PSYCHOLOGOVÉ!!!!!

O lidech, o vztazích, o politice, o názorech, o opicích a o ufonech.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Nossie
Příspěvky: 601
Registrován: 30. 11. 2010, 18:29
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: PSYCHOLOGOVÉ!!!!!

Příspěvek od Nossie »

vyšlo mi:
typ INFJ :)
Písmeno I značí introvertního člověka, který se dokáže soustředit na maličkosti a hlavně na myšlenky a pocity. Nevyhledává tolik kontakt s okolím, který mu někdy může být i nepříjemný a raději poslouchá, než aby se zapojil do konverzace. Obvykle předem promyslí, co řekne, než aby ze sebe chrlil nesourodé informace.
Písmeno N znamená, že Vaše intuice upřednostňuje myšlenky, teorie a fantazii. Takto orientovaný člověk rád dělá věci pokaždé jinak, zkoumá, co se proč a jak děje a jak by se to dalo dělat lépe. Spíše než praxe a to, co je, ho přitahuje budoucnost a různé abstraktní teorie.
Písmeno F charakterizuje člověka, u kterého rozhoduje cítění. Řídí se pocitem z věci způsobem více/méně, lepší/horší. Takový člověk dává přednost dohodám, často je empatický a rád dělá lidem radost.
Písmeno J znamená, že preferujete úsudek před vnímáním. Takový člověk inklinuje k postupným řešením a snaží se rychle věci dokončit. Rád si před výletem naplánuje, které památky navštíví a předem si rezervuje hotel.

Hluboké, uvážlivé a složité typy. Dokáží řešit složité problémy, snadno se rozhodují. Zranitelní, ale empatičtí, věří na hodnoty a zásady. V práci odpovědní se sklonem k perfekcionismu.

INFJ - umělec

Zastoupení v populaci: 2% (z toho 1% muži a 1% ženy)
Nejvýraznější vlastnost: empatie
Ideální kariéra: malíř, spisovatel, básník, režisér, herec, psychoterapeut, konzultant, kněz, designér
Slavné osobnosti: Geoffrey Chaucer, Johann von Goethe, Piers Anthony, Mel Gibson, Nicole Kidman, Jamie Foxx, Fjodor M. Dostojevský
Fiktivní postavy: Doktor Živago, Luke Skywalker (Star Wars), Fox Mulder (Akta X)
Stručný popis: umělecky nadaný a kreativní, snílek, náladový, perfekcionista, pochybuje o sobě, často se cítí jako oběť společnosti, nejvzácněji se vyskytující typ, velmi dobrý pozorovatel - empatik, soucitný, okolím respektován víc než si myslí.

Jedná se o nejvzácněji se vyskytující typ. Má velké umělecké vlohy, ale na rozdíl od ostatních uměleckých typů (INFP, ISFP) je orientován o něco více prakticky a má rád pořádek. To ho předurčuje nejen k čistě uměleckým profesím (malíř, spisovatel), ale i k užitnému designu, grafice, projektování dekorací apod. Více než jiní umělci vynáší definitivní estetické soudy.

Dávám přednost samotě a klidu. Je velmi dobrý pozorovatel - empatik. Často se může cítit jako oběť společnosti nebo upozorňuje na příkoří páchané na druhých. Je perfekcionista a rád opakovaně kontroluje věci. Obvykle silně mysticky založený se smyslem pro spravedlnost a pomstu.

INFJ jsou idealističtí tajnůstkáři s bohatým vnitřním světem. Odtažití od druhých lidí, ale přesto se nebojí sáhnout k akci, je-li to potřeba. Často si na sebe vezmou příliš mnoho zodpovědnosti.

Mají pochybnosti o skrytých motivech druhých lidí. Dávají si vše do souvislostí i tam, kde by je nikdo jiný nehledal. Upřednostňují hluboké vztahy a bezpodmínečnou věrnost.
To jsem celá já, no vážně $D
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: PSYCHOLOGOVÉ!!!!!

Příspěvek od Vallun »

muj výsledek:

Typ ENTJ
Velitelské typy. Nebojí se konfrontací, debat a utkání s jinými s cílem něco
se naučit. Bývají oddáni své práci a zaměstnání. Soustřeďují se spíše na
myšlenky, principy a ideje, než na lidi. Mistři slova, nesnášejí kýválky.
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: PSYCHOLOGOVÉ!!!!!

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Hm.. na většinu otázek neumím odpovědět.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
midewiwin
Příspěvky: 4816
Registrován: 18. 12. 2006, 09:56

Re: PSYCHOLOGOVÉ!!!!!

Příspěvek od midewiwin »

Komplexní charakteristika Vašeho
typu osobnosti :
U tohoto typu bohužel nelze vypsat
podrobnou charakteristiku , neboť má
dvě či více kategorie vyrovnané a
nezapadá tak do tabulky popsaných
typů .

hm....
Čas neexistuje.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: PSYCHOLOGOVÉ!!!!!

Příspěvek od ilgir »

Já taky nedokážu odpovědět na většinu otázek, takže je mi celý test k prdu. Mám za to, že psychotest by měl člověku prozradit to, co o sobě neví, na základě toho, co o sobě .
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: PSYCHOLOGOVÉ!!!!!

Příspěvek od Bajo »

Vím že to je staré, ale zajímalo by mě to, komu se vám kam točí?

jinak
INTJ - analytik
Zastoupení v populaci: 2,5% (z toho 2% muži a 0,5% ženy)
Nejvýraznější vlastnost: názorová nezávislost
Ideální kariéra: stratég, analytik, ideolog, vědec, politik, knihovník
Slavné osobnosti: Clive Staple Lewis, Donald Rumsfeld, Václav Klaus, Friedrich Nietzche, Isaac Newton, Thomas Jefferson, Maximilien Robespierre
Fiktivní postavy: Clarice Starling (Mlčení jehňátek), Hannibal Lecter (Mlčení jehňátek), Gandalf (Pán prstenů), Montgomery Burns (Simpsonovi), Willy Wonka (Karlík a továrna na čokoládu), Spock (Star Trek)
Stručný popis: samotář, perfekcionista, není spontánní, velmi těžko ovlivnitelný, raději se zabývá teorií než praxí, sklony k pesimismu, podivín, neuznává společenské rituály, sociální nemotornost, autority a vzory si vybírá sám, spolehlivý, pořádkumilovný

Nezávislý analytik, který si nejvíce užívá roli nezúčastněného pozorovatele. Introverzi dává na odiv mnohem okázaleji než ostatní introvertní typy, protože necítí potřebu zalíbit se okolí. Svému vlastnímu úsudku věří více než druhým a dokáže si podržet stanovisko i proti výrazné početní převaze a nátlaku. To spolu s nízkou sociální inteligencí vytváří dojem arogance a opovrhování okolím. Pravdou je, že většina INTJ má natolik vysoké nároky vůči lidem, že je nesplňují ani oni sami. Jsou perfekcionisté z povolání.

Není obvykle ovlivnitelný zachytávacími společenskými frázemi a nerozpoznává autority založené pouze na tradici, hodnosti či titulu. To z něj dělá novátorského ideologa a paradoxně i první potenciální oběť revolučních změn ve společnosti kvůli jeho neochotě naoko se přidat k davu. Přes některé své vůdčí kvality upřednostňuje držet se v pozadí a vedení přebírá až v případě absolutní nutnosti. Nemá problém většinu lidí z kolektivu ve svém jednání úplně vypustit a chovat se, jako kdyby neexistovali. Z jeho strany to není nutně projev velké nenávisti. Prostě nevidí důvod mluvit s lidmi, se kterými si nemá co říct.

Přes dominantní logiku tíhne podvědomě k mysticismu a idealismu. Logiku používá pouze jako nástroj ke zjištění pravdy, stejně jako odborné diskuse a pře. Je schopen se velmi vášnivě hádat o odborných tématech, ale takový spor skoro nikdy nemyslí osobně. Obecně lze říct, že to, zda mlčí/mluví/hádá se, vůbec nesouvisí s tím, jestli druhého má rád nebo ne.

Většinou se jedná o velmi spolehlivého, dochvilného a neúplatného zaměstnance, který se může ale velmi snadno dostat do sporu s nadřízeným, jehož kompetentnost nepovažuje za dostatečnou. V mezilidských vztazích se drží zpátky a mívá jen velmi málo přátel. Je téměř neschopen přetvářky a zrady. V tomto případě se nejedná nutně o morální zábrany. Spíš vůbec nevidí logický důvod se tak zachovat, protože cokoliv mu mohou druzí nabídnout, pro něj tak málo znamená oproti tomu, jak si váží své názorové integrity.

Nejvíce vyniká ve vytváření univerzálně platných teorií a postupů. To z něj dělá výborného stratéga, poradce, analytika, ideologa a vědce. Hlavní slabinou je jeho malá schopnost prosadit své geniální nápady ve společnosti formou činů. Přirozenou rolí je pro něj být jakousi "šedou eminencí", což ho ušetří přímého kontaktu s lidmi. Problematicky však hledá vůdčí osobnost, které by složil k nohám svůj um.

Má neovladatelnou touhu vyjadřovat svůj názor (tato touha přebije i jeho introverzi) a někdy to vypadá, že nejvíce touží vyjádřit svůj názor právě v okamžiku, kdy lze počítat s nejtvrdším odporem. Naopak pokud má názor shodný s většinou, spokojeně mlčí. Nejedná se o úmyslnou provokaci, jak by se mohlo druhým zdát. INTJ se prostě děsí možnosti, že správný názor bude opomenut.

Tíhne k misantropii - největším luxusem, který si za peníze může koupit je nezávislost na druhých lidech. Dav pro něj představuje nevypočitatelný živel. Oškliví si výrazné vizuální upoutávání pozornosti (např. punk). Rebelii ve vzhledu považuje totiž za povrchní. Naopak bizarní názory upoutají jeho zájem. Může zastávat sebeliberálnější teorie, ale on sám vždy působí upjatě, konzervativně a střídmě. Má rád tlumené barvy a vyjadřování na úrovni.

INTP - vědec
Zastoupení v populaci: 3,5% (z toho 2,5% muži a 1% ženy)
Nejvýraznější vlastnost: logické uvažování
Ideální kariéra: programátor, vědec, matematik, filosof, ekonom, astronaut, architekt
Slavné osobnosti: Albert Einstein, Rene Descartes, Charles Darwin, Gordon Brown
Fiktivní postavy: Dat (Star trek), Q (James Bond)
Stručný popis: samotář, skeptik, nepořádný, raději se zabývá teorií než praxí, nedává najevo emoce, řídí se logikou, klidný, bohatý vnitřní život, společnost nechápe, pochybuje o smyslu existence, nechce vést ani být veden

Pokud v něčem vyniká nade všemi, pak je to schopnost budovat systémy úplně od nuly a vyhledávat logické nesrovnalosti. Tento skeptický samotář, který může být okolím vnímán jako podivín. Ze všech 16 typů bývá nejvíc odtržený od skutečného světa, do kterého se vrací ze své mysli jen na návštěvu. Je schopen velmi dobře se zabavit sám a během této doby pociťuje smyslové vjemy jako rušivé. Jeho snaha je vyfiltrovat vede k určitému flegmatismu a zanedbávání drobných každodenních domácích prací. Je více či méně neorganizovaný, což se může projevovat i v nedodržování pravidelného rytmu den/noc.

Vzhledem k tomu, že promýšlí všechny možné alternativy dopředu jako při šachové partii, může být nerozhodný. Rád si nechává vyhrazenu možnost změnit názor a nerad vynáší definitivní soudy. Bývá velmi často politicky neutrální nebo liberálně založený. O všem dokáže dlouze přemýšlet. Má sklony k cynismu a pochybnostem o smyslu existence. Je velmi inteligentní. Do této skupiny patřil mimo jiné i Einsten. Typickým zaměstnáním pro něj je vědec, profesor, programátor nebo filosof. Hodně z INTP se hodí i do kategorií: matfyzák, fanoušek sci-fi, webmaster.

Podobně jako INTJ se i INTP silně spoléhají na logiku a touží všemu rozumět. Zatímco INTJ ale používá logiku pouze jako nástroj k potvrzení svých intuitivně získaných názorů a spěchá k závěrečnému zaujetí pozice, INTP je přísně logický od začátku až do konce svého myšlenkového procesu a nevadí mu ani zabývat se teoriemi, které jsou naprosto neužitečné a konce nemají. Cíl pro něj není důležitý tolik, jako samotný proces přemýšlení a často naopak definivní zaujetí stanoviska k problému odkládá a spíš se baví tím, jak na obou stran vah přibývají jednotlivé argumenty. Co se projektů týká, INTP si jejich realizaci prožijí nejprve intelektuálně, vnitřně a necítí pak již mnohdy potřebu opakovat je v reálném světě.

Klasický INTP nerad řídí druhé lidi ale ani on sám nechce být veden a úkolován. Rád jedná, aniž by se poradil s druhými. Tíhne k funkcionalistické architektuře, minimalistickému designu, instrumentální hudbě, technickému pokroku za každou cenu. Ve skupině lidí se dopouští často, ne svojí vinou, společenských přešlapů. Nejlepším důkazem toho, že se opravdu snaží na sobě zapracovat, budiž vznik nespočetných teorií, které se snaží redukovat lidské chování na matematický model a jejichž autorem je vždy právě INTP v upřímné snaze rozlousknout tento (pro něj) tvrdý oříšek a začlenit se.

Většinou je velmi mírumilovný a nekonfliktní. Rád o všem dlouze přemítá a hledá nové úhly pohledu. Pokud by měli INTP vlastní stát, vypadal by jako moderní verze starověkého městského státu Athény.
Sedí to do puntíku, imho :think: (jako obojí, nebo nějaký kompromis mezi tím
Jinak taky jsem měl problém s vybíráním odpovědí, ale nakonec jsem to vždy nějak rozebral a pokusil se odpovědět objektivně a kupodivu to dalo přesný výsledek (tedy jsem odpovídal s vědomím, že odpovídám oběktivně na špatně položenou otázku, třeba to někomu pomůže).
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6644
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: PSYCHOLOGOVÉ!!!!!

Příspěvek od boubaque »

Bajo píše:Vím že to je staré, ale zajímalo by mě to, komu se vám kam točí?
Na první pohled skoro vždycky proti směru hodinových ručiček, ale po krátké chvilce soustředění není problém to otočit :)

ad MBTI: mně vždycky vychází typ INTP
A ano na některé otázky se odpovídá špatně, zvlášť ve chvíli, kdy se člověk musí domýšlet, co bylo záměrem otázky, protože rozumná odpověď na otázku buď není, nebo by byla silně zkreslující. (Ovšem někdy je prostě jen potřeba překonat svůj intelektualismus a vybrat odpověď, která se člověku víc líbí, než která by byla "pravdivější".)

Pokud umíte anglicky, doporučuju tuhle stránku, kde se dozvíte, co které písmeno znamená, když už vám to vyplivne nějaká X, a nenajde vám proto odpovídající typ. Případně českou, ale některé stránky vyžadují heslo nebo co...
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Wild West

Re: PSYCHOLOGOVÉ!!!!!

Příspěvek od Wild West »

Napůl cestě mezi INFJ a INTJ. Jinak řečeno, napůl cestě mezi Bajem a Nosií.
Uživatelský avatar
Nossie
Příspěvky: 601
Registrován: 30. 11. 2010, 18:29
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: PSYCHOLOGOVÉ!!!!!

Příspěvek od Nossie »

To je zajímavá kombinace :)
Wild West

Re: PSYCHOLOGOVÉ!!!!!

Příspěvek od Wild West »

Zvlášť mne zaujalo, že většina osobností, ať skutečných nebo fiktivních, je mi nesympatická. Nebo k ní nemám žádný jasný postoj.

To je možná podobná dvojznačnost, jako u těch odpovědí - "líbí se mi" je něco dost jiného, než "jsem takový."
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: PSYCHOLOGOVÉ!!!!!

Příspěvek od ilgir »

INTJ.
Na to, že jsem na třetinu otázek odpovídal "jak to mám sakra vědět?" mi přišel výsledek docela trefný.
Uživatelský avatar
midewiwin
Příspěvky: 4816
Registrován: 18. 12. 2006, 09:56

Re: PSYCHOLOGOVÉ!!!!!

Příspěvek od midewiwin »

Koukám, že vloni jsem autory testu zmátla /zmákla/ líp.
Letos mě za trest přirovnali k milovníkům plyšových medvědů.
Čas neexistuje.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: PSYCHOLOGOVÉ!!!!!

Příspěvek od Vallun »

Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: PSYCHOLOGOVÉ!!!!!

Příspěvek od Invictus »

Nevidím na tom nic moc závadného. Něco mezi uměleckým článkem a psychoterapeutickým humorem. Označení "psychologický text" nechápu.
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
midewiwin
Příspěvky: 4816
Registrován: 18. 12. 2006, 09:56

Re: PSYCHOLOGOVÉ!!!!!

Příspěvek od midewiwin »

Pro lepší pochopení dovětek.
Čas neexistuje.
Odpovědět

Zpět na „Realita a pseudorealita“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů