek byl taky od něho, to se opět nějak vytěsnilo) jiným svým člověkem, když to teda soudruh Babiš tak chce. Babiš za Zemanem musel, vlastní právníky už nemá, jak tragicky demonstroval případ s chovatelkou králíků. Navíc ministry Zeman jmenuje.

Ježto se ukáže, že na výměnu Zemana Pavla je třeba souhlas celé vlády, najednou to vyvstane v celé obludnosti, sakra, oni s tím musí souhlasit ČSSD, a vlastně i komunisti, před zraky všech, to asi nebude taková sranda. No a pak je teprve otevřena cesta k té Bradáčové, od které je třeba se spustit ještě níže… a mimochodem, policii řídí ministr vnitra. Vlastně to celé vůbec takto debilně nejde zařídit vůbec.

Netuším, zda byla Benešová vůbec ochotná něco podobně šíleného organizovat. Moc tomu nevěřím, byla Nejvyšší státní zástupkyně, systém sleduje dlouho, je jí jasné, jak funguje. Těžko mohla slíbit, že vymění Pavla Zemana.
O oficiálně o výměně nepadlo ani slovo. Slyšel jsem jen horu „tutových“ poplašených zpráv, že místo Zemana bude Volák. Spolehlivost je taková, jako pravidelné „tutové“ poplachy, že na ministerstvo se vrací Blažek, aby se Babiš usmířil s ODS. Podle mne to šíří sám Blažek.
Logika spojení Voláka (jeden z hlavních aktérů Klausovy amnestie) a Benešové mi taky naprosto uniká. Je to jako by se Babiš rozhodl jmenovat ministrem spravedlnosti Kalouska, jednoho ze svých úhlavních nepřátel.
Jinak mohu slíbit, že kdyby opravdu někdo navrhl Voláka na nového nejvyššího státního zástupce, půjdu osobně demonstrovat taky, protože to je něco jako konec světa.

No, ale teď tam najednou Benešová je. Rozeběhly se demonstrace, a ona musí předvést nasranému lidu, proč tam vlastně je, což aby třeba dotáhla tu Pelikánovu zombii zákona o zastupitelství a soudech, co nedotáhli jiní?
Takže odtud načasování zákona. Jedno z mnohaletých témat, jako třeba církevní restituce, které taky jednoho dne při náhodné konstelaci okolností nakonec spustily (k překvapení leckoho).

Dále ta jemnohmotná vychytávka té komise. Celé je to zatím v pohybu, po minulé diskusi zřejmě ještě paragrafované znění není vůbec napsáno, takže netušíme, co z toho vyleze. Je důležité nejprve zjistit, jak velkou pravomoc ta komise vlastně má, zda ministra fakticky nahrazuje (což bylo v tom návrhu), nebo zda je to jako doposud poradní orgán, který v zákoně vůbec neexistuje a který si může ministr kdykoli namazat na chleba (a nakonec to ještě může zazdít prezident, jak se stalo v té bitvě o ústeckého předsedu.)
Krom toho, pokud ministrovi hlas v komisi seberete, pak je neméně napínavá otázka, komu ho dáte. Je fakt nějaký úřad, kterému lze bez dalšího věřit? Předseda nejvyššího soudu? Předseda ústavního soudu? Poslanecká sněmovna? Senát? Nedejbože dokonce samo Kolegium?

Jsou to velmi složité věci, zároveň velmi zásadní věci, protože tady jde vlastně o tu faktickou ústavní moc justice (osm předsedů krajů jsou nejdůležitější postavy systému, mnohem důležitější, než nějaký banální ministr).

Prostě, nejsem si správným řešením tak jist, jako OnGe. Snad jedinou věcí ano – že výměny těchto funkcionářů by se měly dít maximálně veřejně a maximálně transparentně, protože tady fakt o něco jde.

Ale až doposud to nikoho moc nezaujalo – ani novináře, ani veřejnost, ani neziskovky. Po nedávné výměně v Ostravě taky nikdo ani nevzdechl (a byla náhodou docela dobrá). Demonstrace sice úžasně demonstruje a rozněžňuje se nad složitými vychytávkami, ale na již probíhající výměnu Dra Bureše, kde je jedním z kandidátů populární Dr Sváček, zjevně dlabe (mimochodem, pokud bude Babišova trestná činnost žalována z nějakého důvodu jako závažná, pak tam možná skončí jednou jeho odvolání). Postoj ministryně samozřejmě není dopředu znám, nicméně Sváčka dost nesnáší. S jejím svržením bude možná dosaženo toho jedině správného výsledku.

Midewiwin:
Změnilo se přesně toto:
1) Zjistilo se, že justice jako téma existuje
2) Prosadilo se, že jednání soudu je veřejné.
3) Existuje ona zmíněná instrukce, která se týká pouze soudců, a je občas nedodržena, občas jo.

Jinak od té doby došlo k několika velmi explozivním událostem v dané oblasti, třeba k amnestii prezidenta, která vedla k dočasnému úplnému vypnutí justice. Což vedlo tehdy k menším demonstracím kvůli dělbě moci, jichž se někteří lidé zúčastnili, a jejichž výsledkem je právě Pavel Zeman a Lenka Bradáčová, jistý symbol dobytého území, naprosto nesystémově.
Občas nějaký mudrc zjistí, že jsou to dozajista Babišovi lidi a navrhne je svrhnout (při velkém zájmu jsem ochoten dohledat, je to i na rpgf).

Jiná zásadní akce byla úspěšná protiofenzíva, která rozmetala docela důležitou policejní partu pod jménem „reforma policie“.

Taktéž byla pamětihodná a krvavá bitva o Ústeckého předsedu, kde zahynuli mnozí.

Co se týče vývoje ministrů, ministr Pavel Němec kdysi nastavil novou laťku kvality, dříve neslýchanou, ale od té doby bohužel občas i dosaženou (Kovářová, Blažek, Válková); postpelikánovský stav je zatím kupodivu relativně klidný. Rozhodně mne nepřestanou překvapovat demonstrace proti Benešové, když byli předchozí daleko větší velikáni úspěšně odignorováni (nejvíce se nabízel Blažek, coby úplně pohádkový symbol vší špatnosti).

Co se opravdu nezměnilo ani v nejmenším, že onen proslavený výrok stále platí, dokonce s těmi samými figurami v čele, s mírným personálním doplněním několika nových borců (Roman Fiala zejména, pravý to Zmijozelův dědic). Protlačit nějakého nového funkcionáře mimo tyto mocné kruhy je stále skoro nemožné, a tím nemožnější pro akvarijní rybičky, které nemají trpělivost a nepamatují si, co bylo včera. Jediný ministr, který zkusil chvíli opravdu bojovat, byl Pelikán. Jeho finální souboj o středočeského předsedu lze přirovnat k indiánovi na kánoji, útočícímu na křižník. Fatálním omylem byla víra, že ten křižník na dálku telepaticky ovládá, zejména s pomocí mocných duchů předků, nebo čeho. Nefungovalo to.

Úspěch v této oblasti nastává vzácně, při náhodných mocenských konstelacích. Spíše jsou zaznamenány úspěchy při destrukci (=zabránit úplně šílenému kandidátovi, Dr. Sváček dvakrát) než v konstrukci (=že by prošel někdo fakt dobrý).

Jinak zásadní test justice proběhne zítra, neb bude další rozsudek nad Dr. Rathem. Z toho lze vyvodit leccos.

Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 10521
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Bydliště: Prdelná lhota (čti Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od OnGe » 25. 6. 2019, 15:53

Demise Babiše je ústředním tématem těch demonstrací od začátku a nikdy z toho nebyla vyňata. Jak to bylo s Benešovou si můžeš najít na webu Milionu chvilek pro demkracii i s datací. I proč jim tak trhá žíly a vůbec - není třeba to tu dovozovat, máme fakta.

Co se týká toho hlasu v komisi, tak my ho nechceme brát. Ministr měl podle návrhu z jara jmenovat 2/5 členů komise. Benešová vymyslela že 3/5. Pokud dokážeš vymyslet, proč je to legitimní a dobrý nápad, rád si to poslechnu. Zatím jediný důvod předložil Vallun (protože chce 5/5), ale to mi nepřipadá jako správný důvod, proč bych se s tím měl chtít smířit.

Plánuješ se nějak vyjadřovat k sedmi pojistkám?
Nežít je jediná životní prohra

výběr z vlastní zahrádky::idea: RPG kuchyně: 2010 - 2013 - 2017
:?: Horní progressbar - to se budete divit... možná
:?: Dolní progressbar - dávám tomu rok... maximálně dva

Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 5445
Registrován: 2. 10. 2006, 18:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od boubaque » 25. 6. 2019, 16:01

Moc tuhle diskusi nečtu, tak nemám úplně přehled, ale zkusím vypíchnout tohle:
Argonantus píše:
25. 6. 2019, 15:15
Takže – policajt stíhá Babiše, sprdneme ministra spravedlnosti, případně ho vyměníme. S touto pošahanou akcí se jde za stejně mimózním a navíc ožralým prezidentem, kterému je to úplně jedno a nahradí jednoho svého člověka (=Kněžínek byl taky od něho, to se opět nějak vytěsnilo) jiným svým člověkem, když to teda soudruh Babiš tak chce. Babiš za Zemanem musel, vlastní právníky už nemá, jak tragicky demonstroval případ s chovatelkou králíků. Navíc ministry Zeman jmenuje.
Tohle je přesně důvod, proč začaly demonstrace. Je jedno, jestli tam Babiš dosadil Benešovou, nebo kačera Donalda, ale že den po oznámení, že policie předala věc státnímu zastupitelství, vyměnil ministra, který má pod palcem státní zastupitelství. Pro většinu soudných demonstrantů (a neříkám přitom, že jich je nutně většina soudných) neměly demonstrace význam v prosazení požadavku odvolat Benešovou, ale ukázat Babišovi, že vidí, co dělá, a že to nepovažují za OK. Nevnímali to tedy jako lidový soud Benešové, ale jako politickou zprávu Babišovi.
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)last.fm
Hraju/vedu: FATE / Příběhy Impéria, DnD5e; Další, oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch
Hrstka: Star Wars – pilot Aliance Grraugh (Stř: 3 (-1dluh), Pil: 3 (-1dluh), Osob: 2, Voj: 1); R5-K9 (motory, střelba, skok); rolz.org

Argonantus
.
Příspěvky: 16214
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od Argonantus » 25. 6. 2019, 16:34

Boubaque:
netvrdím, že jsou demonstrace zcela nedůvodné, ale okouzluje mne, že jsou založeny na oboustranném omylu (že má ministr pod palcem státní zastupitelství),
a taky mne překvapuje, že se nedemonstrovalo, když se tu staly věci daleko absurdnější.
A doporučuji témata, na která by se demonstranti zaměřit měli, když už se teda sešli.

MarkyParky
Příspěvky: 8363
Registrován: 11. 8. 2011, 01:37

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od MarkyParky » 25. 6. 2019, 18:28


Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 26010
Registrován: 14. 5. 2008, 09:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od Vallun » 25. 6. 2019, 20:01

Argo - ten úředník není anonymní, říká se mu Spolužák. Pospíšils e jej zeptal, ejslti by to náhodou nemělo být v zákoně a on řekl, že to není třeba, že zákon by stejně neprošel...
Člověk, který označí systém za zkorumpovaný, je z toho akvarijními rybičkami následně vinen. Jo, ta Benešová měla něco s jakousi mafií, to je jasný.
Argo, no tak... Benešová je produkt devadesátek, všechno vnímala ještě jako bitvu své levice proti pravici. To upozornění na zkorumpovanost justice byl hlavně povzdech nad drzostí pravice, že si vytvořila vlastní vazby...posléze i JM uzavřela opoziční smlouvu, ale to je jiná věc...
Si vážně nepamatuješ, kolik kauz pro Zemana zametla?

Benešová a ROP severozápad
Z článku: „Pokud hovoří o justiční mafii, tak hovoří o sobě. " Leo Steiner, vyznamenaný bojovník proti korupci...

K TOPO:

Marie Benešová coby poslankyně také připravila právní kličku, která firmám měla umožnit vyhnout se trestnímu stíhán například za uplácení při veřejných zakázkách. Její kancelář přitom zastupovala jednu z firem, stavební gigant Metrostav, které se měla novela zcela jistě týkat.
Benešová v tom žádný střet zájmů neviděla a na obavy žalobců, že novela znemožní postihnout korupční firmy, opáčila: “Oni by zkrátka stíhali úplně všechno. Současný zákon je velmi tvrdý a nedivím se, že firmy řvaly. Řvali i podnikatelé, vím, že dokonce chodili i za Babišem.”


A to je jen to, co najde googlení hned.
a nahradí jednoho svého člověka (=Kněžínek byl taky od něho, to se opět nějak vytěsnilo)
proto,že podal stížnost v případu Bartík? Sorry, ale to bylo profesně na místě...byla to natolik sporná a precedenční věc, že úplný přezkum byl na místě. Kněžínek sám je ambiciozní vlezdoprdelka, ale z osobní zkšuenosit mi nepřijde zlý...
Ježto se ukáže, že na výměnu Zemana Pavla je třeba souhlas celé vlády, najednou to vyvstane v celé obludnosti, sakra, oni s tím musí souhlasit ČSSD
A to proč? Většinu má ANO...
na ministerstvo se vrací Blažek
Já mam dojem, že on tam fakt v nějaké komisi staronově působí...
Logika spojení Voláka (jeden z hlavních aktérů Klausovy amnestie) a Benešové mi taky naprosto uniká.
'Zeman a Klaus jsou už nyní kamarádi, Benešové se říká Zemanova děvka, Volákovi se nijak neříká, protože ho lidi tolik neznají, ale, že je to Klausův kámoš asi netřeba pochybovat...ergo kladívko...
Krom toho, pokud ministrovi hlas v komisi seberete, pak je neméně napínavá otázka, komu ho dáte. Je fakt nějaký úřad, kterému lze bez dalšího věřit? Předseda nejvyššího soudu? Předseda ústavního soudu? Poslanecká sněmovna? Senát? Nedejbože dokonce samo Kolegium?
Za mne v pětičlené komisi na výběr NStZ:
ministr spraveldnosti předseda, ministr vnitra (idáelně z jiné koaliční strany), předseda ústavněprávního výboru PS, předseda ústavněprávního výboru Senátu,dosavadní NStZ.
Snad jedinou věcí ano – že výměny těchto funkcionářů by se měly dít maximálně veřejně a maximálně transparentně, protože tady fakt o něco jde.
+1
Demonstrace sice úžasně demonstruje a rozněžňuje se nad složitými vychytávkami, ale na již probíhající výměnu Dra Bureše, kde je jedním z kandidátů populární Dr Sváček, zjevně dlabe
Nevedou to právníci...
Postoj ministryně samozřejmě není dopředu znám, nicméně Sváčka dost nesnáší.
Ee? oba to jsou Zemanovi lidé...
Občas nějaký mudrc zjistí, že jsou to dozajista Babišovi lidi a navrhne je svrhnout (při velkém zájmu jsem ochoten dohledat, je to i na rpgf).
Ty náznaky zejména u Bradáčové popřeš dost těžko...což je děsivé. JE prada, že zatím nevím jeidném případu, kdy by postupovala špatně...
Taktéž byla pamětihodná a krvavá bitva o Ústeckého předsedu, kde zahynuli mnozí.
Osobně tragická záležitost...ženě se v počítači válí nedodělaný článek, který to mohl teoreticky docela ovlivnit...:/

Valková je tragická postava, jako pedagožka v Plzni byla prý skvělá, laskavá, nápomocná, zajímající se, pracovitá...jenže asi předčasná senilita nebo nevím:(
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.

Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 8526
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od ilgir » 25. 6. 2019, 20:24

No, vida, Argo se rozepsal a už to dává mnohem větší smysl. A navíc spousta cenných informací, díky.
Argonantus píše:Nějak netuším, proč je potřeba okecávat, že jsou demonstrace proti Benešové. Původně dokonce jenom proti Benešové, která je vyzývána k odstoupení, pak se to teprve rozšířilo na Babiše. Takže asi musí být ta Benešová nějak strašlivá, když se kvůli ní sejde plný Václavák.
Naopak. Milion chvilek vznikl kvůli Babišovi. Posledně se demonstrovalo proti tomu, že Babiš sestavil vládu s podporou komunistů - to byla ta nelegální akce před sněmovnou. Proti Benešové se to stočilo teď na jaře, a není to proti Benešové jako osobě, ale proti kontextu, v jakém byla jmenována. Kdyby nebyl premiérem Babiš, a kdyby ji nejmenoval zrovna v tu chvíli, demonstrace by nebyly.
Celé mi to připomíná oslnivou logiku „ten bratr toho zavražděnýho, to bude taky pěknej lump.“ Člověk, který označí systém za zkorumpovaný, je z toho akvarijními rybičkami následně vinen. Jo, ta Benešová měla něco s jakousi mafií, to je jasný.
Hele, já přiznávám, že do toho tolik nevidím, ale Vallun si to myslí taky.
O úloze Benešové v ROP severozápad nevím nic, ale pokud je to podobná kvalita zpráv, tak běda.
https://hlidacipes.org/marie-benesova-j ... eblowerum/
Opět - legitimitu tohoto článku nedokážu posoudit.
IMHO je celá zmatená epizoda výsledek toho, že Babiš totálně nerozumí mechanismům justice a stále se to zřejmě pokouší řídit jako bagr. (...) Navíc ministry Zeman jmenuje.
Velice výstižné. A můžeš mít lidu ulice za zlé, že jim připadá, že Babiš hodlá použít Benešovou jako bourací radlici od bagru? Ono to tak zvenku vážně vypadá. A nezapomeň, že jedna věc jsou zákonné pravomoci, a druhá věc osobní autorita a zákulisní možnosti. Viz případ Fajt - M. Zeman - Staněk.
Netuším, zda byla Benešová vůbec ochotná něco podobně šíleného organizovat. Moc tomu nevěřím, byla Nejvyšší státní zástupkyně, systém sleduje dlouho, je jí jasné, jak funguje. Těžko mohla slíbit, že vymění Pavla Zemana.
Tohle si nemyslím, podle toho, co jsem o ní slyšel. Spíš myslím, že kličkující Babiš spoléhal na to, že ji do toho nějak přes M. Zemana vmanipuluje. Tohle od něj beru spíš jako zoufalý pokus než jako promyšlený tah.
No, ale teď tam najednou Benešová je. Rozeběhly se demonstrace, a ona musí předvést nasranému lidu, proč tam vlastně je, což aby třeba dotáhla tu Pelikánovu zombii zákona o zastupitelství a soudech, co nedotáhli jiní?
Takže odtud načasování zákona.
Nemyslel jsem načasování předložení zákona, ale načasování platnosti zákona. A btw. s tím už mezitím uhnula - jaká náhoda. :D
https://forum24.cz/benesova-ustoupila-n ... inna-driv/
Prostě, nejsem si správným řešením tak jist, jako OnGe. Snad jedinou věcí ano – že výměny těchto funkcionářů by se měly dít maximálně veřejně a maximálně transparentně, protože tady fakt o něco jde.
Jo. A tohle Babiš nezvládá a tudíž zasluhuje hněv ulice.
Ale až doposud to nikoho moc nezaujalo – ani novináře, ani veřejnost, ani neziskovky. Po nedávné výměně v Ostravě taky nikdo ani nevzdechl (a byla náhodou docela dobrá).
(...)
Jiná zásadní akce byla úspěšná protiofenzíva, která rozmetala docela důležitou policejní partu pod jménem „reforma policie“.
(...)
Taktéž byla pamětihodná a krvavá bitva o Ústeckého předsedu, kde zahynuli mnozí.
(...)
Rozhodně mne nepřestanou překvapovat demonstrace proti Benešové, když byli předchozí daleko větší velikáni úspěšně odignorováni (nejvíce se nabízel Blažek, coby úplně pohádkový symbol vší špatnosti).
(...)
netvrdím, že jsou demonstrace zcela nedůvodné, ale okouzluje mne, že jsou založeny na oboustranném omylu (že má ministr pod palcem státní zastupitelství),
a taky mne překvapuje, že se nedemonstrovalo, když se tu staly věci daleko absurdnější.
Tak já ti to zkusím vysvětlit. Ty máš skvělý vhled do justice, ale ignoruješ celkový kontext. Ulice vnímá kontext, ale nevidí do justice. Smutná realita je taková, že pouze za justici se ulice nikdy bít nepůjde. Justice samotná je daleko daleko za životním prostředím, růstem platů, svobodou médií apod.
Nikdo by nedemonstroval proti Benešové, kdyby ji nejmenoval Babiš,
a zároveň
kdyby Babiš neměl na krku tyto záležitosti:
- Čapí hnízdo
- StB minulost
- únos syna na Krym
- podporu komunistů
- střet zájmů (dotace)
- zvyšování schodku v době konjunktury
- řepku a motýle
- podporu nejostudnějšího prezidenta v Evropě od roku 1989
a zároveň
kdyby Babiš uměl přiznat chybu a nechoval se tak neskutečně arogantně.

Pouze tato velice vzácná konstelace faktorů vyhnala lidi do ulic. Samotná justice nikoho nezajímá. Je to pochopitelné?

Ještě jednou díky za info ohledně komise apod. :wink:
Nepoužívat nebo vrátit!
DrD II: Hry Mocných

Odpovědět

Zpět na „Realita a pseudorealita“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Log 1=0 a 1 host