Globální oteplování

O lidech, o vztazích, o politice, o názorech, o opicích a o ufonech.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Argonantus
.
Příspěvky: 18085
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Globální oteplování

Příspěvek od Argonantus »

Naoki:
Předpokládám, že to bylo na mne, ale netuším, co to znamená.
Co jsou "novější tvrzení" a čí? GO už neplatí? Já to bral z wiki a tam to nikdo neodvolal. Naopak máme i dobré rady, jak mluvit s klimaskeptiky.

Asi pro mne také platí ta Yodova hláška.
Pracující logaritmus
Příspěvky: 791
Registrován: 10. 5. 2018, 07:17

Re: Globální oteplování

Příspěvek od Pracující logaritmus »

Argonantus:
Možná to má znamenat to, že nikdo nevyvozoval, že Středověké teplotní optimum je lokální z toho, že původní data, ze kterých plynulo, byla lokální.
Někdo kdysi vyvozoval, že bylo lokální, protože v globálním průměru ho neviděl. Pak se našlo, ale bylo nižší.
To tvé přirovnání s kutnou horou je dokonale šílené.
Ještě jinak:
1) V této fázi se došlo k tomu, že středověk byl stejně teplý jako dnes a udělal se patřičný graf. Vycházelo se z globálních dat.
2) V této fázi se došlo k tomu, že středověk moc teplý nebyl, ostatně jako většina historie a udělal se patřičná graf. Vycházelo se z globálních dat, ale nebyla moc perfektní (ať už sama o sobě, nebo analýzou).
3) V této fázi se došlo k tomu, že středověk byl velmi teplý, ale na současný boost to nemá a udělal se patřičný graf. Vycházelo se z globálních dat.
A nejsem asi jediný, komu připadá, že se vymezuješ proti 2) a občas se při tom dovoláváš 1), (viz tvá neúspěšná snaha dokázat mi, že když popírám 1) tvrdím 2)).
Hele, popravdě nevím, jestli se chyba stala už v úvaze (tj. skutečně o sebe mlátíš 1) a 2), což je regulérní ztráta času), nebo ve snaze ji předat části čtenářů (vždycky se snažím najít chybu první u sebe, ale vzhledem k množství podobně zasažených nemám pocit, že ti nerozumím, protože jsem natvrdlý), ale někde určitě. Jestli z toho chceš vyvodit to, co mistr Yoda, tak to moc nepodporuji, ale těžko tomu zabráním.
Jsem Log 1=0, jen jsem v práci a nedostanu se k normálnímu účtu.
Uživatelský avatar
midewiwin
Příspěvky: 4815
Registrován: 18. 12. 2006, 09:56

Re: Globální oteplování

Příspěvek od midewiwin »

Další graf do sbírky, tentokrát pro změnu na podporu teorie, že současná klimatická změna se nevymyká přirozené periodicitě:
Obrázek
Jeden z celé řady grafů, na nichž Marohasy s Abbotem dokazují svou pravdu. Záznam proxy teplot (modrá) a ANN projekce pro severní polokouli (oranžová). Neuronovou síť "vyškolili" v období 50 až 1830. Tedy před průmyslovou revolucí. Další pokračování oranžové křivky po roce 1830 už je počítačová "předpověď". Ta věrně kopíruje modrou naměřenou realitu teplot po roce 1830. Protože je předpověď prakticky shodná s realitou, graf nepodporuje tvrzení klimatologů, kteří vzestup teplot připisují vlivu člověka a jím produkovaných skleníkových plynů. Teploty na severní polokouli by se pravděpodobně vyvíjely stejně, i kdyby průmyslová revoluce neproběhla. (Kredit: Abbot, 2017)
zdroj
Naposledy upravil(a) midewiwin dne 30. 10. 2018, 08:19, celkem upraveno 1 x.
Čas neexistuje.
Argonantus
.
Příspěvky: 18085
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Globální oteplování

Příspěvek od Argonantus »

Já se snažil zjistit co po mně Naoki chce. A jako bonus teď nevím co jsi řekl. Tak se raději už ptát nebudu a do vyhnanství taky musím.

Midewiwin: IMHO je graf zcela v souladu s tim co tvrdi vědci zcela oficiálne a někteří z toho vyvozuji pravý opak. Připadá mi to zvláštní. Můj laicky dojem je ze se z toho o příčinách moc vyvodit nedá.
Pracující logaritmus
Příspěvky: 791
Registrován: 10. 5. 2018, 07:17

Re: Globální oteplování

Příspěvek od Pracující logaritmus »

midewiwin:
To je jen hodně kvalitní fit. Prodloužený na 1/18 daného souboru, soudě z toho grafu. Který končí přesně ve chvíli, kdy se láme chleba. Zdrojový článek neobsahuje nic, co by tu nenapsali Argonantus a Jerson.
A navíc jsou to lokální data.
Jsem Log 1=0, jen jsem v práci a nedostanu se k normálnímu účtu.
Uživatelský avatar
midewiwin
Příspěvky: 4815
Registrován: 18. 12. 2006, 09:56

Re: Globální oteplování

Příspěvek od midewiwin »

Logaritme, bohužel jsem nezaznamenala, kdy tu Argo nebo Jerson psali o "neural network technology", kdy tato metoda po přežvýkání proxy dat do roku 1830 dokázala dodat "předpověď" pro další období. A že se tato předpověď, založená na údajích o době před nástupem průmyslové revoluce, nelišila od reality.
Což je shrnutí té zajímavosti, pro kterou jsem to sem vkládala.
Argo si možná vzpomene, že se o tom zmiňoval. Já jsem si to nepamatovala, tudíž ani argumenty proti.
Čas neexistuje.
Argonantus
.
Příspěvky: 18085
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Globální oteplování

Příspěvek od Argonantus »

Já se nezminoval o neuronove sítí. Jen jsem pravil ze mne nepřekvapila ta křivka grafu. Už jsem ji viděl a byla dosažena jinými technikami.
Což zajímave je.
Sarkasticke poznámky ze ji teorie GO popisuje jako spíše lineární jsou navíc.
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Globální oteplování

Příspěvek od Sosacek »

Klimaskeptik je divny slovo. Klimakonzervativec by mozna davalo vetsi smysl. Lip to sedi jak k tem nazorum tak k tem lidem.
But nobody came.
Pracující logaritmus
Příspěvky: 791
Registrován: 10. 5. 2018, 07:17

Re: Globální oteplování

Příspěvek od Pracující logaritmus »

midewiwin píše: 30. 10. 2018, 10:48 Logaritme, bohužel jsem nezaznamenala, kdy tu Argo nebo Jerson psali o "neural network technology", kdy tato metoda po přežvýkání proxy dat do roku 1830 dokázala dodat "předpověď" pro další období. A že se tato předpověď, založená na údajích o době před nástupem průmyslové revoluce, nelišila od reality.
Což je shrnutí té zajímavosti, pro kterou jsem to sem vkládala.
Argo si možná vzpomene, že se o tom zmiňoval. Já jsem si to nepamatovala, tudíž ani argumenty proti.
K "neural network technology" se vztahovaly tyto věty:
To je jen hodně kvalitní fit. Prodloužený na 1/18 daného souboru, soudě z toho grafu. Který končí přesně ve chvíli, kdy se láme chleba.
Tato věta
Zdrojový článek neobsahuje nic, co by tu nenapsali Argonantus a Jerson.
se vztahuje k doprovodným textům na Oslu.

A kdybych bral tuhle debatu seriozně a vědecky, jako Faskal, tak si najdu původní studii, a třeba se něco nového dozvím. Ale mě se do toho moc nechce (což je možná symptom toho, proč Faskal PhD má, a já ne). Takže jediné, co můžu z hlediska té věci posoudit, je ten graf. A popravdě, ten mi zas jako takové terno nepřijde.
Jsem Log 1=0, jen jsem v práci a nedostanu se k normálnímu účtu.
Pracující logaritmus
Příspěvky: 791
Registrován: 10. 5. 2018, 07:17

Re: Globální oteplování

Příspěvek od Pracující logaritmus »

Argonantus píše: 30. 10. 2018, 12:09 Já se nezminoval o neuronove sítí. Jen jsem pravil ze mne nepřekvapila ta křivka grafu. Už jsem ji viděl a byla dosažena jinými technikami.
Což zajímave je.
Sarkasticke poznámky ze ji teorie GO popisuje jako spíše lineární jsou navíc.
Ta křivka grafu JSOU ta data "získaná jinými trechnikami" (to modré). A to oranžové je fitování těch dat nějakým programem. Taky bych na to mohl nasadit starý dobrý sinus, a bylo by to stejné, jen míň přesné.
Jsem Log 1=0, jen jsem v práci a nedostanu se k normálnímu účtu.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9041
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Globální oteplování

Příspěvek od Faskal »

Ej, musím tady popřít tvrzení, že bych měl PhD. Nemám, byť na tom v tento moment (konečně zase intenzivně) pracuju. Ale i kdyby, tak by moc neznamenalo, co může imunolog (nebo co vlastně jsem) vědět o klimatu.

Ale je pravda, že ten originální článek otevřený mám. Při letmém prolistování není moc co dodat k logaritmovi, nicméně odhaluje další články podobného ražení. Projdu to večer, ale založím do pořadníku, protože prioritu má 1) odpovědět Invictovi, třeba ještě odpáchá své harakiri, 2) seriózně se podívat na ty hokejky, 3) pohádat se s Argonantem o tom, jak tady pracuje s daty :-)
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Pracující logaritmus
Příspěvky: 791
Registrován: 10. 5. 2018, 07:17

Re: Globální oteplování

Příspěvek od Pracující logaritmus »

Faskal píše: 30. 10. 2018, 13:00 Ej, musím tady popřít tvrzení, že bych měl PhD. Nemám, byť na tom v tento moment (konečně zase intenzivně) pracuju. Ale i kdyby, tak by moc neznamenalo, co může imunolog (nebo co vlastně jsem) vědět o klimatu.
Omluva, měl jsem za to, že ho máš. Ale já ho mít ani nebudu, protože jsem líná veš.
Narážel jsem tím na to, že když tu někdo hodí nějaké tvrzení, tak s vědeckou poctivostí pátráš po tom, kde se vzala původní data, jestli ten zdroj dává smysl, nebo naopak neříká víc a lépe, než je citováno. Na to já jsem líný, a jen se hádám o to, že z těch dat plyne pravý opak toho, než se snaží tvrdit. (Analýza dat v podání Kremlíka mi působila takovou psychickou bolest, že jsem toho člověka přestal číst.)
Jsem Log 1=0, jen jsem v práci a nedostanu se k normálnímu účtu.
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6288
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Re: Globální oteplování

Příspěvek od Fritzs »

Naštvaný Peter Watts (Blindshight, nějaké články o velrybách co sem nečet), píše o globálním oteplování.

https://www.rifters.com/crawl/?p=8433
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Argonantus
.
Příspěvky: 18085
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Globální oteplování

Příspěvek od Argonantus »

3) pohádat se s Argonantem o tom, jak tady pracuje s daty
Dumám nad tím. Hádal jsem se s tebou všehovšudy jednou, pokud se pamatuju, a to ještě omylem (neb šlo ve skutečnosti o terminologii; zmatení okolojdoucí to chápali jako spor o evoluci). Zjistiv nesprávnost vlastního chápání oné bizarní terminologie, selhal jsem a do vyhnanství odešel.

Doporučil bych tedy asi začít hádáním se o to, zda pracuju s daty vůbec.

Můj pocit totiž je, že data jsou mi nahazována lopatou v divé změti, jako ta dětská hra, kdy dítěti dáme hvězdičku, kolečko, čtvereček, křížek a kdovíjaké ještě tvary, a má vybrat otvor, kterým se to dá prostrčit.
A dav* na mne nadšeně volá, že prý už musím jasně vidět, že kulatá díra je ta jedině správná.

*davem je, přesněji řečeno, 97% vědců, jak tu bylo nad slunce jasněji vysvětleno. Když teda práce s daty.
Naposledy upravil(a) Argonantus dne 30. 10. 2018, 18:30, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Globální oteplování

Příspěvek od OnGe »

Opatrně - špatná přirovnání jsou jako Hitler.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Odpovědět

Zpět na „Realita a pseudorealita“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Faskal, MarkyParky a 5 hostů