Samičky a samečci

O lidech, o vztazích, o politice, o názorech, o opicích a o ufonech.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Samičky a samečci

Příspěvek od eerieBaatezu »

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5467
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: Samičky a samečci

Příspěvek od Naoki »

Z přednášky Jordana Petersona: https://youtu.be/PrM_prPOqhQ
Kolik hádek ve vztahu je moc hádek? Zkusili s lidmi aby kvantifikovali kolik pozitivních a negativních zkušeností mají spolu ve vztahu, a vyšlo jim že pokud denně na jednu negativní je 4 nebo méně pozitivních, tak ten vztah nemůže přežít. Vtipné bylo, že pokud na jednu negativní je 11 nebo více pozitivních, tak ten vztah taky nemůže přežít :D
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Samičky a samečci

Příspěvek od ilgir »

Vtipné bylo, že pokud na jednu negativní je 11 nebo více pozitivních, tak ten vztah taky nemůže přežít :D
Budiž. V tom případě ale "negativní zkušenost" nelze zjednodušovat na hádku, protože hádky jsem měl s manželkou asi tak 3, zatímco pozitivních zkušeností určitě víc než 33.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Samičky a samečci

Příspěvek od Argonantus »

Aha. Já jsem se snažil odhalit, co jsou to "pozitivní hádky".

Jinak mi uniká, jestli jsou to hádky DENNĚ, to bych se asi dostal na méně než jednu, nebo CELKOVĚ, a to jsou stovky, možná tisíce.
Pozitivní zkušenosti se pak už vůbec neodvažuji počítat, moc nevím, jak na to (kdy končí jedna pozitivní zkušenost a kdy začne druhá? A když je celý den jedna velká nepřetržitá pozitivní zkušenost, počítá se to za jedna?)

Jinak vyvozovat z toho něco je taky hodně divné. Jsou lidi, co se hádají furt, ale při tom jsou vlastně docela spokojeni. Jsou lidi, co se nehádají vůbec, a pak se najednou rozvedou.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Samičky a samečci

Příspěvek od ilgir »

Pieta píše:Bokem k tématu, ale podotýkám, že prakticky všichni pedofilové dokážou neznásilnit dítě, a že téměř všechná znásilnění dětí mají na svědomí lidi, co nejsou pedofilové. To jenom ta zaručeně neškodná média ((c) Onge) lidem to rovnítko úspěšně vtloukla do hlavy.
Zdroj?
Do statistik padají děti až do 18 let, zatímco pedofilové jdou po dětech před pubertou. Takže tam logicky vznikne nepoměr. Z toho bych ale nevyvozoval, že je kolem pedofilů přehnaná mediální hysterie.
Nebo pokud jde o definice, tak musím podotknout, že těm obětem je jedno, jestli predátor byl jimi přitahován primárně nebo až sekundárně. Pro ně a pro všechny okolo to je prostě pedofil.
Pracující logaritmus
Příspěvky: 791
Registrován: 10. 5. 2018, 07:17

Re: Samičky a samečci

Příspěvek od Pracující logaritmus »

ilgir píše: 8. 3. 2019, 07:22 Nebo pokud jde o definice, tak musím podotknout, že těm obětem je jedno, jestli predátor byl jimi přitahován primárně nebo až sekundárně. Pro ně a pro všechny okolo to je prostě pedofil.
Těm obětem je jedno, jestli to byl nebo nebyl pedofil, pro ně je "důležité" že to je násilník cílící na děti.
Ale pedofilům, kteří žijí celibátu, který si nemohli vybrat a často potřebují lékařskou (zejména psychologickou) pomoc, není jedno, jestli se na ně ostatní lidé dívají jako na nemocné lidi, kterým je třeba pomoci, což jsou, nebo jako na zrůdy, které je třeba ostrakizovat, ne li hůř, kterými nejsou, ale spousta lidí to tak kvůli špatnému chápání slova vnímá.
Tohle je opravdu ten případ, kdy prosté chybné použití termínu často komplikuje řešení skutečného problému a ničí lidem život.
Jsem Log 1=0, jen jsem v práci a nedostanu se k normálnímu účtu.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15030
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Samičky a samečci

Příspěvek od Pieta »

ilgir píše: 8. 3. 2019, 07:22Zdroj?
Tohle není něco, co bych tak úplně chtěl hledat na pracovním počítači. (: Zkusím si vzpomenout přes víkend.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Samičky a samečci

Příspěvek od ilgir »

PL: Souhlas. Ale zase těžko můžeš po lidech chtít, aby rozlišovali "pedofil" a "člověk dopouštějící se příležitostně pedofilního jednání". Některá slova se holt v běžném kontextu používají s negativní konotací, např. developer :-)
Navíc se obávám, že tyhle psychologické a sexuální poruchy se blbě cpou do přesných škatulek, holt lidský mozek je poněkud komplexní záležitost.

Pieta: Máš na to víc než víkend, zítra odlétám na dva týdny pryč :-)
Naposledy upravil(a) ilgir dne 8. 3. 2019, 19:14, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Samičky a samečci

Příspěvek od MarkyParky »

To nebyl já..
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Samičky a samečci

Příspěvek od ilgir »

Hehe :lol: Opraveno.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Samičky a samečci

Příspěvek od Vallun »

Protože o gamedesignu v daném kontextu nic nenapíšu, tak pokračuji z této diskuse zde:
Selhan píše: 9. 1. 2021, 21:50Vallun: Evidentně máš za karikaturu i mně, když v tom čteš tohle. Proti armádě jsem v životě nic neřekl.
Zkus si to, prosím, nebrat osobně, respektive to vůbec nevztahuj k lidem zde... Šlo mi orpavdu jen o to, ukázat, jak se prolínají extremní multikulti filosofie se zájmy Moskvy...

Nikoho ze zde přítomných nepodezřívám z toho, že by opravdu nějak fandil Putinovi... ale jak vidíš, zlomky/memy jeho* podvratné ideologie se objeví leckde, takže je člověk šíří třeba zcela neúmyslně... určitě se to někdy stalo i mne...

FEDIT: obdobných témat tu máme více...jen z REality a pseudoreality:

Genderová (ne)vyváženost v hrách, filmech atd. - aktuálně 37 stran

Má smysl mít ženy v politice - aktuálně 6 stran

Rozdíly mezi muži a ženami - aktuálně 10 stran

Identiny a roly muža - aktuálně 12 stran
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
hanss
Příspěvky: 202
Registrován: 19. 12. 2015, 19:49

Re: Samičky a samečci

Příspěvek od hanss »

Celá debata ve vláknu Ženy a RPG (RPG F) celkem očekávatelně vypadá jako legrační souboj slepých boxerů, opět s celkem očekávatelnými argumenty.

Nicméně obsahovala i pitomosti vymykající se z běžné míry:
Odkazovaný článek ve Vesmíru, jak bylo poznamenáno, obsahuje odkaz na bibli. Že argument biblickou citací dříve či později někdo použije ke shození celého článku bylo jasné, stejně tak bylo zřejmé, že nebude sháňka po tom, co se vlastně v té bibli píše:

takže článek: "Tělesné a psychické intersexuální rozdíly jsou u člověka výhodou pro obě pohlaví, která se doplňují. Vlastnosti jsou komplementární (1. kniha Mojžíšova 1,18)."
no a 1. kniha Mojžíšova:
1.17. A postavil je Bůh na obloze nebeské, aby osvěcovala zemi;
1.18. A aby správu držela nade dnem a nocí, a oddělovala světlo od tmy. A viděl Bůh, že to bylo dobré.

Takovýto způsob podpírání tvrzení odkazy bych ve Vesmíru nečekal. Ale doba se mění a Vesmír taky.

Druhý wtf moment, i když nepřekvapivý, je že místní král konspiračních spiklenců neopomenul opakovaně varovat před rejdy temných sil, které se snaží svést věrné věřící z cesty pravé. A bezprostředně výše to korunoval tím, že musíme dávat pozor nejen na oponenty, kteří jsou agenty ďábla samozřejmě, ale i na příliš radikální spoluvěřící, kteří mohou sloužit zlu i nevědomě... K dokonalosti ještě chybí varování před umírněnými souvěrci, kteří nikdy neupadli do žádné úchylky a právě tím jsou podezřelí. (Je úžasné potkat naživo lidské typy které jako by vypadly ze stránek historické literatury.)
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Samičky a samečci

Příspěvek od Selhan »

Hanssi, prosim, mohl bys nesouhlasit bez toho, ze se u toho snazis co nejvic vyvolat hadku a nekoho urazit?
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
midewiwin
Příspěvky: 4817
Registrován: 18. 12. 2006, 09:56

Re: Samičky a samečci

Příspěvek od midewiwin »

Vallun píše:Šlo mi orpavdu jen o to, ukázat, jak se prolínají extremní multikulti filosofie se zájmy Moskvy...
Nikoho ze zde přítomných nepodezřívám z toho, že by opravdu nějak fandil Putinovi... ale jak vidíš, zlomky/memy jeho* podvratné ideologie se objeví leckde, takže je člověk šíří třeba zcela neúmyslně..
Proboha!
Jaké následky mají ty memy, pokud se tu objeví?
Doufám, že bys mě upozornil, kdyby se do mých příspěvků vplížila extrémní multikulti filosofie prolnutá se zájmy Moskvy.
Čas neexistuje.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Samičky a samečci

Příspěvek od Vallun »

midewiwin - pokud se budeš drsně navážet do armády, tak se ozvu, neboj:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Odpovědět

Zpět na „Realita a pseudorealita“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů