Éčka a další radosti v potravinách

O lidech, o vztazích, o politice, o názorech, o opicích a o ufonech.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 4217
Registrován: 6. 11. 2006, 07:40
Bydliště: Brumov

Re: Éčka a další radosti v potravinách

Příspěvek od Raven »

Proč mívá na sobě pseudočokoláda šedou patinu, Vallune?
R
"Make BDSM, not war, sister."
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Éčka a další radosti v potravinách

Příspěvek od Invictus »

Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 4217
Registrován: 6. 11. 2006, 07:40
Bydliště: Brumov

Re: Éčka a další radosti v potravinách

Příspěvek od Raven »

Jak to sakra víš?
R
"Make BDSM, not war, sister."
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Éčka a další radosti v potravinách

Příspěvek od Invictus »

Dal jsem do googlu "grey stuff on chocolate". :s_easy:
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Éčka a další radosti v potravinách

Příspěvek od Vallun »

Invcitus - tak tak, lépe než ta wikina bych neposloužil...poznámka - má to i kvalitní čokoláda, ale mnohem později...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Éčka a další radosti v potravinách

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Raven píše:Jak to sakra víš?
R
Tohle jsem myslel, že je o čokoládě obecně známo...
Jak psal Vallun, je to obecná vlastnost čokolády, nejen "kakaových pochoutek". Typický způsob, jak se člověk s tímhle může setkat u kvalitní čokolády, je nalezená, několik let stará bonboniéra.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9046
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Éčka a další radosti v potravinách

Příspěvek od Faskal »

Nás to třeba učili v chemii na gymplu.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Éčka a další radosti v potravinách

Příspěvek od Invictus »

Nás třeba ne. Ale pravda je, že nás na gymplu moc neučili obecně. To se nedá srovnat.
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 4217
Registrován: 6. 11. 2006, 07:40
Bydliště: Brumov

Re: Éčka a další radosti v potravinách

Příspěvek od Raven »

čokoláda je příliš poutavý problém na to, aby se o ní mluvilo ve středoškolské chemii.
Ale taky jsme neměli automat na kafe s přidaným kýblem
R
"Make BDSM, not war, sister."
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Éčka a další radosti v potravinách

Příspěvek od Vallun »

Tak kolem medu od konsorcia JSG je stále horko.
Pořad Peklo na talíři - podle tipů na Facebooku byly nakoupeny spotřebiteli nominované produkty na nejhorší potraviny – podle počtu nominací bylo vybráno 10 produktů k ochutnání a hodnocení a z nich se med společnosti JSG med a.s. umístil na 3. místě. V návaznosti na tento pořad vznikla na internetu zajímavá diskuze, která potvrzuje zkušenosti spotřebitelů s medem tohoto producenta - viz. výběr níže.
- Se docela divím.Možná jedna z prních várek od českých včelařů. Ale tak nebo tak.Tahle firma není důvěryhodná a nevidím důvod, proč je podporovat.Stejně toho českého medu moc mít nebudou a hodně rychle přejdou na africký a jihoamerický.Většina včelačů raději dává přednost přímému prodeji než spolupráci s firmou.
- Po dlouhé době jsem zavítala do Kauflandu, jelikož u nás v drogérii nemaji pytle na odpad, co potřebuji. Ze zvědavosti jsem se tam koukla na med JSG a vážně děs, každá sklenice jiný odstín, všechny děs do šeda, obsah tekutý, nechápu jak to může někdo koupit. Pak jsem šla u nás do malé smíšenky a co nevidím, med JSG krásné tmavé hnědozlaté barvy, správné hustoty...Kde ho berou jsem se neptala, ale faktem je, že mezi tím, co se prodává v Kauflandu a tím v malém krámku, je nebetyčný rozdíl.
- Bienen Honig von JSG braucht kein Komentar. Einfach Scheiße. Ich werde kotzen.
- to něco od JSG jsem si v nouzi koupil také. Když jsem to otevřel, tak to ještě jakž takž vypadalo, pak to začlo šednout a dnes jsem se podíval na flašku, tak vypadá ten obsah šedozeleně.Prostě hnusně.
- Mě kritika toho medu, jak v pořadu, tak v příspěvkách, taky překvapila. Jela jsem před Vánocemi k dceři, když mi volala, že zapomněla koupit med na pečení. Včelaře, kde med kupuju jsem měla v ten okamžik dost z ruky, tak jsem zastavila v první vesnici a v malých potravinách koupila ten, co vypadal nejlíp. Byl to JSG a i po otevření jsem se pak přesvědčila, že je skoro jak od včelaře, jako píšeš ty. Tak mě napadá jestli v tom šizení nejedou výrobci a prodejci zároveň. Jestli supermarkety neberou schválně ten horší a nedělej se s výrobci o zisk a malý krámky berou kvalitní, jelikož by šmejd neprodali.
- Zaujal mě ten medík. JSG mají pěkný stránky. http://www.jsgmed.cz/cz/ Firmu založili samí včelaři. Podle kvality medu v pořadu to vypadá, že ti skušení a skuteční včelaři z firmy dávno odešli.
- http://www.jsgmed.cz/cz/kontrola-kvality/ - no comment :-)
- Však také poctiví včelaři JSG nemůžou ani vidět, ani cítit... Ta firma s prominutím ku**í ceny za tak kvalitní a čistě přírodní výrobek a prodávají takový hnus!
- Jeeehehe...zrovna ten med mam jeste zbytek doma. Potreboval jsem nejaky levny med do testa na francouzske bagety a pani prodavacka mi poradila, ze pokud to chci vylozene jen jako prisadu do nekterych jidel, tak tenhle levny smelc je moje volba.
- tak ten MED jsem taky prubnul-moje drahá ho koupila (na její obranu-med nejí ani obvykle nekupuje) Je to fakt supersra...Rozpuštěný cukr.Tohle snad postižitelné je ne?
Zkusí schválěn někdo uhádnout, o jaký text se jedná?:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Éčka a další radosti v potravinách

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Překvapuje mě, že ti lidi moc nechápou, že ten med mění barvu. Přítelkyně si taky neprozřetelně koupila do práce něco od JSG, co vypadalo velmi v pohodě, v čaji to asi moc poznat nešlo, ale pak se to změnilo na motorový olej, tak to raději vyhodila.

Ale hlavně mě fascinuje, že má někdo odvahu na něco takového nalepit svou etiketu, nebo to dokonce vystavit v prodejně, když už je to šedé až šedozelené. Já obchodním řetězcům nefandím, ale tohle bych výrobci vrátil, ať si to strčí třeba do prdele, a normálně ho zažaloval za podvod.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Éčka a další radosti v potravinách

Příspěvek od Vallun »

Jestli máš čas, přijď se na ně na příští stání podívat.....a jeslti se chceš nasrat, tak Ti mohu poslat něco mailem...

navíc si to přečti pozorně, ty řetězce v tom jedou taky:(
Naposledy upravil(a) Vallun dne 24. 9. 2013, 19:51, celkem upraveno 1 x.
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Éčka a další radosti v potravinách

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Určitě čas nemám, ale nasrat mě klidně můžeš zkusit:)
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Éčka a další radosti v potravinách

Příspěvek od Vallun »

Vdnešní stylové příloze E15 jménem ZEN (obvykle stojí za to leda pro dobrý výběr glamour fotek) jsou hend dva zajímavé články, přičemž zejména ten o spol. Monstanto je více ne výživný...

Na tom, že jsou u nsá v restaurcích silně předražená (nákupní cena 180 Kč prodejní 800 a víc) dobrá vína nic překvapivého není...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9046
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Éčka a další radosti v potravinách

Příspěvek od Faskal »

Něvím, jaký je zenový postoj, ale článek o Monsantu na české wikipedii je otřesný.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Odpovědět

Zpět na „Realita a pseudorealita“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 11 hostů