Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

O lidech, o vztazích, o politice, o názorech, o opicích a o ufonech.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6298
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od Fritzs »

Možná by bylo nejlepší všechno zničit a začít uplně znovu.
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od OnGe »

Když jsou ty protibabišovské protesty tak destruktivní a Babiš je takovej hajzl, jaké východisko byste si představovali, aby to nebylo špatně?
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Sosacek
Příspěvky: 25780
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od Sosacek »

Dat babisovi klid na praci. Neni prece horsi nez kdokoli jinej. Benesova je v pohode.
- Argo, asi
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
jjelen
Příspěvky: 2512
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od jjelen »

OnGe: tak ještě jednou, pokud to bylo mířené i na mě tedy: někdo tady snad říká že by měl Babiš a ANO zůstat? já tedy ne, i s nebezpečím, že bude ještě hůř (anebo taky nebude).
Akorát by bylo dobrý vedle "jak se zbavit Babiše" přemýšlet taky nad tim, "co potom" například s tim cca milionem lidí co ho volili.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od OnGe »

Jestli tu celý roky nadáváš na Babiše a teď si stěžuješ, že jsou ty protesty z nějakého důvodu špatně, tak to bylo mířené na tebe. Jinak ne.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10174
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od ilgir »

Klídek kluci, myslím, že nejsme ve sporu. Všichni se shodneme na tom, že Babiš by měl jít od válu, protože je toho na něj už trochu moc. Úplně jiná otázka je, jestli to, co přijde po Babišovi, přinese spíš zlepšení nebo spíš zhoršení, a v jakých ohledech. Je korektní a moudré uvažovat pragmaticky - co potom. Ale nesouhlasím s tím, kdo mi bude tvrdit, že Babiše tu potřebujeme jako menší zlo ze všech alternativ. Že si ho musíme do dalších voleb hýčkat, aby to tu náhodou neovládl Okamura. Prostě na tom nejsme tak špatně jako v Rusku, kde bych byl ochoten toto přijmout (jako obhajobu Putina).

Jo a protesty jsou destruktivní by definition, to ještě neznamená, že jsou špatně.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od OnGe »

Když hoří barák, tak hasiči taky nedělají urbanistickou studii, jestli by nebylo lepší to nechat shořet a postavit tam něco lepšího. Stejně tak mi přijde pitomé čekat, co všechno ještě dokáže Burešův ansámbl rozesrat, protože co kdyby předčasné volby dopadly ještě nějak hůř. Jsem si dost jistý, že je lepší zabránit zesílení vlivu ministra spravedlnosit na jmenování státních zástupců, než doufat, že to třeba někdy v budoucnu někdo oslabí. Je to asi jako doufat, že když se zavede daň na překlenutí krize s tím, že jí za tři roky někdo zruší, tak že jí pak někdo bude rušit (viz. solidární daň). Nestane se to. Sorry, jako.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17480
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od York »

ilgir píše: 24. 6. 2019, 13:30Ale nesouhlasím s tím, kdo mi bude tvrdit, že Babiše tu potřebujeme jako menší zlo ze všech alternativ. Že si ho musíme do dalších voleb hýčkat, aby to tu náhodou neovládl Okamura.
Řekl bych, že to bylo myšleno tak, že vystoupení socanů z vlády povede k tomu, že Babiš zůstane u kormidla a socany nahradí Okamura.

Nicméně "něco je fakt špatně, ale nebudeme to radši měnit, protože by mohlo bejt ještě hůř" asi není dlouhodobě udržitelnej přístup.
jjelen
Příspěvky: 2512
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od jjelen »

York píše: 24. 6. 2019, 14:38Řekl bych, že to bylo myšleno tak, že vystoupení socanů z vlády povede k tomu, že Babiš zůstane u kormidla a socany nahradí Okamura.
Nicméně "něco je fakt špatně, ale nebudeme to radši měnit, protože by mohlo bejt ještě hůř" asi není dlouhodobě udržitelnej přístup.
No počkej, počkej, tohle míří na demonstrace nebo na odchod socanů z vlády?
Jestli a. tak ok, u b. už si nejsem jist. Vláda bez ANO anebo bolševiků a okamurovců sestavit nepůjde a po případných předčasných volbách to asi nebude lepší (jako zkusit se to může, rozhodně bych si od toho moc nesliboval). A pak je tu ještě Hrad, že ano. Padne-li vláda, koho asi Miloš jmenuje prezidentem?
To samozřejmě neznamená, že nemá smysl Babišovi zkoušet házet klacky pod nohy. Minimálně se může podařit zdržet/zablokovat alespoň některý z prasáren co by jeho vláda jinak provedla (pamatujete na případ Ondráček? a to myslím na těch demonstracích zase tolik lidí ani nebylo). V ideálním případě by to mohlo vést třeba i k tomu, že Babiš křeslo přenechá nějakému svému podržtaškovi, což aspoň zpomalí propad zdejší politické kultury kamsi ke dnu žumpy (nebo pod něj), že ho pak bude o trochu méně vidět a slyšet by byl drobný bonus. Ale to bychom asi chtěli od Hamáčka a spol. aby si nechali narůst koule, což je, i s čtvrtmilionovým davem za zády, zřejmě dost nereálné, je to ale nejlepší scénář jaký si za současného rozložení sil dokážu představit (pominu-li náhlá úmrtí, uvěznění apod. - i když to druhý by AB asi taky ustál...)
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17480
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od York »

jjelen píše: 24. 6. 2019, 16:08 No počkej, počkej, tohle míří na demonstrace nebo na odchod socanů z vlády?
Nenapsal jsem to původně já, takže říkám jen, jak jsem to pochopil:

Nejpravděpodobnější výsledek demonstrací je, že to zabalej socani. Babiš pak udělá dohodu s Okamurou a bude všem tvrdit, že vlastně vůbec nechtěl, ale co má dělat, když ho socani potopili. A že by strašně rád udělal koalici s kýmkoliv jiným, ale nikdo nechce. Takže socany ve vládě nahradí Okamura, jinak se vůbec nic nezmění.

jjelen píše: 24. 6. 2019, 16:08Padne-li vláda, koho asi Miloš jmenuje prezidentem?
Hezké (a zároveň děsivé) přeřeknutí.
Uživatelský avatar
Resurrection
Příspěvky: 5421
Registrován: 26. 9. 2006, 11:34

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od Resurrection »

Myslim, ze ani skalni volici ANO nebudou uplne happy, pokud se Babis spoji s nackama. A o to tady presne jde. Pokud to CSSD zabali (coz by mela, pokud tedy chce vystupovat v politice i po pristich volbach), bude mit Babis skutecne genialni volbu - komouse nebo nacky. At uz si vybere kohokoliv, tak na tom hodne ztrati. A oslabit ho pred dalsimi volbami je jedina moznost, jak ho vykopat od valu. At si klidne zustane v opozici (coz neudela, jakmile nebude mit sanci byt premier, tak to zabali a ANO si vezme sebou). Takze ja treba chci, aby ho CSSD potopila a on sel s SPD. At jde. Myslim, ze uz ma pred ocima takove temno, ze by mu dusledky takoveho spojeni naprosto nedosly a nedojdou mu ani v momente, az ve volbach dostane treba 20 % ci jeste min.
Secrets are power.
jjelen
Příspěvky: 2512
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od jjelen »

Komouše už si vybral. Takže Okamůra...
Neviděl bych to jako katastrofu jíž je nutno ZA KAŽDOU CENU ZABRÁNIT, ale jestli z toho mít radost, to nevím. Ale jsem si taky dost jistý, že je to něco, čemu by AB radši zabránil. Možná na tolik, že by byl ochoten jít i do scénáře "babišova vláda bez Babiše"? Krátce po volbách mám pocit i utrousil něco v tom smyslu, ještě předtím než přišla fáze "nikdy neodstúpim"...
Ale jak říkám, bavíme se tu čistě hypoteticky, myslím že Honzík bude ochotně dál dělat rohožku (a "zachranáři čssd" typu Hašek a Foldyna by se asi chovali podobně, vzhledem k tomu jak se M. Z. Andyho zastává)
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17480
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od York »

Resurrection píše: 24. 6. 2019, 16:26At uz si vybere kohokoliv, tak na tom hodne ztrati.
Kéž by. Nějak už nemůžu říct, že bych si tím byl 100% jistej.
Argonantus
.
Příspěvky: 18112
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od Argonantus »

OnGe:
Jsem si dost jistý, že je lepší zabránit zesílení vlivu ministra na jmenování státních zástupců.
Zejména tato úžasná postfaktická replika mi bere dech.
Asi jako bych podobně pateticky pravil, že jsem si jist, že v tom programování je třeba používat ty anonymní funkce právě takto. A při tom je nad slunce jasno, že o anonymních funkcích a jejich používání vím úplného datla.
Vážně víš, kdo je Benešová, jaké alternativy má vliv ministra na jmenování státních zástupců, jak je ten vliv velký, kdo ten zákon navrhl a o co v té věci vůbec jde?

Ale nic – je dost pravděpodobné, že Benešová bude svržena, zákon o státních zástupcích opět odložen ad acta (justiční mafie si léta nic jiného nepřeje), na další demonstrace to nebude mít žádný vliv, ježto vlastně Benešová nikoho nezajímá a jde o toho Babiše, že.

.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od OnGe »

Argonantus: Můžeš mě fakticky poučit, samozřejmě. Je ovšem otázkou, jestli to uděláš, nebo jen prohlásíš, že jsem hloupý, nerozumím tomu a tečka.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Odpovědět

Zpět na „Realita a pseudorealita“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot], Google [Bot] a 8 hostů