Snové prožitky

O lidech, o vztazích, o politice, o názorech, o opicích a o ufonech.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Sosacek
Příspěvky: 25735
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Snové prožitky

Příspěvek od Sosacek »

Zdal se mi sen, ve kterem jsem sedel v hospode s Pandou, a ona mela na sobe kratke kratasy a mela silene chlupaty nohy. Jakoze vic nez predlokti chlupatyho chlapa.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Dnešní noční zážitky - nacházela jsem se v nějaké chatě v lesích a průvodce oním lesem mi dělal tam se kdovíproč vyskytující ilgir (nepamatuji si, jak vypadal, ale ve snu jsem věděl, že tohle je ilgir) ve slušivém renesančním kostýmu. A byl strašlivě vysoký.
Po procházce pod stromy jsem se ocitla v podzemních kobkách a v autě a přejížděla jsem nějaké podzemní potvory humanoidního typu. Kobky ústily do něčí garáže v osídlení ala US maloměsto, kde mi po vyjetí na silnici šerif okamžitě napařil pokutu (nevím, už na co, ale jelikož v reálu ŘP nemám, tak by se i ve snu jistě něco našlo) ve formě uříznutí bezpečnostních pásů ze zadních sedadel.

Pak už se mi tam míchá kdeco, od ocitání se v počítačových hrách, o kterých se mi zdálo už několikrát (po pravdě, nevím, jestli ty hry existují a názvy si nejsem s to vybavit), po potkání spoutaného J. Fritzla na chodníku v Liberci.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
Nossie
Příspěvky: 601
Registrován: 30. 11. 2010, 18:29
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Snové prožitky

Příspěvek od Nossie »

Dneska se mi zdálo, že jsem ležela v posteli a najednou mě kousla neviditelná zombie... Nikoho jsem neviděla, ale na stehně jsem měla otisk zubů a celé mi to začalo hnisat a odumírat... Šla jsem za babičkou, abych jí sdělila novinu, že zítra se s největší pravděpodobností proměním, ta nad tím jen mávla rukou, že prý si vymýšlím, že je to jenom kousanec :lol:
No a tak jsem šla spát s vědomím, že zítra už nebudu muset do práce $D

Přeměny jsem se však nedokočkala, jelikož mě probudil otravný budík a musela jsem do práce....


Chjo!
Uživatelský avatar
Goran
Don Quijote
Příspěvky: 3390
Registrován: 2. 5. 2006, 12:58
Bydliště: Litoměřice/Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Snové prožitky

Příspěvek od Goran »

Ve snu jsme v naší kampani odehráli další sezení. Vlastní hraní bylo dost ve zkratce, ale po něm se nám přihlásil nějaký neznámý člověk jako nový hráč. Ani jsem mu nemusel říkat, že největší poptávka je po zlodějíích, špionech a bardech, a sám navrhl barda.
Když jsme odtamtud šli, tak jsme skončili v obchodě s čaji, kde Játro pracoval (v reálu dělá v elektru).
Nejsem trouba, ale snažím se a s pomocí Boží se jím brzy stanu!

R.I.P.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Snové prožitky

Příspěvek od Vallun »

Tak se mi na dnešek zdál docela drsný dračákovský sen - spolu s JKersonem jako lidským zlodějem jsme měli proniknout do jakési vesnice místního tyrana a někho zachránit...Nakonec se to povedlo, ač jsme se nevyhnuli diskusi, proč zrovna msíme hrát v DrD:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Goran
Don Quijote
Příspěvky: 3390
Registrován: 2. 5. 2006, 12:58
Bydliště: Litoměřice/Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Snové prožitky

Příspěvek od Goran »

Na neděli se mi zdálo o dvou králích v raném středověku (nějaké 8.-9. století). Jeden z nich byl závislý na chilli papričkách (nepozastavujte se nad tím, jak se tam chilli papričky dostaly, já jsem se nad tím taky nepozastavoval. Druhému králi se líbila manželka toho závisláka a nějaká moc navíc se mu taky hodila, tak tomu prvnímu vyhlásil válku a embargo na papričky. Embargo bylo účinné, takže když král milující ostré chutě za měsíc nebo dva ani nedosáhl velkého vítězství, ani neukořistil žádný náklad papriček, raději vyhlásil ponižující kapitulaci a znovu se dostal ke své oblíbené pochutině. Královně se rozvod s manželem a svatba s jiným moc nelíbily, ale nemohla proti tomu nic dělat.
V další fázi snu jsem hrál barda, jehož knihy byly na Amazonu (neptejte se mě, co v raném středověku dělal Amazon) třetí nejprodávanější na světě. Komunita mých fanoušku na Facebooku (to samé, mě to v tom snu divné nepřišlo) po mě chtěla, abych vystoupil a hájil čest královny a pokud možno vydal sbírku satirických básní namířených proti uzurpátorovi. Mě se do toho nechtělo, protože jsem se bál hněvu vladaře, na jehož území jsem žil, a tak jsem se různě vymlouval.
Na závěr jsem ještě přemýšlel, kdo jsou ti prodávanější autoři. Tady se začal projevovat raný středověk: v té době asi nemá počítač každý, takže být třetí nejprodávanější na Amazonu je spíš otázka progresivnosti mých čtenářů než toho, že jsem skutečně nejlepší, a jestli jsou úspěšnější nějací Mayové nebo Číňané, tak nemám šanci se o nich dozvědět, protože Evropa v té době o těchto končinách nevěděla vůbec nic.
Nejsem trouba, ale snažím se a s pomocí Boží se jím brzy stanu!

R.I.P.
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 4217
Registrován: 6. 11. 2006, 07:40
Bydliště: Brumov

Re: Snové prožitky

Příspěvek od Raven »

Nejedls před spaním nějaké divné houby?

Mně se nedávno zdálo o podvodním létacím kole, kterým jsem jela po oceánském dně (Jan Tleskač očividně plýtval svým talentem, když se zaměřil na vzduch)
"Make BDSM, not war, sister."
Uživatelský avatar
midewiwin
Příspěvky: 4817
Registrován: 18. 12. 2006, 09:56

Re: Snové prožitky

Příspěvek od midewiwin »

Součástí mého dnešního dlouhého a komplikovaného snu, ze kterého si většinu nepamatuju, byla hláška, že je Livia Klausová nezvěstná. Prostě se zčistajasna ztratila.
Čas neexistuje.
Uživatelský avatar
midewiwin
Příspěvky: 4817
Registrován: 18. 12. 2006, 09:56

Re: Snové prožitky

Příspěvek od midewiwin »

Vracely jsme se s kamarádkou z jakéhosi školení a vlak nás vyplivl v Hradci Králové, jenže na velmi odlehlém nástupišti. Ptaly jsme se na nejkratší cestu k autobusu a rada babky v informační budce nás posléze dovedla do spleti podzemních chodeb. V jednu chvíli jsme se vynořily v Praze u Karlova mostu, což nám napovědělo, že jdeme špatně. Lezly jsme pak po velmi shnilých žebřících a zdolávaly i jiné rafinované překážky, ale nakonec jsme prolezly plaňkovým plotem a byly jsme zase v Hradci!
Livii jsme v tom podzemí nepotkaly.
Čas neexistuje.
Uživatelský avatar
Goran
Don Quijote
Příspěvky: 3390
Registrován: 2. 5. 2006, 12:58
Bydliště: Litoměřice/Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Snové prožitky

Příspěvek od Goran »

Nedávno jsem ve snu navrhnul kandidáta na chorvatského prezidenta. Nakonec skončil ve volbách druhý.
Nejsem trouba, ale snažím se a s pomocí Boží se jím brzy stanu!

R.I.P.
Uživatelský avatar
Goran
Don Quijote
Příspěvky: 3390
Registrován: 2. 5. 2006, 12:58
Bydliště: Litoměřice/Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Snové prožitky

Příspěvek od Goran »

Jel jsem do Prahy na menší sraz RPGFóra. Nevím, jestli jsem si spletl adresu nebo nastal jiný problém, ale dostal jsem se pro změnu na sraz trampů.
A pak jsem dělal zkoušku z něčeho, co jsem nikdy předtím neviděl (něco počítačového). Zkoušející byl velice mírný, dokonce přehlížel napovídání a taháky, takže jsem to udělal za 2.
Nejsem trouba, ale snažím se a s pomocí Boží se jím brzy stanu!

R.I.P.
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Sraz Sigilfora kdesi v Olomouci (přičemž to vůbec nevypadalo jako Olomouc ale spíš jako Berlín), přítomni MCZ, Javor a ještě nevímkdo, MCZ s sebou přitáhl Davida Bowieho s krásnou siamskou kočkou, posléze vyhozeni obsluhou, že se zavírá, při hledání nonstopu rozděleni, Bowie mne přemluvil k návštěvě domu Endless, že by tam pro mne mohli mít zajímavou nabídku. Dostávám vypít cosi zeleného a bloumám po domě, který má snad milion místností, potkávám Delirium (mlčí a kouká do zdi) a Desire (přátelsky mne vede správnou cestou) a konečně dorazím do pokoje, kterému dominuje obrovské zelená postel, na zemi je fialový koberec a ve dveřích mě radostně vítá Bowie. Dostanu napít další dávky zelené tekutiny (která účinkuje podobně jako LSD) a najednou zjistím, že je v pokoji také Dream. Obřadně se svléká do naha a pomalovává se něčím, co způsobuje prosvítání kostí skrz kůži. Vypadá to moc hezky. Pak najednou zmizí, Bowie se má odchodu a praví mi, že mám najít Dream, východ je někde v tomto pokoji. Pokoj se tváří, že nemá východy, tak jdu skákat po posteli. Skáču asi dvacet metrů vysoko, když si u stropu naproti povšimnu malých dvířek, doskočím tedy k nim. Je za nimi chodba plná nejrůznějších krámů, které musím vyházet, za chvíli do té doby prázdný pokoj vypadá jak vybydlený panelák v Chánově. Cesta je volná, mohu se konečně plazit, trvá to dlouho. Konečně vylezu v jiné místnosti, tam freneticky křepčí Dream a háže kostmi, v jednu chvíli je kostra i z něj. Přiskočí ke mně, podává mi bonbon ve tvaru lebky a táže se mne, zda bych nechtěla dělat Death, neb Death jaksi nešťastnou náhodou umřela. Ježto vím, že "even death may die", nikterak se nad tím nepodivuji, bonbon sním a najednou mám na krku velký Ankh. Přichází Bowie, gratuluje mi k nové funkci a povídá, že on vzal funkci Desire. Kočka na jeho rameni se nepopiratelně šklebí.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
Goran
Don Quijote
Příspěvky: 3390
Registrován: 2. 5. 2006, 12:58
Bydliště: Litoměřice/Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Snové prožitky

Příspěvek od Goran »

Poslední dobou (tak 2-3 měsíce) se mi podezřele často stává, že ve snu jsem nad věcí, protože vím, že je to sen. A taky se mi nechce to řešit, a to hlavně v bdělém stavu, ale promítá se to i do snů.
V noci na úterek jsem šel na výlet v oblečení do přírody (tepláky, stará odrbaná bunda) a šel jsem kolem kostela (prý ne katolického, ale evangelického) a řešil jsem dilema, jestli tam jít v ne úplně vhodném oblečení, nebo ne. Odejít na základnu, převléct se a vrátit se jsem nestíhal. Napadlo mě se tam odteleportovat, ale vzápětí jsem usoudil, že by to bylo nefér a že i když je to sen, tak je dobré respektovat pravidla slušného chování a nemizet lidem před očima jenom proto, že se chci někam teleportovat. A tak jsem se probudil.
Prostě si napřát vhodné oblečení (jak jsem to jednou udělal zhruba před měsícem) mě v tu chvíli nenapadlo.
Nejsem trouba, ale snažím se a s pomocí Boží se jím brzy stanu!

R.I.P.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Snové prožitky

Příspěvek od Vallun »

Mne se na dnešek zdál sen dosti živý - měl jsem bránti Helmův žleb, ale naděje, že přijdou elfí posily byla nulová...leč naštěstí jsme měl o něco více času...situace byla docela zoufalá, celou dobu pršelo, byla zima, všude bláto, pro samé rmaky skoro enšel rozeznat den a noc...a lilo stále víc a víc... zahradil jsem/nechal zahradit Helmův potok....když jsem viděl, jak voda stoupá a stoupá, tak jsem si říkal, že budu muset být hodně hodný na vodaře, aby mi k tomu vydali Provozní a manipulační řád...no, pak došli skřeti, dělali šílený randál, v jejich čele stála pvoědomá šedovlasá kreatura s trojitou bradou...tak jsem se otočil, abych zatočil takovým velkým kolem a vypustil vodu...jenže Nečas, akorát s křívejma hnátama točilpořád na druhou stranu, blbec...křiknul jsme na Legolase, ten ho sice zasáhl dvakrát čípem, ale nestačilo to, naštěsít byl na blízku Gimli a rozsekl mu hlavu...kolo se otočilo a spláchlo celou skřetí hordu, do čehož jsme slyšel knížecí hlas: "Ochutnat si Helmův šláftruňk, bídáci".
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Snové prožitky

Příspěvek od ilgir »

$lol$ :clap:
Odpovědět

Zpět na „Realita a pseudorealita“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti