Samičky a samečci

O lidech, o vztazích, o politice, o názorech, o opicích a o ufonech.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Karotka
Příspěvky: 1110
Registrován: 21. 9. 2011, 21:42
Bydliště: Praha

Re: Samičky a samečci

Příspěvek od Karotka »

Ať napíšeš cokoliv, vždycky se najde nějakej blbec, kterýho to urazí.
Třeba mě nakrkly Fritzovo návrhy na zabití 1.5 milionů Čechů a Slováků co byli ve straně, podle E2 v poho věc.
Prostě
Everybody's someone else's freak
Every cure is someone else's disease
říkala babička.

Tradiční jasnozřivost depresivních, často popisovaná jako radikální nezúčastněnost ve vztahu k lidským starostem, se projevuje v první řadě nezájmem o problémy, které vskutku nejsou příliš zajímavé.
(M. Houellebecq)
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10174
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Samičky a samečci

Příspěvek od ilgir »

Hele, Pieto, na tebe možná nepasuje muž ani žena, ale já jsem si o sobě celkem jistý. Rozhodně víc než s tou levorukostí. :wink:
Inictus píše:ne nutně, že je respektuješ jako rovnocenné osoby
"Rovnocenný" je rozhodně pokrok od "stejný" a "nelze rozlišit". Palec nahoru.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12367
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Samičky a samečci

Příspěvek od Ecthelion »

Karotka píše:Třeba mě nakrkly Fritzovo návrhy na zabití 1.5 milionů Čechů a Slováků co byli ve straně, podle E2 v poho věc.
Karotko, necheš si tu diskuzi ještě jednou přečíst, abys tady nemlel kraviny?
Fritzs tohle nikdy nenavrhoval a psal něco úplně jiného. E2 pak jen řekli, že Fritzs má nárok na svůj názor, jakkoli ho nesdílejí. Ale vážně už.
Argonantus
.
Příspěvky: 18112
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Samičky a samečci

Příspěvek od Argonantus »

Karotka:

jde o to, že moderátoři velmi selektivně čtou a velmi selektivně postihují, čímž se neliší od jiných lidských bytostí tady na fóru.
Mám dojem, že narážíš na nějakou velmi urputnou politickou pranici, která vyústila v patetické pokusy o úplné vyhnání některých diskutujících z RPG, což moderátoři svorně všichni zasklili taky. Někdy je to možná dobře.
Nereagovat na každou kravinu je velké umění, a já jsem v tom setrvale dost neúspěšný.

A v tomhle výbušném tématu to zřejmě nebude ani první, ani poslední pranice.

Invictus: Zřejmě neexistuje způsob, jak tě ve stávajícím stavu přesvědčit, že všechny body mojí obžaloby sis vyfabuloval.
Sosacek
Příspěvky: 25787
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Samičky a samečci

Příspěvek od Sosacek »

ilgir píše:Hele, Pieto, na tebe možná nepasuje muž ani žena, ale já jsem si o sobě celkem jistý. Rozhodně víc než s tou levorukostí. :wink:
Urcite? Ja myslel, ze jezdis kombikem znacky Kia. Takze muzes mit Y chromozom, ale vidim tady vyraznou a cilenou rezignaci na muznost.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15085
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Samičky a samečci

Příspěvek od Pieta »

ilgir píše:Hele, Pieto, na tebe možná nepasuje muž ani žena, ale já jsem si o sobě celkem jistý. Rozhodně víc než s tou levorukostí. :wink:
Já třeba si jsem naprosto jistej svou pravákovostí, ale nevyvozuju z toho, že by bylo něco divnýho na tom, že ty ne. A na druhou stranu znám pár lidí, který by o tom, jestli jsou muž nebo žena, mluvili dost podobně, jako ty o tom, jestli jsi levák.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10174
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Samičky a samečci

Příspěvek od ilgir »

Sosi, jsi naprosto vedle. Neexistuje větší symbol mužnosti, než chlap nakládající rodinu do kombíka.

Obrázek

Pieta: Tak jim poraď, ať se podívají do kalhot. Těch, kteří si nebudou jisti ani potom, bude skutečně malé procento.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15085
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Samičky a samečci

Příspěvek od Pieta »

ilgir píše:Tak jim poraď, ať se podívají do kalhot. Těch, kteří si nebudou jisti ani potom, bude skutečně malé procento.
A co když tam třeba uvidí něco jiného, než mají napsané v rodném listě? Nebo v občance?
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6299
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Re: Samičky a samečci

Příspěvek od Fritzs »

Nevychází standardizace pravorukosti z toho, že zadek je třeba si po vykálení utřít, což se dřív dělalo holou rukou a podat někomu něco touto rukou by mohlo být bráno jako urážka?
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10174
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Samičky a samečci

Příspěvek od ilgir »

Pieta: Tak to znamená, že už mají úspěšně po operaci a měli by si jít vyměnit občanku. Horší to je s těmi, co mají v hlavě něco jiného než v kalhotách. Ale těch je fakt málo a řeší to právě ta operace. Btw. vlastně existence těchto trans-osob je dalším dokladem, že něco jako jednopohlavní mozek musí existovat. Přece kdyby to tak nebylo, tak by nemohli mít ten problém s identitou, ne?

Fritzs:
To nevysvětluje, proč nepodáváme levou a neutíráme pravou. Navíc podávání pravice je odvozeno od držení zbraně, nikoli od utírání zadnice. To ví každý.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15085
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Samičky a samečci

Příspěvek od Pieta »

ilgir píše:Pieta: Tak to znamená, že už mají úspěšně po operaci a měli by si jít vyměnit občanku.
Pokud můžou, což ne vždycky platí.
ilgir píše:Btw. vlastně existence těchto trans-osob je dalším dokladem, že něco jako jednopohlavní mozek musí existovat. Přece kdyby to tak nebylo, tak by nemohli mít ten problém s identitou, ne?
A co dokazuje existence genderfluid, případně intersex lidí?
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Sosacek
Příspěvky: 25787
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Samičky a samečci

Příspěvek od Sosacek »

Pieto, ilgir se sveho casu sveril s (masivne bigotnim) nazorem ze bejt homosexual je o tom, ze ses rozhodl bejt homosexual, a to proto, ze neveris v jezise.

Ztracis cas. Hazis perly svinim.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9351
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Samičky a samečci

Příspěvek od Quentin »

Jenom poznamka; i kdyby existovali ženské a mužské mozky, i kdyby homosexualita byla volba (což není), whatever. Vynucování rolí ve společnosti nebo rodině podle pohlaví je ujeté tak jako tak.
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Argonantus
.
Příspěvky: 18112
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Samičky a samečci

Příspěvek od Argonantus »

Quentin:

nenapadá mne v této debatě nikdo, kdo by s tvojí poslední poznámkou nesouhlasil.
A absolutně nevidím souvislost těchto tří věcí.
Vynucování rolí ve společnosti lze provádět, aniž bys měl vůbec nějaký názor na rozdílnost myšlení.

Musím říci, že ze všech nepočetných a stručných tvých vstupů do této smyčky jsem naprosto zmaten, o co ti jde.
Napřed jsi podpořil Invicta, abys ihned v další větě vyhlásil něco jiného, než on (a málem opačného).
Pak jsi se přihlásil k nějakému trestu, nepochopil jsem za co.
A nakonec jsi proti vymezování rolí, s čímž asi nikdo nemá sporu.

Ilgir:
Ono je to celé zřejmě daleko složitější.
Člověk se rodí s nějakým mozkem, ale ten se vyvíjí dál, učením, vlivem prostředí; ale i biologicky, neb ho sprchují různé hormony v různých situacích a různých fázích života.
Vůbec by mne nepřekvapilo, kdyby celý problém intersexuálů vznikal někde druhotně v pubertě a nebyl v prenatálním stádiu vůbec vědou rozlišitelný.
Muži a ženy mohou být ten samý případ*, v tom může mít Invictus pravdu (ale pravdu nemá v tom, že s ním vlastně vůbec nikdo nepolemizoval).
Předpokládám, že se o tom píšou velmi tlusté knihy a nemyslím, že máme šanci to laicky rozštípnout snadno a rychle.
A je taky možné, že si v některých bodech věda ještě není úplně jistá.

naprosto jisté je to, co pravil Quentin výše - že sexuální orientace nebo jiné projevy myšlení nejsou nějakým vědomým rozhodnutím jedince.

*EDIT: a vidím, že jsem napsal blbost; muži a ženy se samozřejmě začnou lišit už v prenatálním stádiu.
Nicméně ne úplně od začátku, od vajíčka.
Naposledy upravil(a) Argonantus dne 7. 10. 2016, 09:46, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22629
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Samičky a samečci

Příspěvek od Jerson »

Invictus píše:K levákům a pravákům se vyjadřovat nebudu, to je biologie pro střední školy.
Mě to na střední škole asi minulo (protože jsme biologii neměli, jen techniku), takže to klidně můžeš rozebrat teď, nikdy není pozdě se poučit. A půjdu si najít co napsal Faskal v Biologii.

Ilgir: Já jsem papírově levák, ale jinak jsem obouruční. Tedy dokážu psát oběma rukama, když by to bylo potřeba (a taky zprava doleva, nebo oběma rukama najednou stejně či zrcadlově), ale pistoli, nůž a myš držím v pravé, ale meč třeba v levé (a někde okolo tesáku délky 40 cm se to láme, ten nevím do které ruky vzít. nože ale vrhám levou. Vrtačku včetně elektrické držím v pravé, šroubovák včetně elektrického v levé, takže u akumulátorové vrtačky se výměnou nástroje a přepnutím rychlosti přepne i moje levo/pravorukost. Na druhou stranu jsem potkal velmi mnoho lidí, kteří by byli bez pravé ruky úplně neschopní, maximálně by se najedli vidličkou.

(Takže si myslím, že i v tomhle případě to zadrátování v mozku ať už vrozené nebo naučené může být dost zásadní.)
Odpovědět

Zpět na „Realita a pseudorealita“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů